Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Tényleg? Pedig mindenhonnan ez ömlik. Kivéve, ha ez hátrányos a nőkre. Olyankor persze nem egyenlő...
Ömlik, ömlik, de én nap mint nap azt látom, tapasztalom, hogy nincs egyenlőség ember és ember között. Jogilag lehet, bizonyos helyzetekben lehet, a gyakorlatban meg vannak erősebbek és gyengébbek, okosabbak és butábbak, gyorsabbak és lassabbak, stb, stb, stb...

Ez úgy ahogy van faszság. Ahogy a nők is benedvesednek, és akár orgazmust is élnek át erőszak közben, úgy a férfiak esetében is működik a biológia. Ha megfelelően izgatják, a cerka működik. Csak amíg ezt a nők esetén nem tekintjük a de ő is akarta bizonyítékának, a férfiak esetén igen. De legalább lehet áldozathibáztatni
Ez az elmélet.
A gyakorlat meg az, hogy az elkövetett nemi erőszakok 90-99 százalékát férfiak követik el (nőkön, gyerekeken vagy akár más férfiakon).

Konkrétan akkora baromságot írtál, hogy erre még méltó átkot itt senki se mondhatna,-
Mert még a rettentő szavak tudósa, Ésaiás, se tud.
Vagy talán azért, mert nem is írtam baromságot. ;)
De szívesen látom az ellenpéldákat, írj pár esetet, amelyben nő erőszakolt meg férfit!
Erőszak alatt itt azt értem, amikor az aktus a gyengébb fél beleegyezése nélkül, akarata ellenére történik fizikai ráhatással. A tanárnénis eset aligha volt ilyen, a srác vélhetően élvezte a mókát. Esetleg kellettlenül bár, de végül is saját akaratával ment bele.

Az is erőszak, amikor közlik a sráccal, hogy dugsz vagy megbuksz.
Nem, ez nem erőszak. Ez hatalommal való visszaélés, ronda nyomásgyakorlás, megfélemlítés, tanárhoz (eleve felnőtt emberhez) méltatlan viselkedés, de nem erőszak.

Baromság, a férfiak nagy része nem ösztönlény.
Nem is írtam, hogy az lenne. De a férfiak alapvetően sokkal könnyebben mennek bele a szexbe, mint a nők.

Hogy az AKB klasszikusával válaszoljak:
"Mert a lányok is ugyanazt akarják mint mi, csak megpróbálják az egészet nagyon jól álcázni, de ha te azt megtudnád, hogy miket terveznek, soha többet nem mondanád magad perverznek"
A fantáziákban lehet, pláne a "modern" társadalmakban, de a gyakorlatban azért a lányok óvatosabbak ezen a téren. Nyilván őket is mozgatja a szex, nagyon is, de nem úgy, mint a fiúkat. A két nem szexualitása nem ugyanolyan.
(Persze vannak azok a sérült, személyiségzavaros csajok, akik valamiféle elcseszett megfelelési kényszerből vagy félrement énképből kifolyólag repülnek rá minden vesszőre, de az megint nem egészséges.)

Nem, nincs ilyen megkülönböztetés.
Ellenben olyan van, ha a pasi lép félre, mert asszonypajtit már 2 éve bottal se piszkálhatja, akkor a pasi a patásórdög, ha asszonypajti miatt luksógor az egész várossal, akkor hülye lúzer, úgy kell neki, biztos nem volt elég izgalmas.
Hogy ne lenne! Még kulturálisan is jelen van don Juan-tól, a Krúdy-féle Szindbádon át DiCaprio-ig. Senki nem tartja számon, hány szeretője, ágyasa volt nagy királyainknak, de Katalin cárnéról az első, ami beugrik, hogy...
Ha még távolabb nézünk: az iszlám akár négy feleséget is engedélyez egyetlen férfi részére, India egyes részein meg... hát maradjunk annyiban, hogy nem lennék nőnemű.

De ugyanez van gyerekelhelyezésnél. Aztán amikor az asszony megöli a gyereket, és felrakja az áruházi szallagra, természetesen senki nem hibás.
Stb stb stb.
Ez meg teljesen más téma, akár a CSBE.
A gyerekeknek, különösen a pici gyerekeknek sokkal több ártalmat kell elszenvedniük nőktől, mint férfiaktól.

Szerintem félreértetted a mondandóm lényegét. Eszemben sem volt démonizálni a férfiakat vagy mentegetni a nőket, pusztán arra próbáltam rámutatni, hogy a férfiak erősebbek, fizikai fölényben vannak ezért a felelősségük is nagyobb ilyen helyzetekben. A konkrét esetben meg kb. vicc, hogy nemi erőszakról beszélünk - az egészséges 17 éves srácok 90 százaléka örömmel dugná meg a szexi tanárnőjét - ahogy azt itt többen is érthető vidámsággal jelezték.

Éppen a kettős mérce hiánya miatt számít ez hivatalosan nemi erőszaknak és juttatja a tanárnénit hosszú évekre rács mögé.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
nemi aktus nem jöhet létre a férfi akarata ellenér
Most megtörtént.
A gyakorlat meg az, hogy az elkövetett nemi erőszakok 90-99 százalékát férfiak követik el (nőkön, gyerekeken vagy akár más férfiakon).
Hát, miután most is azt mondod, hogy nem is volt az, pedig az volt, így ezt a 90-99%ot sürge gondold újra.
írj pár esetet, amelyben nő erőszakolt meg férfit!
Egy ilyen ügyről beszélünk.
A tanárnénis eset aligha volt ilyen, a srác vélhetően élvezte a mókát.
Láthatólag nem. Vagy akkor ha asszonypajtinak orgazmusa van, az nem erőszak?
Nem, ez nem erőszak. Ez hatalommal való visszaélés, ronda nyomásgyakorlás, megfélemlítés, tanárhoz (eleve felnőtt emberhez) méltatlan viselkedés, de nem erőszak.
De ez nemi erőszak.
Nem is írtam, hogy az lenne. De a férfiak alapvetően sokkal könnyebben mennek bele a szexbe, mint a nők.
Hát ő izé, szóval kevés az olyan nő, akinek ne 2 számjegyű lenne az exei száma. Kevés az olyan férfi akinek igen...
de a gyakorlatban azért a lányok óvatosabbak ezen a téren.
Nem, nem azok.
A konkrét esetben meg kb. vicc, hogy nemi erőszakról beszélünk - az egészséges 17 éves srácok 90 százaléka örömmel dugná meg a szexi tanárnőjét - ahogy azt itt többen is érthető vidámsággal jelezték.
Azért,mert bottal se piszkálna téged nő, nem kéne a frusztrációid rávetíteni a férfiakra.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
@Zapp Brannigan

Az a hajóágyús csoport az igaza nagyhangú, ostoba turbóbunkók gyülekezete.
És valahogy egyesek számára viszonyítási pont, mint a hobbisták.
Csak az nem derül ki számomra, hogy mitől...
Ők mindenhez is értenek. Mármint szerintük...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 152
14 671
113
@Zapp Brannigan

Az a hajóágyús csoport az igaza nagyhangú, ostoba turbóbunkók gyülekezete.
És valahogy egyesek számára viszonyítási pont, mint a hobbisták.
Csak az nem derül ki számomra, hogy mitől...
Ők mindenhez is értenek. Mármint szerintük...
Mondjuk a formátum is eléggé elcseszett; amolyan mondjuk a tutit Beavis és Butthead stílusban poadcast, minden kijelentèst áthallással többértelmüsítenek, miközben csöpögő gúnnyal megy mindenki kiosztása, és vihogás egymás poénjain.
De azért vannak jó pillanataik is!
Én pont azért szoktam hallgatni, hogy nagyjábol képbe legyek az aktuális kormányoldali narratívával/gondolkodással.

Az átlag műsor felépítése; Hülye Németek, hülye Puzsér, Hülye baloldal, Hülye EU, okos Doktorminiszterelnökúr, mindenki hülye csak mi nem. HE hee he hee hee he..
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Azért,mert bottal se piszkálna téged nő, nem kéne a frusztrációid rávetíteni a férfiakra.
Ez az utolsó tuskó, személyeskedő mondatod a fentebbi egysoros válaszaid értékét is jól jelzi. Az egész így együtt pedig azt, hogy mennyire nem ismered a nőket, illetve a nők helyzetét a téma (szexuális erőszak) vonatkozásában.

A helyzet az, hogy nemi erőszakot az esetek túlnyomó többségében (tippre 90% fölötti arányban) férfiak követnek el - zömében nők ellen. Ugyanakkor elkövethetik gyerekek vagy más férfiak ellen is, például börtönökben. És főképpen itt, a börtönökben történik meg, hogy nők válnak szexuális erőszak elkövetőivé - más nők sérelmére. Ez ugyanígy néz ki Magyarországon és az USA-ban, Latin-Amerikában és Afrikában, ma éppúgy, mint ezelőtt 100, vagy 1000 éve. A nők által férfiak ellen elkövetett nemi erőszakok száma és aránya kb. olyan statisztikai hiba, ami, bár a nagy számok törvénye alapján nyilván időről időre előfordul, és kb. annyira fenyeget minket, férfiakat, mint az, hogy félholtra verjen egy hisztis óvodás, vagy hogy a fejünkre essen egy aszteroida.

És ha egy ilyen nemi erőszakként beharangozott esetről kiderül, hogy az elkövető egy tipikus szexitanárnéni, az áldozat pedig egy 17 éves kamasz... hát akkor ne csodálkozz a kaján vidámságon, mert nagyon úgy tűnik, hogy valakinek bejött az, ami milliónyi hajdani középiskolás ifjúnak csak beteljesületlen ábránd maradt! :D
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk a formátum is eléggé elcseszett; amolyan mondjuk a tutit Beavis és Butthead stílusban poadcast, minden kijelentèst áthallással többértelmüsítenek, miközben csöpögő gúnnyal megy mindenki kiosztása, és vihogás egymás poénjain.
De azért vannak jó pillanataik is!
Én pont azért szoktam hallgatni, hogy nagyjábol képbe legyek az aktuális kormányoldali narratívával/gondolkodással.

Az átlag műsor felépítése; Hülye Németek, hülye Puzsér, Hülye baloldal, Hülye EU, okos Doktorminiszterelnökúr, mindenki hülye csak mi nem. HE hee he hee hee he..
Fip7 vagy ki spammeli tele ezzel a fórumot tele. Valaki, aki igonre-on van, mert egy ideje egyet sem láttam.
Én erőt vettem magamon és kb. 2,5-et végighallgattam. 18 évesen is intelligensebb voltam ezeknél.
És a legszomorúbb, hogy ezek közül legalább egynek fegyvertartásija van...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 195
9 301
113
Szerintem éppen az egyenlő mérce nem lenne normális az ilyen esetekben, mert férfi és nő - nem egyenlő.
Fizikailag a férfiak fölénye elsöprő, ugyanakkor klasszikus (hagyományos, hétköznapi, dugdbehúzdki (Van ennek szabatos neve?)) nemi aktus nem jöhet létre a férfi akarata ellenére, míg a nő beleegyezése nélkül - sajnos - mehet a menet.
Konkrétan lehetetlen, hogy nő megerőszakoljon férfit, mert hiába esik neki akár öt nehézsúlyú súlyemelőnő egy cingár srácnak, ha annak nem áll föl a cerka, akkor ott szex nem lesz - legfeljebb erőszak, de már ez is nagyon hipotetikus eset. A férfiak jelentős részének viszont van akkora fizikai fölénye, amivel képes erőszakot tenni.
Ráadásul a férfiak (különösen a kamasz fiúk) szexualitása válogatás nélkül terjedne minden tetszetős irányba, a tesztoszteron viszi a hímeket még a krumplira is, csak el ne guruljon, a lyukba is, csak egér ne jöjjön ki belőle - ahogy a mondás tartja. A nők szexualitása ellenben természeténél fogva rejtett, védett, értékes dolog, a női odaadás erős bizalmi kapcsolatot feltételez - hiszen míg a srácok vígan tovább röppennek a következő illatos virágszálra, addig a csajok teherbe eshetnek.
Ezért is marad fönt máig az a hagyományos megkülönböztetés, amely jóval kedvezőbben ítéli meg azt a faszit, aki egy nagy csomó nőt lefektetett, mint azt a nőt, aki már egy nagy csomó faszinak megvolt.

(A CSBE más tészta.)
Szóval, a lényeg, a nők a szexet szeretik, de ha választani kell elsődleges a szex mint eszköz ahhoz, hogy elérjék amit akarnak (férfi megfogni), a testi vágyakat majd más elégíti ki. Ebből a szempontból a férfiak őszintébbek (és butábbak is) mint a nők.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 152
14 671
113
Fip7 vagy ki spammeli tele ezzel a fórumot tele. Valaki, aki igonre-on van, mert egy ideje egyet sem láttam.
Én erőt vettem magamon és kb. 2,5-et végighallgattam. 18 évesen is intelligensebb voltam ezeknél.
És a legszomorúbb, hogy ezek közül legalább egynek fegyvertartásija van...
Neki tetszik, nincs ezzel baj.
A hajóágyús srácok sem hülyék. Valszeg meggyőződésből és/vagy érdekből osztják az igét.
Ők okosan igyekeznek hülyéskedni, csak néha ez átfordul hülyén okoskodásba.

A te inteligencia hányadosod nagyságához késtég sem fér, de azért vigyázz, ha nagyon elvágod magad az ellenvéleményektől, ami pedig ugyanúgy a valóság egy szelete, hamar a saját véleménybuborékodban találod magad. Ha pedig csak az idegeid kímélése okán ignorálsz előszeretettel, az se biztos, hogy hosszútávon célravezet. Olyan hatású lehet mint a kígyóméreg. Ha kis adagokban hozzászoktatod magad, a szervezeted megtanulja elviselni, és amikor tényleg megmar a Jújdekígyó jobbak a túlélési esélyeid.
 
M

molnibalage

Guest
Neki tetszik, nincs ezzel baj.
A hajóágyús srácok sem hülyék. Valszeg meggyőződésből és/vagy érdekből osztják az igét.
Ők okosan igyekeznek hülyéskedni, csak néha ez átfordul hülyén okoskodásba.

A te inteligencia hányadosod nagyságához késtég sem fér, de azért vigyázz, ha nagyon elvágod magad az ellenvéleményektől, ami pedig ugyanúgy a valóság egy szelete, hamar a saját véleménybuborékodban találod magad. Ha pedig csak az idegeid kímélése okán ignorálsz előszeretettel, az se biztos, hogy hosszútávon célravezet. Olyan hatású lehet mint a kígyóméreg. Ha kis adagokban hozzászoktatod magad, a szervezeted megtanulja elviselni, és amikor tényleg megmar a Jújdekígyó jobbak a túlélési esélyeid.
Meghallgattam 2,5 videónyi ellenvéleményt. Az hány óra és téma és ellenvélemény volt?
Szerinem elég, hogy kiderüljön, hogy ezekre egy üveg tejet sem bíznék. Főleg, ha érdekből ilyenek.
A Partizánt is az ellenvéleménye miatt nézem héba-hóba, de azoktól is sokszor lerepül a szíj egyes témákban.
De legalább próbálkoznak hőbörgéssel és röhögésen túl is felmutatni érveket és összefüggéseket.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Szóval, a lényeg, a nők a szexet szeretik, de ha választani kell elsődleges a szex mint eszköz ahhoz, hogy elérjék amit akarnak (férfi megfogni), a testi vágyakat majd más elégíti ki. Ebből a szempontból a férfiak őszintébbek (és butábbak is) mint a nők.
Nem, nagyon nem.

A férfiak helyzete egyszerűen egyszerűbb.
A kamasz lányoknak ugyanúgy viszket, mint a fiúknak, de a lányok helyzete sokkal nehezebb. Nekünk egyszer eljön az első magömlés, a lányoknak havonta a fájdalmas menstruáció annak minden kínos velejárójával.
Szex? Nekünk vagy összejön, vagy nem, a lányoknak viszont fájdalmas is lehet, az első sok esetben tényleg az. Ha nem fáj is, lányoknál, nőknél nem ritka, hogy nem élvezik, az pedig elég gyakori, hogy nem jutnak el az orgazmusig. Mi, férfiak, nem vagyunk ilyen körülményesek.
Fogamzásgátlás? Általánosan elterjed nézet, hogy oldják meg a nők, hiszen ők eshetnek teherbe! Mi bárhol vehetünk egy csomag gumit, a nőknek viszont nőgyógyászhoz kell menniük a fogamzásgátlóért, ami nagyságrendekkel több bonyodalmat eredményezhet, mint amennyire minket fenyeget a latex-allergia. Mondjuk sok faszi eleve nem is hajlandó "zokniban lábat mosni"...
Terhesség? A nő baja, ha megszüli, ha elveteti, egyik sem sétagalopp.

Komolyan, Uraim... van, aki szívesen cserélne velük és menne át a lőfegyver másik oldalára?

A nemi erőszak témájára visszatérve meg egyszerű statisztikai tény, hogy a lányok jóval nagyobb veszélyben vannak, mint a fiúk, a nők sokkal kiszolgáltatottabbak, mint a férfiak. Tizedik éve dolgozok a gyerekvédelemben, brutális dolgokat láthattam ennyi idő alatt, olyanokat is, amik nem kerülnek be a híradásokba. Nem vagyok egy mimóza alkat, de volt eset, ami sok év után is felzaklat... Nem fogok írni róluk (nem is tehetném, titoktartási kötelezettségem van), de higgyétek el, ezen a téren a nők, a lányok nagyságrendekkel többet szenvednek, mint a fiúk, férfiak. (Akiknek sokszor, sok téren meg másért nehezebb az élet. Na de az meg már más téma.)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 351
33 410
113

Nem tudom mi van ezekkel a csehekkel, szlovákokkal, de ilyen csak a legkeményebb diktatúrákban van. Náluk meg először év elején közölte az ügyész, hogy aki az oroszok mellett nyilvánul meg (akár az interneten), az 3 év börtön, most meg ez...
Mondjuk kissé nehéz lenne alkalmazni ezt nyugaton a muszlimok miatt...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 195
9 301
113
Nem, nagyon nem.

A férfiak helyzete egyszerűen egyszerűbb.
A kamasz lányoknak ugyanúgy viszket, mint a fiúknak, de a lányok helyzete sokkal nehezebb. Nekünk egyszer eljön az első magömlés, a lányoknak havonta a fájdalmas menstruáció annak minden kínos velejárójával.
Szex? Nekünk vagy összejön, vagy nem, a lányoknak viszont fájdalmas is lehet, az első sok esetben tényleg az. Ha nem fáj is, lányoknál, nőknél nem ritka, hogy nem élvezik, az pedig elég gyakori, hogy nem jutnak el az orgazmusig. Mi, férfiak, nem vagyunk ilyen körülményesek.
Fogamzásgátlás? Általánosan elterjed nézet, hogy oldják meg a nők, hiszen ők eshetnek teherbe! Mi bárhol vehetünk egy csomag gumit, a nőknek viszont nőgyógyászhoz kell menniük a fogamzásgátlóért, ami nagyságrendekkel több bonyodalmat eredményezhet, mint amennyire minket fenyeget a latex-allergia. Mondjuk sok faszi eleve nem is hajlandó "zokniban lábat mosni"...
Terhesség? A nő baja, ha megszüli, ha elveteti, egyik sem sétagalopp.

Komolyan, Uraim... van, aki szívesen cserélne velük és menne át a lőfegyver másik oldalára?

A nemi erőszak témájára visszatérve meg egyszerű statisztikai tény, hogy a lányok jóval nagyobb veszélyben vannak, mint a fiúk, a nők sokkal kiszolgáltatottabbak, mint a férfiak. Tizedik éve dolgozok a gyerekvédelemben, brutális dolgokat láthattam ennyi idő alatt, olyanokat is, amik nem kerülnek be a híradásokba. Nem vagyok egy mimóza alkat, de volt eset, ami sok év után is felzaklat... Nem fogok írni róluk (nem is tehetném, titoktartási kötelezettségem van), de higgyétek el, ezen a téren a nők, a lányok nagyságrendekkel többet szenvednek, mint a fiúk, férfiak. (Akiknek sokszor, sok téren meg másért nehezebb az élet. Na de az meg már más téma.)
Ez valami feminista propaganda szöveg?:)
Mitől egyszerűbb a helyzet? Attól, hogy a szexet valami rossznak állítod be? Ha nem a szélsőséget nézzük, vagyis az erőszakot (amit mélységesen elítélek) akkor MINDEN esetben a nő dönt. És ebből adódóan fel is használják, ha a cél úgy kívánja.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 351
33 410
113
Nem, nagyon nem.

A férfiak helyzete egyszerűen egyszerűbb.

A férfiak helyzete nem egyszerűbb, hanem más. A posztmodern neomarxisták hülyeségeivel szemben a nők (bár ma már azon is vitatkoznak, hogy mi a nő, mert a kurrens megkérdőjelezhetetlen dogma szerint bárki, aki "nőnek érzi magát") nem strukturálisan elnyomott áldozati osztály (az állatvilágban is már, legalábbis egyes feministák szerint).
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Ez valami feminista propaganda szöveg?:)
Mitől egyszerűbb a helyzet? Attól, hogy a szexet valami rossznak állítod be? Ha nem a szélsőséget nézzük, vagyis az erőszakot (amit mélységesen elítélek) akkor MINDEN esetben a nő dönt. És ebből adódóan fel is használják, ha a cél úgy kívánja.
Mélységesen konzervatív értékeket vallok, a feminizmus fényényi távolságra áll tőlem. Éppen ezért nem is ágálok egyenlő mércéért.
Lehet, hogy a fentiekben nem fogalmaztam érthetően, tegyük föl egyszerűbben a kérdést: Lennél-e nő?

Nem csak a nő dönt, a férfi is mondhat nemet. Ha rádmozdul egy nő, aki le akar veled feküdni, de te nem akarsz vele, simán lepattintod, nem?
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
A férfiak helyzete nem egyszerűbb, hanem más. A posztmodern neomarxisták hülyeségeivel szemben a nők (bár ma már azon is vitatkoznak, hogy mi a nő, mert a kurrens megkérdőjelezhetetlen dogma szerint bárki, aki "nőnek érzi magát") nem strukturálisan elnyomott áldozati osztály (az állatvilágban is már, legalábbis egyes feministák szerint).
Biológia szempontból és a szexualitás gyakorlati részéről nézve nagyságrendekkel egyszerűbb a férfiak helyzete, mint a nőké.
Az más tészta, hogy pszichológiai, társadalmi, gazdasági, egészségügyi, meg X más vonatkozásban meg szimplán más, vagy egyenesen rosszabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 351
33 410
113
Mélységesen konzervatív értékeket vallok, a feminizmus fényényi távolságra áll tőlem. Éppen ezért nem is ágálok egyenlő mércéért.
Lehet, hogy a fentiekben nem fogalmaztam érthetően, tegyük föl egyszerűbben a kérdést: Lennél-e nő?

Egyszerűbb lenne bizonyos szempontból. Ugye, térdelve is lehetne előrejutni. Vagy csak be kell kapcsolnod a webkamerát, miközben maszturbálsz, és fizetni fognak érte, hogy nézhessék :D
Na jó, talán a buziknál is van ilyen, van férfi "előadó" szekció is ilyen webszájtokon, csak nem voltam rá kíváncsi, arra sem, hogy mennyit keresnek a "modellek", de gyanítom kevesebbet (még a leghíresebb férfi pornósok sem kerestek általában annyit, mint a "színésznők"), illetve magasabbak az "elvárások" kinézetben és egyebekben az átlaghoz képest.

Viccet félretéve, nőnek lenni kisebb felelősség a válladon, élet easy mode-ban. Ha férfi vagy, meg kell oldanod a problémáidat magad, senki sem kíváncsi rájuk (max. a pszichomókus jó magas óradíjért eljátssza, hogy igen, vagy legalábbis végighallgatja). Ha férfi vagy, légy férfi, ugyebár. Hiába mondja a feminista nő, hogy toxikus maszkulinitás meg stb. azért ők sem a rinyáló meg síró fiúkra nedvesednek.
Ha nő vagy, senki sem várja el tőled, hogy bármihez is értsél, életrevaló legyél, ha bántanak a bénaságod miatt, akkor mindjárt lesz fényes páncélos fehér lovag, aki védelmébe vesz... stb.

Na jó, az viszont tény, hogy a nők egymás közötti viszonyrendszerében kevesebb az "igaz" barátság és több (és komolyabb) a mobbing, bullying a valamiért kilógókkal szemben valószínűleg annál is, mint a férfiközösségekben (ahol azért többször fogják fel ezt viccesen, mint véresen komolyan, bár van az is).

De az tény, a biológia úgy intézte, hogy a nőnek kell az utódot kihordani, és ezek következményei azok valósak.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 195
9 301
113
Mélységesen konzervatív értékeket vallok, a feminizmus fényényi távolságra áll tőlem. Éppen ezért nem is ágálok egyenlő mércéért.
Lehet, hogy a fentiekben nem fogalmaztam érthetően, tegyük föl egyszerűbben a kérdést: Lennél-e nő?

Nem csak a nő dönt, a férfi is mondhat nemet. Ha rádmozdul egy nő, aki le akar veled feküdni, de te nem akarsz vele, simán lepattintod, nem?
Lennék, persze. Nem volt még olyan nő akit lepattintottam, ha már ott tartottunk :D
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Egyszerűbb lenne bizonyos szempontból. Ugye, térdelve is lehetne előrejutni. Vagy csak be kell kapcsolnod a webkamerát, miközben maszturbálsz, és fizetni fognak érte, hogy nézhessék :D
Na jó, talán a buziknál is van ilyen, van férfi "előadó" szekció is ilyen webszájtokon, csak nem voltam rá kíváncsi, arra sem, hogy mennyit keresnek a "modellek", de gyanítom kevesebbet (még a leghíresebb férfi pornósok sem kerestek általában annyit, mint a "színésznők"), illetve magasabbak az "elvárások" kinézetben és egyebekben az átlaghoz képest.
És cserélnél velük? :D

Viccet félretéve, nőnek lenni kisebb felelősség a válladon, élet easy mode-ban.
Nem látom, hogy így lenne. Persze vannak olyan nők, akiknek bejött az élet és vígan megélnek a férjük (vagy akár több faszi) munkájából, véréből és verejtékéből, de sokkal több olyan nő van, akinek meg nem jött be az élet, aztán csak gürcölnek, kínlódnak, plusz kihordják, megszülik, cipelik a gyerekeket. Többségében szívnak ők is ezzel a fene nagy modernizmussal, csak gyengébb fizikummal.

Ha férfi vagy, meg kell oldanod a problémáidat magad, senki sem kíváncsi rájuk (max. a pszichomókus jó magas óradíjért eljátssza, hogy igen, vagy legalábbis végighallgatja). Ha férfi vagy, légy férfi, ugyebár. Hiába mondja a feminista nő, hogy toxikus maszkulinitás meg stb. azért ők sem a rinyáló meg síró fiúkra nedvesednek.
Igen, ha férfi vagy, légy férfi, bírjad, tűrjed, ne rinyálj, hanem oldd meg - cserébe tiéd a világ!
A férfi az erő, a nő a gyengédség, a férfi a teremtő, a nő a befogadó, a férfi a szellem, a nő az anyag (mother-mater(ial)), a férfi a Nap, a nő a Hold - ketten együtt a Mindenség. A hagyományos értékek szerint legalábbis, amik szerintem ma is működőképesek.
És amikor erőszakkal meg akarják ezeket változtatni, felülírni, eltörölni... hát abból életképes társadalom nem lesz, max. remek gazdasági mutatók pár évtizedre, meg elcseszett torzszülöttek.

Ha nő vagy, senki sem várja el tőled, hogy bármihez is értsél, életrevaló legyél, ha bántanak a bénaságod miatt, akkor mindjárt lesz fényes páncélos fehér lovag, aki védelmébe vesz... stb.
Nem, nem. Sajnos nagyon, nagyon ritkán lesz megmentő lovag.