Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"...Szilvásy István orvos dandártábornok..."

Utolsó módosítás 10 hónapja!!!

"Kicsit" érdekelne eme 'tesó" jelenlegi státusza!!! :oops:

.
De még "2017-ben a Magyar Érdemrend Tiszti kereszt Polgári tagozat kitüntetésben részesültem." -írja 2019-es szakmai önéletrajzában, miközben: "Tizenhárom évvel a vádbeli bűncselekmény elkövetése után a napokban jogerősen pénzbüntetésre ítélték a Honvédkórház egykori főigazgatóját, Szilvásy István nyugalmazott határőr dandártábornokot." -Írja 2021-ben az MNO.


Egyben




... kérdésedre Is.


+kaptad a válAsZT.




.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 604
32 128
113
Szilvásynak a testvére hozta létre, akiről az terjedt, hogy hogy is mondjam szépen... hát, érted; a Szilvásy meg meg több cikkben eléggé tiltakozott, hogy bármi köze is lenne a dologhoz, vagy hivatalos lenne. A rokonok hülyeségével meg neheéz mit tenni, könnyen tudják azonosítani vele az embert akarata ellenére is, ezért pont ezt nem feltétlen írnám a rovásukra.

Mindazonáltal még ha valóban működött volna, nem feltétlen tanácsadó jelleggel; de én teljesen el tudom fogadni, hisz ha valaki nem is fogadja el az asztrológiát, a jóslást vagy ilyesmiket, akkor sem haszontalan ha van, aki tudja az ilyen beállítottságú embereket megérteni, elemezni, mert nem mindenki például hiperracionálisan, vagy materiálistán, vagy egyéb módon gondolkodik, hoz döntést. Lehet az egy vallási szélsőséges, egy politikai szereplő, vagy bármi, aki nem feltétlen a mainstream módján gondolkodik és cselekszik.

Egy kifacsart példán keresztül, ha egy velünk szemben álló vezető hisz a alsó-felső altáji horoszkópban, és katonai támadásra készül, akkor esélyes, hogy akkor fog támadni, mikor a döglött nyúl dekádjába érkezik a három lábú bíbor sárkány, és a közelben nincs hasonlóan erős konstelláció; mert az ősi alsó-felsői altáj horoszkóp szerint akkor kedvező az idő a hadakozásra. Ilyenkor előnyös, ha ismerjük a másik gondolatvilágát és jobban fel tudunk készülni a valószínűsíthető időpontokra.
Értem én, de akkor is... Nem a volt titokminiszter tesója...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
De ami ma klasszikus zene, az se biztos, hogy a maga korában klasszikus volt. Például ha jól tudom, akkor kortársai közt Wagner se számított komoly De ez sem egyértelmű, mert van sok populáris zene, ami áthangszerelve egészen más képet mutat
sikeres műfaji elhajlás ügyben két példa jut eszembe
az első nagyjából mindenki számára emészthető és érthető:
a második még zseniálisabb de ahhoz sváb gyomor kell:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 047
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 604
32 128
113
Figyelmeztetés!

Kicsit más.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 604
32 128
113
Ír tudósok...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
Ír tudósok...

Durva, ahogy Írországot 20-30 év alatt felismerhetetlenül megváltoztatták. Persze a katolikus egyház elleni kampánnyal kezdődött az egész (most hagyjuk, hogy mennyi alapja volt, mindenesetre az egyház egykori morális tekintélyének teljes megsemmisítése, ellentettjébe fordítása megtette a hatását). Nem tudom, mit szólna Michael Collins vagy Eamon De Valera a mai Írországhoz.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 492
113
Durva, ahogy Írországot 20-30 év alatt felismerhetetlenül megváltoztatták. Persze a katolikus egyház elleni kampánnyal kezdődött az egész (most hagyjuk, hogy mennyi alapja volt, mindenesetre az egyház egykori morális tekintélyének teljes megsemmisítése, ellentettjébe fordítása megtette a hatását). Nem tudom, mit szólna Michael Collins vagy Eamon De Valera a mai Írországhoz.
Angolokkal ki Írországból. Mindenki más jöhet. Ezek szerint.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 604
32 128
113
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0