Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Kezdenek szelektálva visszaaraszolni rádiókba, zenés műsorokba az 'aranykor' jobb alkotásai,
Azt azért vegyük figyelembe, hogy nagyon sokan már nem rádiót hallgatnak, hanem a különböző streaming platformokat. Olyan előadóknak vannak többmilliós hallgatottságai, akiket a rádiókban nem is játszanak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért Korda papa Reptér című számának mostani népszerűsége is feldolgozhatatlan számomra...
Az sem a magas kultúra.
Vagy mi számítana annak a könnyűzenében? Neoton - Santa Maria?
Legalább a Reptér klipje egy értelmesen elköltött reklámbüdzséből lehetett leforgatva.
Szerintem még érthető is a hallgatottsága, hangulatos kis lögyögős-funkys zene, szövegileg sem az a full bugyuta és azért Kordáék folyamatosan fenn tudtak maradni a köztudat és hallgatottság felszínén.
Nekem inkább a Reptér, mint a Sánta Mária. Pedig képes vagyok zeneileg az önkínzásra ilyenek hallgatására, de már a Neoton az nekem is b---a a fülem.
Nem tudom, hogy könnyű zene alatt mit lehet érteni. Meg, hogy kortársra gondolsz-e, vagy úgy összességében. Szerintem azért összességében össze lehetne hozni olyan könnyűzenei, nem underground zenéket, amik nem feltétlen a szar kategória... vagy nem rosszabb a kortársaknál.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Azt azért vegyük figyelembe, hogy nagyon sokan már nem rádiót hallgatnak, hanem a különböző streaming platformokat. Olyan előadóknak vannak többmilliós hallgatottságai, akiket a rádiókban nem is játszanak.
Minden üzletben, ha ilyen platformról, ha rádióból, szól a zene. A platformokon vannak ingyenes zenecsomagok, nem a hallgató által összeállítva, best of és hasonló albumokban, amiket ugyanúgy szelektálnak össze, mint a rádióműsorok zenés blokkjait. Ennyi.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Minden üzletben, ha ilyen platformról, ha rádióból, szól a zene. A platformokon vannak ingyenes zenecsomagok, nem a hallgató által összeállítva, best of és hasonló albumokban, amiket ugyanúgy szelektálnak össze, mint a rádióműsorok zenés blokkjait. Ennyi.
Hát nemtom....
Én nem igen hallottam még mondjuk Dzsudló számot a Tesco-ban...
Persze, amennyit én járok ilyen helyekre, meg amennyire ismerem a most divatos előadókat, attól még simán lehet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondjuk, ami nem klasszikus zene.
De ez is érdekes kérdés, mert a filmzenék jó része klasszikus zenekarra van hangszerelve, aztán mégis emészthetőbb, mint mondjuk Bach D-dúr szvit-je.
De ami ma klasszikus zene, az se biztos, hogy a maga korában klasszikus volt. Például ha jól tudom, akkor kortársai közt Wagner se számított komoly dolognak (a tévedés jogát fenntartom).

De ez sem egyértelmű, mert van sok populáris zene, ami áthangszerelve egészen más képet mutat. Én nagyon szeretem a különböző stílusú zenék zenekari, zongora, vagy orgona átiratát. (Egyébként ha megfordítjuk, például több egyházi ének is régen nem egyházi célra íródott, vagy maga az orgona és harmónium sem volt ennyire -vagy épp talán semennyire- szakrális hangszer.)

Daft Punk:
https://www.youtube.com/watch?v=H52dy28o_Vk

Dr. Dre:
https://www.youtube.com/watch?v=0HcY-PG73_w

Én nagyon hiszek benne, hogy nem feltétlen az eltartott kisújjal és 2-3 évszázaddal ezelőtti zenékkel (amik amúgy zseinálisak) lehet a kultúra néminemű megismeréséhez vezetni az embereket.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
De ami ma klasszikus zene, az se biztos, hogy a maga korában klasszikus volt. Például ha jól tudom, akkor kortársai közt Wagner se számított komoly dolognak (a tévedés jogát fenntartom).

De ez sem egyértelmű, mert van sok populáris zene, ami áthangszerelve egészen más képet mutat. Én nagyon szeretem a különböző stílusú zenék zenekari, zongora, vagy orgona átiratát. (Egyébként ha megfordítjuk, például több egyházi ének is régen nem egyházi célra íródott, vagy maga az orgona és harmónium sem volt ennyire -vagy épp talán semennyire- szakrális hangszer.)

Daft Punk:
https://www.youtube.com/watch?v=H52dy28o_Vk

Dr. Dre:
https://www.youtube.com/watch?v=0HcY-PG73_w

Én nagyon hiszek benne, hogy nem feltétlen az eltartott kisújjal és 2-3 évszázaddal ezelőtti zenékkel (amik amúgy zseinálisak) lehet a kultúra néminemű megismeréséhez vezetni az embereket.
Ezeket az átiratokat nagyon bírom. Én a filmzenékből találtam rá ezekre.
Az orgona hangzása meg külön kedvenc.
Ősszel voltunk Pécsen kirándulni és a székesegyházban meghallgathattunk a turisták részére eljátszott 20 perces zenei válogatást. Hát az beszarás volt! Hiába van egy középszar fülesem, közel nem hozza azt a monumentalitást, amit ott érezni lehetett.
Pont néhány napja dobta fel a tecső:

Nekem a filmzenék szimfonikus zenekarral történő előadása érte el azt, hogy néha hallgatok komolyzenét is.
Persze, csak műkedvelő módon, ha éppen arra van kedvem. Mondjuk egy Paganini-koncert kiesik. Fél óra után már fáj a fülem a hegedűnyekergéstől, de Varnus Xavér orgonakoncertjei jöhetnek.
Ezekből néhány volt a "kapudrog":
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 132
113
Honvédség mikor tervez indítani asztrológiai századott ?! :mad:o_O:cool:

Nagyon nagyon régen se volt szerencsés jóslatok nélkül menni háborúba ! :hadonaszos:
A kormányzati jósdára emlékszel?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A kormányzati jósdára emlékszel?
Na jó, de legyünk igazságosak, azt sose volt hivatalos.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Az az érdekes, hogy véletlen minden tőke a húsevés ellen van, egyszerre...


És véletlen pont azután, hogy magángépen összegyűlnek évente az "elitek" és azt jelentik ki, hogy a pórnép nem kéne annyi húst egyen...

Az a baj, hogy a Brave New World meg az 1984 kézikönyv lett számukra.
Az a baj, hogy ezt te el is hiszed, hogy csak azért mert egy üzlet lánc kevesebb húst árul akkor majd kevesebb hús is fogy.

Meg az éves elit összeüleskor a nagy húsipari vállalatok képviselői ebbe bele is mennek..


Vannak aggasztó folyamatok, ebben egyet értünk, én azt vitatom, hogy ezek mögött valami gonosz tudatos rendező terv, és ilyenformán egyének lennének.

Evolúciósan úgy fejlődtünk, hogy a káoszban/bozótban is észrevegyük a mintázatot a tigrist. A túlélőképességünk egyik alapja ez. Ezért van az, hogy felnezel az égre ès a felhőkbe is alakzatokat látunk.
Ez valahol a paranoia a képzelet és a kíváncsiság keveréke, ami nyomán a számunkra ismeretlen/megmagyarázhatatlan események-dolgok mögé tudatot/rendező elvet vizionálunk. Gyakorlatilag ezzel teremtettük meg az isteneinket, akik ilyenformán megnyugtató magyarázattal szolgáltak a bennünk dolgozó paranoia/kíváncsiságra.

A modernitás és a technológia nyomán azonban a világ jelentősen kitágult az egyén szamára, ennek nyomán újra felerősödhetett a paranoia hiszen tudatára ébredünk magunk egyéni jelentéktelensegére, valamint arra, hogy mekkora az általunk nem ismert, nem kontrollált szelete a világnak.
ráadásul az ismeretanyag a tudás növekedésével nemhogy nem csökken, még erősödik is, hiszen egyre jobban felismerhetjük egyes folyamatok esetlegesen rossz kimenetelét.

A mankó, a kapaszkodó a tudatunk számára pedig az, hogy bármilyen rossz irányba is haladunk annak kézzelfogható oka kell legyen.. az elitek, az UFOk, a Sátán, a Zsidók, az USA, a Buzik, Soros, stb/akárki/akármi (kinek mi) mert így legalább azt érezhetjük, hogy van oka a dolgok történéseinek, úgy is szokták illusztrálni, hogy ül valaki a repülőgép pilótafülkéjében. Ezzel tudunk "dolgozni", ezt tudjuk okolni, gyűlölni, és hinni benne ha kell harcolni is ellene.
Ezeket a "tudat-mankó" képzeletet táplálja a rengeteg Konteó, ami sok esetben valós igazságmagra építkeznek. illetve ténylegesen leteznek a világunk bedöntésére képes szenáriók, legyen az vírus, meteor, napkitörés, szupervulkán, atom háború, stb.

Erre még ráerősít a már említett technológia, ami potenciálisan végtelen ígéretes egyúttal végtelen rémisztő is tud lenni.
Az eszközhasználattal/technológiával megintcsak evolúciósan kialakult kapcsolatunk van. Onnan, hogy az ember felvette az első botot, elkészítette az első pattintott dárdahegyet, tudta azt élelemszerzésre használni, meg védeni magát a ragadozóktól, DE akár leigázhatott megölhetett másokat is vele. Ahogy már mondottam volt a technológia nem eredendően jó vagy rossz, az azt használó ember teszi azzá, így van ez az agycsippel is.

Bármennyire is szeretnénk hinni, hogy olyan gepen ülünk ahol van valaki a pilótafülkében aki irányit, civilizációnk jelenleg olyan gépen repül, ahol senki nem ül a pilóta fülkében, vagy ha úgy tetszik annyian kapaszkodnak a kormányba egyszerre, hogy pont ezért képtelen a kormanyzásra.
Ezzel nem azt mondom, hogy megpecsételődött a sorsunk és mind meghalunk bármit is teszünk... (Bár ha úgy nézzük...)
Nem egyszer kerültünk már turbolenciába, viharba, és mégis itt vagyunk. Szóval don't panic!

081.jpeg

Bocs a túl filozófikus válaszért, de egyre több területen és többeknél látom eluralkodni ezt a "paranoid" gondolkodást, működést.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: G__G and Pogány

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
Legalább a Reptér klipje egy értelmesen elköltött reklámbüdzséből lehetett leforgatva.
Szerintem még érthető is a hallgatottsága, hangulatos kis lögyögős-funkys zene, szövegileg sem az a full bugyuta és azért Kordáék folyamatosan fenn tudtak maradni a köztudat és hallgatottság felszínén.
Nekem inkább a Reptér, mint a Sánta Mária. Pedig képes vagyok zeneileg az önkínzásra ilyenek hallgatására, de már a Neoton az nekem is b---a a fülem.
Nem tudom, hogy könnyű zene alatt mit lehet érteni. Meg, hogy kortársra gondolsz-e, vagy úgy összességében. Szerintem azért összességében össze lehetne hozni olyan könnyűzenei, nem underground zenéket, amik nem feltétlen a szar kategória... vagy nem rosszabb a kortársaknál.
Ez pl.?
Máig csak néznek külföldi ismerőseim, hogy ezt így, hogy a komcsik a hetvenes években?

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 132
113
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az akkori titokminiszter, a rókaképű Szilvásy
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szilvásy_György ...tesója....az iroda hivatalosságát sem meg erősíteni, sem cáfolni nem tudták.....
Szilvásynak a testvére hozta létre, akiről az terjedt, hogy hogy is mondjam szépen... hát, érted; a Szilvásy meg meg több cikkben eléggé tiltakozott, hogy bármi köze is lenne a dologhoz, vagy hivatalos lenne. A rokonok hülyeségével meg neheéz mit tenni, könnyen tudják azonosítani vele az embert akarata ellenére is, ezért pont ezt nem feltétlen írnám a rovásukra.

Mindazonáltal még ha valóban működött volna, nem feltétlen tanácsadó jelleggel; de én teljesen el tudom fogadni, hisz ha valaki nem is fogadja el az asztrológiát, a jóslást vagy ilyesmiket, akkor sem haszontalan ha van, aki tudja az ilyen beállítottságú embereket megérteni, elemezni, mert nem mindenki például hiperracionálisan, vagy materiálistán, vagy egyéb módon gondolkodik, hoz döntést. Lehet az egy vallási szélsőséges, egy politikai szereplő, vagy bármi, aki nem feltétlen a mainstream módján gondolkodik és cselekszik.

Egy kifacsart példán keresztül, ha egy velünk szemben álló vezető hisz a alsó-felső altáji horoszkópban, és katonai támadásra készül, akkor esélyes, hogy akkor fog támadni, mikor a döglött nyúl dekádjába érkezik a három lábú bíbor sárkány, és a közelben nincs hasonlóan erős konstelláció; mert az ősi alsó-felsői altáj horoszkóp szerint akkor kedvező az idő a hadakozásra. Ilyenkor előnyös, ha ismerjük a másik gondolatvilágát és jobban fel tudunk készülni a valószínűsíthető időpontokra.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kim Philby