Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Az a problema, hogy a fidesz kormany kihaszbalja a relativ allapotokat. Lehet, hogy szarabbul elsz egy osztrak munkanelkulibel bar dolgozol, viszpnt nem oket allitjak eled, referencia csoportkent hanem az itthoni elesetteket. Nekem is tobb ismerosom, osztalytarsam vegezte kihulve. Elvaltak, az asszony maradt a gyerekekkel a hazban, mig a ferfi alberletbe, munkasszallora kerult. Elojott a pia, nem is tudnam (en sem) mit csinalnek, ha egy 4 agyas szobaban kellene tengetnem a napjaimat azok utan, amit megszoktam mar 22 eve... Valoszinuleg masszivan pialnek, hogy ne gondoljak semmire sem...A munkahelyerol is kirugtak Oket. Innen egyenes ut vezetett a kihulesre egy hegyi pinceben vagy egy futetlen sportoltozoben... Ma is kihulve talaltak egy ismerosomet egy pinceben, aki fiatal koraban partra szallt Braziliaban, hogy megtalalja a romlatlan termeszetet es az embereket, de sajat elmondasa szerint a banan ultetvenyeken nem jutott tul ott sem....

Igazabol a fidesz kormany strategiaja nem a felemeles, hanem annak bemutatasa hogy nalatok is elnek rosszabbul, akiket meg lehet vetni, akikhez kepest mi nagasabb szinten elunk.... Es akkor megvan a viszonyitasi alap, hogy milyen jo bekunk De, ma Ok, holnap meg ti kerulhettek ilyen helyzetbe. (Nagyon cinikus vagyok, de eb mar nem juthatok ide, mert van annyi anyagi javam, hogyha nem keresek holnaptol egy fillert sem, akkor is kihuzzam 25 evig.) Nem magam miatt, hanem masok miatt irok. Akiket ez a dors tenyleg fenyeget.... Rajtuk nem segitetek, sot, tudomast sem vesztek roluk. A reggeli posztomra sen erkezett haron lajknal tobb, pedig azt hittem, megerinti ez az embereket, de kevesek kivetelevel nem.... Pedig a magyarsag nem ott kezdodik, hpgy gazaarulozom a libsiket, meg kiteszem otthon a Nagymagyarorszag terkepet, hanen ott, hogy segitek, barmilyrn keveset a raszorulo nemzettarsakon. Aki ezt bem teszi, akar itt a hatarokon belul, az max. csak az intetneten lesz nemzettestver.... Remelem, hogy ez a poszt elgondolkoztat olyanokat is, akik ma delelott az orosz-Nato szembenallassal voltak elfoglalva. Azr hiszem ez tenyleg ide illik a tarsadalmi folyamatok topikjaba.... . Ha nem erint meg benbeteket ez, akkor nem vagytok humanusok annak ellenere, hogy zavar irr egyeseket, ha muzeumokat zarnak be Ukrajnaban.... Itthol meg diplomas magyarok hulnek ki, pedig meg tel sincsen, mert a rossz csaladi elet ezt a kockat dobta nekik.... Felzaklatott az itteni gorumtobbseg erzeketlensege....
Igen, én azért vagyok baloldali, mert úgy gondolom, hogy fillérekből támogathatná a kormány az elesetteket. És igen, én rendszeresen vettem a helyi kórháznak (a támogatásomból) orvosi eszközöket, egészen 2010-ig, utána már nem, mert a civil kezdeményezések meg lettek köpködve. De, amikor 2010 előtt felhíott a megyei jogú város kórházának a főigazgatója, hogy kiteheti-e a nevemet a legmagasabb fokú támogatók közé a kerítésre, akkor én ezt elhárítottam, mert nem azért tettem valamit, hogy azt mások lássák és másoknak mutogassam, hanem azért, mert úgy gondoltam, akinek van rá anyagi lehetősége, az tegyen is a közért. Ha olvassa valaki a koraújkor történelmét, akkor tudja, hogy a régi tehetősek voltak a legnagyobb mecénások...
 
K

kamm

Guest
őszíntén, baromira nem érdekel, hogy miként szereltél le. MOST amikor nyílt háborús uszítást végzel, ott vagy a fronton? Ha nem, akkor tessék szépen befejezni.
Őszintén, kit érdekel mi erdekel és mi nem. :)
Trollkodni próbáltal, meg beszolni, de még street wise sem vagy, nemhogy felkészült hozzá, így elorangattad a legbenabb demagóg szöveget, a katonai szolgálatot - amihez persze kozod nem volt soha -, es upsz, nem jött be.
Koherens mondanivalod nemigen van... a román stílusú oldalvaltogatast preferalod, értjük. Hát, mondjuk úgy, hogy van ilyen típusú-karakteru ember is - viszont ettől még román tempó marad.
Szerencsére az ország túlnyomó többsége nem olyan, mint te vagy (pl okosabb annál, semhogy egy világégés elejen kifelé mozogna a világ legerősebb szovetsegebol. :D)
Nem vagy okos, az világos - de akkor minek trollkodsz? Csak rád ég minden második kommented...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
, így elo rangattad a katonai szolgálatot - amihez persze kozod nem volt soha -, es upsz, nem jött be.
Nézd, nem érted amit magyarul leírnak, többedszer bizonyítod.
a román stílusú oldalvaltogatast preferalod, értjük
Én azt preferálom, a háború eleje óta, de amúgy már előtte is, hogy köszönjük szépen, mi nem kérünk belőle. Így ha a NATO újabb tömeggyilkos hadjáratra szeretne indulni, mi kimaradunk. Nem állunk se az orosz, se az USA oldalára.
pl okosabb annál, semhogy egy világégés elejen kifelé mozogna a világ legerősebb szovetsegebol.
ha világégés lesz, teljesen mindegy. Mivel abban az esetben világvége is. Ha csak háború nem látom be, nekünk miért kellene leromboltatnunk az országunkat.
De szerinted kéne
Ezért ismét kérdezem: Te kamm, most, itt, Magyarországról, a fegyveres testület tagjaként, mondod, hogy menjünk meghalni, az USA céljaiért, vagy más farkával vernéd a csalánt.
Válaszoltál. Mint általában minden háborús uszító, valahogy nem oda raknád a pici popódat, mint ahol a szád van.
 
K

kamm

Guest
Nézd, nem érted amit magyarul leírnak, többedszer bizonyítod.
Nem, hanem ostobasagokat irkalsz. Van ilyen, csak be kellene látni...
Én azt preferálom, a háború eleje óta, de amúgy már előtte is, hogy köszönjük szépen, mi nem kérünk belőle. Így ha a NATO újabb tömeggyilkos hadjáratra szeretne indulni, mi kimaradunk. Nem állunk se az orosz, se az USA oldalára.

A NATO védelmi szövetség. Ha nem támadják meg, nem megy sehová.
Ez tényleg nem bonyolult, még te is megertheted...

ha világégés lesz, teljesen mindegy. Mivel abban az esetben világvége is. Ha csak háború nem látom be, nekünk miért kellene leromboltatnunk az országunkat.
Akkor 10x is: egy vedelmi szövetség tagja az ország. Ennek szerződése alapján, ha bárkit megtamadnak, akkor együtt vedekezunk. Ez természetesen minden országra egyformán áll, és vica versa.


De szerinted kéne
Ezért ismét kérdezem: Te kamm, most, itt, Magyarországról, a fegyveres testület tagjaként, mondod, hogy menjünk meghalni, az USA céljaiért, vagy más farkával vernéd a csalánt.
Nem, te ugyanazt az egybites demagóg ostobaságot hajtogatod, mert képtelen vagy felfogni, hogy a dolgok nem a románok tempója szerint működnek, no meg a világ legostobabb döntése lenne egy cirkusz elején kilépni a világ legerősebb katonai blokkjabol.

Ami a román vilaglatast illeti...
Ha egyszer beléptel, akkor alairtal valamit. Ennyi.

Ki lehet lépni, annak is van egy folyamata, de egy torpeorszagkent, nulla hadsereggel az az öngyilkossággal lenne egyenlő, különösen, ha az oroszok konstans, 700 éve folyó, megállás nélküli, erőszakos terjeszkedeset nezzuk (minusz 3x 20-25 év pause.)

Válaszoltál. Mint általában minden háborús uszító, valahogy nem oda raknád a pici popódat, mint ahol a szád van.
Jaj kisoreg, majd ha eletedben szolgaltal egy napot is, akkor lehet vau a katonák nevében, de addig neked nincs szavad, zero hiteled van ezügyben (is.)

Nem mellesleg, ha @krisss vagy akárkit megkerdezel, hogy a NATOban érzik biztosabbnak vagy azon kívül magukat, PLÁNE egy esetleges európai orosz támadás esetén, hát garantálom, hogy nem az általad reklámozott öngyilkos ostobaságot fogják választani.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
63
268
53
Sokat agyalok rajta mostanában, hogy a Fidesz belpolitikája mennyire szolgálja a magyarság túlését.

Látszólag semennyire, mert egy kib*szott összeszerelő üzemet csinálnak belőlünk. Oktatás kb "Zöld gomb - Piros gomb" szintre züllesztése sem a nagy koponyák kitermelését segítik. Egészségügy ma már kb fizetős ha nem akarsz meghalni. Közbiztonságról a falvakban élőket kell megkérdezni.

A nemzetközi viszonyok tekintetében viszont van ráció abban amit csinálnak.

Szóval van e mögött a stratégia mögött olyan hosszútávú cél amit majd a dédunokáink learathatnak vagy csak az itthoni elitek túlélését akarják biztosítani a Great Reset utáni időkre.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A NATO védelmi szövetség. Ha nem támadják meg, nem megy sehová.
Ez tényleg nem bonyolult, még te is megertheted...
Erről Líbiában tudnak?
És Afganisztánban?
És Irakban?
És Szerbiában?
Akkor 10x is: egy vedelmi szövetség tagja az ország. Ennek szerződése alapján, ha bárkit megtamadnak, akkor együtt vedekezunk. Ez természetesen minden országra egyformán áll, és vica versa.
Ennek a védelmi szövetségnek a keretében meggyilkolt pár millió embert, szóval nagyon szép az elmélet, csak a gyakorlat...
s, 700 éve folyó, megállás nélküli, erőszakos terjeszkedeset nezzuk (minusz 3x 20-25 év pause.)
300+ évig határosak voltunk, ezalatt provokáció nélkül egyszer támadtak meg. Szóval nem igazán látom be, miért kéne rettegnünk.
Jaj kisoreg, majd ha eletedben szolgaltal egy napot is, akkor lehet vau a katonák nevében, de addig neked nincs szavad, zero hiteled van ezügyben (is.)
Még mindig, nem értesz magyarul.

Teljesen lényegtelen, hogy szolgáltam-e a hadseregben vagy sem, mert én nem akarok háborút. Te viszont, többek között az én farkammal is verve a csalánt, azt akarod, hogy Magyarország háborúba menjen. Ez esetben viszont feltételezem személyes példát mutatsz. Vagyis nem feltételezem, mert tudom, hogy biztonságosnak hitt távolságból uszítasz.
PLÁNE egy esetleges európai orosz támadás esetén, hát garantálom, hogy nem az általad reklámozott öngyilkos ostobaságot fogják választani.
Ugyan miért támadna meg minket Oroszország?
 
K

Kopi2000

Guest
Igen, én azért vagyok baloldali, mert úgy gondolom, hogy fillérekből támogathatná a kormány az elesetteket. És igen, én rendszeresen vettem a helyi kórháznak (a támogatásomból) orvosi eszközöket, egészen 2010-ig, utána már nem, mert a civil kezdeményezések meg lettek köpködve. De, amikor 2010 előtt felhíott a megyei jogú város kórházának a főigazgatója, hogy kiteheti-e a nevemet a legmagasabb fokú támogatók közé a kerítésre, akkor én ezt elhárítottam, mert nem azért tettem valamit, hogy azt mások lássák és másoknak mutogassam, hanem azért, mert úgy gondoltam, akinek van rá anyagi lehetősége, az tegyen is a közért. Ha olvassa valaki a koraújkor történelmét, akkor tudja, hogy a régi tehetősek voltak a legnagyobb mecénások...
Egyébként, nagyon primitívnek tartom, ha valaki olyan poszt alá, mint az előző posztom, röhögő fejeket tesz. Ez nem más, mint észbeli szegénységi bizonyítvány.... Ilyenkor gondolom azt, kár a gőzért, hagyni kell a dolgokat, menjen minden a maga útján. Lehet, hogy aki ma röhögő fejeket tesz a posztjaim alá, évek múlva maga lesz a szenvedő alanya a dolgoknak, és akkor már nem lesz kedve röhögcsélni....
 
K

kamm

Guest
Erről Líbiában tudnak?
És Afganisztánban?
És Irakban?
És Szerbiában?

Ennek a védelmi szövetségnek a keretében meggyilkolt pár millió embert, szóval nagyon szép az elmélet, csak a gyakorlat...

300+ évig határosak voltunk, ezalatt provokáció nélkül egyszer támadtak meg. Szóval nem igazán látom be, miért kéne rettegnünk.

Még mindig, nem értesz magyarul.

Teljesen lényegtelen, hogy szolgáltam-e a hadseregben vagy sem, mert én nem akarok háborút. Te viszont, többek között az én farkammal is verve a csalánt, azt akarod, hogy Magyarország háborúba menjen. Ez esetben viszont feltételezem személyes példát mutatsz. Vagyis nem feltételezem, mert tudom, hogy biztonságosnak hitt távolságból uszítasz.

Ugyan miért támadna meg minket Oroszország?
Huh, ezt a sok ostobasagot... No, csak trollkodj tovább, most már gyönyörűen demonstraltad, amit akartam. :cool:
 
K

kamm

Guest
Egyébként, nagyon primitívnek tartom, ha valaki olyan poszt alá, mint az előző posztom, röhögő fejeket tesz. Ez nem más, mint észbeli szegénységi bizonyítvány.... Ilyenkor gondolom azt, kár a gőzért, hagyni kell a dolgokat, menjen minden a maga útján. Lehet, hogy aki ma röhögő fejeket tesz a posztjaim alá, évek múlva maga lesz a szenvedő alanya a dolgoknak, és akkor már nem lesz kedve röhögcsélni....
Ne vedd magadra, neki ezek az absztrakciók, pláne ha egybitesnel komplexebbek, valószínűleg mennek át, simán hiheti őket viccesnek. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
Őszintén, kit érdekel mi erdekel és mi nem. :)
Trollkodni próbáltal, meg beszolni, de még street wise sem vagy, nemhogy felkészült hozzá, így elorangattad a legbenabb demagóg szöveget, a katonai szolgálatot - amihez persze kozod nem volt soha -, es upsz, nem jött be.
Koherens mondanivalod nemigen van... a román stílusú oldalvaltogatast preferalod, értjük. Hát, mondjuk úgy, hogy van ilyen típusú-karakteru ember is - viszont ettől még román tempó marad.
Szerencsére az ország túlnyomó többsége nem olyan, mint te vagy (pl okosabb annál, semhogy egy világégés elejen kifelé mozogna a világ legerősebb szovetsegebol. :D)
Nem vagy okos, az világos - de akkor minek trollkodsz? Csak rád ég minden második kommented...
Sosem értettem, hogy az atlantista oldal logikája szerint nekünk miért is kellene nato tagnak lennünk. Ugye a nato sosem támad meg senkit, hiszen védelmi szövetség. A jogtalan támadásokat viszont megtorolják, hiszen a grál-lovagok erkölcsi szintjén igazgatják a világot. Főleg az usa, a makulatlán tisztaságú világkirály, aki biztonsan nem engedné, hogy a romulánok lerohanják a békés szomszédjukat.

Nato tagokkal körbevéve az oroszok nem tudnak ránktámadni, hiszen a nato a világ legerősebb szövetsége.

Logikusan végiggondolva nekünk csak annyi dolgunk lenne, hogy a szerbekkel és oszzrákokkal legyünk jóba és pariba katonailag.

Szóval miért is kellene akkor bent maradni?
 
K

kamm

Guest
Sosem értettem, hogy az atlantista oldal logikája szerint nekünk miért is kellene nato tagnak lennünk. Ugye a nato sosem támad meg senkit, hiszen védelmi szövetség. A jogtalan támadásokat viszont megtorolják, hiszen a grál-lovagok erkölcsi szintjén igazgatják a világot. Főleg az usa, a makulatlán tisztaságú világkirály, aki biztonsan nem engedné, hogy a romulánok lerohanják a békés szomszédjukat.

Nato tagokkal körbevéve az oroszok nem tudnak ránktámadni, hiszen a nato a világ legerősebb szövetsége.

Logikusan végiggondolva nekünk csak annyi dolgunk lenne, hogy a szerbekkel és oszzrákokkal legyünk jóba és pariba katonailag.
Ez valami keleti logika? Mert a magyar oktatasban az otodiken nem mennel at vele... :D

Szóval miért is kellene akkor bent maradni?
Talan azert, mert a primitiv, civilizalatlan azsiai "oroszok" 700 eve folyamatosan kebelezik be a szomszedaikat? (Emiatt mar regen nem oroszok, de az egy masik tema.) Mert nekunk meg csak vert, fajdalmat es pusztitast hoztak? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
Status
Not open for further replies.