Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Jó kis blog, egy orosz szemével Magyarország, illetve társadalmunk (erős kritikákat kapunk, sértődésre hajlamosaknak nem ajánlom).
Igazából jobb helyet nem látok neki. (Az első részt linkelem amit még nem olvastam. Ha rossz, akkor bocsi.)

http://posztinfo.hu/blog/tanya_pasizik/tanya-1-a-magyar-pasikkal-nem-erdemes-buliban-ismerkedni/

Nézd végig olvastam blogokat. Amit a hölgy le ír az a Budapest központú liberális kultúra. 3 blog bejegyzéssel később. Olimpia nem érti Gyúrta Danira irányuló megkülönböztetett figyelmet. Valamint nem érti hogy mért hangsúlyos Dani Fanka Deli számainak hallgatásának megemlítése.
Orosz a leányzó de kritikája ,és értetlensége kulcs momentuma,hogy ő is Bp liberális világába él.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Fip7
Magyar történelembe a demokrácia még nem vezettet jóra sajna ez 24 év is ezt igazolja.
A Kádár rendszer irracionális eszményiségével és moráljával hatékonyabb volt mint a mostani nagy szó!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Magyar pasikkal nem érdemes buliba ismerkedni"

Magyar lányokkal kurvára érdemes ismerkedni buliba
A legtöbbje ilyen VV TEO köcsöggel van tele akiket legszívesebben baltával ketté hasítanák.
Hál istennek fiatal létemre nem voltam sose buliba de nem is vágyom.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Roni
Ezen ne húzd fel magad ők egy másik műanyag kultúrát képviselnek.
Ezért írtam, hogy kulturális harc van
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@nekerdez
Igen, ennek ellenére vannak jó meglátásai. Liberális szemlélete ellenére is sokkal rendesebben gondolkodik bizonyos dolgokról mint a "hazaiak", persze nem akarok általánosítani.

@Roni
Nem tudom, milyen szubkultúra híve vagy, de mit jelent a WTEO?
 
2013. december 7.
934
4
18
Tányáról : tény hogy a magyar társadalom zártabb, kockázatkerülőbb, (minden életfelfogású közegben, pl próbál meg stoppolni Mo-n és bármely másik országban) , illetve amikor "úgy kell viselkedni" akkor meg természetellenesen mereven csinálja.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Volta
Tányáról : tény hogy a magyar társadalom zártabb, kockázatkerülőbb, (minden életfelfogású közegben, pl próbál meg stoppolni Mo-n és
bármely másik országban) , illetve amikor "úgy kell viselkedni" akkor meg természetellenesen mereven csinálja.

Ez a jelenre igaz mikor a magyar társadalom fő vonala nem magyar. Ez viszont az emberek többségében belső feszültséget gerjeszt.

S-400 kapcsán ott van egy felvett beszélgetés a székely hőssel aki lelőtte a F-117. Előadása elején beszél a szerbiai székely falvakról az ottani életről.
Ott a külső nyomás miatt még a közösség igen erős. Ennek az oka, hogy a magyarok megvédték a helyi albán péket aki a magyar közösségbe részévé vált.
Magyar ilyen nem vagyunk elő ítéletesek, csak a szarházi embereket utáljuk.
Mai társadalmi rendszerünk nem épp közösség építő és humánus. Pontosan ezért az emberek már mindentől félnek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
fip7
"Csak annyiban javítanálak, hogy nálunk kancellári rendszer van, az oroszoknál pedig prezidenciális. Így helyes a megfogalmazás. "

Ellentmondok. Mo-on nincs kancellári rendszer. Nagyon kevered, mert az No. és Ausztria államformájának jellemzője.
A kancellár tulajdonképpen egyfajta köztársasági elnök, de az elnevezés megmaradt a régi időkből. Bonyolult, mert szövetségi rendszer is van a germánoknál, szövetségi államokkal.
Mo-on parlamentáris demokrácia van, ahol a választott képviselők útján gyakorolja a nép hatalmat. Nálunk a köztársasági elnöknek leginkább protokolláris funkciója van csak, semmiképpen nem kapcsolódik össze a kormányzattal. A parlament dönt a törvényekről és a köztársasági elnökünk személyéről is. A miniszterelnök a végrehajtó hatalmi ág első embere, a kormányfő.
A három hatalmi ág: törvényhozó, végrehajtó és bírói.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 428
63 747
113
fip7

Szerintem fals az összehasonlításod, mert az autokráciaként megvalsóult szocializmus statisztikai adatait veted össze a nálunk megvalósult demokrácia adataival egy teljesen más kül- és belgazdasági környezetben, amely környezetnek semmi köze nincs a transzparenciához.
A demokráciában lehet nyíltan véleményt formálni, mint például itt, ezen az oldalon is.
De ennek semmi köze ahhoz, hogy odakinn az utcán milyen a bűnözési ráta. Vagy, hogy létezik-e még magyar buszgyártás.
Vagy, hogy létezik-e a Szovjetúnióhoz hasonló hatalmas felvevőpiac. Vagy, hogy létezik-e a Hidegháború, ami miatt mi a Varsói Szerződés tagjaként egy jókora hadsereget tartottunk fenn, igaz, egy teljesen fals támadási irány (észak-Olaszország/Alpok) végett.

Érdemes újra végigszaladni az összehasonlító listádon, ahol is az autokrácia számai mindenhol kedvezőbbek, az úgynevezett demokráciánál, majd egyenként, pontról pontra feltenni a kérdést, hogy van-e köze az adott adatnak a demokrácia meglétéhez, vagy épp hiányához, illetve, hogy van-e köze a jelenlegi bel- és világpolitikai állapotokhoz.

Én úgy gondolom, hogy tisztán a XXI. században vizsgálva az általad felsorolt pontokat, nem a demokrácia a hibás, hanem a mindent átszövő korrupció, illetve jópár, tőlünk független külpolitikai tényező.

Én továbbra is a teljes transzparenciára épülő demokráciára szavazok, egyfajta idealistaként.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
fip7

Szerintem fals az összehasonlításod, mert az autokráciaként megvalsóult szocializmus statisztikai adatait veted össze a nálunk megvalósult demokrácia adataival egy teljesen más kül- és belgazdasági környezetben, amely környezetnek semmi köze nincs a transzparenciához.
A demokráciában lehet nyíltan véleményt formálni, mint például itt, ezen az oldalon is.
De ennek semmi köze ahhoz, hogy odakinn az utcán milyen a bűnözési ráta. Vagy, hogy létezik-e még magyar buszgyártás.
Vagy, hogy létezik-e a Szovjetúnióhoz hasonló hatalmas felvevőpiac. Vagy, hogy létezik-e a Hidegháború, ami miatt mi a Varsói Szerződés tagjaként egy jókora hadsereget tartottunk fenn, igaz, egy teljesen fals támadási irány (észak-Olaszország/Alpok) végett.

Érdemes újra végigszaladni az összehasonlító listádon, ahol is az autokrácia számai mindenhol kedvezőbbek, az úgynevezett demokráciánál, majd egyenként, pontról pontra feltenni a kérdést, hogy van-e köze az adott adatnak a demokrácia meglétéhez, vagy épp hiányához, illetve, hogy van-e köze a jelenlegi bel- és világpolitikai állapotokhoz.

Én úgy gondolom, hogy tisztán a XXI. században vizsgálva az általad felsorolt pontokat, nem a demokrácia a hibás, hanem a mindent átszövő korrupció, illetve jópár, tőlünk független külpolitikai tényező.

Én továbbra is a teljes transzparenciára épülő demokráciára szavazok, egyfajta idealistaként.

Sajnos én vitába szálnék veled. Demokrácia egy demagok rendszer. A mennyiséget helyezi előtérebe a képességekhez képest.
Valamint ebbe a rendszerbe kizárólag azok érvényesülnek akiknek nagy töke erejük van. Mivel a tökéjük révén tömegtájékoztásba befolyással vannak.
Valamint a négy éves ciklus miatt csak rövidtávú programok futnak. A demokratikus rendszer egy sajátossága felőség elmaszatolása . pl:MSZP a szörnyű 8 éves uralmuk végén azzal a szlogennel élt, hogy majd a vállasztok vállasztásokkor döntenek roluk. Döntöttek is Fidesz 2/3 lett. Ennek lett komolyabb eredménye?
Bajnai, Gyucsán, Mesterházi most ott virit a plakátokon és küzd a szavazatokért. Valamint párttársaik egyrésze külföldön végzett akna munkát.
Ez lenne hát a demokrácia?

Királyságba legalább vezetésre felkészített magasan képzett emberek voltak döntés hozói helyzetbe. Akiket nem rövidtávú érdeke vezérelték. Mivel rangjuk miatt, ha jól tették dolgukat akkor gyermekei jövőbeli pozicióit is megalapozták. Ha meg rosszul akkor több nemzedékre a perifériára kerülhetek.
Valamint ilyen embereket gyermek koruktól kezdve vezetői feladatokra lettek felkészítve. stb, stb.

Ha a magyar történelmet nézzük több, olyan nemesi dinasztiát lehet említeni amelynek egymás követő nemzedékei a haza javáért fáradoztak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
Allesmor Obranna

Alapvetően azért nincs igazad, mert két sz@r rendszert hasonlítottam össze.
Ha nagyon torzítani akartam volna akkor egy államkapitalista rendszert választok Kádárék helyet és ordító lett volna a különbség!
Jah, hogy a mai világ más. Bocs, de az akkori is más volt, sőt folyamatosan változott. De mégsem voltunk úgy lemaradva a nyugathoz képest, mint ma.
És azt ne mond nekem, hogy ma nem politikai döntés eredménye volt az, hogy nincs piacunk. Mert az volt. Elég sok olyan emberrel vagyok/voltam kapcsolatban akik döntési helyzetben voltak/vannak.(az országgal kapcsolatban) Ők elég sok elszalasztott lehetőséget vázoltak föl. Ha nagyon akarod részletezhetem.

A másik aki azt hiszi, hogy a gazdaság teljesítménye és a politikai vezetés között nincs kapcsolat az nem ismeri az államot, mint rendszert. Még a legszélsőségesebb vadkapitalista liberalizmusban is számít az állam szerepe, nem, hogy egy ilyen paternalista rendszerben, mint a miénk. Érdemes megnézni mekkora ma az újraelosztás mértéke nálunk. Nagyon magas.

"Én továbbra is a teljes transzparenciára épülő demokráciára szavazok, egyfajta idealistaként."

Ez szép és jó, csak idealista rendszerek nem léteznek, a megvalósult autokráciák sem ideális rendszerek. Csak megfelelő vezetés mellet nagyon hatékonyak.

A demokráciákkal az a baj, hogy az emberek nem képesek megfelelő döntést hozni, mert információ/tudás hiányban szenvednek az adott kérdésekkel kapcsolatban. Mégis ők döntenek. Általában ezen körülmények miatt rosszul.
Arisztotelész szerint (ha jól emlékszem) "kevesekben jobban megvan a tudás, mint többekben." Ez szimplán azt jelenti, hogy mindig kevesebb az okos, mint a hülye. Minden társadalom így épül fel. Emiatt, elméletileg minél kevesebben szólnak bele egy adott döntésbe annál jobb eredményt kapunk. Persze ez akkor igaz, ha a kevesek tényleg kompetensek.
De melyikre több az esély??? A kevesek kompetenciájára, vagy arra, hogy a sokaság lesz kompetens? Szerintem egyértelmű.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Emberek mondok én valamit!

Községünk általános iskolájából elment a "többség" és a közeli iskolába járnak vagy 3 faluból hordják őket oda.
Mondanom sem kell hogy miért.
Ez itt tanuló gyerekek nem tudják leírni a nevüket se verset sem történelmet sem semmit nem tudnak eljárnak melegedni az iskolába és tombolni .
új iskola van nekik építve a tanár meg dvd filmet visz nekik hogy lekössék magukat a gyerekek, óráról kijárnak a portásnak neki mennek stb.
Biztonsági őr az általános iskolába ? minket jogosan laposra vertek volna!

Többsége nem megy el tovább tanulni ha igen vagy terhes lesz vagy ott hagyja .

Unalmukba bemennek a városba majd kiszemelik az áldozatot és kifosszák .

Röviden tömören ennyi!

Ki fogja ezt a problémát megoldani?
DEMOKRÁCIA??!!!
 

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
<blockquote rel="Allesmor Obranna">fip7



Sajnos én vitába szálnék veled. Demokrácia egy demagok rendszer. A mennyiséget helyezi előtérebe a képességekhez képest.
Valamint ebbe a rendszerbe kizárólag azok érvényesülnek akiknek nagy töke erejük van. Mivel a tökéjük révén tömegtájékoztásba befolyással vannak.
Valamint a négy éves ciklus miatt csak rövidtávú programok futnak. A demokratikus rendszer egy sajátossága felőség elmaszatolása . pl:MSZP a szörnyű 8 éves uralmuk végén azzal a szlogennel élt, hogy majd a vállasztok vállasztásokkor döntenek roluk. Döntöttek is Fidesz 2/3 lett. Ennek lett komolyabb eredménye?
Bajnai, Gyucsán, Mesterházi most ott virit a plakátokon és küzd a szavazatokért. Valamint párttársaik egyrésze külföldön végzett akna munkát.
Ez lenne hát a demokrácia?

Királyságba legalább vezetésre felkészített magasan képzett emberek voltak döntés hozói helyzetbe. Akiket nem rövidtávú érdeke vezérelték. Mivel rangjuk miatt, ha jól tették dolgukat akkor gyermekei jövőbeli pozicióit is megalapozták. Ha meg rosszul akkor több nemzedékre a perifériára kerülhetek.
Valamint ilyen embereket gyermek koruktól kezdve vezetői feladatokra lettek felkészítve. stb, stb.

Ha a magyar történelmet nézzük több, olyan nemesi dinasztiát lehet említeni amelynek egymás követő nemzedékei a haza javáért fáradoztak.
A jelenlegi kormánynak nem érdeke az elszámoltatás, de ez szinte minden eddig kormányon lévő pártra igaz. Vajon az ügynöktörvényt miért nem engedik át? Áldozatok védelme, nah persze :D

Azért az általad nagyon preferált királyságért sem kéne sztm úgy oda lenned.:) Elég csak elolvasni Móricz rokonok c. művét szép korrajzot kapsz az akkori nagyon "becsületes" elitről. Igaz, hogy egy elképzelt magyar városról írta, mégis a mű megjelenése után, 7 város magára ismert és feljelentette Móriczot. :D És ahogy Móricz írja, nagyon találóan:,, Magyarország a rokonságok és a panamák lápvilága" ez így volt és ahogy haladunk sajnos így is marad még nagyon sokáig, lehet itt akármilyen rendszer. De ettől függetlenül, én inkább a mostani szar/fos demokráciára szavazok.:)
 
2013. december 7.
934
4
18
Roni: ezt a demokrácia meg tudná oldani. A demagógkráciával van a baj. Igazából már rég beindult egy olyan ördögi kör, hogy egyre több demagógiával igyekeznek politikai tőkét szerezni. Ha ez nem változik, az ország bele fog dögleni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
voltagemultiplier

"ezt a demokrácia meg tudná oldani"

Például az USA-ban ami egy rendőrállam amúgy. De tovább megyek, még ott sem tudnak így mindent megoldani.
Viszont javaslom tanulmányozásra az olasz maffia esetét a fasizmussal. Nem véletlenül harcolt a maffia a szövetségesek oldalán :)

"demagógkráciával van a baj"

Már bocs, de mire mész a demagógiával ha senki nem vevő rá??? Mivel működik gondolom van rá kereslet. Mondom, mindig több az ilyen-olyan okból tudatlan, mint az okos.
(sok témában én is tudatlan vagyok, nem is tudnék dönteni például egy erdőgazdálkodási kérdésben.)
 
2013. december 7.
934
4
18
Pedig az USA példa működik. Nevetséges, hogy rendőrállam meg hasonlók... Csak eredményesen hajtották végre az integrációt és betartatták a törvényeket és a legfontosabb: semmi ingyen szocpol!