Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Ez, kb. az USA, MO, azert a legtobb ember szamara mas. Mikor USA ceghez adtam be oneletrajzot, egy oldal volt max, meg nem kellet a szuletesi anyakonyvi bizonylatodat sem beadni, egyszeruen elhittek, hogy nem hazudod le a csilkagokat az egrol. Aztan nehany nap mulva kaptal egy e-mailt, hogy hol es mikor jelenjel meg, felteve, ha alairtad a mellekelt szerzodest... Mellekeltek ag elhelyezesed korulmebyeit is... De, aki nem valt be, az kb. 2 het utan mehetett haza...
Standard eljaras. Egyreszt itt mar az oneletrajzod is beszedes - meg a Linkedin stb keresztul is lathato -, masreszt egy online interju ma mar felora alatt letudhato, a masodik altalaban mar egy oras es technikai, aztan utana meg megy a birkozas a penzen stb esetleg, de kb ennyi az egesz. (Azt a szul akvit nem is ertem, az komoly? Ha igen, miert kerne barki olyasmit akar odahaza is...?)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Standard eljaras. Egyreszt itt mar az oneletrajzod is beszedes - meg a Linkedin stb keresztul is lathato -, masreszt egy online interju ma mar felora alatt letudhato, a masodik altalaban mar egy oras es technikai, aztan utana meg megy a birkozas a penzen stb esetleg, de kb ennyi az egesz. (Azt a szul akvit nem is ertem, az komoly? Ha igen, miert kerne barki olyasmit akar odahaza is...?)
Úgy voltam/vagyok az álláskereséssel, ha budin ülve, 2 perc alatt nem tudok egy jelentkezést elintézni, akkor nem érdekel a cég.

Ökölbe szorul a talpam, amikor töltsek fel önéletrajzot, papírokat, majd EGYESÉVEL pötyögjek be minden szart megint az oldalon. A másik a motivációs levél. Komolytalan. Ha HR-esként egy 60-90 perces interjúból nem tudod levágni a dolgokat, akkor alkalmatlan vagy, ennyi.

Meg akarsz ismerni, miről mi a véleményem? Ott a LinkedIn, csak ülve olvasd - 100%-ban adja vissza a gondolkodásom és a véleményemet. Nyers, direkt és magasról tesz a púderszövegre, illetve a manapság divatos izmusokra.
 
K

Kopi2000

Guest
Standard eljaras. Egyreszt itt mar az oneletrajzod is beszedes - meg a Linkedin stb keresztul is lathato -, masreszt egy online interju ma mar felora alatt letudhato, a masodik altalaban mar egy oras es technikai, aztan utana meg megy a birkozas a penzen stb esetleg, de kb ennyi az egesz. (Azt a szul akvit nem is ertem, az komoly? Ha igen, miert kerne barki olyasmit akar odahaza is...?)
Én amikor USA cégeknek dolgoztam, a akkor mindig "konzultáns" szerepben voltam, tehát nem a cég alkalmazotta voltam, hanem külsős, aki havonta számlázott. Volt a "pályázathoz" már eleve USD/nap díj kiírva, akinek ez nem tetszett, nem jelentkezett. Persze, az én területemen 200-1300 USD volt a napidíj. Ami legmagasabbat, amit kaptam, az 600 USD/nap volt, de legtöbbször 400 USD/nap. Az 1300 USD/nap díj feltétele már 30 év szakmai gyakorlat volt... Ez most van meg nekem, értelemszerűen akkoriban nem volt... Ma meg már nem ezzel a területtel foglalkozom.. Az előzőek miatt nem volt találkozás személyesen, nem volt pénzről vitatkozás, mert egy mátrix alapján eleve tudtad, ahová jelentkezel, ott annyi a pénz, amennyi,. Nem találkoztam soha HR-essel, hanem csak a munkahelyen a főnököddel. Először tartottam tőle, hogy "átverés" az egész, de nem.... Kaptam a számítógépemre egy programot, ami nyilvántartotta a munkában töltött napjaim. Mivel nem otthoni, hanem terepi munka volt a munkahelyre jutás, illetve a pihenőre való hazajutás is munkadíjas napidíjjal került elszámolásra.... Ahol dolgoztam, a leghosszabb ideig, 2-3 évet, ott pld. az volt a jelmondat, hogy "első a biztonság, második a tisztelet, a harmadik a munka". De, ezeket biztosították... Veszekedés. kiabálás még alacsonyabb beosztású emberek között sem lehetett. Emlékszem, alig tudtam angolul beszélni, amikor egy texaszi volt a főnököm, akinek a szülei még cowboy-ok voltak. Próbált lassan, tagoltan beszélni, miközben a lába, mint a filmekben egy western csizmában az asztalon volt. Valamit nagyon félreértettem, erre többen elkeztdtek nevetni. Rendre is utasította azokat és elmondta, tudja, nem az irodalmi angolt beszéli, hanem a tájszólást. És az anyanyelve mellett Ő nem tud egy idegen nyelven sem megszólalni, ezért becsülni kell azt, aki az Ő saját nyelvén próbál kommunikálni... is. Ezért becsülni kell ....Irodistákkal általában csak e-mailen tartottunk kapcsolatot... Életemben eddig, soha nem ültem szemben a rettegett HR-esekkel....még MO-on sem. Mert, mikor régen MOL ZRt-és voltam, akkor ennek nem volt szerepe, utána meg mint írtam, igaz a hogy azt korábban írtam, a MOL mellett is építgettem a saját vállalkozásomat...
 
K

Kopi2000

Guest
Standard eljaras. Egyreszt itt mar az oneletrajzod is beszedes - meg a Linkedin stb keresztul is lathato -, masreszt egy online interju ma mar felora alatt letudhato, a masodik altalaban mar egy oras es technikai, aztan utana meg megy a birkozas a penzen stb esetleg, de kb ennyi az egesz. (Azt a szul akvit nem is ertem, az komoly? Ha igen, miert kerne barki olyasmit akar odahaza is...?)
MO-on, magyar cégeknél van ilyen fasz gyakorlat... Én 5 évente a kamarával találkozom, kb. 10 évvel ezelőttig a szakmagyakorlás meghosszabbításához kellett, annak a diplomának a hitelesített másolata, amit előtte vagy 5-ször leadtál ugyanoda... A fiaim meséltek, európai cégeknél is többkörös "felvételi elbeszélgetésekről", ahol, mint mondták, látszott, hogy a HR-es "picsa" nincsen csak brossúra szinten képben a cég tevékenységével... De, az is, kb. 5 éve volt a kisebbik fiammal, hogy az egyetemi felvételihez kérték tőle a felsőfokú nyelvvizsga bizonyítványa hiteles másolatát, amit a digitális korszakunkban nem is értett, hogy miért kellett neki papíron leadni, amikor a jelentkezéskor ki kellett tölteni a számát. Ez alapján meg lecsekkolható az egész...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
OZY, márcsak azért is kedvellek téged, mert egy egyetemre jártunk, ezt anno megbeszéltük, de néhány évtizedes eltéréssel. Viszont tudom, hogy utálod a nyugatot, de valamilyen szempontból MO-t is, mert különben nem lennél Kínában. Nekem nem kell magyarázkodni, megértelek. Viszont, az is igaz, amit az előző bejegyzéseim képein látsz. Európa szegényebb részén a Távol-Kelet az az ú gyarmatosító, aki sokkal rosszabb műszaki szinvonalú termelést hoz ide, mint amit én tervezni szoktam... Hát ez a nagy bökkenő és ezért nem állok be abba sorba, amibe, itt, sokak örömére Te is beleálltál, a hanyatló nyugat és a fejlődő kelet narratívájába... Nekünk, mérnökként van abban elelősségünk, hogy, akik csak kisebb részben látnak rá a dolgokra, ezt a putyini-orbáni-stb... baromságot ne csak elhiggyék, hanem igazolva is lássák a bejegyzéseid alapján....
Szerintem inkább ide való...

Nem azért mentem el, mert megélhetési gondjaim voltak, hanem mert elfogyott a szakmai fejlődés lehetősége. Mivel 6 éve elmentem, az elmúlt 2 szavazás során sem szavaztam, mivel nem odahaza élek, döntsenek az ott élők, milyen legyen a sorsuk. Nem utálok egy országot sem - Magyarországot meg főleg nem, mivel a Hazám. Történjen bármi, én magyar vagyok, de ettől nem leszek sem több, sem kevesebb. Viszont az sem mindegy, mit mutatok ebből kifelé.

Mindenki gyarmatosító, amint a pénztárcája megengedi, csak a szintek mások. Ha jön egy kínai/indiai/német multi, akkor a kelet-európai kormányok lemennek kutyába, de amikor a Muskotály kereste a gyárának a helyszínt Európában, akkor ott még a németek is lementek kutyába. Erre van a mondás, hogy mindenki a maga szintjén nyomorog.

Aztán ott van egy nem kimondott tény, de azért a Nyugat elég módszeresen végigrabolta Ázsiát - lásd Shanghai-ból ki voltak tiltva a kínaiak, miközben a Kárpát-medence a Kiegyezéssel egy stabil pályára állt, de USA-ban még adták-vették a rabszolgákat a Capitolium lépcsőjén... Plusz ott van az eltérő munkakultúra. Ázsiában nincs 9-5-ig dolgozom, se évi 30 fizetett szabadnap, tehát amikor ezek nincsenek kapásból az asztalon vagy akarják bevezetni, akkor más az optika. A németek sem adnak német bért Magyarországon - lásd Mercedes gyár Kecskeméten. Egyértelműen anyagi előnyök miatt mennek külföldre a cégek és maximálisan kihasználják az alkuhelyzetet. Az egy másik lapra tartozik, hogy egy-egy ország mibe megy bele (lásd munkatörvények, stb...)

Nem mondom azt sem, hogy a Kelet jobb vagy rosszabb, mint a Nyugat. Van, ami jobb az egyik oldalon és van ami rossz a másik oldalon. A két "világ" - legalábbis ami az elmúlt években lejött - egymással nem teljesen kompatibilis, tehát egyiket sem lehet normálisan megítélni a másikban leélt évek alapján. Németországban is rengeteg minden volt, ami tetszett és Magyarországon is volt, ami nem tetszett - és ez Olaszországra is érvényes.

Kína egy hatalmas lehetőség volt, nem mondhattam rá nemet és nem adták ingyen sem.

Kelet jön fel, mert a Nyugat elpunnyadt - agyára ment a jólét, ezt most pótcselekvésekben éli ki, míg Kelet-Ázsiában pár (száz) milliós nagyságrendben vannak éhes emberek, akiknek a nyugati életszínvonal a cél, de közben mennyi nyugati találja meg a békéjét a keleti filozófiákban. Nincsen ezzel sem gond, ez mindig is így volt, Mezopotámiától kezdve minden civilizáció/kultúrkör vitte magával a korábbit vagy emelt át a másikból egy-egy találkozás során, majd ezzel lett a kultúra egyre magasabb (most tekintsünk el gyengébbet leigázták/eladták/kinyírták vonaltól).

A gondot abban látom, hogy Nyugatról nem jön már magas kultúra, csak harsány zaj, kapkodás, pillanatnyi érdekek. Hol vannak már a klasszikus nyugati értékek? Annyit hordták, hogy beizzadtak, majd amikor kimosták és kiakasztották száradni, elfújta a pénzzel kitömött szél. Aztán ebbe az értékválság okozta vákuumba könnyen be tudott bújni pl. a Putyin. Miért? Mert valahol az emberek rendre és nyugalomra vágynak VAGY több szabadságra. Ebből most megvan a két szélső érték (vadliberális LMBTWETWETWET meg az autoriter berendezkedés) és az egyik a másikat használja a saját legitimációjára. Egyiket sem tartom jónak - ha választanom kellene, akkor Szingapúr.

Amikor a Nyugatot ostorozom, az azért van, mert képtelen vagyok felfogni, mit adtak fel mire... Még csak azt sem mondom, hogy ez ítélet a multikulti felett. A multikulti-t lehetett volna jól csinálni, csak ezt nem a múltjával agyon traumatizált Németországban/Angliában/Hollandiában/Belgiumban vagy a lét könnyűségében bedilizett Svédországban kellett volna ipari keretek között, mindenfajta beavatkozási lehetőség nélkül elengedni, majd kimaxolni a pozitív diszkrimációt és a végtelenségig tematizálni a közbeszédet. Számomra elképesztő, milyen szinten folyik az amerikai/nyugat-európai politikai diskurzus.

Feltenném a kérdést, hogy megérte-e, de ehhez még nem telt el elég idő...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Sok szempontból szomorú és jellegzetes történet. Sajnos a keretezése is az: sikerült előásni Dést, akinek az a "bűne", hogy visszaadta az állami kitüntetését tiltakozásul, amikor Bayer is megkapta ugyanazt. (Itt halkan kell közbeszúrni, hogy a családunkban is felvetődött ugyanez az egyik kitüntetett rokonban, pedig ő erőst jobbkonzerv.)

Dés a saját jogán lett az, aki. Lehet nem szeretni, de amit a zenében az asztalra tett, azt kemény munkával érte el. Ez is olyan, mint a mérnöki munka: ha nem értesz hozzá és nem tudsz stabilan magas minőséget produkálni, akkor hiába vagy pártkáder, hiába a hátszél.

Ami meg a lakást illeti: én is bérlőként vettem meg az első komoly lakásomat, olcsón. És az a bérház is valakié volt anno, akitől elszedték a komcsik. Szóval szerintem ez egy ízléstelen cikk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Farokméregetés....:)

A pénz a legbiztosabb fokmérője annak, mennyire becsülnek meg.
Hááát, ez se feltétlen igaz minden esetben.

Lassan eljutunk ide a fórumon:
1.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 860
56 521
113
A pénz a legbiztosabb fokmérője annak, mennyire becsülnek meg.
Kereshetsz kevesebbet, mert mondjuk mást akarsz csinalni, vagy mert nem akarsz annyit keresni (pl válóper miatt), de akkor is tudod, hogy ha a csillio bejovo ajanlat egyikére bekuldod a resumed, másnap jön a valasz interjút ajanlva, pedig megadtad a ballpark szamot, tudják, nem lesz olcso. (Ha meg igazán lusta vagy, akkor a headhunter ceg megoldja az eleted helyetted.)
No, ide el kell jutni, kisoreg. Lehet gunyolodni, de az csak azt sejteti, hogy messze vagy ettől a szinttől...
HAHOTÁZIK... :D
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and papajoe

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 505
31 899
113
legnagyobb újságcégét hozza létre” – mondta Jeff Cohen , a Park Center for Independent Media alapító igazgatója . „Mivel a környezetvédelmi küzdelmek gyakran lokalizálódnak, és olyan problémák miatt vívnak, mint a repedés és a csővezeték építése, súlyos helyzet alakul ki, amikor egy olyan gáz- és repesztési befektető, mint az Edens, a végső tulajdonosa egyre több helyi napilapnak és hetilapnak.”

A GateHouse 1,34 milliárd dollárért megvásárolta Gannettet . Mostantól országszerte 667 újság lesz a tulajdonosa .

 
  • Hűha
  • Dühítő
Reactions: fip7 and Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hülyén hangzik,de....De egyrészt a kérődzők "böfögése" az egyik legnagyobb üvegházhatású gázkibocsájtó (igen magas metántartalom miatt).Másrészt elvileg ebből a pénzből egy modernizációs alapot kivánnak létrehozni,ami hosszabb távon akár hasznára is lehet az ágazatnak.
Persze, hogy hülyén hangzik, mert hülyeség is.
Befizettetik adóban, amit majd újra elosztanak ugyan azoknak?
Az adótól miként csökkenne a metánkibocsájtás?
(Valóban akkora kibocsájtó, ha nem egyedre, hanem a számos végtermékre bontanánk le?)
 
M

molnibalage

Guest
@phaidros

Már elnézést, de a lónak az ötödik lábát azt...
Az a fillérbaszás minősített esete. Számoljuk már ki mennyi egy mobil töltése, de milyen kellemelten, ha éppen lemerül.

Ha 1000 mAh töltesz egy telefonba az kemény 12 Wh tája. 0,012 kWh. Ez még 100 Ft/kWh áram át mellett is 1,2 Ft.
Aki szerint ezen kell spórolni az szarjon sünt.
De a saját képviselői és egyéb fizuemelésre arra bezzeg volt lóvé ugye?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed