Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
A legsúlyosabb negatívuma a demokráciának az, hogy agyhalottaknak is lehet véleménye és még rá is tukmálhatják másokra. Egy diktatúra legnagyobb előnye meg az lenne, hogy azok száma, akik ezen a fórumon megnyilvánulhatnának, a töredékére esne vissza - ezzel együtt pedig a hülyeség mennyisége is.

Ezt fel is vetem GrGly-nek! :DDDD
 
2013. december 7.
934
4
18
Az agyhalotti lét illetve az agyhalottak létszáma befolyásolható. Egy önerőre, önmegvalósításra bátorító gazadaságpolitikával kitermelődnének és gyarapodnának a felelősebb emberek, akik politikai erőre is szert tennének a gazadaság irányításában.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
@voltagemultiplier

Így van. Demokráciában, legalábbis, mert a diktatúrákban az érvényesülés legkönnyebb módja az ismeretség, korrupció, stb., az agyhalottság meg nem kizárója az érvényesülésnek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
voltagemultiplier

"Nevetséges, hogy rendőrállam meg hasonlók... "

Nekem jó pár ismerősöm kint él USA-ban és Kanadában, szerintük az. Ettől még vagy pont ezért jól működik.

"eredményesen hajtották végre az integrációt"

A filmeken. A valóság nagyon más...


"Egy önerőre, önmegvalósításra bátorító gazadaságpolitikával kitermelődnének és gyarapodnának a felelősebb emberek, akik politikai erőre is szert tennének a gazadaság irányításában."

Ilyet te hol láttál? Mert szerintem sehol... Vannak individuálisabb társadalmak, de ott sincs kevesebb agyhalott, mint itt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
cinikus

"Így van. Demokráciában, legalábbis, mert a diktatúrákban az érvényesülés legkönnyebb módja az ismeretség, korrupció, stb., az agyhalottság meg nem kizárója az érvényesülésnek."

Néztél már körbe az államigazgatás vezetésében??? Vagy bármelyik állami szervnél?
Vagy, hogy ne Mo. legyen, hanem a sokat emlegetett USA. Tudod, hogy ott ha új elnök jön akkor az államigazgatás közel 1000 vezető beosztású emberét azonnal kirúgják? Nem, mintha nem lennének ezzel tisztában amikor elvállalják a munkát, de azért ez beszédes. Gondolom a másik 1000 aki helyettük jön, nincs személyes kapcsolatban az elnökkel vagy annak pártjával, nem pénzelte a kampányt stb...
Szerintem ne nevettessük már ki magunkat szerintem...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
cinikus

"Így van. Demokráciában, legalábbis, mert a diktatúrákban az érvényesülés legkönnyebb módja az ismeretség, korrupció, stb., az agyhalottság meg nem kizárója az érvényesülésnek."

Néztél már körbe az államigazgatás vezetésében??? Vagy bármelyik állami szervnél?
Vagy, hogy ne Mo. legyen, hanem a sokat emlegetett USA. Tudod, hogy ott ha új elnök jön akkor az államigazgatás közel 1000 vezető beosztású emberét azonnal kirúgják? Nem, mintha nem lennének ezzel tisztában amikor elvállalják a munkát, de azért ez beszédes. Gondolom a másik 1000 aki helyettük jön, nincs személyes kapcsolatban az elnökkel vagy annak pártjával, nem pénzelte a kampányt stb...
Szerintem ne nevettessük már ki magunkat szerintem...
 
2013. december 7.
934
4
18
Csak a környező országokban nézzetek körbe nem közhely szinten.
Trillió kisvállalkozás,kedvező adó, szocpol nuku, az emberek nem várják a munkahelyteremtést hanem csinálják maguknak. Bármilyen hihetetlennek tűnik.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Néztél már körbe az államigazgatás vezetésében??? Vagy bármelyik állami szervnél?
Bárkinek, hangsúlyozom: <b>BÁRKINEK</b> magyarázhatsz az állami szervek működéséről, nekem ne tedd. Nem tudsz újat mondani, akármit is hiszel.
USA: a kirúgás és a leváltás között elég nagy a különbség, de mindegy is. <b>MINDENHOL</b>, mindig ez a módi egyébként, mert úgy hagyatkozni fontos területek vezetőire, hogy nem ismered őket és/vagy nem bízol bennük (vagy másokat jobban ismersz és/vagy jobban bízol bennük), elég nehéz. Másrészt a szám elég jól mutatja, hogy messze nem minden vezetőt rúgnak ki/váltanak le. Jellemzően a <b>POLITIKAI</b> helyek vezetői mennek a levesbe, ez meg azért rohadtul nem mindegy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
" Egy önerőre, önmegvalósításra bátorító gazadaságpolitikával kitermelődnének és gyarapodnának a felelősebb emberek, akik politikai erőre is szert tennének a gazadaság irányításában."

Bemutatom neked őket neked, a demokrácia hivatalos forgalmazójától :
http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4
 
2013. december 7.
934
4
18
fip7: jellegzetes vagy:)
300 millióan vannak. Kérem a hiányzó milliókról készült felvételeket és a utána a statisztikai feldolgozást.

Ilyeneknek kell az autokrácia...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Értem, szóval
csak mi, magyarok vagyunk korruptak a demokráciához,
csak mi magyarok vagyunk hülyék a demokráciához,
csak mi magyarok utálunk vállalkozni,
csak mi magyarok vagyunk uram-bátyám viszonyban,
csak mi magyarok váltogatjuk pártelvek alapján a közigazgatás vezetőit kizárólag párt alapon,
csak mi magyarok vagyunk hajlamosak az oligarchiára,
egyszóval csak a mi hibánk minden, de a rendszer amúgy tökéletes.
Hiszen máshol ugyan ebben az államformában minden tökéletes.
Valódi szólás és vélemény szabadság van, és minden lakos képes az önkormányzásra....

De szerencsére szóltatok nekem erről, szóval már nem fogok hülyén meghalni.
 
2013. december 7.
934
4
18
Nem vagyunk korruptak, ismét szélsőségesen általánosítasz, úgy hogy közben észre sem veszed. Nem "vagyunk hülyék" mert nem vagyunk mindannyian hülyék,. Nem "vagyunk korruptak" mert nem vagyunk mindannyian korruptak. Stb.
Egyszerűen meg kellene változtatni a gazadasági berendezkedést, a nagyvállalati és állami munkáltató + hatalmas adózás szocpolra modellt a kisvállalatokat élni hagyó és szocpol nélküli modellre.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
voltagemultiplier

Aham, és ezt a demokratikus tömeg, az Isten adta nép miért nem teszi meg??? Náluk van az erő, vagy nem???
Ki is alakította ilyenné a gazdaság berendezkedését? Ki szavaz erről 4 évente a választásokon? Jah, értem...
Mintha ugyan oda lyukadtunk volna ki, mint amiről az elején beszéltem, csak hát én nem értek ehhez, kár is bele szólnom...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Értem, szóval
csak mi, magyarok vagyunk korruptak a demokráciához,
csak mi magyarok vagyunk hülyék a demokráciához,
csak mi magyarok utálunk vállalkozni,
csak mi magyarok vagyunk uram-bátyám viszonyban,
csak mi magyarok váltogatjuk pártelvek alapján a közigazgatás vezetőit kizárólag párt alapon,
csak mi magyarok vagyunk hajlamosak az oligarchiára,
egyszóval csak a mi hibánk minden, de a rendszer amúgy tökéletes.
Hiszen máshol ugyan ebben az államformában minden tökéletes.
Valódi szólás és vélemény szabadság van, és minden lakos képes az önkormányzásra....

De szerencsére szóltatok nekem erről, szóval már nem fogok hülyén meghalni.
<b>HOL OLVASTÁL ILYET?!</b>
Mert itt nem, az biztos. Márpedig a pofátlanságnak is van határa...

Egyébként tudod, hogy mi a neve annak, amit itt az imént ezzel előadtál? Elárulom: "Kolompár-védelem". :D Ravasz módszer, csak érvelésnek, mentségnek, kifogásnak és minden egyébnek tökéletesen alkalmatlan.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
A legsúlyosabb negatívuma a demokráciának az, hogy agyhalottaknak is lehet véleménye és még rá is tukmálhatják másokra. Egy diktatúra legnagyobb előnye meg az lenne, hogy azok száma, akik ezen a fórumon megnyilvánulhatnának, a töredékére esne vissza - ezzel együtt pedig a hülyeség mennyisége is.

Ezt fel is vetem GrGly-nek! :DDDD

Végre eszmét cserélünk

Kedves cinikus. Korrupció és ismeretség. Diktatur?
Én magam királyság práti vagyok. Magyar Királyságnak van egy történelmi alkotmánya. Amely szemlélet modja évszázadok alatt vérrel és verejtékkel írodott. Nem 1-20 éve alatt ötlötték ki.
Pláne,hogy Magyar királyságapköve a Szent Korona kultúsz és az hogy az ország a Szent Szűznek lett felajánva.

Mint minden rendszert lehet rosszul működtetni ez a királyságra is igaz. Történelműnk során volt is erre példa. Viszont a királyság mint közjogi rendszer ezen zavaros időkön mindig felül tudott emelkedni, és előre vitte az országot.
ez igaz 10. századtól a 20. század elejéig. Ez a rendszer adja népünk kulturális örökségének javát.
Valamint minden krízisbe utat mutatott. Mohácsi vész követően mikor is hazánk három részre szakadt. Erdélyi fejedelemsége a magyar kultúra virágzásnak indult a gyászos idők ellenére.
török háborúk után mikor a nemzet egy kicsit megpihenhetett. Rákoczi Frenc aki átnevelés ellenére magyarnak maradt megmutatta erejét. Akkori magyarságot nehezen lehetett rabláncon tartani. Mikor még is megtették tüzűnket nem tudták kioltani ez vezetett 1848 ami népünk történetébe megint magasztos pillanat. Mivel oroszcári csapatok ereje kellett ahhoz,hogy eleik letegyék a fegyvert. A napóleoni háborúkat megjárt osztrák erők erre képtelenek voltak. Kiegyezés korában mikor az elnyomás enyhült hazánk ütemes gyarapodásba kezdett.
1890 évekbe Budapest kezdett Londonnal vetekedni.
Jött Trianon és újabb hatalmas érvágás. 1920-1939 Teleki-Bethlen korszak egy kisemmizet éhező ország nagy világgazdasági válság ellenére 1934-38 fele már Európába a közepesen fejlett államok élmezőnyébe tartozott. Egy stabil fizető eszközzel valamint a magyarok elérték az osztrák életszínvonalnak 75-83%.
1990-től 24 év alatt hol állunk? kb. osztrák életszínvonal 40-42% érjük el jobb esetbe. Milyen rendszer után?
Kádár rendszer ami sok hibája meg adóság ellenére. 1990 hatalmas közösségi gyár és mezőgazdasági vagyont hagyott az országra Nemzeti bankba több tízmilliárd dollár értékű arany tartalékkal. Jó volt adóságunk. De az ha már rendszer váltás volt úgy mint a lengyelek nem lehetett volna újra tárgyalni?
Még annyit hogy 1920 és 1939 között úgy fejlődött az ország, hogy egész kemény jóvá tételt kellett fizni a győzteseknek.
Magyar királyság és annak lángja utoljára 56-ban lángolt fel.
De micsoda lángolás volt akkor nyugat szemébe második világháborús bélyeget lemosta rólunk.

Magyar történelem tanulsága itt akkor volt demokrácia amikor az nemzet végnapjait élte.

Magyar királyság is ismerte és elismerte a választó jogot. De akkor csupán a népesség felső 40% szavazhatott. Ez annyira nagy baj lenne? Hogy csak a felső 40% véleménye számítson?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Szerintem az egész országot egy nagy fórummá kéne alakítani... és én lennék a moderátor... és mindenkit kibannolnék. Hejj, de szép lenne, ezt meg is könnyeztem :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 752
113
Érdekes egy vita, de sajnos tényleg az a baj, hogy fip7 a nálunk megvalósult és a gazdaságot romba döntő, még 4 évesnél is rövidebb távú (rendszerint egy-másfél) koncepciókkal(?) operáló, megélhetési politikusok, illetve politikai köpönyegforgatók alkotta "parlamenti demokrácia" okán ostorozza a széles transzparenciára épülő demokráciát és helyezi előbbre a mindent befékező, rendszerint (a történelmi példák ismeretében) igen hamar önmagába roskadó autokráciát.

Abban igaza van, hogy nem feltétlen kell mindenkinek mindenbe beleszólnia. Hiszen a rendszert a teljes társadalom eredendő inkompetenciája is megbéníthatja. Vagyis a demokrácia alapját, vagyis a többség akaratának érvényesülését nem feltétlen a a népszavazások garmadájával kell elérni, hanem a folyamatok átláthatóságával.
Egy szűk elit autoriter államvezetése a folyamatos titkolózások miatt a rendszert megbénító korrupciót generálja, amely a folyamatos lekötelezettségek és az eleve bekalkulált jattok rendszerével alapvetően annyira megdrágít mindent, hogy végül abba a gazdaság belebukik.

A demokráciában, ahogy írtam a többség akarata érvényesül, mely akaratot az államot irányítók érvényesítenek, de a köz felé nyilvános és számon kérhető módon.

Az a bizonyos "istenadta nép" nálunk egyátalán nincs bevonva a játékba és ez bizony még a Kádár-rendszerből hátramaradt "Állambácsi" világfelfogás miatt van így. Rászoktatták a társadalmat arra, hogy az ország irányítását kritika nélkül bízzák rá az elitre.
Majd a politikusok megoldják.
Ez sajnos kötelezően magával hozta azt is, hogy a társadalomnak egyszerűen nincs ingerenciája arra, hogy a saját vezetőit felelősségre vonja. Ez a fajta inger jellemzően a mindenkori középosztályból szokott eredni, mely nálunk már a nyolcvanas évek vége óta intenzív zsugorodásban van. A felső tízezer nagy része a politika és a gazdaság összefonódása okán nem feltétlen érdekelt a felelősségre vonásban, míg a szegényebb és zömmel iskolázatlanabb rétegek pedig nem is látják át a folyamatokat és nem is rendelkeznek se képességgel, se lehetőséggel, se igénnyel a változtatásokat illetően.
Nálunk komoly probléma, hogy a rendkívül magas adók, a burjánzó korrupció és a szerteágazó bürokrácia okán az eleve szűk középosztály inkább más hazát választva elmenekül, vagy lecsúszik.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Allesmor Obranna
Tökéletes elemzés.

Annyit hozzá hozzá tennék hogy a nép mindig is birka volt a javából. A nemzet tagjai cselekedtek mindig is azok aki tudták ki voltak és mit cselekedtek őseik és volt világos elképzelésűk a jövőről.
Ez réteg húzta magával az alsobb rétegeket.