Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
7000 egy félév, ha feltöltőkártyázol, és nem telefonálsz. Csak ezt Jancsika tanitónénije nem gondolom, hogy megengedheti magának.
Így van. Szerinted hányszor hívtam fel szülőt 10 év alatt?
Vagy hányszor hívott fel engem a gyerek bármelyik tanara?
Mit kell folyton telefonálgatni, meg a telefont nyomogatni, nem értem.

Természetesen. Csak ez innentől már az éhhalál elódázása.
A kerékpárral járás azért nem éhhalál.

Nem véletlenül szobabérlést írtam.
Elnézést, ezen átsiklottam. 100 egy szobáért... hát, aki akarja fizesse.
Orosházán is van albérlet, ott is olcsóbb, mint BP-n; és ugye az albérlet értelme, hogy rugalmasabban változtatható, mint a tulajdonjog. És azért Orosháza sem a világ feketelyuka. Ott is élnek emberek.

ezzel csak az a baj, hogy a bruttója, ott van a bértáblában 202 ezer ft, minden más pótlék, amit nem illik számolni. Mert egy rendelet, és hopp máris nem esnek bele a garantált bérminimumba.
Ezt sose értettem, hogy a pótlékokat miért is ne kellene a fizetésbe beleszámolni? Azért ezek nem feltétlen évente változó címek.

Eszerint pályakezdő tanár fizetése brt. 312 000 ft. (260 + pótlék)
És még e mellé jönnek más pótlékok.
(gyk. olvasók részére: nyilván lehetne több, most nem erről van szó.)

De még a 24.hu is azt írja: "A tanár a régi szerződés szerint pályakezdő-gyakornokként, osztályfőnöki pótlékkal és elrendelt túlórával 237 ezer forintot keresett nettóban"

(Megjegyzem, január 1-től 9%-al nőtt a pedagógusbér, és az ágazati szakmai pótlék megduplázódott. Ami a most tükrében nem követi az inflációt, sőt; de a tavalyi évről idénre várt infáció mértékének legalább a duplája volt az emelés.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Nettó....jaaa....
"Egy kezdő pedagógus bérével számolva, ami a 2022 évi garantált bérminimumból (260.000 Ft/hó) + alap bérpótlékból tevődik össze (52.000 Ft/hó): bruttó 312.000 Ft – az összes járulék, kedvezmények nélkül (33,5%) = nettó 207.480 Ft/hó
Tévedett 7000 Ft-ot. A telefonszámlám több havonta (alapdíja ennyi).
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Érdekes és fontos, hogy mi van; az ország nagy része azonban nem BP-n él. A tanári bértábla meg tanári bértábla ott is, ahol mondjuk 60-70 az albi -teszem azt Szegeden (hogy ne faluzzak mindig). De falun, kisebb településen meg akár még kevesebb. (Országrésztől is függ) De azt se gondolnám, hogy minden pesti születésű -meg úgy átlalában kezdő- tanár külön él, saját háztartást vezet. Megjegyzem, szerintem nyugaton sem az van, hogy kvázi bármilyen kezdő munkavállaló full egyedül bérel egy lakást.
Bérletet sem kell feltétlen venni. Lehet járni kerékpárral, nem hal bele az ember.
Telefonálni, 7000 egy félév, abba nem hal bele senki, sőt, abba sem ha nem cserélgeti a telefonját.
Elég lelkes WEF/Claus Schwab támogató vagy, nem is tudtam!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Így van. Szerinted hányszor hívtam fel szülőt 10 év alatt?
Vagy hányszor hívott fel engem a gyerek bármelyik tanara?
Mit kell folyton telefonálgatni, meg a telefont nyomogatni, nem értem.


A kerékpárral járás azért nem éhhalál.


Elnézést, ezen átsiklottam. 100 egy szobáért... hát, aki akarja fizesse.
Orosházán is van albérlet, ott is olcsóbb, mint BP-n; és ugye az albérlet értelme, hogy rugalmasabban változtatható, mint a tulajdonjog. És azért Orosháza sem a világ feketelyuka. Ott is élnek emberek.


Ezt sose értettem, hogy a pótlékokat miért is ne kellene a fizetésbe beleszámolni? Azért ezek nem feltétlen évente változó címek.

Eszerint pályakezdő tanár fizetése brt. 312 000 ft. (260 + pótlék)
És még e mellé jönnek más pótlékok.
(gyk. olvasók részére: nyilván lehetne több, most nem erről van szó.)

De még a 24.hu is azt írja: "A tanár a régi szerződés szerint pályakezdő-gyakornokként, osztályfőnöki pótlékkal és elrendelt túlórával 237 ezer forintot keresett nettóban"

(Megjegyzem, január 1-től 9%-al nőtt a pedagógusbér, és az ágazati szakmai pótlék megduplázódott. Ami a most tükrében nem követi az inflációt, sőt; de a tavalyi évről idénre várt infáció mértékének legalább a duplája volt az emelés.)
Nem tudnak belpesti bőcsésznek megfelelő életet élni...
(Ezt úgy írom, hogy előző asszony tanár, a mostani tanár, anyám tanár) Amúgy meg aki akar az mindig boldogul valahogy, az éhhalál az pedig egy olyan allegórikus értelmet nyer ebben az esetben. Az iskola ad laptopot (igényelhető ingyen) az iskolában van internet. Ingyen lehet telefonálni neten keresztül. Az iskola ad utazási támogatást. Az iskolában be lehet fizetni ebédre is. Az iskola, ha van rá lehetőség/igény kollégiumi elszállásolást intézhet.
(https://szolgaltatasok.com/Budapest/budapest-szállások/Fővárosi_Pedagógus_Szálló_655)
Nekem mindig azt mondta nagyapám, "Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.". Persze egyszerűbb az utcára vonulva tobzódni, a diákokat táncba vinni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Az iskola ad laptopot (igényelhető ingyen) az iskolában van internet.
Állami munkaeszközöket haználjon magáncélra, pl. netbankolásra?
Ingyen lehet telefonálni neten keresztül.
Nem lehet. POTS számokat nem tudsz ingyen hívni, max VoIP rendszrenken tudsz beszélgetni,amin vagy elérsz egy szülőt vagy nem.
Az iskola, ha van rá lehetőség/igény kollégiumi elszállásolást intézhet.
Elég jó karrier kilátás... Aztán két topiccal odébb meg az embert küldenék kényszersorozással a vágóhídra, mert nem elég hazaszerető, ha (túl)élni akar. Így mondjuk legalább a (férfi)tanárok családjára nem lesz gond, mert kollégiumba nem fog családot alapítani, az már szent! Ez azért is jó, mert akkor egyből vihetjük a frontre, nem fog senkinek sem hiányozni!

Nevetségesek vagytok. Nehéz lenne leírni, hogy FOS a tanárok bére? A munkájuk is az, és sajna nem valószínű, hogy pusztán a béremelés javítana rajta, de attól meg nyuogtan kimondhatjuk, hogy a bérük SZART SE ÉR.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Amúgy vicces a belpesti bölcsészezésetek. Láttatok már olyat? Teljesen kitaláltáok magatok, milyen életet is élnek, és azt szidjátok. Amazok meg rólatok bírnak ugyanilyen fiktív képpel, de érdekes a partvonalról a ködszurkálást nézni.
Én ismertem is egy párat, igaz a '90-2000es években. Azóta biztos romlott a színvonal... Elég megnézni a momentánistáinkat.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nevetségesek vagytok. Nehéz lenne leírni, hogy FOS a tanárok bére?
Talán mert ebben nincs vita?

A kormány deklarált célja a béremelés, de az nagyon gáz, hogy a komcsi szakszervezet meg az ellenzék hisztiznek. Pont azok akik rengeteget tettek azért, hogy ne legyen pénz és rosszak legyenek a körülmények. :oops:
Az sem véletlen egybeesés, hogy most egy árnyékkormány dolgozik a háttérben, és a politikai pedofíliára sincs semmi mentség. Ez szemét dolog, mindegy ki mit mond.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Vagy Tibi atya hisztirohama, hogy mi az, hogy nem mentik ki a seggét, hát ő komoly vállalkozó, a kormánynak kutya kötelessége. (Nem, nem az, és érdekes módon az adó befizetése esetén már annyira nem lelkes)

Az írásod nagy részével egyet értek, kivéve ezzel. A kormány ostoba intézkedésekkel ellehetetlenítette a vendéglátósokat, igenis kötelessége lett volna segíteni rajtuk, pláne, hogy utólag ki nem mondva, de az egész világ (az éppeszű része legalábbis) áttért a svéd modellre.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Az írásod nagy részével egyet értek, kivéve ezzel. A kormány ostoba intézkedésekkel ellehetetlenítette a vendéglátósokat, igenis kötelessége lett volna segíteni rajtuk, pláne, hogy utólag ki nem mondva, de az egész világ (az éppeszű része legalábbis) áttért a svéd modellre.
A vendéglátóipart csak abban az esetben, ha hajlandóak a szürkegazdaságban elfoglalt helyüket feladni. A vendéglátósokat sem kell félteni...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Akinek nem inge... Nem te javasoltad, hogy kerékpárral járjon, költözzön vidékre, és internetezzen a munkahelyi gépén a munkahelyén.
Mondjuk olyanokat állítani, amit sehol nem írt le senki...
  • Telefonszámláról volt szó. Nem netbankolásról állami gépen, hanem a munkakörhöz szükséges dolgokról. Azt miért is ne lehetne iskolától kapott gépen, munkaidőben megoldani? Vagy miért várja el bárki, hogy a tanár munkaidőn kívül dolgozzon?
  • De amúgy nem az volt a nagy szlogen még pár éve, hogy oda kell menni, ahol megélhetés van? Vagy ez a tanárra nem, csak mondjuk a sori dolgozóra igaz? Nem arról volt szó, hogy a budapesti tanár menjen el Toldra tanítani... mert nyilván vannak olyan született pestiek, akik tanárként végeztek és eleddig is laktak valahol.
  • Máskor meg istenítve van a nyugat, hogy bezzeg ott a hollandusok is mennyit kerékpároznak. De a magyar tanár nem járhat kerékpárral, mert... mert miért is nem?

Amúgy vicces a belpesti bölcsészezésetek.
Mi ez a többes szám? Alapvetően budapesti megélhetésről és árakról volt szó. Hogy ebbe Te mit vélsz bele.

A telefonszámlám több havonta (alapdíja ennyi).
És? Enyém meg félévben ennyi és nincs alapdíj. Most akkor ezekből extrapoláljunk a végtelenbe?

Nehéz lenne leírni, hogy FOS a tanárok bére?
Le lett írva, nem egyszer, többször. Már annyiszor leírtam én is, hogy már én unom.
Ha nem abból idéztél volna, ahol le lett írva, dierkt még döltbe is tettem:
"(gyk. olvasók részére: nyilván lehetne több, most nem erről van szó.)" -tehát nem a mi lehetnéről, hanem arról volt szó, hogy jelenleg mennyi az annyi. De, hogy megértsd lassan írom: emelni kell a tanárok bérén is nagyobb mértékben. De ezt fenntartom, hogy nem csak ezen kellene változtatni a minőségibb oktatáshoz.
Elég lelkes WEF/Claus Schwab támogató vagy, nem is tudtam!
Nem ismerem a programját.
De azt gondolom, hogy túl jóléti társadalomban élünk (és minden elvárásunk ehhez igazítjuk) és ennek oltárán sokmindent feláldozunk, közben meg nem biztos, hogy annyit kapunk érte cserébe, hogy megéri.

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Telefonszámláról volt szó. Nem netbankolásról állami gépen, hanem a munkakörhöz szükséges dolgokról. Azt miért is ne lehetne iskolától kapott gépen, munkaidőben megoldani? Vagy miért várja el bárki, hogy a tanár munkaidőn kívül dolgozzon?
Gépet kap az államtól, azt írtad. Sajátra úgysem futja, de ott az állami. Netbankolni meg nem fog, és kész.
De amúgy nem az volt a nagy szlogen még pár éve, hogy oda kell menni, ahol megélhetés van? Vagy ez a tanárra nem, csak mondjuk a sori dolgozóra igaz? Nem arról volt szó, hogy a budapesti tanár menjen el Toldra tanítani... mert nyilván vannak olyan született pestiek, akik tanárként végeztek és eleddig is laktak valahol.
Teljesen igaz, ezért pl. mehet a tanár az ALDI-ba dolgozni is.

Máskor meg istenítve van a nyugat, hogy bezzeg ott a hollandusok is mennyit kerékpároznak. De a magyar tanár nem járhat kerékpárral, mert... mert miért is nem?
Járni járhat, de ahogy előadtátok, hogy szar a bére, akkor menjen kerékpárral, ne sírjon, hogy nem futja közlekedésre, az kissé más szájízt hagy az emberben. Tudom, ott se voltál, nem úgy gondoltad, stb.
Nem ismerem a programját.
De azt gondolom, hogy túl jóléti társadalomban élünk (és minden elvárásunk ehhez igazítjuk) és ennek oltárán sokmindent feláldozunk, közben meg nem biztos, hogy annyit kapunk érte cserébe, hogy megéri.
Valami ilyesmit mond ő is! Persze ő is mások életmódján vágna vissza...

Biciklizzenek a tanárok, karbonadózzanak az autósok, neki jó lesz a privátjet (karbonadómentes az üzemanyag!).
 
M

molnibalage

Guest
Na-na-na. Azért álljunk meg egy pillanatra.

Az, hogy vannak állami, meg strukturális problémák az egy dolog. Az állami feladat, oké, vegyük azt, hogy szépen fogalmazva gyenge lábakon áll és roskadozik az évtizedek alatt meg nem oldott dolgoktól.

De! Hol vannak az egyének, a személyek, a néven nevezhetők személyi felelőssége?
Mert az, hogy milyen a tankönyv, vagy mennyi a fizetés, az egy dolog; de -a Dózsáékat figyelembe véve- a tanárnak bőven van annyi mozgástere, hogy nem csak azt, hanem egy csomó mást is elmondjon, megtanítson. Erre egyrészt a tanmenet lehetőséget ad, másrészt általában senki nem ül ott az órán, hogy azt nézze, hogy mennyire a tankönyvhöz igazodva mondja el a tananyagot, mennyire ahhoz passzolva választ témát. Ez a tanár egyéni felelőssége és nem lehet elbújni a fizetés, meg a tankönyv mögé.
Vagy nem az igazgató, iskola vezetés közvetlen felelőssége, hogy hívjon egy asztalost, hogy meggyalulja 5 perc alatt az ablakot, hogy ki-be lehessen csukni, ne legyen újnyi rés, és az üveg sem repedt volna el... (És még lehet, hogy pénzbe sem került volna). Aztán persze akár lehet tovább görgetni felelősséget, aki kinevezte, aki nem ellenőrzi, stb.
Vagy a Krisss képe (Dudi új kedvenc képe) a mellénnyel. Tán kormányzati döntés, hogy szarul lett megtervezve, rosszul lett kiosztva és még csak be sincs állítva?
És a sort lehetne folytatni.

Én azt gondolom, hogy az a nagy probléma, hogy nincsenek néven nevezhető, számon kérhető felelősök; nincsenek következmények. Csak mindenki újjal mutogat felfele, görgeti más és saját maga slendriánságát, beleszarizmusát. Van helye plusz forrásnak, van jogosultsága a magasabb béreknek, van jogosultsága sok mindennek; de ha valaki igényes a munkájára, akkor azt akkor is igényesen csinálja meg, ha kevés a fizetése, meg akkor is, ha több; szerintem -én ezt tapasztaltam- nem ezen múlik.
Semmi fizetésért mi mindent kéne még egy tanárnak csinálnia?
Ahol nincs oktatási közvetlen felelős minisztérium sem, ott mit vársz el? Felső felelőst keresel?
Az egész 12 éve lenvő rendszer narratívája semmiből sem áll, hogy "mi vagyunk az istenek, ez itt a Kánaán, ha baj van, akkor az Brüsszel, Soros vagy a pirézek, a lényeg, hogy nem mi vagyunk a felelősek".
Mindezt 12+ év 2/3-ad mellett. Ehhez kell öregem kurva vastag arcbőr és igazi takonygerinc.

Főleg úgy, hogy mit nyilatkozott a főni meg a sleppje 12+ éve, és ehhez képest mit csinálnak mióta kormányrúd mögött vannak. 180 fokos fordulat.
 
M

molnibalage

Guest
Részemről a témát lezárom, de a tanári pálya kiürülése, nem és nem csak a kormányzat hibája. Ugyanis ha csak a fizetés lenne az akadája a jó minőségű tanárok hadának, akkor egyszerű zsoldosok lennének, nem pedig a hazai oktatás élharcosai. Lehet szórni az átkot a vezetésre, de a versenyszférában HResként vegetáló tanári képesítésű polgáraink az őket kinevelő intézmények kvalitásait is fémjelzi. Nem sikerült ugyanis a pályát megtölteniük hivatástudattal. Tudom ezek nagy szavak, de a tanárság a mai társadalom állatorvosi lova. Minden destruktív folyamat bemutatató rajtuk kersztül, ami az un. vadkapitalizmus és emberség kilúgozó folyamatai szándékosan okoznak. Mivel itt inkább katonai témákat érintünk a fórumon, ezért egy fogalompárral érzékeltetném mire is gondolok.
zsoldos-honvéd
Köszönöm a vélemények kultúrált ütköztetésének lehetőségét...És ezúton is köszönöm a tanáraimnak a tanításommal járó nehézségeket.
Ez a legbutább posztok között van, amit valaha olvastam.
Lényegében egy buta ideológiával próbálod kihozni azt, hogy pusztán hivatástudatból legyen valaki jó, nem kell megfizetni.
Az igen. Gondolom neked is életcélod gombokért dolgozni.
Az állatorvosi inkább az a végtelenül hülye ideológia, amit sikerült idehánynod.
 
M

molnibalage

Guest
Ahhoz képest, hogy 70 évvel ezelőtt heti egyszer ettek húst, nyaralni nyemá, autó meg a moziban és akkor - jelen emberekhez mérten - még boldogok is voltak a magyarok, nem tudom milyen éhen halásról beszélsz. Tudom, minden pi@ának az a vágya (beleértve az enyémet is), hogy havi kétszer welnesz, meg évi két nyaralás. Hát persze. A jövőben ez még a vágyaktól nem lesz valóság. Jó lesz felkészíteni a párodat, hogy mostantól kezdve, őrvendjen ha a szomszédba eljut egy kis szallonasütésre. Én már mondom az enyémnek (azóta eszi is az életem, hogy menjünk már, így a végén már valahová), hogy le lesz engedve a redőny.
Ahogy apám mondta! Egy anyjuk volt, Éva! Mind egyformák. Ha a nők állatnak születtek volna költöző madarak lennének!
Édes istenem, itt is a szezon meg a fazon keverése van.
A világ általános technológiai színvonal változása beszivárog ide is.
Ma egy csúcs okostelefonban sokszor nagyobb számítási kapacitás van, mint egy Cray2-ben annó.
De nem azért telik rá a magyar embernek, mert annyival jobban él, az lett olcsóbb.

Ezzel szemben te meg nem értett zseni, ma ott tartunk, hogy egy tanár, a tanári fizetéséből, lassan mondom, hogy megértsed:
NEM
TUD
MEGÉLNI

Nem félretenni, nem nyaralni, nem wellesnesszni, MEGÉLNI.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Gépet kap az államtól, azt írtad. Sajátra úgysem futja, de ott az állami. Netbankolni meg nem fog, és kész.
Nem írtam.
Hogy a francba ne futná? Minden egyetemistának van okostelefonja -szerintem. Hírtelen megszűnik létezni, mikor elkezdi a tanári pályát?
És ha teszem azt nem netbankol, akkor mi van? Én se netbankolok.

Amúgy alapvetően arról volt szó, hogy még az is a tanár pénzébe kerül, hogy a gyerekek szüleivel tudjon kommunikálni. Nem, ez nem kerül pénzbe, és erre is van az állami gép. (Teszem hozzá, hogy nem olyan régen meg erre volt az ellenőrző és nem volt semmi gáz belőle.)

Teljesen igaz, ezért pl. mehet a tanár az ALDI-ba dolgozni is.
Akkor ahhoz nem kell egyetemre járni. (Nyert 4-5 évet keresetben.) Vagy olyan marha nagy kommunikációs hiány van, hogy nem tudja egy érettségiző, hogy milyen a tanári pálya, milyenek a bérviszonyok? 18 évesen vezethet forgalomban és másodpercek alatt kell döntést hozni, akár emberéletről; de nem tudja megnézni a bértáblát, meg utána olvasni, hogy döntést hozzon, az ALDI-ba menjen, vagy tanárnak?

Aki meg már tanár egy jó ideje, ott legtöbb esetben nem kezdő fizetésről beszélünk. (És nyugati bóóót sincs minden faluban.)

Járni járhat, de ahogy előadtátok, hogy szar a bére, akkor menjen kerékpárral, ne sírjon, hogy nem futja közlekedésre, az kissé más szájízt hagy az emberben. Tudom, ott se voltál, nem úgy gondoltad, stb.
Ne haragudj, de ha egyszer nem írtam olyat amit nekem tulajdonítasz, akkor nem írtam; ha tetszik, ha nem.
Ha az életben többre akarsz jutni, akkor dolgozz többet, vagy spórolj. Ezek nélkül még senki nem épített szarból várat.
Most nem közlekednek a tanárok? De, tehát futja. Csak így mondjuk nem tud teszem azt lakásra spórolni, vagy újabb sulira.
És ez továbbra sem azt jelenti, hogy nem kell jobban emelni a tanárok fizetését is -de mondom, marha unalmas ezt írogatni.

Valami ilyesmit mond ő is! Persze ő is mások életmódján vágna vissza...
10 évig tanítottam, ki tudja, hogy mikor hol fogok újra, ha fogok. Nem mások életmódján vagdalkozom.
Én is amikor tehettem, mert olyan helyen dolgoztam bicikliztem, nem cserélgetem a telefonom, mert amire kell, arra jó a 10 éves, sz.gépet szoktam akkor cserélni, mikor megadják magukat, de abból sem "gémert" veszek. Nem vettünk drága autót, mert minek -nincs mit kompenzálni. Mikor anno munkát kerestem pályakezdőként még szabolcsi falu is szóba jött, mert ott volt szolgálati lakás, aztán azért mert csak fél állás volt, meg más okok miatt nem jelentkeztem (akkor, mivel válság volt, valahogy megbecsültebb volt a tanári állás, de legalábbis nehezebb volt állásba kerülni). Tehát szerintem elmondhatom, hogy semmi olyat nem írtam, amit én ne tettem volna meg.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ezt sose értettem, hogy a pótlékokat miért is ne kellene a fizetésbe beleszámolni? Azért ezek nem feltétlen évente változó címek.
Mert nem tartoznak hozzá. Ennyire egyszerű. A pótlék adható (még, ha törvényi kötelesség is adni) de nem jár. Pl.: nagyon jó, hogy van 25% délutáni pótlék, ha nem osztanak be délutánozni szeretkezőkéttizenketted
Orosházán is van albérlet, ott is olcsóbb, mint BP-n; és ugye az albérlet értelme, hogy rugalmasabban változtatható, mint a tulajdonjog. És azért Orosháza sem a világ feketelyuka. Ott is élnek emberek.
Igen, Orosházánra is igaz amit Szegedről írtam. Még 2 ilyen év, és ugyanúgy már a 21. századi minimum életszínvonalból kell feladni.
Tévedett 7000 Ft-ot. A telefonszámlám több havonta (alapdíja ennyi).
Amúgy nem:
Az, hogy amúgy a garantált bérminimum, meg a pótlékok emelnek rajta egyálltalán nem változtat a dolgon. Mert ez csak annyit jelent, hogy most jár, de holnap már nem biztos.
Nem tudnak belpesti bőcsésznek megfelelő életet élni...
Hát nem tudom, az, hogy legyen hol lakni, enni, inni, telefonálni, és közlekedni tudjon valaki, az nem gondolnám, hogy komoly elvárás
Amúgy meg aki akar az mindig boldogul valahogy, az éhhalál az pedig egy olyan allegórikus értelmet nyer ebben az esetben.
Elmegy pl.: árufeltöltőnek? Vagy sorra dolgozni? Csak akkor nem fog tanítani.
A munkájuk is az, és sajna nem valószínű, hogy pusztán a béremelés javítana rajta, de attól meg nyuogtan kimondhatjuk, hogy a bérük SZART SE ÉR.
Nyilván nem véletlenül írtam, hogy picit felemás a szájízem. Mert ugye a követelések:
-Több pínzet (ez jogos)
-Nekem ne mondja meg senki, hogy miből tanítsak (elfogadható, báááár, mondjuk azért egy lista kellene)
-Nekem ne mondja meg senki mit tanítsak (abszolút vállalhatatlan, de mondja meg. Ebből lesz az, amikor 20+éve elavult egyetemi anyagot tanít a tanár, mert neki senki se mondja meg. Konkrétan ismertem ilyen esetet)
-Engem csak ne ellenőrizzenek (Mi az, hogy ne ellenőrizzenek?)
Ha úgy állnának oda, hogy a második 3ra konkrét tervet raknak le, akkor tiszta szívvel tudnám mondani, hogy elhivatottak a rendszer javítása mellett. De így azért visszás. Annak ellenére, hogy a pénz egy rossz vicc.
Az sem véletlen egybeesés, hogy most egy árnyékkormány dolgozik a háttérben, és a politikai pedofíliára sincs semmi mentség. Ez szemét dolog, mindegy ki mit mond.
Ebben van igazságod.
Az írásod nagy részével egyet értek, kivéve ezzel. A kormány ostoba intézkedésekkel ellehetetlenítette a vendéglátósokat, igenis kötelessége lett volna segíteni rajtuk, pláne, hogy utólag ki nem mondva, de az egész világ (az éppeszű része legalábbis) áttért a svéd modellre.
Hogy míííí?
1. A svédek épp úgy zártak mint mindenki.
2. Mi az, hogy jár? Tudod mi jár? A szájuk, na az jár. Világjárvány volt, emberek veszítették el a munkájukat minden ágazatban, és akkor ezek követelőznek? Ha kap valamit a tisztelt vállalkozó, aki ugye természetesen felkészült, és több lábon áll (vagy nem?) akkor hálásan megköszöni, nem pedig követelőzik.
A vendéglátóipart csak abban az esetben, ha hajlandóak a szürkegazdaságban elfoglalt helyüket feladni. A vendéglátósokat sem kell félteni...
Nem ha hajlandóak. Ha nem hajlandóak, akkor, nos szóval lenne egy ötletem, egy államközi egyezményről, aminek keretében a sarkkörön túli titánbányákban dolgozhatják le az államnak okozott kárt. Az oroszoknak úgyis konstans munkaerőhiányuk van a területen, nekünk meg kéne titán. Szóval 1/3 ide, 2/3 oda, de a szállást ők fizetik.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
Status
Not open for further replies.