Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egy esős nap után gyakorlatilag gyatya tud lenni az egész.
Egy teflonos kenő cucc az kb. 3500 Ft. Kettő elfogy belőle egy év alatt.
Akkor minek kensz rá abból a teflonos szarból?
Tegyél rá sima gépolajat!
Vagy tegyél rá gépzsírt! Igen, ocsmányul össze fogja szedni a dzsuvát, de legalább nem mossa le az első nyári eső.
Ha így is, úgy is egy év alatt ledarálod a hajtást, akkor nem mindegy? Legalább próbáld ki!
Igen, ha mással csináltatod a karbantartást, akkor nem fognak szeretni, de azért fizeted. ;)
Ha meg magad csinálod, akkor meg azt használd, amelyik kényelmesebb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Igen, szuper a családtámogatás...
... csak közben az orvosi ellátás és milliós TAJ befizetés ellenére az ember, ha ellátást akar, akkor mehet magánban.
Nagy kegyesen a támogatás kb. azzal van arányban, amit a kedves rendszer rámbaszott plusz kiadásként.

Azt is képtelen vagy megérteni, hogy ha valami jó, akkor annak miért is van egyenesen köze a rendszernek?
Mondhatni annak ellenére lehet még előre jutni. Nem amiatt...

Egyesek teljesen független vagy ellentétes folyamatokat kötnek összes és állítják be erénéynek vagy egymástól függőnek.
Kurvára semmi köze nincs annak, hogy jól megy, annak, hogy ezek a szarfaszúak mit csinálnak.

De áruld már el, hogy egy siker országba hova kellett flat -20% rezsicsöki, ami papíron sokszor nem volt annyi sem sőt, a fix ár valójában azt jelentette, hogy még nyerészkedtek itt is az állampolgáron. Ezt tessék már megmagyarázni első körben...
Az orvosi ellátás itt már volt téma, nem kell összekverni a sürgősségi ellátással, mert nagyon sokan azt hiszik, hogy ha valami bajod van, ami nem sürgősségi eset, akkor egyből szakorvos meg tud nézni. Hát nem, és ez máshol sincs így. De a másik oldalt sem tudom könnyen elhinni, ha mindenért egy évet kellene várni szakorvosra, akkor az ország már kihalt volna.
De te egy hívő vagy, neked úgyis mindegy mit mondok, bármi ami szar, az a kormány és OV hibája, bármi ami jó, az csak rajtad múlott. Hagyom, hogy éld a kis megkeseredett életedet, ahol minden szar és semmit nem lehet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Na akkor én is picsogok, szeretnék lassan új autót venni, és O1G miatt már 20M-nál kezdődik újonan a kocsi (Alfa Romeo Guilia). A kiszámolón olvastam, hogy 3 havi bérnél többet autóra költeni nem szabad, úgyhogy gondban vagyok, mert jelenleg elmarad a keresetem az éves 80M Ft-tól. SZAR EZ AZ ORSZÁG!

Ráadásul a V6-os az 35M... AZ ELHIBÁZOTT SZANKCIÓK MIATT (nem keresek nettó 130M-t évente)!
 
M

molnibalage

Guest
De a másik oldalt sem tudom könnyen elhinni, ha mindenért egy évet kellene várni szakorvosra, akkor az ország már kihalt volna.
Apámat is csak akkor vitték el COVID-osan, amikor késő volt.
A lépcsőn alig tudott felmenni, amikor szemorvostól hazavitték.
7-tel kezdőd volt a szaturációja, amikor a mentő végre elvitte mikor megint kihívták mentőket.
És ez volt a sürgős...

Szóval csak óvatosan, mert kezd kibaszottul ökölbe szorulni kezem.

Nekem 2017-ben is ortopédiai vizsgálatra 6 hónapos időpontot akart adni a rendszer.
Május végén novemberre.

2011-ben a bőrgyógyász ellátott még 5 órányi várakozás után, de ellátott.
8-tól fél kettőig ott ücsörögtem de így is csak úgy kerültem sorra, hogy sokan feladták és elmentek.
(Akkor olvastam el vaskos anyagot az F-15 íráshoz. )

2013 már táján közölte, hogy majd X hét múlva adhat időpontot nekem.
Akkor mentem először magán bőrgyógyászhoz.

3 éve

Tavaly év vége.

Persze lehet süketen és vakon is létezni, erősen hinni ezeknek senkiháziaknak...

De te egy hívő vagy, neked úgyis mindegy mit mondok, bármi ami szar, az a kormány és OV hibája, bármi ami jó, az csak rajtad múlott. Hagyom, hogy éld a kis megkeseredett életedet, ahol minden szar és semmit nem lehet.
Ki van 12+ éve 2/3-on?
Ki osztja a pénzeket?
Ki írja a törvényeket?

Kire kéne mutogatni szerinted te nagyon te...?
Kinek a hibája annak, hogy a képzés és megtartást orvosolja?
Na, kinek?

Mondd, te magadtól van ennyire ilyen, vagy segít benne valaki?

A hívő nem én vagyok, azok akik ezeket a köcsögöket nemhogy a hatalomban tartják, de még valami technokrata zsenikek festi le.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jó de most ne a superB-ből meg ocatvia RS-ből induljunk ki ami megy mint a marha.
A cégesautós megy mint az állat, letipor, az öreg skodákat meg selát-sehall öreg apókáék vezetik, akik bevágnak eléd index meg tükörbenézés nélkül 70-el a belsősávba. Más tünet, de ugyanaz a végeredmény, a statisztikából ez jön ki, hogy skoda == nagyobb kockázat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
2011-ben a bőrgyógyász ellátott még 5 órányi várakozás után, de ellátott. 8-tól fél kettőig.
Neked tényleg gyűjteni kéne egy életvezetési tanfolyamra.
Sikeres ember nem megy el a nyilvános rendelés kezdetére! Mert minden nyugdíjas, meg türelmetlen k0cs0g odamegy 8-ra.
Akinek egy kis esze van, az odamegy a rendelés vége előtt 1,5-2 órával. Ha ott vagy, akkor úgy is megnéznek, ha többiek - akik nyolcra mentek -, azok addigra így, vagy úgy eltakarodtak. Vagy lerendezte őket az orvos, vagy megunta a várakozást. :)
De jelzem, hogy a legtöbb helyen kötelező időpontot adniuk. Ott is benne lehet, hogy csúszik az időpont, de nem 5 órát fogsz ott várni.
Ezen röhögök akkor is, ha valaki odamegy vérvételre, reggel 6-ra, merthogy éhgyomorra kell menni. És? nem bírod ki 10-ig kaja nélkül? :D
Hja meg az is vicces, ha olyan vérvételt kérneknek, amelyiknél nem kell vércukor vizsgálat, ahhoz meg még éhgyomor sem kell...
 
M

molnibalage

Guest
Mármint te nem nézed meg minden évben a biztosítást ? :eek:
Kacskaringós történetét ennek már leírtam, hogy kivonták, majd vissza helyezés, és aztán a rendszer valamiért úgy reagálta le, hogy akkor fizess most újra.
Fizettem. Majd kiderült, hogy igazából az csak egy emlékeztető volt. Ja, mondom anyád.

Neked tényleg gyűjteni kéne egy életvezetési tanfolyamra.
Sikeres ember nem megy el a nyilvános rendelés kezdetére! Mert minden nyugdíjas, meg türelmetlen k0cs0g odamegy 8-ra.
Akinek egy kis esze van, az odamegy a rendelés vége előtt 1,5-2 órával. Ha ott vagy, akkor úgy is megnéznek, ha többiek - akik nyolcra mentek -, azok addigra így, vagy úgy eltakarodtak. Vagy lerendezte őket az orvos, vagy megunta a várakozást. :)
De jelzem, hogy a legtöbb helyen kötelező időpontot adniuk. Ott is benne lehet, hogy csúszik az időpont, de nem 5 órát fogsz ott várni.
Ezen röhögök akkor is, ha valaki odamegy vérvételre, reggel 6-ra, merthogy éhgyomorra kell menni. És? nem bírod ki 10-ig kaja nélkül? :D
Hja meg az is vicces, ha olyan vérvételt kérneknek, amelyiknél nem kell vércukor vizsgálat, ahhoz meg még éhgyomor sem kell...
Te se járhattál szakrendelésen...
Ha fél 8 után érsz oda, akkor IJ, nem vesznek vért, ha az van kiírva.
Tehát oda kell menni.
10+ év után először vett tőlem az állami rendszer.
Háziorvosi látogatás után egyből mentem, hátha még vesznek.
Hát nem úgy van az ám...
Sorszámot adtak és, ha a kapott időpontra a beteghíváskor ott, akkor IJ. Vissza a startvonalhoz.
Te meg jössz olyan hülyeségekkel, hogy menjen később.
Beszarok.

Még az ősidőkben is a miklósi SZTK-ban, ha nem értél oda a kiírt időre, akkor IJ.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ekkora számlát "küldtek és fizesd be paraszt és kussoljál". Indoklás semmi.
Jövőre majd keresek más. 50-ről emelték meg.
Vedd már elő azt a papírt, amit küldtek ezzel az ajánlattal! :cool:
Ilyen nincs, hogy csak úgy be kell egy biztosítást fizetni!
Mi több, amikor a nevedre került az autó, akkor köthettél volna azonnal egy másikat, mert tulajdonosváltás esetén nem kell évfordulóra várni.
Ezt a biztosítónak a lejárat (évforduló) előtt 30 nappal ki kell küldenie, hogy ha nem tetszik az ajánlat, akkor kössél máshol. Van vagy 3 féle biztosítási alkusz, ahol megadod az adataidat, és ráböksz a legolcsóbbra.
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Szerintem kétféle ember él viszonylag jól ma Magyarországon:
  1. Aki be van kötve kormányhoz, NER-hez közvetve vagy közvetlenül: pl. állami megrendelésekből él vagy ilyeneket teljesítő cégnél dolgozik komolyabb pozicióban.
  2. Aki nemzetközi gazdaságba van bekötve: multinál dolgozik komolyabb hozzáadott értékű munkát végezve, vagy exportra termelő válllkozása van, multinak szállít be
Aki egyik körbe sem tartozik, azok nagy része nyomorog, hónapról hónapra él. Ennek ellenére a szavazók felének tetszik ez a rendszer...
JUJJJJJJ :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .......Admirális Generális nagyon lukra futottál.....Mivel folymatosan kritizálod az országot akkor valószínű egyikhez sem tartozol....ergo csóró vagy.....és az is maradsz ha továbbra is így gondolkodsz :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:.....nem kiskoma nem vannak akik becsületesen vállalkoznak és egyik réteghez sem tartoznak...csupán mernek vállakozni ,gyüjteni nem elszarni a pénzt stb stb....nincs tartozásom...nincs hitelem...csupán csinálom a dolgom.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
JUJJJJJJ :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .......Admirális Generális nagyon lukra futottál.....Mivel folymatosan kritizálod az országot akkor valószínű egyikhez sem tartozol....ergo csóró vagy.....és az is maradsz ha továbbra is így gondolkodsz :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:.....nem kiskoma nem vannak akik becsületesen vállalkoznak és egyik réteghez sem tartoznak...csupán mernek vállakozni ,gyüjteni nem elszarni a pénzt stb stb....nincs tartozásom...nincs hitelem...csupán csinálom a dolgom.
Én jól meg vagyok, ne aggódj értem! ;)
Ettől függetlenül nagyon sok káros folyamat van ebben az országban, leginkább az hogy a politika szinte mindenre rátelepszik, egyik napról a másikra hoznak többszázezer embert érintő döntéseket (pl. kata átvariálása évközben!).
A tudás, oktatás és szociális terület nagyon nincs megbecsülve, kriminálisan alacsonyak a fizetések, pedig ezek kulcsfontosságú területek.
Ha nem kritizálunk sosem lesz jobb - "bólogató jánosokból" van már elég bőven!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 284
113
És mennyit mentnél azzal a bringával?

Régen sokat, de azóta már kevesebbet. De arra jó amire van.


Én se költöttem az kocsim műszaki állapotára semmit egy akksicserén túl 2 év alatt. Fullos. :D

Én ugyanígy vagyok vele, csak én KGFB-t sem fizetek. Gurul , dudál, pöccre indul, klíma jéghideg, fullos, a futóművet leszámítva, mert az lassan kompletten kuka.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby