Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Gondolom, tudod, hogy a viszhang sem a pedofilizmus miatt szokott lenni, hanem bomlasztási okokból -mert általában pont azoktól jön a "visszhang", akik más esetben épp a pedofilizmust és a gyerekek kihasználását pártolják.
Persze...nem is ez a giliszta tempó zökkentett ki a lelkibékémből. Ezeknek hosszú évek óta az a gyakorlata,h azzal vádolnak másokat,amit ők maguk követnek el.

Itt inkább az a nyílt gusztustalanság, amit a vén pederaszta megengedett magának,mint amikor a ragadozó játszik az áldozatával...és emellé betársul a világsajtó közönye..meg a közönség reakciója a látottakra: nevetgélés. Egészen szürreál ez az egész...

Erős a pedofil lobbi mondjuk...ez kiderült a magyar gyermekvédelmi törvény tervezet kapcsán is,hogy mennyi ország csatlakozott be ellenünk a perben, legutóbb ugye Finnország... Ezek az országok mind támogatjàk a pedofíliát.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 615
17 876
113
Persze...nem is ez a giliszta tempó zökkentett ki a lelkibékémből. Ezeknek hosszú évek óta az a gyakorlata,h azzal vádolnak másokat,amit ők maguk követnek el.

Itt inkább az a nyílt gusztustalanság, amit a vén pederaszta megengedett magának,mint amikor a ragadozó játszik az áldozatával...és emellé betársul a világsajtó közönye..meg a közönség reakciója a látottakra: nevetgélés. Egészen szürreál ez az egész...

Erős a pedofil lobbi mondjuk...ez kiderült a magyar gyermekvédelmi törvény tervezet kapcsán is,hogy mennyi ország csatlakozott be ellenünk a perben, legutóbb ugye Finnország... Ezek az országok mind támogatjàk a pedofíliát.
Az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 960
113
Én már sok sok éve élek nyugaton. Nekem is van az ukrajnai konfliktussal kapcsolatban csak nem nagyon mondhatom senkinek, mert akkor orosz bérenc magyar vagyok erősítve a sztereotípiát, és a többi és a többi.

Szóval igazad van, hogy lehet véleményed itt, pont úgy mint a keleti autoriter államokban.

De beszélhetnénk a csodaszép demokráciáról is.
Milyen demokrácia az ahol
-elcsalják a választásokat
-ahol egy EU vezetőt senki sem választ meg csak a pártja
-ahol egy UK vezetőt senki sem választ meg csak a pártja

Tényleg kíváncsi vagyok hogy te hol élsz? Ukrajnában?


Hát én nem értem, ha nyugaton annyira nem jön be az élet, miért nem jönnek haza honfitársaink, hosszú tömött sorokban ?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hát én nem értem, ha nyugaton annyira nem jön be az élet, miért nem jönnek haza honfitársaink, hosszú tömött sorokban ?
Azért ez több oldalú.
Nyilván többet keresnek, ezt senki nem vonja kétségbe. Sokan viszonylag fiatalon kimentek, ott alakult ki baráti kapcsolatuk, oda illeszkedtek be felnőttként és ide már ilyen szálak sem fűzik. De van olyan is több, hogy vegyes házasság magyar-lengyel, magyar-cseh, vagy más náció -ez megint csak nem könnyíti a hazaköltözést és ha már költöznek még azt is csökkenti, hogy Magyarországra jöjjenek. Aztán meg sokan vannak olyanok is, akiknek már nincs hova hazajönni, mert mindent felszámoltak, kb. nulláról kezdenék. De ismerek olyat is, akiknél olyan a családi kapcsolat, hogy ha jönnének is, max az ország másik végébe. Van, aki a gyerekek miatt maradnak kint, hogy befejezzék ott a sulit, főleg, ha ott kezdték.
És igen, nyilván olyan is van, aki a politikai helyzetre hivatkozik.
Tehát nem csak anyagi oldala van a dolognak.
De az utóbbi időben többen hazajöttek a faluban is. A szomszéd 8 év után most jött haza végleg. Megszűnt a minijob-ja és azt mondja, hogy egyrészt egy állásból nem éri meg kint élni, viszont a hetekig egyhuzamban nyomott 16 órákból is elege lett.
Másik kint élő ismerős mondta, hogy sokan előadják itthon, hogy mekkora jólétben élnek, aztán a hétköznapi valóság meg nem éppen ez.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 905
56 782
113
Nekem bejött az itthoni élet, nyugdijamban az èv felét itthon, felét pedig Ausztriàban élhetek. Én aztàn nem panaszkodom. De amint irtam màshol, szegénynek mindenütt szar lenni. Mèg Philadelphiàban is...:)
Nem személyeskedésből: De ha mint ápoló nem tudok megélni, elmegyek kamionosnak stb. Azért az embernek kell valamit tennie a boldogulàsért. Esetleg akár kûlföldre is menni.Meg nem árt a pályaválasztàsnál azèrt a kereseti lehetőségeket is figyelembe venni.
Ingatlan árak: Valmelyik szakértő mondta, hogy "Az ideális időpont az ingatlan vàsárláshoz mindig 5 évvel ezelőtt volt." :)
És mennyire igaza van.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem személyeskedésből: De ha mint ápoló nem tudok megélni, elmegyek kamionosnak stb. Azért az embernek kell valamit tennie a boldogulàsért. Esetleg akár kûlföldre is menni.Meg nem árt a pályaválasztàsnál azèrt a kereseti lehetőségeket is figyelembe venni.
Egyrészt a pályaválasztás az eü felé sose így működik, másrészt meg ez nem volt túl empatikus tőled, sőt, ez az áldozatot hibáztató hozzáállás... :hadonaszos:

Inkább bele sem megyek, de bárcsak olyan hibákat követnének el az emberek, hogy aztán egy segítő szakmát jobban értékelnek mint mások. Persze akkor nem itt tartanánk, nem igaz? :rolleyes:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 905
56 782
113
Egyrészt a pályaválasztás az eü felé sose így működik, másrészt meg ez nem volt túl empatikus tőled, sőt, ez az áldozatot hibáztató hozzáállás... :hadonaszos:

Inkább bele sem megyek, de bárcsak olyan hibákat követnének el az emberek, hogy aztán egy segítő szakmát jobban értékelnek mint mások. Persze akkor nem itt tartanánk, nem igaz? :rolleyes:
Ez nem empátia kérdése. A felelős ember elsősorban magára és csalàdjára is kell gondoljon, nem áldozat kell legyen. Szerintem. Ha nem lennètek àldozatok és elmennétek pl kamionozni, meg rendesen sztrájkolnátok, egyből magasabbak lennének a fizetések.
Nem mintha nem értenèk egyet egy szaftos béremeléssel, de csak miután rendbe hozták az àgazatot, mert ez jelenleg egy feneketlen luk. Nemcsak itthon.
A probléma külônben nem itthon specifikus. Egész osztàlyok vannak pl sok osztrák kórházban , mèg a bécsi AKH-n is bezárva személyzet hiànyában. A hiány oka a kedvezőtlen munkaidő és az alacsony bèr.
A nyugat-európa topikban irtam, hogy Uk-ban 50000 kórházi orvos sztrájkol, mert 35%-os béremelést kérnek, mivel reálbèrük az utolsó 15 évben 26%-al csökkent. A követelés akár 20000 font/ év is lehet. Ezek szerint ezek kb évi 30-37000 fontot keresnek, ami egy vicc Londonban.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez nem empátia kérdése. A felelős ember elsősorban magára és csalàdjára is kell gondoljon, nem áldozat kell legyen. Szerintem. Ha nem lennètek àldozatok és elmennétek pl kamionozni, meg rendesen sztrájkolnátok, egyből magasabbak lennének a fizetések.
Amíg el nem végezted az iskolákat, addig teljesen mást jelent a pénz. Utána pedig már kétszer is meggondolja az ember a váltást. Pl. ki a fene gondolta volna, hogy Feriéket kétszer is megszavazzák, és ezzel elúszik egy évtized a fizetések rendezésével? Egy átlag életre fel lehet készülni, de mikor a legrosszabb verzió történik, akkor csak tehetetlenül nézed és nem hiszed el, hogy megtörténik...
Nekem is megvolt a magamhoz őszinte pillanatom a pályaválasztás előtt. Azt tudtam, hogy nehéz lesz, csak azt nem, hogy fájni is fog. :rolleyes:
Nem mintha nem értenèk egyet egy szaftos béremeléssel, de csak miután rendbe hozták az àgazatot, mert ez jelenleg egy feneketlen luk. Nemcsak itthon.
Soha nem lesz olyan, hogy rendbe lesz hozva, mert mindig van újabb feladat, és ma az orvoslás ettől függetlenül is egy feneketlen kút. Ha exponenciálisan növeled a ráfordításokat, akkor lineárisan növeled a túlélést. Ezzel a részével nem lehet mit csinálni.
Oké, értem, a hibák kijavítására gondolsz... Hát, azt hiszem minden próbálkozás ellenére is lesz néhány, ami csak az illetékesek kihalásával fog eltűnni. Ez van.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 613
113