Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Melyik nép (mármint a gyagyásabb része) nem hiszi magáról ezt...

...a magyar! :(

A 2-300 év osztrák és + még egy kb. százas hazai-liberáris Ön-agymosás után!

A "Nemzeti" tolongás fő iránya immár a taposás a brüsszeli pénzekért, nem pedig a 2-300 éves szolga-nevelés ellensúlyozása, elsődlegesen már gyerekkorban, az egyedüli hatékony és társadalmilag tartós hatású módszerként!!!

A 12+ év 2/3-ai sem volt elég, hogy az Erdélyben zajló "román nemzet-építés" folyamatos rombolását ellensúlyozzuk.

A hazai, hasonló célú --jogos és szükséges-- folyamat is döntően már csak a látszatot erősíti.
...sőt: már az is elsorvadni látszik. Cserébe tripla-áras filmekkel dől a pénz az (ál-)liberális értelmiséghez a "hallgatásért".

Új Év, Új Fogadalmak: Remélem felvették végre ezt a fontos célt a "Csak egyet tolunk Mindenki-Arcába" gusztustalan megtévesztése helyett!!! :hadonaszos: :hadonaszos::hadonaszos:

...továbbra is B.Ú.É.K!
... és Ti sem felejtkezzetek el az "Új-Év-Megváltó" Fogadalmakról!
Új célok nélkül, ne induljon Új Év!!!
;) + :hadonaszos:


.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
A kép az egyik Boxer téli teszten készült Norvégiában. Ami elakadt, az egy sebesültszállító verzió volt. Az eset rámutat a kerekes járművek korlátaira, amit ékas németséggel kommentált egy tiszt a helyszínen.

Annyira élhetőnek látják a fiatalok, hogy a gyerekem és a barátai nyíltan arról beszélnek, egyetem után irány külföld. (Az évfolyamukból ilyen helyekre mentek továbbtanulni, és jól érzik magukat kint: Ausztria, Dánia, Franciaország, Anglis, USA, Írország...) Pedig ők legalább közép-középosztálybeliek. De a középosztály csúszik lefelé, pedig annak kellene a nemzet gerincét adnia.
A párom kormánytisztviselő (3 diplomája van, mind egyetemi) 30+ szolgálati évvel. Időnként kifakad, hogy a Lidl pénztáros a dupláját keresi.

Szerintem kétféle ember él viszonylag jól ma Magyarországon:
  1. Aki be van kötve kormányhoz, NER-hez közvetve vagy közvetlenül: pl. állami megrendelésekből él vagy ilyeneket teljesítő cégnél dolgozik komolyabb pozicióban.
  2. Aki nemzetközi gazdaságba van bekötve: multinál dolgozik komolyabb hozzáadott értékű munkát végezve, vagy exportra termelő válllkozása van, multinak szállít be
Aki egyik körbe sem tartozik, azok nagy része nyomorog, hónapról hónapra él. Ennek ellenére a szavazók felének tetszik ez a rendszer...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
A kép az egyik Boxer téli teszten készült Norvégiában. Ami elakadt, az egy sebesültszállító verzió volt. Az eset rámutat a kerekes járművek korlátaira, amit ékas németséggel kommentált egy tiszt a helyszínen.

Annyira élhetőnek látják a fiatalok, hogy a gyerekem és a barátai nyíltan arról beszélnek, egyetem után irány külföld. (Az évfolyamukból ilyen helyekre mentek továbbtanulni, és jól érzik magukat kint: Ausztria, Dánia, Franciaország, Anglis, USA, Írország...) Pedig ők legalább közép-középosztálybeliek. De a középosztály csúszik lefelé, pedig annak kellene a nemzet gerincét adnia.
A párom kormánytisztviselő (3 diplomája van, mind egyetemi) 30+ szolgálati évvel. Időnként kifakad, hogy a Lidl pénztáros a dupláját keresi.
Akkor miért nem megy el a Lidl-be pénztarosnak?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 170
113
Akkor miért nem megy el a Lidl-be pénztarosnak?
Két okból: egyrészt 30+ éve dolgozik egy területen, ami a hivatása és szereti csinálni, meg nincs olyan messze (bár ki tudja?) a nyugdíjtól, másrészt én megkeresem (még) azt, ami elég nekünk együtt. Mellesleg nem a Lidl pénztárosa keres túl sokat, hanem ő túl keveset. Te meg túl agymosott, demagóg szöveget nyomsz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Szerintem kétféle ember él viszonylag jól ma Magyarországon:
  1. Aki be van kötve kormányhoz, NER-hez közvetve vagy közvetlenül: pl. állami megrendelésekből él vagy ilyeneket teljesítő cégnél dolgozik komolyabb pozicióban.
  2. Aki nemzetközi gazdaságba van bekötve: multinál dolgozik komolyabb hozzáadott értékű munkát végezve, vagy exportra termelő válllkozása van, multinak szállít be
Aki egyik körbe sem tartozik, azok nagy része nyomorog, hónapról hónapra él. Ennek ellenére a szavazók felének tetszik ez a rendszer...
Jó, hogy hozzá írtad, hogy “szerinted”. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mérnöki diplomával? :D
Ismerek jó pár kormánytisztviselőt. Lófaszt sem dolgoznak, csak bejárogatnak.
Úúú erről van egy kiválló sztorim. :)
Év végén beszélgettem egy minisztériumben dolgozó alkalmazottal, aki civil szférában szarrá keresheti magát (HR vonal), de most éppen az a baja, hogy már a töke tele van a jelenlegi helyén, mert már minden könyvét kiolvasta (természetesen a munkahelyén) és menni akar máshova, mert egyszerűen nem tudnak neki munkát adni.
Na persze ott sem fogja hülyére dolgozni magát. Lett volna olyan állás, ahol dolgozni is kellett volna, meg a társaság is jó lett volna, csakhát ott nem fizettek neki eleget.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ja, a beképzelt balfaszt gondolom reggelente a tükörben, meg kisgyermekkorod óta bárcát is eleget.
Játszhatod az eszed, személyeskedhetsz, sértődöttségedben, mert mást nem tudsz, meg komcsiskodni. Leszarom, mert semmit sem jelentesz.
Igen jó rálátásom van erre a területre, és pontosan tudom, hogy előadói szinten is kőkeményen megy a benti könyvolvasgatás, meg a másfél órás bevásárlós ebédszünetek. Meg a kapkodás, amikor jönnek a BEF-esek, és úgy kell csinálni, mintha nem 200%-osan lenne feltöltve egy-egy főosztály vagy akár fél igazgatóság azzal az elgondolással, hogy ciki üresen hagyni státuszokat, meg abból kiindulva, hogy majd ha létszámleépítés lesz, akkor ne a régi barátokat kelljen elküldeni.
Hát akkor ezt most a kis sztorimmal meg is erősítettem... (nem beszéltünk össze!)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mikor is voltatok mind gyerekek? Mert ahogy látom a 80 90 es években. Milyen életetek is volt akkor szar? Ja nem, (nekem legalább is nem) mennyi dolgotok volt akkoriban? a mostani gyerekekhez képest a töredéke. És mit is értetek már el, mert szinte mindőtöknek látatlanban, saját ingatlana van biztos hogy autók is vannak. Tuti nyaraltok minden évben. Nyugatiak jó része nem mondhatja el magáról ezt főleg a saját ingatlant.
 
M

molnibalage

Guest

@Masztiff
Egy nálam kb. 8 évvel fiatalam ex. röpis csapattárs Ausztriában fejezte be az egyeteemt és már osztrák állampolgár. Neki is kb. ennyire volt prespektíva az ország.

Egy másik, aki nálam 16 évvel fiatalabb Dániába járt egyetemre és a tesója is külföldön tudtommal.
Ha csajnak nem lenne itt a pasija, szerintem már nem lenne itt.

De előre megy az ország nem hátra. Ja, max. behúzott kézifékkel és beszar az erőlködés közben.
 
Last edited by a moderator:

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113

@Masztiff
Egy nálam kb. 8 évvel fiatalam ex. röpis csapattárs Ausztriában fejezte be az egyeteemt és már osztrák állampolgár. Neki is kb. ennyire volt prespektíva az ország.

Egy másik, aki nálam 16 évvel fiatalabb Dániába járt egyetemre és a tesója is külföldön tudtommal.
Ha csajnak nem lenne itt a pasija, szerintem már nem lenne itt.

De előre megy az ország nem hátra. Ja, max. behúzott kézifékkel és beszar az erőlködés közben.
Én meg nem tudom röhögés majd sírás nélkül megállni, hogy van olyan ostoba, aki ezt elhiszi és nem egy balfasz alkesz. Mert neki még elnézem.
És te minek is vagy még itt? Vár a nagy nyugat menjél és próbáld ki magad!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
Jó, hogy hozzá írtad, hogy “szerinted”. :)
Az általam leírt két csoport szerintem elég jól lefedi a havi nettó 700 ezer fölött kereső embereket ebben az országban. Nyilván nem mindenkit...
A "jól él" persze sok félét jelenthet, embere válogatja, de Budapesten és környékén a "nettó 700ezer fixxel az ember könnyen viccel" - átfogalmazva régi mondást a mai viszonyokra, hogy mit jelent a jó lét - szerintem...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És te minek is vagy még itt? Vár a nagy nyugat menjél és próbáld ki magad!
Ilyen stílussal ? Ne már ! Amúgy is 2 dolog :
1.
egyedi.jpg

2.
k-na-1.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az embernek kevés ha tudása van azt el is kell tudja adnia ! Az államnak dolgozni sose volt pénzügyi főnyeremény helyette stabil , volt a fizetés , van normális szabadság és hát nem kell nap mint nap megölni az ördögöt . Tudom a feleségem is állami alkalmazott 2 diplomával óriási tapasztalattal én mégis több mint 2x annyit keresek egy egyszerű technikusi végzettséggel pedig az asszony se keres rosszul ! Mindennek ára van .
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem meg aki 400 nettóból nem tud havi 100at félretenni ha szükséges az az Űrgolyhó 1 hídtisztje.
Barátom, hol?

Bp-n egy 30 m2-es nem lelakott szar lakás bérlése 120k tája. Garázs nélkül.
Közös költség 15k tája, ebben jó esetben a fűtés is benne van éves átalányban. (2004-05 utáni építésű nem szar lakás.)
Villany 3,5k.
Víz csatorna 3,5k.
Net + TV 5k.
Mobilnet 2,5k.

Na, akkor ez 150k és még levegőt sem vettünk.

A kaja nekem egy főre lenne kb. napi 2500 úgy, hogy otthon főzés van, nuku üzemi mezna vagy satöbbi, ez a legolcsóbb.
Ehhez már vastagon engedni kell a minőségből.
Na, akkor ez havi 75k.

Akkor már 225k és még nem csak ott tartunk, hogy nem haltál éhen és szomjan, de nem közlekedtél, nem szórakoztál és nem ruházkodtál semmit, nem költöttél gyógyszerre és orvosra sem, pedig a TAJ-t fizeted, de mégis kell.

De nettó 100k-t kéne szerinted spórolni, tehát akkor összesen van havi 75k-ad arra, hogy ebből olvass, filmezz, művelődj, szórakozz és közlekedj és ruházkodj és fedezz bármilyen váratlan kiadást. BKV bérlet havi 10k. Akkor már csak 65k. Autó nuku. Bringa nuku. Csak BKV.

Tehát akkor évi 780 ezerből te szerinted akkor megoldod az összes fentit?
Ja, és mire mész havi 100k eltett összeggel?
Amikor a lakások ára és minden más is hova szállt el?

Fogalmazzunk úgy, hogy nem vagy magadnál.
Ez tényleg könnyű lett volna. 2020 végén.
De közben 2023 eleje van és az élelmiszer infláció azóta kb. 100%.