Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Hogyne lenne! Ha egy katás vállalkozó neked (magánszemély) 1.000.000-ért csinálná meg a fürdőszoba felújítását, akkor az komoly versenyelőny, mert az áfás vállalkozás sem mondhat ennél többet. Miközben neki be kell a kiadott számla után a 27% áfát.
A katás vállalkozó meg jóval kevesebbet fizet az államnak a bevételei után.
Pontosan........sírtak is most sokan......mondtam is fiúk...mennyit tettetek félre?:.....ja semmit....ez egy jó lehetőség volt sokan kihasznált és pont.....kiesett a csőcs
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hú b.meg te a világ legszerencsésebb embere vagy. Ahol laksz, oda csoportosult az egész magyar egészségügy. Nem csoda, ha máshol nem maradt dolgozó. Mellékesen a SOTE-t úgy teleb.ták pénzel, hogy nem tudják mire költeni. Máshol meg lepedő sincs.
Nem nehéz azért hozzájuk tartozni!
Mennyit tudsz az országos ügyeleti rendről? :oops:
Különben azért rá is fért. Vagy 4-5 éve csinálták meg az "orr-fül-gégén" az orrsövény műtétemet. Na az egészen balkáni volt! :)
De én az ilyeneken csak röhögök.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Előírt óraszámok vannak a tanároknak - mi az hogy "mennyit akar tanítani"?!?
az igaz csak nem tartják be...."egyeseknek" mindig van valami dolguk és helyetesítést kérnek..........nem kevés szabadidejük van....én biztos adnék magánórákat normális pénzért...stbstb
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
mennyit szeretne tanítani...napi hány órát?.....heti.........Ápoló dettó....csak hát sok ápoló már nem akar ápolni csak szolgáltatást nyujtani
Azért ezzel vitatkozom. Mindenhol az orvosok jönnek elő, de most vállalva, hogy @zeal És @gafzhu nekem esik, a magánszféra kegyetlenül kihasználja, hogy elég 20 ezer ftot ráigérni az államra. Szakos csoportokban komoly viták vannak arról, hogy az állami éhbér, vagy a magán majdnem éhbér cserébe rabszolga vagy a jobb. Ez alól kivételek lennénk mi diplomás biológusok, mert minket átnyomtak az orvosi bértáblába. Cserébe a nagy részünket ki is basták mint macskát egészségügyi sétára.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Azért ezzel vitatkozom. Mindenhol az orvosok jönnek elő, de most vállalva, hogy @zeal És @gafzhu nekem esik, a magánszféra kegyetlenül kihasználja, hogy elég 20 ezer ftot ráigérni az államra. Szakos csoportokban komoly viták vannak arról, hogy az állami éhbér, vagy a magán majdnem éhbér cserébe rabszolga vagy a jobb. Ez alól kivételek lennénk mi diplomás biológusok, mert minket átnyomtak az orvosi bértáblába. Cserébe a nagy részünket ki is basták mint macskát egészségügyi sétára.
Persze ..én csak arra reflektáltam ,hogy nincs kiút bizonyos szakmákból és ott nem lehet az egyről a kettőre jutni
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Persze ..én csak arra reflektáltam ,hogy nincs kiút bizonyos szakmákból és ott nem lehet az egyről a kettőre jutni
Nyilván lehet. De a problémákat sem szabad tagadni. Márpedig jelenleg az egészségügy szakdolgozói és laborháttér oldala esik darabokra. Ami nem magyar sajátosság. Csak valahol baromira hidegen hagy, hogy amúgy arányosan egy olasz rosszabbul keres. Nem azért, mert forintosítva több, hanem mert idehaza ég a ház, el kéne oltani.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 169
113
Ja, a beképzelt balfaszt gondolom reggelente a tükörben, meg kisgyermekkorod óta bárcát is eleget.
Játszhatod az eszed, személyeskedhetsz, sértődöttségedben, mert mást nem tudsz, meg komcsiskodni. Leszarom, mert semmit sem jelentesz.
Igen jó rálátásom van erre a területre, és pontosan tudom, hogy előadói szinten is kőkeményen megy a benti könyvolvasgatás, meg a másfél órás bevásárlós ebédszünetek. Meg a kapkodás, amikor jönnek a BEF-esek, és úgy kell csinálni, mintha nem 200%-osan lenne feltöltve egy-egy főosztály vagy akár fél igazgatóság azzal az elgondolással, hogy ciki üresen hagyni státuszokat, meg abból kiindulva, hogy majd ha létszámleépítés lesz, akkor ne a régi barátokat kelljen elküldeni.
Nem magadból kellene kiindulni. Az érveid (amik nem azok, csak te hiszed annak) a sértegetésben kimerülnek, konkrétum nélkül. Komcsizni tudsz, érvelni nem. Ebből is látszik, hogy nem tévedtem veled kapcsolatban. Ennyi....
Semmilyen demagógia nem volt ebben. Nálunk szépen elmentek a tanárok az Ikea-ba dolgozni.
Csakhát a sopánkodás sokkal kényelmesebb....
Ha valami nem stimmel, akkor szépen váltani kell!

A fentebbiekkel szemben, ez meg a te személyes kudarcod szülőként. Ezzel én a helyedben nem példálóznék. o_O
Ha otthon a "káposztás pacal" mellett folyamatosan a szülők sopánkodását hallja, akkor nyilván el akar menni.
Amikor te olyan idős voltál, mennyivel volt jobb életed, mint a felnőtté váló nemzedéknek? És elmentél?
Egyrészt demagóg beszólás volt (nézz utána lécci-lécci), másrészt a tiéd sem jobb (azaz ugyanaz). Gondolom addig már nem jutottál el, hogy ha a tanárok elmennek az IKEÁ-ba (Lidl-be, Aldi-ba stb.) dolgozni, akkor ki a pék vörös micsodája fogja tanítani a fiadat/unokádat, hogy ne legyen olyan rövidlátó, mint az apja/nagyapja?

Az, hogy a gyerekem egyetemre jár, az ő sikere, ő szerzett annyi pontot, teljesített annyit, hogy felvegyék (mérnökhallgatónak). Az, hogy a barátaival miért vágyódnak el innen, az meg inkább az országban folyó politika eredménye. Egy éve elköltözött és a saját bőrén tapasztalja azt, amit te becsukott szemmel elfogadsz, és jónak tartasz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Azért ezzel vitatkozom. Mindenhol az orvosok jönnek elő, de most vállalva, hogy @zeal És @gafzhu nekem esik, a magánszféra kegyetlenül kihasználja, hogy elég 20 ezer ftot ráigérni az államra. Szakos csoportokban komoly viták vannak arról, hogy az állami éhbér, vagy a magán majdnem éhbér cserébe rabszolga vagy a jobb. Ez alól kivételek lennénk mi diplomás biológusok, mert minket átnyomtak az orvosi bértáblába. Cserébe a nagy részünket ki is basták mint macskát egészségügyi sétára.
Szerintem az állam nagyobb rabszolgatartó mint a magán... de lehet tévedek.
Magánvélemény: ez a világ már annyi kezelést/vizsgálatot/megelőzést/életmódot/diétát kitalált, hogy lassan mindenkinek egészségügyi dolgozóvá kéne válnia, hogy mindenki 100%osan részesülhessen belőle és soha senki sem hagyhatná el az intenzív osztályos ágyát mert anélkül akármi is történhet vele...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egyrészt demagóg beszólás volt (nézz utána lécci-lécci), másrészt a tiéd sem jobb (azaz ugyanaz). Gondolom addig már nem jutottál el, hogy ha a tanárok elmennek az IKEÁ-ba (Lidl-be, Aldi-ba stb.) dolgozni, akkor ki a pék vörös micsodája fogja tanítani a fiadat/unokádat, hogy ne legyen olyan rövidlátó, mint az apja/nagyapja?
Jelenleg sem azért tartanak ott a gyerekeim, ahol, mert olyan kiváló tanári gárdájuk volt. Természetesen igen komoly tisztelet jár a kivételeknek.
De nem azzal fogsz segíteni a tanárokon, ha tüntikézel, meg a facebookon likeolod a PDSZ-t, hanem ha a tanárok végre megfognák a szerszám nehezebbik végét, és tömegesen elmennének a francba máshova dolgozni.
Ez 2 okból is jó ötlet lenne. Egyrészt végre beszaratnák a kormányzatot az ágazat működésképtelené tételével, másrészt a versenyszférába kikerült tanárok is megtapasztalhatják, hogy lehet, hogy mégsem volt olyan szar dolguk a közoktatásban a maga 0 felelősségi rendszerükben. Mert csak igen kevés tanár van, aki tényleg valódi felelősséget érez a keze alatt lévő diákok valós fejlődéséért.
Mindenesetre a Covid miatti otthoni oktatás megmutatta a dolgozó szülők társadalmának, hogy a tanárok nagy része erősen túl van értékelve, és az iskola a jelenlegi formájában egy erősebb gyerekmegőrzőnek felel meg. Hogy ezen változtassunk, nem csak a kormányzatnak kell változtatnia, de a tanári karnak is sokkal igényesebben kellene a dolgokhoz hozzáállnia.
Az, hogy a gyerekem egyetemre jár, az ő sikere, ő szerzett annyi pontot, teljesített annyit, hogy felvegyék (mérnökhallgatónak). Az, hogy a barátaival miért vágyódnak el innen, az meg inkább az országban folyó politika eredménye. Egy éve elköltözött és a saját bőrén tapasztalja azt, amit te becsukott szemmel elfogadsz, és jónak tartasz.
Milyen politika eredménye?
Hogy nem kell U25-ként jövedelemadót fizetnie? Vagy hogy ingyen kap kézbe majd egy olyan diplomát, amiért egy szegényebb amerikainak 3 évet kell aláírnia az amerikai fegyveres erőkhöz? Miközben valós harci helyzetekbe viszik, és van egy igen komoly esélye is rá, hogy megnyomorodik, vagy akár meg is hal.
Vagy hogy ha családot szeretne, akkor szarrá dotálja a Magyar Állam. Értem én, hogy Lőrinc és Andika románca szúrja a szemed. Meg a meggazdagodása is Lehet, hogy az enyémet is. De tényleg ezzel kellene foglalkoznom?
Nem lehet, hogy mindenki a saját nyomorával foglalkozzon? És csak amiatt menne utcára ami tényleg zavarja? Működött az internet adónál? Müködött.
Mert szerintem az nem demokrácia, hogy a "buz1" tüntetésre azért mennek az emberek, mert divatos. Menjen minden érintett! Akinek az Ő hátrányos megkülönböztetésük VALÓDI problémát generál. És mindjárt jobban fog látszani, hogy mennyire beszélünk egész társadalmat érintő problémákról.
Ha meg úgy en bloc allergiás vagy a mitugrász pocakos hatvanas politikusokra, akkor 4 évente tavasszal ennek hangot lehet adni. Aztán meg reménykedni, hogy elég sokan így gondolják.

De nyilván te ezeket mind meg is beszélted vele, és te mindenképpen támogatod abban, hogy elhúzzon itthonról. Nem fog zavarni az, hogy a leendő unokáid (de legkésőbb a dédunokáid biztosan) már nem fognak tudni magyarul, és leszarják, hogy a nagyfater hol zabálta kétpofára a 8ft-os csavaros fagyit.
Aztán meg majd, amikor az öregek otthonában a húgyos gatyát egy rossz modorú szociális munkás cseréli ki rajtad, akkor elmerengsz azon, hogy talán alaposabban át kellett volna rágni gyerekként a fiaddal a Szózat ide vonatkozó sorait.

És tudod mit! Én kimondottan támogatom is abban, hogy elhagyja az országot. (és mindenki másét is, akinek annyira mehetnékje van) Mert aki kint marad, az nem is érdemli meg hogy itt élje le az életét. Ha meg azért jön haza, mert nem jött be neki, akkor mégjobban fogja tudni értékelni a hazáját.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
de van...mert bujtatott módon ki lehetett számlázni a 100+27-t aki áfa körös volt...a KATÁS meg ....127-t számlázott és nem fizettet be egy fillér ÁFÁ-t sem...ez a kapcsolat.
A KATA egyfajta "szupernettó" volt, nehéz volt versenyezni vele, amikor kb dupla árat kellett mondjak (27% ÁFA + 35% bért terhelő adók), hogy kijöjjön egy ember bére... főleg amikor egy amúgy jól pörgő cég nézett az árra, mert ő csak az USA-ból kap bevételt, és az ÁFÁ-t nem tudja így leírni...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
270K az átlag ? Lali akarom mondani kapitány ilyet honnan veszel a betanított munkás kollégáim is e felett keresnek Borsodban vazze de van olyan aki bőven 400k felett keres fizikai dolgozóként ! Valami nagyon rossz filmet nézel !
Az átlagba számold bele, hogy sokan minimálbért kapnak, sokan minimálbéren (vagy az alatt) vannak bejelentve és a többi megy zsebbe és egyébként elég jól keresnek; valamint az átlagba beletartozik a közfoglalkoztatottak nem elhanyagolható száma is.

Szóval a papíron létező átlag simán lehet akár 270, vagy az alatt is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy tanár vagy ápoló, hogy "adja el magat"?!? o_O
Pl. egy óraadó tanár simán tud a fizetésén alkudni; főleg ha tapasztalattal rendelkezik meg még ráadásul hiányszakos. No meg mellette tud magánórát tartani a tanári kar kb fele. Ott meg sokat számíthat, hogy milyen a reklámja, hírneve -azaz, hogy miként adja el magát.

Egy ápoló is tudja magát képezni, diplomát szerezni stb. El tud menni nem csak az állami, hanem a maszek szférába is, főleg ha diplomás ápoló. Akár még intézményvezető is lehet egyes területeken. De pl. a gyógyszercégek se szoktak hálátlanok lenni mondjuk egy főápoló felé sem.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 435
63 776
113
Érdekes eszmefuttatás a szabadság és egyenlőség egymással rokonításáról, érdemes végigolvasni az okfejtést:


Főleg, mert hogy ez egy veretes baromság.
Szándékosan és öncélúan leragad az egyéni szabadság és egyenlőség kérdésénél, ignorálva a társadalmi normákat és az egyéni kvalitásokbeli egyenlőtlenség generálta hierarchiát.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

Csodálatos, hogy mi olyan idiótát is láttunk, akkor a lakása erkélyéről tüzjátékozott.
Alattam lakó retardált nyuggerek csak kidugják az ablakon, és lövöldözik függőlegesen pártíz centinyire a fallal párhuzamosan. Szerencsére idén nem volt pénzük rá.