Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Bárki aki valaha is olvasta a Szent Írást olvashatta ,hogy az Isteni beavatkozás mindig akkor következett be ,amikor a szexualitás terén teljesen elszabadultak a torz vágyak......ja és ez már az utolsó felvonás a leírtak szerint....
Bakker, akkor rosszul tudom, hogy a (nyugat) Római Birodalom a népvándorlás, pestisjárvány(ok), hatalmi harcok stb. miatt omlott össze?
És Bizánc azért kavirnyázott még vagy ezer évig, mert bevezették az egynejűséget és keresztény hitre tértek? De akkor miért omlott össze az is? Az oszmánoknak semmi köze nem is volt hozzá?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
@Littlejohn

Az, hogy valaki odatolja a pofáját egy tüntetésre, akit nem kívánsz, azzal nem lehet mit kezdeni.


@cirqle
Már vártam mikor jön el ez a pillanat. Tehát, akkor a következő fázis az, hogy Patreon szerűen a népesség finanszírozza meg azon közszolgáltatások árát is, amiért adót fizet? Az igen...
Amikor így is lassan több pénz megy be a magán EÜ-be, mint a TB rendszerbe...
Ez nehéz ügy. Én annak vagyok a híve, hogy az embereknél minél több erőforrás maradjon (pénz, idő, ilyesmi). Azt a keveset, amit beszed az állam, azt egyáltalán ne érje meg elsíbolni. Azon nyilván vitatkozhatunk, hogy mi állami szerep meg mi nem (szerintem pl a szociális háló kialakítása-fenntartása nem az állam feladata, hanem az embereké/közösségeké), de végső soron az embereket kell érdekeltté tenni, hogy s szűkebb-tágabb közösségük rendben legyen és erre áldozzanak is. De azt a saját belátásuk szerint, lehetőleg saját szervezésben, minimális állami behatással.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
M

molnibalage

Guest
Ez nehéz ügy. Én annak vagyok a híve, hogy az embereknél minél több erőforrás maradjon (pénz, idő, ilyesmi). Azt a keveset, amit beszed az állam, azt egyáltalán ne érje meg elsíbolni. Azon nyilván vitatkozhatunk, hogy mi állami szerep meg mi nem (szerintem pl a szociális háló kialakítása-fenntartása nem az állam feladata, hanem az embereké/közösségeké), de végső soron az embereket kell érdekeltté tenni, hogy s szűkebb-tágabb közösségük rendben legyen és erre áldozzanak is. De azt a saját belátásuk szerint, lehetőleg saját szervezésben, minimális állami behatással.
A baj az, hogy itthon a sokat beszed, de semmit sem ad modell van. Mire megy el a pénz?
Egész fiatal koromban, de még a 2000-es években azt hallgattam, hogy az elvonás mértéke mekkora egyes nyugati országokban és mégsem lázonganak.
Mert úgy érzik, hogy amit kapnak érte, az ár érték arányban megfelelő. Itthon ez nyomokban sem látszik.
Szerintem az utóbbi 12 évben TB címén valahol 7-8 misit biztos befizettem úgy, hogy magába kellett mennem gyakorlatilag mindenre is és ez bele került még van 2M+ összegbe.

Itthon a kocsmki korszak egy rakás önszerveződést megölt. De az közegészségügy nem ilyen önszerveződő dolog.
A szociális háló sem. Szerintem. Vagy akkor kérlek vázold fel, hogy ezt hogyan képzeled el, hogy akkor milyen szolgáltatást és hogyan kéne egy közösségnek lefednie, milyen modell és költségvetési alapon.

Nem az a baj, ha az állam elvon összeget és feladatokat taksál magának. A baj azzal van, hogy elvon és LÓFASZT sem ad cserébe.
Itthon ez a modell.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Ja hát persze, a nagy szakállas majd leküld az égből némi tüzes esőt mint Szodoma és Gomora esetében igaz? :D A társadalmak sosem azért omlottak össze, mert Istennek ez tűrhetetlen volt, hanem mert a viselkedés normák (vagy a környezeti behatások) alkalmatlanok lettek arra, hogy maga a társadalom az addigi formájában tovább működjön.
Mivel valószínű nem hiszel Isten létezésében így okafogyott bármilyen indokot is felhozni...Sehol nem írtam azt ,hogy az összes társadalomnál volt Isteni beavatkozás.Azt írta ahol Isten közbeavatkott....ehhez pedig már biblia olvasás szükségeltetik.....Még egy apróság és ezt mindenkinek elmondom Isten nem azért létezik ,mert te vagy bárki is hisz vagy nem hisz benne.A bizonyítékok megvizsgálása alapján a következtetés 100/100 azoknál aki nem döntik el előre ezt.a (kérdést) ami igazából nem is kérdés.Mint mindenki másnál úgy nálad is tiszteletben tartom.
 
  • Tetszik
Reactions: hete and phaidros

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
De hát egy tőled és az összes ner fasszopó seggnyalóról fel nem tételezem, hogy bármiféle intelligencia szorult volna belétek.
Ha te kaptál is oktatást, biztosan nem használod és nem fogott rajtad. Mondjuk te valami fizetett bértollnoknak tűnsz, mert szinte napi 18 órádban fosod ide a kormipropi és egyéb faszságokat, de HT-hez a büdös életben nem szóltál még hozzá.
Remélem ezért nem 3 nap a bünti !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
@jurgenbauer


Fiam, te hülye vagy?
Bár minek kérdezek nyilvánvalót.

  1. Azt is meghallgattad, hogy ez hány fealdatkör betöltését jelentette? Nem csak óraadó tanár volt. A 3-4. feladatának felsorolása után nem számoltam tovább.
  2. Hány éve van a pályán?
  3. Mestertanár.
  4. Egyelemes mintából extrapolálni a végtelenbe, gratulálok.
Na, akkor mesélj fiam, egy pályakezdő tanár miért is válassza és maradjon a pályán?
Lehet úgy is kerseni nettó 450-et, hogy részállásban dolgozik valaki 6 órát, meg úgy is, hogy 12-őt dolgozik meg hétvégén is.
Tudod, amikor más pihen.

De hát egy tőled és az összes ner fasszopó seggnyalóról fel nem tételezem, hogy bármiféle intelligencia szorult volna belétek.
Ha te kaptál is oktatást, biztosan nem használod és nem fogott rajtad. Mondjuk te valami fizetett bértollnoknak tűnsz, mert szinte napi 18 órádban fosod ide a kormipropi és egyéb faszságokat, de HT-hez a büdös életben nem szóltál még hozzá.
Amikor ilyen gusztustalan stílussal találkozok értem meg , hogy az általam eddig szájba vert emberek jó része miért a gépészek népes táborából került ki !
 
M

molnibalage

Guest
A keresztényi értékek ugye?
j0r9yx94d1s91.jpg


Ahol van olyan meló.
Vagy pl. magánzóként grafikusként órabérben, stb.

A komment lényeg az volt, hogy jurgen mekkora fasz volt, jó szoksá szerint, mert paramétervizsgálathoz hülye, mint a seggem.

Mert a 450k nettó bér tényleg nem annyira rossz egy olyan melóért, hogy bemész, 8 óra, lant letészen és másnapig el is elfelejted.
De amikor egyszerre vagy szaktanár, berántanak kötelező helyettesítésre, osztályfőnök is vagy, nyáron is vannak feladataid, amikor egyesek szerint csak nyaralsz 3 hónapig és inkább 11+ órás napok jönnek ki, akkor ki szerint reális bér egy magasan kvalifikált természettudományos tanért, akinek embereket is kell menedzselnie?

Ez a komment lényege. A fizetés önmagában nem indikatív szám.
Vegyük pl azt, hogy mondjuk én 100k HUF-ot keresek videózással.
Ez elmondja azt, hogy akkor 4 vagy 104 órát tettem bele? Nem.
De jürgen és sokan még ehhez is ostobák. Vagy nem ostoba, csak az agitrop utasítás a központból másféle kommentre utasít.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 973
113
Nem, nem Patkányok. Ezt vissza kell utasítanom.
A Patkányok azok, akik rátelepednek erre a kiáltásra. Akik politikai előnyt kívánnak szerezni fantáziátlan magamutogatásukkal, akik kisajátítják azt a hangot, amely - jogosan kiált, mert suttogását nem hallották meg.
Igen, vannak jobb és rosszabb tanárok, pedagógusok. Azért ilyen a műveltség, világlátás, helyesírás minősége. Ez nem az állam bűne, hanem a szülő+pedagógusé.
Egy ki nem művelt, tapasztalatlan, minden ellen IS lázadni képes gyermek és fiatal FELHASZNÁLÁSA bűn. Szegény gyerekek 95 százaléka nem is tudja, mi ellen és miért tüntet. JÓ BULI!!!
Ez nem az ő hibájuk, bűnük.
Részben a miénk, hogy mulasztottunk és nagyobb részt azoké, akik felhasználják őket önös, hazaáruló céljaik érdekében.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A keresztényi értékek ugye?
j0r9yx94d1s91.jpg



Ahol van olyan meló.
Vagy pl. magánzóként grafikusként órabérben, stb.

A komment lényeg az volt, hogy jurgen mekkora fasz volt, jó szoksá szerint, mert paramétervizsgálathoz hülye, mint a seggem.

Mert a 450k nettó bér tényleg nem annyira rossz egy olyan melóért, hogy bemész, 8 óra, lant letészen és másnapig el is elfelejted.
De amikor egyszerre vagy szaktanár, berántanak kötelező helyettesítésre, osztályfőnök is vagy, nyáron is vannak feladataid, amikor egyesek szerint csak nyaralsz 3 hónapig és inkább 11+ órás napok jönnek ki, akkor ki szerint reális bér egy magasan kvalifikált természettudományos tanért, akinek embereket is kell menedzselnie?

Ez a komment lényege. A fizetés önmagában nem indikatív szám.
Vegyük pl azt, hogy mondjuk én 100k HUF-ot keresek videózással.
Ez elmondja azt, hogy akkor 4 vagy 104 órát tettem bele? Nem.
De jürgen és sokan még ehhez is ostobák. Vagy nem ostoba, csak az agitrop utasítás a központból másféle kommentre utasít.
Értem, hogy mit mondasz.
Tök jó lenne egyszer valami olyan munkakört mondani, ami elérhető bárkinek, pl. átképzéssel felnőttként és az ország bármely régiójában végezhető. Elég sok álláshirdetést olvastam a régióban, de semmi ilyenre nem akadtam, hogy 6 órában 450. De szívesen veszem, ha ajánlsz pár ilyen munkát.
 
M

molnibalage

Guest
Értem, hogy mit mondasz.
Tök jó lenne egyszer valami olyan munkakört mondani, ami elérhető bárkinek, pl. átképzéssel felnőttként és az ország bármely régiójában végezhető. Elég sok álláshirdetést olvastam a régióban, de semmi ilyenre nem akadtam, hogy 6 órában 450. De szívesen veszem, ha ajánlsz pár ilyen munkát.
Leírja az ember mit mond....
... erre te felteszed újra a kérdést.
Mikor elmagyaráztam miről van szó.
Amúgy megy láttam már nem főállású mérnököt is.
Ha csak annyit kapott fajlagosan, mint én, akkor neki kb. ennyi jött ki.

De senki nem tart vissza attól, hogy grafikus szakmát megtanuld, vagy 3D modellező is lehet. Sőt, játékfejlesztő is.
Magyar nyelvű képzés is van belőle, olyan emberek tanítják, akik aktív fejlesztők.

Nekem senki nem tanította se a videóvágást, se a PS rajzolást, se a narrálást.
Nem kell hozzá semmilyen papír. Idő kellett hozzá. Sok.

Nem, nem Patkányok. Ezt vissza kell utasítanom.
A Patkányok azok, akik rátelepednek erre a kiáltásra. Akik politikai előnyt kívánnak szerezni fantáziátlan magamutogatásukkal, akik kisajátítják azt a hangot, amely - jogosan kiált, mert suttogását nem hallották meg.
Igen, vannak jobb és rosszabb tanárok, pedagógusok. Azért ilyen a műveltség, világlátás, helyesírás minősége. Ez nem az állam bűne, hanem a szülő+pedagógusé.
Egy ki nem művelt, tapasztalatlan, minden ellen IS lázadni képes gyermek és fiatal FELHASZNÁLÁSA bűn. Szegény gyerekek 95 százaléka nem is tudja, mi ellen és miért tüntet. JÓ BULI!!!
Ez nem az ő hibájuk, bűnük.
Részben a miénk, hogy mulasztottunk és nagyobb részt azoké, akik felhasználják őket önös, hazaáruló céljaik érdekében.
Annyíra bírom, amikor valaki ilyen vereteseket mond.
És ezt mégis mi a halál faszára alapoztad? Mert csak? Mert neked ez kényelmes?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Leírja az ember mit mond....
... erre te felteszed újra a kérdést.
Mikor elmagyaráztam miről van szó.
Amúgy megy láttam már nem főállású mérnököt is.
Ha csak annyit kapott fajlagosan, mint én, akkor neki kb. ennyi jött ki.

De senki nem tart vissza attól, hogy grafikus szakmát megtanuld, vagy 3D modellező is lehet. Sőt, játékfejlesztő is.
Magyar nyelvű képzés is van belőle, olyan emberek tanítják, akik aktív fejlesztők.

Nekem senki nem tanította se a videóvágást, se a PS rajzolást, se a narrálást.
Nem kell hozzá semmilyen papír. Idő kellett hozzá. Sok.


Annyíra bírom, amikor valaki ilyen vereteseket mond.
És ezt mégis mi a halál faszára alapoztad? Mert csak? Mert neked ez kényelmes?
Mint a tràgyàval etetett gombàk, a vilàg dolgait nem értö vidékiek és a hasonló faszsàgok?
 
M

molnibalage

Guest
Azt hittem, hogy valami konkrét álláshirdetéseket tudsz mutatni, ezért kérdeztem.

A poffesion.hu-n megnéztem milyen grafikus munkák vannak; ezek szinte mind bp-i; egynél van fizetés, netto 260-360 ezer Ft, 8 órában.
A munkádat ezen a területen különösen a minőség szerint fizetik meg.
Ha te neked olyan tudásod vagy, hogy egy idő után téged keresnek meg, akkor nem ennyit keresel.
Meg itt is vannak szintek, hogy mit csinál egy grafikus ugye.

Én 2D rajzokat csinálgatok a videóimhoz.
Más videóban meg animált fotorealisztikus 3D modellek vannak.
Na, szerinted miért és ki fizet többet?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Nem, nem Patkányok. Ezt vissza kell utasítanom.
A Patkányok azok, akik rátelepednek erre a kiáltásra. Akik politikai előnyt kívánnak szerezni fantáziátlan magamutogatásukkal, akik kisajátítják azt a hangot, amely - jogosan kiált, mert suttogását nem hallották meg.
Igen, vannak jobb és rosszabb tanárok, pedagógusok. Azért ilyen a műveltség, világlátás, helyesírás minősége. Ez nem az állam bűne, hanem a szülő+pedagógusé.
Egy ki nem művelt, tapasztalatlan, minden ellen IS lázadni képes gyermek és fiatal FELHASZNÁLÁSA bűn. Szegény gyerekek 95 százaléka nem is tudja, mi ellen és miért tüntet. JÓ BULI!!!
Ez nem az ő hibájuk, bűnük.
Részben a miénk, hogy mulasztottunk és nagyobb részt azoké, akik felhasználják őket önös, hazaáruló céljaik érdekében.
Azért szerintem az is közrejátszhat, hogy esetleg nincs tanár az iskolájukban és esetleg felelőst keresnek miatta? A fiatalok fiatalok nem pedig gyengeelméjűek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Azért szerintem az is közrejátszhat, hogy esetleg nincs tanár az iskolájukban és esetleg felelőst keresnek miatta? A fiatalok fiatalok nem pedig gyengeelméjűek.
A gyereket bármilyen politikai céllal felhasználni BŰN ! Ha van tanár , ha nincs ! Atyánk könyvének nyomán megszületett mondásban "Segíts magadon Isten is megsegít !" minden benne van ! A tanárok oldják meg , járják ki , hogy jobb legyen nekik ezzel egyet tudok érteni ! De hagyják ki belőle a gyerekeket , a gyerek az szent és sérthetetlen kell legyen minden ilyen szituációban ! Ha a tanárok eltudják érni azt , hogy ténylegesen hiányozzanak az oktatásból akkor van esélyük jobb fizetésre . De igazából mindenkinek tudnia kell beáraznia magát és az életét ! A tüncikézés ezen formája mindenképpen gusztustalan és elítélendő !
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Amikor ilyen gusztustalan stílussal találkozok értem meg , hogy az általam eddig szájba vert emberek jó része miért a gépészek népes táborából került ki !
Mert olyan környéken forogtál!
Nálam a falusi/városi sutyerák volt a többség, egy-két merengő öntudatos bölcsészértelmetlenségivel.
A gépészek tök kulturáltak voltak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
A gyereket bármilyen politikai céllal felhasználni BŰN ! Ha van tanár , ha nincs ! Atyánk könyvének nyomán megszületett mondásban "Segíts magadon Isten is megsegít !" minden benne van ! A tanárok oldják meg , járják ki , hogy jobb legyen nekik ezzel egyet tudok érteni ! De hagyják ki belőle a gyerekeket , a gyerek az szent és sérthetetlen kell legyen minden ilyen szituációban ! Ha a tanárok eltudják érni azt , hogy ténylegesen hiányozzanak az oktatásból akkor van esélyük jobb fizetésre . De igazából mindenkinek tudnia kell beáraznia magát és az életét ! A tüncikézés ezen formája mindenképpen gusztustalan és elítélendő !
Miből állna úgy sztrájkolni, hogy a gyerekek az iskolában maradnak minimál üzemmel pár felügyelő tanárral, hisz az iskola felelős értük tanítási időben miután az iskolába bementek, a többiek pedig elmennek tüntetni. Cserélnek, melyik nap ki tüntet. Vagy heti 1-2 napot tüntetnek, más-más napot hetente, amíg nincs meg amit követeltek, hogy a gyerekek valamennyit tanuljanak... Ha nincs tanár az iskolában, majd kimegy a polgármester is tüntetni, úgy politizlják maguk össze a gyerekek nélkül, ahogy akarják.

A gyerkeknek meg el lehet mondani politikai narratíva nélkül is, hogy keveselljük a fizetést, nem elég jók a munkakörülmények, mik amúgy részben a ti munkakörülményeietek is, és most hangot adunk ennek, és nyomást gyakorlunk, hogy változás legyen. Ennyi. Majd otthon a szülő narrálja szájíz szerint, de az iskola ilyen pártatlan tájékoztatást kéne adjon.
 
Status
Not open for further replies.