Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 000
113
Ez valami keleti logika? Mert a magyar oktatasban az otodiken nem mennel at vele... :D


Talan azert, mert a primitiv, civilizalatlan azsiai "oroszok" 700 eve folyamatosan kebelezik be a szomszedaikat? (Emiatt mar regen nem oroszok, de az egy masik tema.) Mert nekunk meg csak vert, fajdalmat es pusztitast hoztak? :rolleyes:



Bezzeg a britt birodalom.... :rolleyes:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 651
55 288
113
FYI Stier elvtars a Pravdaba ir hosszu-hosszu evek ota, Putyin zsebtanacsadojanak, a Valdaj Klub nevu think tanknek a tagja. Tajekozott, de hat ez kb olyan, mintha egy KGBs vagy egy politikai komisszart olvasnal, meg a finom meggyozes fazisaban.
O egy meggyozodeses oroszberenc, szerintem siman odakoltozne, ha valasztania kellene.
Jèzusom, valaki meri nem követni az atlantista narrativát? Azonnal hâtravinni, lelöni!
Csak a saját, egyetlen igazságot akarjuk hallani!:confused:
 
K

kamm

Guest
Hátigen, de ő azt el is mondta az egyik előadásban, hogy némileg kötődik Oo-hoz. Ettől függetlenül Stier sem mentegeti az oroszokat, csak próbálja megértetni az emberekkel a miérteket, bemutatni az orosz szemszöget is.
Ugyan mar. Stier teliu tudobol nyomja az orosz propagandat, ugyanazokat a kamukat ismetelgeti, csak ugyesen adja elo.
Tipikus politikai komisszar avagy propagandista, "ujsagironak" oltoztetve - ez egy szovjet-orosz politikai kreatura, kulon reteg volt a komcsik alatt, tucatjaval ismertem ilyeneket anno a 90-esekben. O sem megy am sehova, csak azt irja, amit lepasszolnak neki az oroszok ill tudja o, mi a dolga, mert meggyozodeses orosz (nem magyar.)

Az amerikaiak, leven nem egy kommunista diktatura voltak, sokkal kesobb, a vietnami haboru utan jottek ra, hogy kontrollalniuk kell a kozbeszedet, kulonosen az ujsagirokat haboruk kapcsan.
Vietnam utan sosem volt tobbe megengedve, hogy az ujsagirok szabadon koszalhassanak barhol. A kisebb aggressziokat leszamitva - Panama stb - az elso nagy az iraki-kuwaiti beavatkozas volt, akkor vittek magukkal mar a teveadast is, amit persze teljesen ellenorzott volt. Aki nem akart, az nem ment veluk, de azt meg a nagy szerkesztosegek raktak helyre vagy valtottak le. Utana finomitottak, a masodik, hosszu iraki haboru soran mar "embedded" voltak, de nem vittek mindenhova oket, "biztonsagi" okokbol, ma meg mar sehova nem mennek az "ujsagirok", kizarolag a hotelekben pajtaskodnak a pentagonos sajtosokkal, DoD kommunikekbol irnak cikket, az azok altal elohuzott alanyokat interjuvoljak meg, es ha az Arm szervez egy-egy turat nekik, akkor esetleg elmennek.


A fenti úriember is jól leírja az orosz hozzáállást, de fele ennyi putyin karikatúra is elég lett volna az előadás képei közé :D
Egyertelmu.
 
K

kamm

Guest
Ez azèrt elég gyenge, még a te mercéddel is mèrve. :)
Rendben van, hogy te, meg a Sir is atlantista, az nem gond. De nem kell ezt túl tolni. Met ez is csak egy vèlemény, mint az enyém. Nehezen èrtem ezt az azonulást a "vâlasztott otthonnal".
Oreg, ha valaki tultolja, akkor az te vagy, vedd mar eszre magad.

En szoltam, hogy Stier egy oroszberenc, minden szavat ketkedessel kell fogadni.
Erre te elkezted a gay drag queen retikulcsapkodos hisztidet itt, hogy "Jèzusom, valaki meri nem követni az atlantista narrativát? Azonnal hâtravinni, lelöni!"
Erted, nem kicsit tultoltad.
Majd erre most meg rapakolsz egy lapattal, engem vadolsz, hogy tultolom...

love-calm-yo.gif

funny-bouncing.gif

Drama queen.
 
  • Imádom
Reactions: alali77

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Oreg, ha valaki tultolja, akkor az te vagy, vedd mar eszre magad.

En szoltam, hogy Stier egy oroszberenc, minden szavat ketkedessel kell fogadni.
Erre te elkezted a gay drag queen retikulcsapkodos hisztidet itt, hogy "Jèzusom, valaki meri nem követni az atlantista narrativát? Azonnal hâtravinni, lelöni!"
Erted, nem kicsit tultoltad.
Majd erre most meg rapakolsz egy lapattal, engem vadolsz, hogy tultolom...

love-calm-yo.gif

funny-bouncing.gif

Drama queen.
Most,hogy ezt a két szar gif-et ránksóztad és hisztiztél egy jókorát, megnyugodtál kicsit?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 651
55 288
113
Oreg, ha valaki tultolja, akkor az te vagy, vedd mar eszre magad.

En szoltam, hogy Stier egy oroszberenc, minden szavat ketkedessel kell fogadni.
Erre te elkezted a gay drag queen retikulcsapkodos hisztidet itt, hogy "Jèzusom, valaki meri nem követni az atlantista narrativát? Azonnal hâtravinni, lelöni!"
Erted, nem kicsit tultoltad.
Majd erre most meg rapakolsz egy lapattal, engem vadolsz, hogy tultolom...

love-calm-yo.gif

funny-bouncing.gif

Drama queen.
Nyugodj meg. :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 825
30 439
113
Az osztrákok is azért adják oda ingyen a használt cuccaikat, mert tudják, bárki bármit állít, MO-on, vidéken, főleg az elzárt, vagy csak egyszerűen a vidéki falakban óriási a szegénység ma is, ha éppen nem az osztrák határ közelében élnek az emberek....!!!! Kb. 10 faluba juttatom el, saját költségen, időmben és eszközömmel az így szerzett adományokat!!! (Nyugdíjasoknak is!)
Hmm. Azt hittem, hogy azért küldik ide a használt ruháikat/technikai eszközeiket, mert otthon fizetni kell a szemét elszállításáért/lerakásáért, így olcsóbb. Nem tudtam, hogy ennyire jóemberek, szívügyük a magyar öltözködés. :rolleyes:
Ezek itt a fő dilemmák szeintem, és emiatt van az, hogy a nagyvárosiak kevésbé érzik kiszámíthatónak a jövőt. Nagyobb a verseny, nagyobb a "jövőkitettség". Ezért aztán sokan nem is akarnak felnőni, törékenyek, vagdossák magukat, xanaxon élnek -- de ez már egy másik problémakör.
Meg a klíma aggódás anyira beléjük rakták az ideget, hogy már ez is szorongásos megbetegedést okoz.
Azért vicces, hogy az előidéző, a zöldterrorizmus létrehozói, akik megoldást ajánlanak. Végülis; "orvos nélkül nincs halál"
De kicsit fokozom is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 825
30 439
113
Tisztelt hölgyeim és uraim, itt az ideje, hogy egy cég a földbe álljon. Ez a munkahelyi nyomásgyakorlás elfogadhatatlan.
 
K

Kopi2000

Guest
Hmm. Azt hittem, hogy azért küldik ide a használt ruháikat/technikai eszközeiket, mert otthon fizetni kell a szemét elszállításáért/lerakásáért, így olcsóbb. Nem tudtam, hogy ennyire jóemberek, szívügyük a magyar öltözködés. :rolleyes:

Meg a klíma aggódás anyira beléjük rakták az ideget, hogy már ez is szorongásos megbetegedést okoz.
Azért vicces, hogy az előidéző, a zöldterrorizmus létrehozói, akik megoldást ajánlanak. Végülis; "orvos nélkül nincs halál"
De kicsit fokozom is.
Tudod, hogy mi a vicces. Az, hogy en sem vettem zoknin, cipon es alsogatyan kivul semmilyen ruhat legalabb 15 eve. De adnak Ausztriaban olyan jo minosegu, alig hasznalt, sot uj dolgokat, amiket en is felveszek. Van, amin az arcetli is rajta van. Meg nem mondanad, hogy honnan valo.... Szerencsemre az osztrak bankfelugyelet egyik osztalyvezetojevel egyezik a meretem, igy minden szezonban megkapom a "selejtet". Mett naluk, azon a szinten, negyedevente ruhatarat kell cserelni.... Raadasul en nem lennek penzugyileg erre raszorulva, de vilag eletemben utaltam a ruhak vasarlasat.... Igy egy gonddal kevesebb, masreszt meg ezzel is tettem valamit a kornyezet vedelmeert. Mert en pld. hajlamos vagyok arra, hogy addig hordjak valamit, amig szo szerint leszakad rolam. De, nyilvan azert csak olyan helyen, ahol ezt nem veszik rossz neven. A felnott fiaimmal v9ltunk aug 20-a kornyekeb kiranduln8, es mindegyikuk azolat a regi turanadragaimat ( Sandstone) meg hosszuujju poloimat vettek fel, amiket meg a 90-es evek kozepen vettem...

Egyebkent Ausztriabol a hasznalt ruhakat is mosva, vasaltan es hajtogatva adjak. Egyebkent naluk is vannak karitaszos gyujtok, ahova tehetnek a megunt ruhadarabokat, termeszetesen ingyen. Nem kell fizetniuk ertuk. De, ha valaki kapcsolatban all Kelet-Europaiakkal, akkor inkabb nekik adja. Magyaroknak, romanoknak, szlovakoknak, stb.....

Ne higgyetek, hogy nem akarnak segiteni rajtunk... Tudjak, mi van itthon, mert sokan jartak at regen ide kajaert, de mar nem eri meg nekik atjonni.... Sokkal tobb bennuk a segiteni vagyas, mint az, amit roluk sugall itthon a media....

UI.: a pecsetes vagy lyukas dolgokat a kukaba vagjak, azt nem adjak oda senkinek...


UI.2.: kajat is adnak, konzerveket, tesztat, fuszereket, mireliteket. Sokkal tobbet vasarolnak, mint amit elfogyasztanak, aztan a felesleguket elajandekozzak, pld. a magyaroknak.... De, pld. cserepes viragokat is...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 825
30 439
113
Tudod, hogy mi a vicces. Az, hogy en sem vettem zoknin, cipon es alsogatyan kivul semmilyen ruhat legalabb 15 eve. De adnak Ausztriaban olyan jo minosegu, alig hasznalt, sot uj dolgokat, amiket en is felveszek. Van, amin az arcetli is rajta van. Meg nem mondanad, hogy honnan valo.... Szerencsemre az osztrak bankfelugyelet egyik osztalyvezetojevel egyezik a meretem, igy minden szezonban megkapom a "selejtet". Mett naluk, azon a szinten, negyedevente ruhatarat kell cserelni.... Raadasul en nem lennek penzugyileg erre raszorulva, de vilag eletemben utaltam a ruhak vasarlasat.... Igy egy gonddal kevesebb, masreszt meg ezzel is tettem valamit a kornyezet vedelmeert. Mert en pld. hajlamos vagyok arra, hogy addig hordjak valamit, amig szo szerint leszakad rolam. De, nyilvan azert csak olyan helyen, ahol ezt nem veszik rossz neven. A felnott fiaimmal v9ltunk aug 20-a kornyekeb kiranduln8, es mindegyikuk azolat a regi turanadragaimat ( Sandstone) meg hosszuujju poloimat vettek fel, amiket meg a 90-es evek kozepen vettem...

Egyebkent Ausztriabol a hasznalt ruhakat is mosva, vasaltan es hajtogatva adjak. Egyebkent naluk is vannak karitaszos gyujtok, ahova tehetnek a megunt ruhadarabokat, termeszetesen ingyen. Nem kell fizetniuk ertuk. De, ha valaki kapcsolatban all Kelet-Europaiakkal, akkor inkabb nekik adja. Magyaroknak, romanoknak, szlovakoknak, stb.....

Ne higgyetek, hogy nem akarnak segiteni rajtunk... Tudjak, mi van itthon, mert sokan jartak at regen ide kajaert, de mar nem eri meg nekik atjonni.... Sokkal tobb bennuk a segiteni vagyas, mint az, amit roluk sugall itthon a media....

UI.: a pecsetes vagy lyukas dolgokat a kukaba vagjak, azt nem adjak oda senkinek...


UI.2.: kajat is adnak, konzerveket, tesztat, fuszereket, mireliteket. Sokkal tobbet vasarolnak, mint amit elfogyasztanak, aztan a felesleguket elajandekozzak, pld. a magyaroknak.... De, pld. cserepes viragokat is...
Lassan ez meg fog fordulni. Végülis csak 300 éven keresztül fosztottak ki minket...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány
K

Kopi2000

Guest
Lassan ez meg fog fordulni. Végülis csak 300 éven keresztül fosztottak ki minket...
Ez kb. a Szantai, meg a tarsai tortenelem szemleleti szintje. Az, hogy ma magyarul irunk egymasnak, az koszonheto a lenezett nyugatnak, ami oriasi penzugyi es katonai srgitsrget adott a torok elleneben. Persze, nem onzetlenul, de a degitsrg merteke akkor is teny... Enelkul, konnyen a bosnyakok sorsara juthattunk volna es ma teged is a muezzin hivna imara. Szar volt, hogy a torok birodalom lett a szomszedunk de az akkori nyugati tamogatas nelkul mar nem is leteznenk...

Ui.: sose becsuld le se a nyugat anyagi, se az erkolcsi erejet, illetve a megujulasi kepesseget. Ne most valaszolj erre, hanem tavasszal, a tel utan...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 867
27 418
113
Tudod, hogy mi a vicces. Az, hogy en sem vettem zoknin, cipon es alsogatyan kivul semmilyen ruhat legalabb 15 eve. De adnak Ausztriaban olyan jo minosegu, alig hasznalt, sot uj dolgokat, amiket en is felveszek. Van, amin az arcetli is rajta van. Meg nem mondanad, hogy honnan valo.... Szerencsemre az osztrak bankfelugyelet egyik osztalyvezetojevel egyezik a meretem, igy minden szezonban megkapom a "selejtet". Mett naluk, azon a szinten, negyedevente ruhatarat kell cserelni.... Raadasul en nem lennek penzugyileg erre raszorulva, de vilag eletemben utaltam a ruhak vasarlasat.... Igy egy gonddal kevesebb, masreszt meg ezzel is tettem valamit a kornyezet vedelmeert. Mert en pld. hajlamos vagyok arra, hogy addig hordjak valamit, amig szo szerint leszakad rolam. De, nyilvan azert csak olyan helyen, ahol ezt nem veszik rossz neven. A felnott fiaimmal v9ltunk aug 20-a kornyekeb kiranduln8, es mindegyikuk azolat a regi turanadragaimat ( Sandstone) meg hosszuujju poloimat vettek fel, amiket meg a 90-es evek kozepen vettem...

Egyebkent Ausztriabol a hasznalt ruhakat is mosva, vasaltan es hajtogatva adjak. Egyebkent naluk is vannak karitaszos gyujtok, ahova tehetnek a megunt ruhadarabokat, termeszetesen ingyen. Nem kell fizetniuk ertuk. De, ha valaki kapcsolatban all Kelet-Europaiakkal, akkor inkabb nekik adja. Magyaroknak, romanoknak, szlovakoknak, stb.....

Ne higgyetek, hogy nem akarnak segiteni rajtunk... Tudjak, mi van itthon, mert sokan jartak at regen ide kajaert, de mar nem eri meg nekik atjonni.... Sokkal tobb bennuk a segiteni vagyas, mint az, amit roluk sugall itthon a media....

UI.: a pecsetes vagy lyukas dolgokat a kukaba vagjak, azt nem adjak oda senkinek...


UI.2.: kajat is adnak, konzerveket, tesztat, fuszereket, mireliteket. Sokkal tobbet vasarolnak, mint amit elfogyasztanak, aztan a felesleguket elajandekozzak, pld. a magyaroknak.... De, pld. cserepes viragokat is...
Az nem jutott eszedbe, h azért képzelnek akkora csóróságot, mert adtak neked használt ruhát, h add a szegényeknek, te meg nyilvánvaló (felső) középosztálybeliként a következő meetingen megjelentél a levetett ruhákban? Nem bántásból, én tökéletesen megértem, h utálsz ruhát vásárolni. De nem tudod elképzelni, h abban a közegben ez így csapódik le?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Az nem jutott eszedbe, h azért képzelnek akkora csóróságot, mert adtak neked használt ruhát, h add a szegényeknek, te meg nyilvánvaló (felső) középosztálybeliként a következő meetingen megjelentél a levetett ruhákban? Nem bántásból, én tökéletesen megértem, h utálsz ruhát vásárolni. De nem tudod elképzelni, h abban a közegben ez így csapódik le?
Nem nekem adtak, hozzam csak a tavolabbi csaladon belul eljutott. Egyebkent fel Gyor-Sopron-Moson megye ezeket a ruhakat hordja, csak nem reklamozzak.... A Facebookon meg sokan aruljak is azokat, amiket ingyen kaptak.. Egyebkent, akikrol konkretan szo volt, hogy jo a meretem, voltak itt tobbszor MO-on, azoknal is, akiknek fizikailag adtak a ruhaikat, ugyhogy tokeletesen tisztaban vannak a hazai atlagos helyzettel...... Hogy tovabb menjek masok megbotrankoztatasaban, bevallon meg a kovetkezoket is.... Nem is emlekszem arra, mikor dobtam ki elelmiszert a kukaba. Mindent addig eszem, amig elfogy. Ez sem a garas fogamhoz verese, hanem ugy erzem, szubjektiven, ezzel is teszek valamit a bolygonk kizsakmanyolasa ellen...

UI.: valojaban nekem kicsi az okologiai labnyomom. Haszbalfak a rugaim, a butodain, az odaim es a festnenyeim is...
 
Status
Not open for further replies.