Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Bp-n egy 30 m2-es nem lelakott szar lakás bérlése 120k tája. Garázs nélkül.
Budapesten a mester utca környékén tudok 60 nmes lakást 135 kért, nem lelakva, patika állapotban.
Mindennel együtt 160
De szerencsére ez két emberre sok lenne, így lesz 120...

A kaja nekem egy főre lenne kb. napi 2500 úgy, hogy otthon főzés van, nuku üzemi mezna vagy satöbbi, ez a legolcsóbb.
Nekünk kettőnknek ennyi, pedig még nyúl is van a menüben. Drágább jóval mint 21ben volt, de azért még nem a világ.
De tudod mit számoljunk 3000el. De ebben már a bor is benne van.
Az eddig annyi, mint 210
De itt ugye semmi spórolás nincs 2 emberre.

de nem közlekedtél, nem szórakoztál és nem ruházkodtál semmit, nem költöttél gyógyszerre és orvosra sem, pedig a TAJ-t fizeted, de mégis kell.
Igen, tényleg nem. Kettőnk bérlete 14 k durván. Akkor most tartsunk 230nál, mert nagylelkű vagyok. Marad 70 ezer forint TISZTÁN szórakozásra.
Mert ugye az a 100 k ott van váratlan kiadásra.


Egyszer megvettem egy bringát, azóta összesen nem költöttem rá 100 ezer ft. 20+ év alatt. Pedig használom. Igaz én megtanultam láncot, kereket cserélni, centírozni, meg még egy csomó dolgot.

Ja, és mire mész havi 100k eltett összeggel?
Mire mennék? Évi 1,2 milla, azért már lehajolok...
De hozzá tartozik, leírtam, fene a gusztusom, a párom pofátlanul fiatal, még tanul. A saját fizum a 400nál már több. Legkésőbb 2 év múlva ez kap másik min 300at.
Évi 5 milla már sztem 2 év alatt elég lesz egy lakás kezdőrészletére. Szted?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Pöcs, mi a vicces abban, hogy posztoljuk a realitást?
Vagy szerinted az általános iskolai szintű matektudás vicces, hogy nem megy egyeseknek?

Párban élve ennyiből igen, lehet jövőképe.
Szólóban? Éhenhalni nem fog, de ezzel a szép limbo a jövő, semm más.

A magyar nettó átlagfizetés nem 400k hanem 270k.
270K az átlag ? Lali akarom mondani kapitány ilyet honnan veszel a betanított munkás kollégáim is e felett keresnek Borsodban vazze de van olyan aki bőven 400k felett keres fizikai dolgozóként ! Valami nagyon rossz filmet nézel !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pöcs, mi a vicces abban, hogy posztoljuk a realitást?
Vagy szerinted az általános iskolai szintű matektudás vicces, hogy nem megy egyeseknek?

Párban élve ennyiből igen, lehet jövőképe.
Szólóban? Éhenhalni nem fog, de ezzel a szép limbo a jövő, semm más.

A magyar nettó átlagfizetés nem 400k hanem 270k.
Jaja! És mindenki "belpesten" bérel lakást.
Olvasni szeretnél? Tudom javasolni a Szabó Ervin könyvtárat.
Filmezni akarsz? Nézz tévét. Ha spórolni akarsz, akkor nem fizetsz drága mobilelőfizetést. Vagy már tényleg nem bírsz ki a munkahely és az otthonod között net nélkül?
Tudod, a spórolás (már ha lakásra gyűjtesz), nem arról szól, hogy drága hobbikat tartasz fenn!
Tessék ingyenes online játékokat játszani. Türelemre tanítanak! :cool:
Különben az a vicces, hogy levezetted, hogy tökre ki lehet jönni annyiból.
De már vagy 20x mondtam, hogy kell egy önsegélyező pénztár, és egyből nem havi 100.000 lesz az, hanem 115.000.
A váratlan kiadások meg pont fedezhetők a havi felretett 100-asból.

De tudom neked ez mind jár, és mit ugatok.... :oops:
Csak jelzem, hogy nemsokára lesz egy kiadó lakásunk. Jelige: "...mert nem lehet ennyiből félretenni!"
;)
 
M

molnibalage

Guest
Budapesten a mester utca környékén tudok 60 nmes lakást 135 kért, nem lelakva, patika állapotban.
Mindennel együtt 160
De szerencsére ez két emberre sok lenne, így lesz 120...
Az kit érdekel, hogy te mit tudsz?
Felmész, megnézed a hirdetéseket és az a realitás.
Nem az egyelemes mintád.
Én is 105k-ért vettem ki az 55 nm-es patika lakást, nem emelt a tulaj 2016 óta.
Mert ő ilyen. Ez is egyelemes minta.

Csak a feleségem tesója ugyanabban az épületben ugyanolyan lakást kivéve azt tapasztalta, hogy 1,5 év alatt 115k-ról 165k-ra emelte a bérletet.
A 8. kerbőlé mehetett ki Pestszentlőrincre, mert ennyi fért bele a keretébe, amit lakhatásra szán.

Nekünk kettőnknek ennyi, pedig még nyúl is van a menüben. Drágább jóval mint 21ben volt, de azért még nem a világ.
De tudod mit számoljunk 3000el. De ebben már a bor is benne van.
Az eddig annyi, mint 210
De itt ugye semmi spórolás nincs 2 emberre.
Akkor ne haragudj, fost eszel, csak nem tudsz róla. Persze értem én, valakinek a Globus és Univer mustár a világ teteje...
Az, hogy néha nyúl is van benne, az nem érv. Néha és is eszek étteremben steak-et...
A fűszerek, mustár, joghurt bor, akkor mind fostaliga lehet. Ennyiből nem jön ki.
Én brutálisan lentebb adtam az igényt minőségben és így jön ki ennyire.

Igen, tényleg nem. Kettőnk bérlete 14 k durván. Akkor most tartsunk 230nál, mert nagylelkű vagyok. Marad 70 ezer forint TISZTÁN szórakozásra.
Mert ugye az a 100 k ott van váratlan kiadásra.
Nektek mitől olcsóbb a BKV bérlet?
Puszira?
Egyszer megvettem egy bringát, azóta összesen nem költöttem rá 100 ezer ft. 20+ év alatt. Pedig használom. Igaz én megtanultam láncot, kereket cserélni, centírozni, meg még egy csomó dolgot.
Csak az éves kenőanyag többe kerül rá ennyi idő alatt.
Meg 20 év alatt nem volt persze egy defekted, se lánccserés se semmid ugye?
Halkan kérdtem mennyit mentél 20 év alatt a bringával? Hogy 20 éve áll a sarkoban az év 340 napján, az nem számít.

  • Nekem 1 év alatt gatya a hajtáslánc nagy része, mert minden időben is megyek vele 5-6 ezer km-et. Ezen nem lehet spróolni, akkor sem, ha két kis kezemmel csinálnám. Csak az anyagköltség több, mint a viccösszeg, amit ide kamuztál.
  • De még fékcsere még tárcsával is minimum egyszer van. A régi hagyományos fék télen és esős időben volt, hogy 2 hónapot sem bírt. Az anyagköltsége volt darabjának 2k 2017 táján. 10 év alatt csak a fékre elköltöttem vagy 30-40k-t...
  • És nem, a teleszkópot sem cseréltem, pedig eredeti magának csak árnyéka egy 4+ éves bringán. Az önmagában egy 50k táji történet lenne.
  • A bringa nagygenerál 2016 óta kb. 18-20 sávból a 35-40 sávba ment. Az alapanyag és órabérek ugye...
Szóval értem én, hogy lehet foshuzatos raklapszar állapotú bringával is menni, látok ilyet dögivel, se fékezni nem tud, az utca végéről hallom, hogy nyekereg, de te most tényleg annak vetítesz bringa fenntartási árakról és realitásról, aki 2012 óta körbetekerte a Földet?
Beszarok... XD

Mire mennék? Évi 1,2 milla, azért már lehajolok...
De hozzá tartozik, leírtam, fene a gusztusom, a párom pofátlanul fiatal, még tanul. A saját fizum a 400nál már több. Legkésőbb 2 év múlva ez kap másik min 300at.
Évi 5 milla már sztem 2 év alatt elég lesz egy lakás kezdőrészletére. Szted?
Milyen lakás kezdőrészletére és hol?

Egy csak konyha berendezett panelporgramos panel most 50M, tája de ez a rezsidémon elszabadulása előtt volt még pont.
Azóta a szar a májtól most vált el igazán. A szigeteletlen régi szutyok ingatlanok kb. eladhatatlanná váltak.
(Én tuti nem vennék olyat.)

Te milyen 50 millás lakást veszel meg 10 millás kezdőrészlettel?

11M hitel havi törlesztője augusztusban volt 10 éves futamidővel 125k.
10M babavárója 45k.
(És mindkettőre keresőképtelenség biztosítás?)

Ok, akkor már csak a maradék 20M-t kéne valamivel áthidalni ugye..
Nah, ha piaci hitellel, akkor a törltesztőjét ez alapján saccold meg.
30 millás hitel havi törlesztője, ha augusztusban vetted volna fel, akkor 10 éves futamidővel 340k/hó.

Értem én, fel lehet venni 20 évre is hitelt, ahol a felvett összes annyiszorosát fizeted vissza, hogy nagyon hülyének kell lenni, hogy bevállald.
Mert 10M hitel esetén is 10-et veszel fel kb. és 18-19-et tolsz vissza. "Fantasztikus ötlet"...

Egészen elképedek, hogy egyesek mennyire hadilábon állnak az általános iskolai matekkal is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az kit érdekel, hogy te mit tudsz?
Felmész, megnézed a hirdetéseket és az a realitás.
Nem az egyelemes mintád.
Én is 105k-ért vettem ki az 55 nm-es patika lakást, nem emelt a tulaj 2016 óta.
Mert ő ilyen. Ez is egyelemes minta.

Csak a feleségem tesója ugyanabban az épületben ugyanolyan lakást kivéve azt tapasztalta, hogy 1,5 év alatt 115k-ról 165k-ra emelte a bérletet.
A 8. kerbőlé mehetett ki Pestszentlőrincre, mert ennyi fért bele a keretébe, amit lakhatásra szán.


Akkor ne haragudj, fost eszel, csak nem tudsz róla. Persze értem én, valakinek a Globus és Univer mustár a világ teteje...
Az, hogy néha nyúl is van benne, az nem érv. Néha és is eszek étteremben steak-et...
A fűszerek, mustár, joghurt bor, akkor mind fostaliga lehet. Ennyiből nem jön ki.
Én brutálisan lentebb adtam az igényt minőségben és így jön ki ennyire.


Nektek mitől olcsóbb a BKV bérlet?
Puszira?

Csak az éves kenőanyag többe kerül rá ennyi idő alatt.
Meg 20 év alatt nem volt persze egy defekted, se lánccserés se semmid ugye?
Halkan kérdtem mennyit mentél 20 év alatt a bringával? Hogy 20 éve áll a sarkoban az év 340 napján, az nem számít.

  • Nekem 1 év alatt gatya a hajtáslánc nagy része, mert minden időben is megyek vele 5-6 ezer km-et. Ezen nem lehet spróolni, akkor sem, ha két kis kezemmel csinálnám. Csak az anyagköltség több, mint a viccösszeg, amit ide kamuztál.
  • De még fékcsere még tárcsával is minimum egyszer van. A régi hagyományos fék télen és esős időben volt, hogy 2 hónapot sem bírt. Az anyagköltsége volt darabjának 2k 2017 táján. 10 év alatt csak a fékre elköltöttem vagy 30-40k-t...
  • És nem, a teleszkópot sem cseréltem, pedig eredeti magának csak árnyéka egy 4+ éves bringán. Az önmagában egy 50k táji történet lenne.
  • A bringa nagygenerál 2016 óta kb. 18-20 sávból a 35-40 sávba ment. Az alapanyag és órabérek ugye...
Szóval értem én, hogy lehet foshuzatos raklapszar állapotú bringával is menni, látok ilyet dögivel, se fékezni nem tud, az utca végéről hallom, hogy nyekereg, de te most tényleg annak vetítesz bringa fenntartási árakról és realitásról, aki 2012 óta körbetekerte a Földet?
Beszarok... XD


Milyen lakás kezdőrészletére és hol?

Egy csak konyha berendezett panelporgramos panel most 50M, tája de ez a rezsidémon elszabadulása előtt volt még pont.
Azóta a szar a májtól most vált el igazán. A szigeteletlen régi szutyok ingatlanok kb. eladhatatlanná váltak.
(Én tuti nem vennék olyat.)

Te milyen 50 millás lakást veszel meg 10 millás kezdőrészlettel?

11M hitel havi törlesztője augusztusban volt 10 éves futamidővel 125k.
10M babavárója 45k.
(És mindkettőre keresőképtelenség biztosítás?)

Ok, akkor már csak a maradék 20M-t kéne valamivel áthidalni ugye..
Nah, ha piaci hitellel, akkor a törltesztőjét ez alapján saccold meg.
30 millás hitel havi törlesztője, ha augusztusban vetted volna fel, akkor 10 éves futamidővel 340k/hó.

Értem én, fel lehet venni 20 évre is hitelt, ahol a felvett összes annyiszorosát fizeted vissza, hogy nagyon hülyének kell lenni, hogy bevállald.
Mert 10M hitel esetén is 10-et veszel fel kb. és 18-19-et tolsz vissza. "Fantasztikus ötlet"...

Egészen elképedek, hogy egyesek mennyire hadilábon állnak az általános iskolai matekkal is.
Maradjunk annyiban, hogy jó olvasni a Molnár család folytatásos egzisztenciális szenvedéseit.

Abba ne hagyd!
Más. :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Budapesten a mester utca környékén tudok 60 nmes lakást 135 kért, nem lelakva, patika állapotban.
Mindennel együtt 160
De szerencsére ez két emberre sok lenne, így lesz 120...


Nekünk kettőnknek ennyi, pedig még nyúl is van a menüben. Drágább jóval mint 21ben volt, de azért még nem a világ.
De tudod mit számoljunk 3000el. De ebben már a bor is benne van.
Az eddig annyi, mint 210
De itt ugye semmi spórolás nincs 2 emberre.


Igen, tényleg nem. Kettőnk bérlete 14 k durván. Akkor most tartsunk 230nál, mert nagylelkű vagyok. Marad 70 ezer forint TISZTÁN szórakozásra.
Mert ugye az a 100 k ott van váratlan kiadásra.



Egyszer megvettem egy bringát, azóta összesen nem költöttem rá 100 ezer ft. 20+ év alatt. Pedig használom. Igaz én megtanultam láncot, kereket cserélni, centírozni, meg még egy csomó dolgot.


Mire mennék? Évi 1,2 milla, azért már lehajolok...
De hozzá tartozik, leírtam, fene a gusztusom, a párom pofátlanul fiatal, még tanul. A saját fizum a 400nál már több. Legkésőbb 2 év múlva ez kap másik min 300at.
Évi 5 milla már sztem 2 év alatt elég lesz egy lakás kezdőrészletére. Szted?
Te vén kéjenc! Még élni is tudsz!
(Meg biciklit szerelni is!) :) :) :)
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 510
8 315
113
Két okból: egyrészt 30+ éve dolgozik egy területen, ami a hivatása és szereti csinálni, meg nincs olyan messze (bár ki tudja?) a nyugdíjtól, másrészt én megkeresem (még) azt, ami elég nekünk együtt. Mellesleg nem a Lidl pénztárosa keres túl sokat, hanem ő túl keveset. Te meg túl agymosott, demagóg szöveget nyomsz.
Nekem volt egy jo mentorom anno ma mar ha találkozunk a Lidl-ben mosolyog es nem aggódik a penz miatt de maig ugy köszönök neki hogy jelentkezem sajnos aki hivatását választja soha nem fog jol keresni :( o_O
 
M

molnibalage

Guest
Jaja! És mindenki "belpesten" bérel lakást.
Külpesten sem sokkal olcsóbb, akkor 90k-ból megúszod, vagy fosban laksz.
Láttam miket ajánlgattak az asszony tesójának. Elröhögötem magam sokszor, hogy a fost is mennyire mérték Bp. legszélén.
És úgy, hogy ha saját költségen kéne autóznia, akkor olcsóbb lenne kb. a 8. kerületben lakni, nem beszélve az elbaszott időről.
KB. kádár óta fel nem újítótt lakásokat akartak tavaly tavasszal is kiadni 120+ rezsiért tetőtérben Kelenvölgy szélén, de olyan kiszart hányás lakást Budafok dél végén 90k-ért egy családi ház aljánban, hogy majdnem megkérdeztem, hogy hol a kandi kamera.
Olvasni szeretnél? Tudom javasolni a Szabó Ervin könyvtárat.
Igen, ott viszonylag sok a kurrens angol haditechnikai lap...
Filmezni akarsz? Nézz tévét.
Ezt csak viccként tudom kezelni.
Amúgy a Netben ott a TV. Nem nézek. Minek?
Értelmes film / sorozat nincs rajta, a többi "tartalmat" hagyjuk.
Még a szó is sértő rájuk nézve.
Ha spórolni akarsz, akkor nem fizetsz drága mobilelőfizetést.
Havi 2,5k-n csúszik el szerinted a költségvetés?
Ez a "drága"...? Te mennyire vagy hülye?
Vagy már tényleg nem bírsz ki a munkahely és az otthonod között net nélkül?
Nem ten nagyon okos, de szerint pl. a órás pilóta interjúkat mikor hallgatom végig és hogyna lesz belőle tartalom?
Mivel a csatorna pénzt termel, ez befektetésnek hívják öregem. És ennek havi költsége 3k. Ebben minden is benne van. Hú, de drága.
Az, hogy a haja 30k-val több egy főre, mint egy éve, az persze leszarod.
De nem ba...
Tudod, a spórolás (már ha lakásra gyűjtesz), nem arról szól, hogy drága hobbikat tartasz fenn!
Mik azok a drága hobbik?
Tessék ingyenes online játékokat játszani. Türelemre tanítanak! :cool:
Minek?
Évi 50k-t sem költök gamingre.
Tavaly 4 játékkal játszottam, egyikre sem költöttem 12-16k-nál többet.
Mind sale-en volt. EU IV, Days Gone, Dying Light 2 és Metro Exodus.
Különben az a vicces, hogy levezetted, hogy tökre ki lehet jönni annyiból.
Neked ez jött le?
A ruha az ingyé van?
Vagy egész nap otthon ülsz és bámulod a valóságsókat?
Akkor tényleg kijön a matek...
Soha nem kell fogorvoshoz menni? Soha nem romlik el a lakásban semmi?

Ja, és a "kijön" és "van jövőképe" között kurva nagy szakadék tátong.
Maradjunk annyiban, hogy jó olvasni a Molnár család folytatásos egzisztenciális szenvedéseit.

Abba ne hagyd!
Más. :D
Én nem szenvedek.
A fájdalmas az a sok faszság, amit idehánynak egyesek. Na az szenvedés. :)

De értem én, hogy a sok arctalan Rockefeller azt hatzudik ide, amit akar.
 
M

molnibalage

Guest
És te minek is vagy még itt? Vár a nagy nyugat menjél és próbáld ki magad!
Lehet, hogy még az a pillanat is eljön, de nem most.
Bár ezen az "érven" is mindig jót röhögök.
Amúgy mivel nemzetközi cégnek külföldi projektekbe is dolgozok be, technikailag külföldön próbálom ki magam...

De ennek amőgy mi köze van ahhoz, hogy egyesek a 2+2 = 4-en elhasalnak?
Nem is ez volt a téma öreg...
 

gatya

Well-Known Member
2012. március 30.
73
297
53
Az általam leírt két csoport szerintem elég jól lefedi a havi nettó 700 ezer fölött kereső embereket ebben az országban. Nyilván nem mindenkit...
A "jól él" persze sok félét jelenthet, embere válogatja, de Budapesten és környékén a "nettó 700ezer fixxel az ember könnyen viccel" - átfogalmazva régi mondást a mai viszonyokra, hogy mit jelent a jó lét - szerintem...
Nagyon más a tapasztalatom, persze nem látok mindenkit, csak aki nálam csillagos márkás autót vásárol. De ott meglepően kevés a NER lovag.
A nettó 700 meg egyrészt sok, másrészt meg kevés, mindenki a saját szintjén nyomorog;)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Lehet, hogy még az a pillanat is eljön, de nem most.
Bár ezen az "érven" is mindig jót röhögök.
Amúgy mivel nemzetközi cégnek külföldi projektekbe is dolgozok be, technikailag külföldön próbálom ki magam...

De ennek amőgy mi köze van ahhoz, hogy egyesek a 2+2 = 4-en elhasalnak?
Nem is ez volt a téma öreg...
De ez volt a téma, itthon minden szar és nem lehet megélni. Teljesen pejoratívan írtam, hogy ki kell menni. Mindenkinek javaslom lesz összehasonlítási alapja és kipróbálhatja magát idegen környezetben, semmi felhangja nincsen ha valaki erre buzdít.
Mostanság pedig nagyon egyszerű kimenni és munkát találni öreg!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113
Szerintem kétféle ember él viszonylag jól ma Magyarországon:
  1. Aki be van kötve kormányhoz, NER-hez közvetve vagy közvetlenül: pl. állami megrendelésekből él vagy ilyeneket teljesítő cégnél dolgozik komolyabb pozicióban.

Egyszerű kőműves, tetőfedő, ilyesmi is jól megél a felpörgetett építőiparnak hála. Most lehet olyan válság lesz, hogy ennek vége lesz.
A CSOK-ot felvett megrendelő meg azért ne legyen mind "NER-es".

  1. Aki nemzetközi gazdaságba van bekötve: multinál dolgozik komolyabb hozzáadott értékű munkát végezve, vagy exportra termelő válllkozása van, multinak szállít be
Aki egyik körbe sem tartozik, azok nagy része nyomorog, hónapról hónapra él. Ennek ellenére a szavazók felének tetszik ez a rendszer...

Miért, mikor nem volt így? Az ország a '90-es években olyan csóró volt, hogy a mai fiatalok felkötnék magukat, ha visszaküldené őket valaki. 1997-től volt némi fejlődés, de nem olyan nagy, hogy ne lehetett volna 2002-ben színtiszta szociális demagógiával (több pénzt) választást nyerni. Az azt követő 4 év valóban az esztelen "helikopterpénz gazdaságpolitikáról" szólt, sokan elhitték, hogy örök Kánaán lesz most már, főleg a 2004-es EU csatlakozáskor. Aztán jött az első pofon 2006-ban, az után még talpon maradt a ballib kormány, de a 2008-as válság betette nekik az ajtót a devizahitelesek tömegeinek kilátástalan helyzetbe kerülésével. Most legalább ilyenek nincsenek, bár osztogatás volt most is bőven.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az kit érdekel, hogy te mit tudsz?
Felmész, megnézed a hirdetéseket és az a realitás.
Nem az egyelemes mintád.
Én is 105k-ért vettem ki az 55 nm-es patika lakást, nem emelt a tulaj 2016 óta.
Mert ő ilyen. Ez is egyelemes minta.

Csak a feleségem tesója ugyanabban az épületben ugyanolyan lakást kivéve azt tapasztalta, hogy 1,5 év alatt 115k-ról 165k-ra emelte a bérletet.
A 8. kerbőlé mehetett ki Pestszentlőrincre, mert ennyi fért bele a keretébe, amit lakhatásra szán.


Akkor ne haragudj, fost eszel, csak nem tudsz róla. Persze értem én, valakinek a Globus és Univer mustár a világ teteje...
Az, hogy néha nyúl is van benne, az nem érv. Néha és is eszek étteremben steak-et...
A fűszerek, mustár, joghurt bor, akkor mind fostaliga lehet. Ennyiből nem jön ki.
Én brutálisan lentebb adtam az igényt minőségben és így jön ki ennyire.


Nektek mitől olcsóbb a BKV bérlet?
Puszira?

Csak az éves kenőanyag többe kerül rá ennyi idő alatt.
Meg 20 év alatt nem volt persze egy defekted, se lánccserés se semmid ugye?
Halkan kérdtem mennyit mentél 20 év alatt a bringával? Hogy 20 éve áll a sarkoban az év 340 napján, az nem számít.

  • Nekem 1 év alatt gatya a hajtáslánc nagy része, mert minden időben is megyek vele 5-6 ezer km-et. Ezen nem lehet spróolni, akkor sem, ha két kis kezemmel csinálnám. Csak az anyagköltség több, mint a viccösszeg, amit ide kamuztál.
  • De még fékcsere még tárcsával is minimum egyszer van. A régi hagyományos fék télen és esős időben volt, hogy 2 hónapot sem bírt. Az anyagköltsége volt darabjának 2k 2017 táján. 10 év alatt csak a fékre elköltöttem vagy 30-40k-t...
  • És nem, a teleszkópot sem cseréltem, pedig eredeti magának csak árnyéka egy 4+ éves bringán. Az önmagában egy 50k táji történet lenne.
  • A bringa nagygenerál 2016 óta kb. 18-20 sávból a 35-40 sávba ment. Az alapanyag és órabérek ugye...
Szóval értem én, hogy lehet foshuzatos raklapszar állapotú bringával is menni, látok ilyet dögivel, se fékezni nem tud, az utca végéről hallom, hogy nyekereg, de te most tényleg annak vetítesz bringa fenntartási árakról és realitásról, aki 2012 óta körbetekerte a Földet?
Beszarok... XD


Milyen lakás kezdőrészletére és hol?

Egy csak konyha berendezett panelporgramos panel most 50M, tája de ez a rezsidémon elszabadulása előtt volt még pont.
Azóta a szar a májtól most vált el igazán. A szigeteletlen régi szutyok ingatlanok kb. eladhatatlanná váltak.
(Én tuti nem vennék olyat.)

Te milyen 50 millás lakást veszel meg 10 millás kezdőrészlettel?

11M hitel havi törlesztője augusztusban volt 10 éves futamidővel 125k.
10M babavárója 45k.
(És mindkettőre keresőképtelenség biztosítás?)

Ok, akkor már csak a maradék 20M-t kéne valamivel áthidalni ugye..
Nah, ha piaci hitellel, akkor a törltesztőjét ez alapján saccold meg.
30 millás hitel havi törlesztője, ha augusztusban vetted volna fel, akkor 10 éves futamidővel 340k/hó.

Értem én, fel lehet venni 20 évre is hitelt, ahol a felvett összes annyiszorosát fizeted vissza, hogy nagyon hülyének kell lenni, hogy bevállald.
Mert 10M hitel esetén is 10-et veszel fel kb. és 18-19-et tolsz vissza. "Fantasztikus ötlet"...

Egészen elképedek, hogy egyesek mennyire hadilábon állnak az általános iskolai matekkal is.
Ez alapján drágább biciklizni, mint autózni...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113
De ez volt a téma, itthon minden szar és nem lehet megélni. Teljesen pejoratívan írtam, hogy ki kell menni. Mindenkinek javaslom lesz összehasonlítási alapja és kipróbálhatja magát idegen környezetben, semmi felhangja nincsen ha valaki erre buzdít.
Mostanság pedig nagyon egyszerű kimenni és munkát találni öreg!

Lehet, Ausztriában állítólag 1400 euróért keresnek magyarokat is postásnak, legalább 2 éves B kategóriás jogsi és alapfokú német tudás csak a feltétel. Bár ez egy pár hónapja volt.

Nagyon más a tapasztalatom, persze nem látok mindenkit, csak aki nálam csillagos márkás autót vásárol. De ott meglepően kevés a NER lovag.
A nettó 700 meg egyrészt sok, másrészt meg kevés, mindenki a saját szintjén nyomorog;)

Egyébként meg az ország második leggazdagabb embere Felcsuti Zsolt, nem tartozik szerintem a "NER lovag" kategóriába, nem úgy tűnik nekem, hogy a direkt a cégeire kiírt pályázatokon gazdagodott volna meg. Az első meg Csányi, ő is régebbi a NER-nél. A NER-es vállalkozók, a legismertebb Mészárossal az élen persze fel lettek tápolva az elmúlt 12 évben, ez tény.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezt legfeljebb viccként tudom kezelni.
Az autóm kötelezőjét egy szájbavert év alatt 50k-ról 73k-ra vagy mennyire emelték úgy, hogy egy centit nem mentem vele.
Ebből kijön azért két bringa generál úgy, hogy megyek vele vagy 500-600 órát.
Nem tudom hogy te olajban pácolod-e azt a kerékpárt, de hogy ha 10 év alatt több, mint 100k-t költöttél kenőanyagra, 80kkm letekerésével, az azért nagyon gáz, mert kb kenőanyagban mai árakon vagyok ott, hogy kb 60kkm kenőanyagja kerül annyiba a kocsimhoz, ha a szerelő cseréli az olajat, de ha én, akkor 200kkm-t is simán meghaladja.

Amúgy igazad van, valószínűleg a gumiszettem többe kerül, mint a cangád, szóval viccnek szántam.
 
Last edited by a moderator:

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ezt legfeljebb viccként tudom kezelni.
Az autóm kötelezőjét egy szájbavert év alatt 50k-ról 73k-ra vagy mennyire emelték úgy, hogy egy centit nem mentem vele.
Ebből kijön azért két bringa generál úgy, hogy megyek vele vagy 500-600 órát.
A kocsid kötelezője nem attól függ, hogy mész vele vagy sem. Na meg minek van kocsid, ha egy év alatt nem mész vele semmit. Nem síránkozni kell, hogy minden szar és minden drága hanem az ilyen és hasonló rossz pénzügyi döntéseiden változtatni.