Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 035
32 483
113
De az is elég érdekes tapasztalat, hogy a legdrágább árszintű SPAR-okba mennyi láthatólag nem a felső réteg jár vásárolni...

(Amúgy egészen fura, hogy a lakásárak elszállását anno miért is nem számolták bele az inflációba kellő súllyal...?)

Nem minden drágább ott sem, más a választék. Vagy megszokták azt a boltot, nem mennek át máshova 200 Ft-ot megspórolni egy kis vásárláson. Persze az is lehet havi 4000 Ft havi 20 vásárlással számolva. Egyébként a Tesco (Expressz) most az (egyik) legdrágább, úgy vettem észre. Klubkártyás "kedvezménnyel" esetleg ugyanannyiba kerül, mint máshol.
Nekem megéri heti nagybevásárlásra a Pennybe pl. hozni pl. tejet ~400 Ft-ért ~600+ Ft helyett (tömeggel 10-15 perc helyett 35 perc lenne egy irány kb. ideális esetben és cipelhetném a szatyrokat), még a benzint számolva is megéri oda menni hetente egyszer bevásárolni.

Ez jó kérdés. Közgazdászként mint sok mindenben ebben is egyetértek Pogátsa Zoltánnal. azért ennyi, mert ennyiért is megveszik.

Igen, biztos számolgatnak, hogy mennyiért áll be a határhaszon. A kínai árusoknál kellene mindenkinek venni, ami ott olcsóbb, attól majd észhez térnének. ;)

Hét elején FB-on ismerősnek jelölt valaki, akit nem ismerek. Nem töröltem, de nem is igazoltam vissza. Tegnap megláttam a hírfolyamomban, hát nézzenek oda, ismerősök vagyunk. Valaki visszaigazolta helyettem. Történt ilyen mással is?

Nem hiszem, hogy ilyet megengedne magának a fb. Valaki aki hozzáfér a gépedhez, megnyomta vagy te voltál szórakozott. :D
 
M

molnibalage

Guest
Nem minden drágább ott sem, más a választék. Vagy megszokták azt a boltot, nem mennek át máshova 200 Ft-ot megspórolni egy kis vásárláson. Persze az is lehet havi 4000 Ft havi 20 vásárlással számolva. Egyébként a Tesco (Expressz) most az (egyik) legdrágább, úgy vettem észre. Klubkártyás "kedvezménnyel" esetleg ugyanannyiba kerül, mint máshol.
Ennél lényegesebben nagyobb ár és minőségi difi van a ALDI/LIDL és a SPAR között a legtöbb terülelten.:D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 035
32 483
113
Ennél lényegesebben nagyobb ár és minőségi difi van a ALDI/LIDL és a SPAR között a legtöbb terülelten.:D

Valamiért mégis a Spar a második helyen áll forgalomban a Lidl mögött. Persze nyilván az üzletek számától is függ. Persze ez nem friss adat.

 
  • Tetszik
Reactions: Nber

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 035
32 483
113
Persze hogy nem ő emelte fel, de a (gazdaság)politikájuk következménye, és abban pedig 2/3-os felhatalmazásuk van!
Nem csak akkor kellene kormányozni, amikor az adóbevételeket akarják növelni az extra adókkal (NETA és társai), hanem akkor is, ha az inflációt kell megfogni!
És ahogy látjuk, erre az árstop rossz válasz!
Az inflációval járó drasztikus adóbevételből sokmindenre futná! Mondjuk általános adó-áfa csökkentésekre, nem ad-hoc rendszerben!

Amikor utoljára áfacsökkentés volt - amit vissza is kellett csinálni a választás után - akkor is benyelték, hiába járták "áfakommandók" a boltokat, legalábbis rémlik valami ilyesmi akkoriból.

Ha pedig a kereskedők rakják zsebre az elszálló inflációból fakadó haszon nagy részét, akkor őket kellene megfékezni, szigorúan ellenőrizni!
És rájuk is ki lehet vetni az extraprofit adót!
És lehetne egy országos, olcsó bolthálózatot is létrehozni, az árak leverésére, ha akarnák! Megvannak hozzá a hazai boltok, csak hát nem akaródzik az államnak, a strómanoknak elengedni az extra adóbevételt!

Igen, megvannak hozzá a hazai boltok, CBA, Coop, Reál. Csak nem tudnak versenyezni árban egy nemzetközi beszerző hálózattal. Bár kivételek vannak, találkoztam már olyannal, hogy adott kisbolt olcsóbb volt 1-2 terméknél, mint a legközelebbi multik (3500 volt a trappista kilója, a "legolcsóbb" multiban meg akkor is legalább ezressel több, annyi volt a kikötés, hogy legalább a 3 kilós tömb felét meg kellett venni, vagy tudok falusi diszkontot, ahol ~50 Ft-okkal olcsóbb a sör, édességek a multinál, valamiért tudja ennyiért adni, pedig van online pénztárgép, POS terminál). Lehetne államilag támogatni persze ilyesmit, csak az uniós jogba ütközne azonnal.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 081
4 057
113
Amikor utoljára áfacsökkentés volt - amit vissza is kellett csinálni a választás után - akkor is benyelték, hiába járták "áfakommandók" a boltokat, legalábbis rémlik valami ilyesmi akkoriból.
Nem vagyok/voltam kereskedő, ezért nem tudom, hogy mit kell lepapírozniuk.
Csak gondolom, hogy a kiadások mellé a bevételeket, tiszta hasznot is oda kell tenni a kimutatásokban a NAV felé.
Ha így van, akkor a keletkező extra profit is megmutatkozik, amit meg lehet adóztatni a kereskedőknél, ahol utóbbi túl magas arányt tesz ki!
Ha nem így van, nem lehetne ilyent kivitelezni, akkor nyugodtan javítson ki egy hozzáértő!
Persze ezt nemcsak a boltokban, hanem a szolgáltató, szerencsejáték... szektorban (Casinók is) meg lehetne csinálni!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 208
61 245
113

Eltelt két év, a cégek rájöttek, hogy felesleges a sok alibista középvezető, sub-régió menedzser, folyamat-koordinátor, na meg a drága belvárosi irodaház is hiába van kibérelve. De nem lehet mit tenni.
Ezek ugyan érdemben nem fokozták a teéjesítményt, de hatalmuk, befolyásuk van ahhoz, hogy mit és hogyan kell csinálni. A control-freak mikromenedzsekrek, a stratégia nélkül metrikelgetők ("erről húzz le nekem egy riportot és majd meglátjuk"), a magukat - jogosan - haszontalannak érzők addig-addig rágják a vezetőség fülét, hogy az otthonról amúgy lényegesen hatékonyabb munkaerőt szépen visszarendelik maguk mellé az irodába, hogy ott szemmel tarthassák őket.
Mert a jó munkalégkör alapja a bizalom...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ezt most nem értem. Ez mégis miért lenne jó nekik?
Folyamatosan mindenki visszasírja a régi erkölcsöket. Csak tájékoztatásképpen:
Öfelsége idején még a koedukált iskola se nagyon létezett, nem hogy ölelés, kézen fogva séta, meg romantikus kapcsolat.
Ha ezt el akarják intézni tegyék iskolán kívül.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 725
15 542
113
Folyamatosan mindenki visszasírja a régi erkölcsöket. Csak tájékoztatásképpen:
Öfelsége idején még a koedukált iskola se nagyon létezett, nem hogy ölelés, kézen fogva séta, meg romantikus kapcsolat.
Ha ezt el akarják intézni tegyék iskolán kívül.
Nyilván, azért sulin belül az tényleg nem kell, hogy nyalják-falják egymást a folyosón a turbékoló párok, de mondjuk a kézfogást megtiltani az eléggé visszatetsző.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Nyilván, azért sulin belül az tényleg nem kell, hogy nyalják-falják egymást a folyosón a turbékoló párok, de mondjuk a kézfogást megtiltani az eléggé visszatetsző.
Kézenfogást, és nem kézfogást.
Nézd, én abszolút megértem, hogy bezzeg a régi szép időkben, nem egy erkölcsi magasság.
Ha a szénaboglya mesélni tudna valószínűleg hasonlókról mesélne, mint a rock club
De a tartást pont ezek az apróságok adják
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 931
30 696
113
Davos...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Sajnos nem vicc...
ObitlVf.jpg
 
Status
Not open for further replies.