Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Én jól meg vagyok, ne aggódj értem! ;)
Ettől függetlenül nagyon sok káros folyamat van ebben az országban, leginkább az hogy a politika szinte mindenre rátelepszik, egyik napról a másikra hoznak többszázezer embert érintő döntéseket (pl. kata átvariálása évközben!).
A tudás, oktatás és szociális terület nagyon nincs megbecsülve, kriminálisan alacsonyak a fizetések, pedig ezek kulcsfontosságú területek.
Ha nem kritizálunk sosem lesz jobb - "bólogató jánosokból" van már elég bőven!
Ne haragudj de a kata kicsinálása pont rossz példa... Ideje volt már... Intézményesített Áfa csalás volt és minket áfakörös vállalkozókat hozott tisztességtelen versenyhátrányba....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Na akkor én is picsogok, szeretnék lassan új autót venni, és O1G miatt már 20M-nál kezdődik újonan a kocsi (Alfa Romeo Guilia). A kiszámolón olvastam, hogy 3 havi bérnél többet autóra költeni nem szabad, úgyhogy gondban vagyok, mert jelenleg elmarad a keresetem az éves 80M Ft-tól. SZAR EZ AZ ORSZÁG!

Ráadásul a V6-os az 35M... AZ ELHIBÁZOTT SZANKCIÓK MIATT (nem keresek nettó 130M-t évente)!
Az hagyján, de a Sinclair BS1 rendszámú kocsija meg 200 millió felett van. Azaz 800 millát kéne kapnom ami lássuk be csakis az O1G miatt lehet, hogy nincs így.

Szerk: én egy 93as passaton. Aztán Superben vizsgáztam. És nekem is sikerült a vizsgán a Lenfonói hévkereszteződésben lefulladnom
 
  • Imádom
Reactions: Fundin

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
Ne haragudj de a kata kicsinálása pont rossz példa... Ideje volt már... Intézményesített Áfa csalás volt és minket áfakörös vállalkozókat hozott tisztességtelen versenyhátrányba....
Ha annyira rossz volt, akkor be se kellett volna vezetni!
Egyébként leginkább a kivezetés módja volt a gond: évközben, alig egyhónap felkészülést hagyva. Elég gyakran születnek sokakat érintő jogszabályok pár nap alatt, bármiféle egyeztetés nélkül...
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Ha annyira rossz volt, akkor be se kellett volna vezetni!
Egyébként leginkább a kivezetés módja volt a gond: évközben, alig egyhónap felkészülést hagyva. Elég gyakran születnek sokakat érintő jogszabályok pár nap alatt, bármiféle egyeztetés nélkül...
Lehetne ilyen kezdő vállalkozásoknak az első pár évben. Így csak egy rakás élősködőt hozott.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 284
113
Jó de most ne a superB-ből meg ocatvia RS-ből induljunk ki ami megy mint a marha.

Azoknál is gyorsabb bármelyik területi képviselő 1.2-es fehér baseline business Octáviája. A fehér Octávia nagyobb országúti legenda, mint a Porsche 911.

(Ami amúgy egy ipari hulladék. Mindig jó érzés odalépni kicsit, ha jön egy ilyen villogva a hátsó tükörben.)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 284
113
Ne haragudj de a kata kicsinálása pont rossz példa... Ideje volt már... Intézményesített Áfa csalás volt és minket áfakörös vállalkozókat hozott tisztességtelen versenyhátrányba....

Az ugye megvan hogy a KATA-nak és az ÁFA körnek semmi köze nincs egymáshoz?

12 millió az alanyi ÁFA mentesség éves összeghatára. Ha az alatt vagy, választható. Egyébként valami ejus irányelv miatt lassan emelni kellene ezt is, csak nyilván az áfa egy jópofa és megkerülhetetlen adóbevétel az államnak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Neked tényleg gyűjteni kéne egy életvezetési tanfolyamra.
Sikeres ember nem megy el a nyilvános rendelés kezdetére! Mert minden nyugdíjas, meg türelmetlen k0cs0g odamegy 8-ra.
Akinek egy kis esze van, az odamegy a rendelés vége előtt 1,5-2 órával. Ha ott vagy, akkor úgy is megnéznek, ha többiek - akik nyolcra mentek -, azok addigra így, vagy úgy eltakarodtak. Vagy lerendezte őket az orvos, vagy megunta a várakozást. :)
De jelzem, hogy a legtöbb helyen kötelező időpontot adniuk. Ott is benne lehet, hogy csúszik az időpont, de nem 5 órát fogsz ott várni.
Ezen röhögök akkor is, ha valaki odamegy vérvételre, reggel 6-ra, merthogy éhgyomorra kell menni. És? nem bírod ki 10-ig kaja nélkül? :D
Hja meg az is vicces, ha olyan vérvételt kérneknek, amelyiknél nem kell vércukor vizsgálat, ahhoz meg még éhgyomor sem kell...
Most a háziorvosról beszélsz? Mert szakrendelőbe időpont kell, vagy reggel ott kell tobzódni, mert betelnek a helyek. És menj éhgyomorra, mert ha jóllakottan mész, egy csomó eredményt zavarhat a lipémiás (zsíros) savó... Ja és 10-kor már elvitték a vért a laborba és nincs további vérvétel aznap.
 
M

molnibalage

Guest
Ha annyira rossz volt, akkor be se kellett volna vezetni!
Egyébként leginkább a kivezetés módja volt a gond: évközben, alig egyhónap felkészülést hagyva. Elég gyakran születnek sokakat érintő jogszabályok pár nap alatt, bármiféle egyeztetés nélkül...
Itt azért a helyzet árnyaltabb. Volt egy eszköz, amit aztán tömegeke keztdek el másra használni, mint amire igazából kitalálták.
Az irányváltással önmagában nincs baj. A módjával már annál inkább.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Az ugye megvan hogy a KATA-nak és az ÁFA körnek semmi köze nincs egymáshoz?

12 millió az alanyi ÁFA mentesség éves összeghatára. Ha az alatt vagy, választható. Egyébként valami ejus irányelv miatt lassan emelni kellene ezt is, csak nyilván az áfa egy jópofa és megkerülhetetlen adóbevétel az államnak.
Tévedtem igen elnézést a kata itt az építőiparban kicsit vörös psztó :)
 
  • Imádom
Reactions: Veér Ispán

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Most a háziorvosról beszélsz? Mert szakrendelőbe időpont kell, vagy reggel ott kell tobzódni, mert betelnek a helyek. És menj éhgyomorra, mert ha jóllakottan mész, egy csomó eredményt zavarhat a lipémiás (zsíros) savó...
Az még a jobb. A lipémia egész jól kezelhető.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Te se járhattál szakrendelésen...
Ha fél 8 után érsz oda, akkor IJ, nem vesznek vért, ha az van kiírva.
Tehát oda kell menni.
10+ év után először vett tőlem az állami rendszer.
Háziorvosi látogatás után egyből mentem, hátha még vesznek.
Hát nem úgy van az ám...
Sorszámot adtak és, ha a kapott időpontra a beteghíváskor ott, akkor IJ. Vissza a startvonalhoz.
Hogymi? Itt valami kimarad. Milyen sorszám? Milyen időpont?
Ha a háziorvos után mentél, és kaptál sorszámot, akkor kivárod a sorod. De nem hiszem el, hogy 10-11-kor még nem kaptál volna sorszámot.
Tessék a SOTE laborja 7:30-tól 12:00-ig fogadja a betegeket.
Te meg jössz olyan hülyeségekkel, hogy menjen később.
Beszarok.

Még az ősidőkben is a miklósi SZTK-ban, ha nem értél oda a kiírt időre, akkor IJ.
Milyen időre?
Persze, ha van egy előre egyeztetett időpontod, akkor az a minimum, hogy addigra odaérsz. Ezt írtam is, hogy akkor is beleszaladhatsz akár egy 1 órás várakozásba is, de arra van a telefonod, meg a (drága) mobilneted, hogy addig fórumozol. ;)
De hogy időpont ellenére 5 órát kelljen várakoznod, az egy marhaság.

És, hogy mennyire nem vagyok képben:
A nejem orvosként dolgozik a közellátásban. Meg van 3 gyerekem, amelyikből 2 fiú - bérletünk volt a Balesetiben. :oops: Az egyik közülük még gluténérzékeny is, így évente kell vérvételre járni az igazolás miatt a Heim Pál Coeliakia központba.
Az utolsó balesetis élményem az volt, hogy olyan gyorsan berendeltek az adminisztráció után, hogy a bicegő gyerekkel nem értünk át a vizsgálat színhelyére, mikor már behívtak, pedig csak vagy 40m-t kellett megtenni. Úgy kiabáltunk az aszisztensnek, hogy várjon meg, mert már érkezünk... :)
Hja és bár lehetne csókunk, de ezt a fenti két eset egyikénél sem vettük igénybe. Alapvetően viszolygok is az ilyentől.
Igen be lehet szívni egy húzósabb időpontot is, de szerintem az is kezelhető.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Hogymi? Itt valami kimarad. Milyen sorszám? Milyen időpont?
Ha a háziorvos után mentél, és kaptál sorszámot, akkor kivárod a sorod. De nem hiszem el, hogy 10-11-kor még nem kaptál volna sorszámot.
Tessék a SOTE laborja 7:30-tól 12:00-ig fogadja a betegeket.
De, bizony nem kaptam. Csak másnapra.
De tudjad már jobban baszod mi történt velem...
A SOTE laborja kit érdekel, amikor nem oda küldtek?
(Józsefvárosi Szent Kozma Egészségügyi Központ)
Milyen időre?
Persze, ha van egy előre egyeztetett időpontod, akkor az a minimum, hogy addigra odaérsz. Ezt írtam is, hogy akkor is beleszaladhatsz akár egy 1 órás várakozásba is, de arra van a telefonod, meg a (drága) mobilneted, hogy addig fórumozol. ;)
De hogy időpont ellenére 5 órát kelljen várakoznod, az egy marhaság.
A bőrgyógyászatos eset nem időpont kéréses volt.
Volt olyan, hogy kértem és két órával azután hívtak be amúgy.
De mindekettő 10+ éve volt.

És, hogy mennyire nem vagyok képben:
A nejem orvosként dolgozik a közellátásban. Meg van 3 gyerekem, amelyikből 2 fiú - bérletünk volt a Balesetiben. :oops: Az egyik közülük még gluténérzékeny is, így évente kell vérvételre járni az igazolás miatt a Heim Pál Coeliakia központba.
Az utolsó balesetis élményem az volt, hogy olyan gyorsan berendeltek az adminisztráció után, hogy a bicegő gyerekkel nem értünk át a vizsgálat színhelyére, mikor már behívtak, pedig csak vagy 40m-t kellett megtenni. Úgy kiabáltunk az aszisztensnek, hogy várjon meg, mert már érkezünk... :)
Hja és bár lehetne csókunk, de ezt a fenti két eset egyikénél sem vettük igénybe. Alapvetően viszolygok is az ilyentől.
Igen be lehet szívni egy húzósabb időpontot is, de szerintem az is kezelhető.
Ez meg csak azt mutatja, hogy a rendszer mennyire kaotikus, semmi standard nincs benne.
De ennek amúgy meg mi köze van a témához, amiről szó van?
Semmi...
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Én jól meg vagyok, ne aggódj értem! ;)
Ettől függetlenül nagyon sok káros folyamat van ebben az országban, leginkább az hogy a politika szinte mindenre rátelepszik, egyik napról a másikra hoznak többszázezer embert érintő döntéseket (pl. kata átvariálása évközben!).
A tudás, oktatás és szociális terület nagyon nincs megbecsülve, kriminálisan alacsonyak a fizetések, pedig ezek kulcsfontosságú területek.
Ha nem kritizálunk sosem lesz jobb - "bólogató jánosokból" van már elég bőven!
Örülök,hogy jól vagy őszintén....

"Ettől függetlenül nagyon sok káros folyamat van ebben az országban, leginkább az hogy a politika szinte mindenre rátelepszik, egyik napról a másikra hoznak többszázezer embert érintő döntéseket (pl. kata átvariálása évközben!)."....persze teljesen igaz .sok-sok hülye döntés van

"
A tudás, oktatás és szociális terület nagyon nincs megbecsülve, kriminálisan alacsonyak a fizetések, pedig ezek kulcsfontosságú területek."....vagy az az adott ember nem tudja eladni magát...nekem sem kellene egy olyan alkalmazott aki állandóan is sír és mérgező a munkatársaira
Sok ismerősöm van aki annyit keres mint az állat de neki semmi se jó...és sokan ezeken a területeken dolgoznak....de természetesen vannak olyanok is amiket te írtál.

"Ha nem kritizálunk sosem lesz jobb - "bólogató jánosokból" van már elég bőven!"...ezt te tudod....csak ne hagyd ,hogy megmérgezze az életed...,mert könnyen átváltozol akkor NEGANNÁ....:D:D:D:D:D:D:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha annyira rossz volt, akkor be se kellett volna vezetni!
Egyébként leginkább a kivezetés módja volt a gond: évközben, alig egyhónap felkészülést hagyva. Elég gyakran születnek sokakat érintő jogszabályok pár nap alatt, bármiféle egyeztetés nélkül...
Miért, tapsra kellett volna várni?
Milyen felkészülést kellett volna még hagyni? Mire készültél volna fel? Országos búcsúkoncertet kellett volna szervezni a KATA búcsúztatására? Gyászidőszakot? Meg lelki támaszt? Esetleg mindenkinek segítő állatot szervezni?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Hogymi? Itt valami kimarad. Milyen sorszám? Milyen időpont?
Ha a háziorvos után mentél, és kaptál sorszámot, akkor kivárod a sorod. De nem hiszem el, hogy 10-11-kor még nem kaptál volna sorszámot.
Tessék a SOTE laborja 7:30-tól 12:00-ig fogadja a betegeket.

Milyen időre?
Persze, ha van egy előre egyeztetett időpontod, akkor az a minimum, hogy addigra odaérsz. Ezt írtam is, hogy akkor is beleszaladhatsz akár egy 1 órás várakozásba is, de arra van a telefonod, meg a (drága) mobilneted, hogy addig fórumozol. ;)
De hogy időpont ellenére 5 órát kelljen várakoznod, az egy marhaság.

És, hogy mennyire nem vagyok képben:
A nejem orvosként dolgozik a közellátásban. Meg van 3 gyerekem, amelyikből 2 fiú - bérletünk volt a Balesetiben. :oops: Az egyik közülük még gluténérzékeny is, így évente kell vérvételre járni az igazolás miatt a Heim Pál Coeliakia központba.
Az utolsó balesetis élményem az volt, hogy olyan gyorsan berendeltek az adminisztráció után, hogy a bicegő gyerekkel nem értünk át a vizsgálat színhelyére, mikor már behívtak, pedig csak vagy 40m-t kellett megtenni. Úgy kiabáltunk az aszisztensnek, hogy várjon meg, mert már érkezünk... :)
Hja és bár lehetne csókunk, de ezt a fenti két eset egyikénél sem vettük igénybe. Alapvetően viszolygok is az ilyentől.
Igen be lehet szívni egy húzósabb időpontot is, de szerintem az is kezelhető.
Hú b.meg te a világ legszerencsésebb embere vagy. Ahol laksz, oda csoportosult az egész magyar egészségügy. Nem csoda, ha máshol nem maradt dolgozó. Mellékesen a SOTE-t úgy teleb.ták pénzel, hogy nem tudják mire költeni. Máshol meg lepedő sincs.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Az ugye megvan hogy a KATA-nak és az ÁFA körnek semmi köze nincs egymáshoz?

12 millió az alanyi ÁFA mentesség éves összeghatára. Ha az alatt vagy, választható. Egyébként valami ejus irányelv miatt lassan emelni kellene ezt is, csak nyilván az áfa egy jópofa és megkerülhetetlen adóbevétel az államnak.
de van...mert bujtatott módon ki lehetett számlázni a 100+27-t aki áfa körös volt...a KATÁS meg ....127-t számlázott és nem fizettet be egy fillér ÁFÁ-t sem...ez a kapcsolat.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mellékesen a SOTE-t úgy teleb.ták pénzel, hogy nem tudják mire költeni.
A sote nekem vörös posztó. Az ottani laboros főorvos miután kirúgott majd mindenkit aki nem orvos, közölte, hogy hát egy orvos simán meg tudja tanulni a labormunkát.
Meg az anyukája pitáját azt. Ezen az alapon egy biológus is diagnosztizálni.
Avagy a legnagyobb sznobista szutyok, ami nagyon sokat tesz azért, hogy az egészségügy ne működjön. És ez nem azt jelenti, hogy az állam nem dolgozik ugyanezért.
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az ugye megvan hogy a KATA-nak és az ÁFA körnek semmi köze nincs egymáshoz?

12 millió az alanyi ÁFA mentesség éves összeghatára. Ha az alatt vagy, választható. Egyébként valami ejus irányelv miatt lassan emelni kellene ezt is, csak nyilván az áfa egy jópofa és megkerülhetetlen adóbevétel az államnak.
Hogyne lenne! Ha egy katás vállalkozó neked (magánszemély) 1.000.000-ért csinálná meg a fürdőszoba felújítását, akkor az komoly versenyelőny, mert az áfás vállalkozás sem mondhat ennél többet. Miközben neki be kell a kiadott számla után a 27% áfát.
A katás vállalkozó meg jóval kevesebbet fizet az államnak a bevételei után.