Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113
Ehhez képest a F.O.S.-ban azt olvastam nemrég, hogy az osztrák iskolák vannak tele magyar diákokkal. Persze lehet mindkettő igaz.
Is. Marcheggbe meg Dévényről járnak át. Meg Győrbe, Rajkára, Móvárra a felvidéki magyarok (libsiknek szlovák állampolgárok). Teljes összevisszaság, melyik szülőnek melyik tanmenet felel meg, meg melyik nyelv a prioritás.
 
T

Törölt tag 1711

Guest


aqoQ4SC.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: joker and Bubu bocs

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Transzgender férfi-nő MMA harcos már egy második nő koponyáját töri be.


Ez qrvára nincs így rendben és ehhez tapsol a fősodor.
Buta, aki kiáll egy ilyen aberrált ellen nőként.
Úszás ugyanez... ott is van egy selejt, aki nagyon büszkének érzi magát, mert a nők között állandóan nyer.
De itt valójában nem ő a hülye, ő csak egy selejt. A nők a buták, hogy nem mondják azt közösen, hogy szörnyetegekkel nem fognak versenyezni... bármennyire is szivárványos a korszellem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Pokolra kívánták a francia lelkészt, miután férfi rúdtánc műsort tartottak a templomjában

Érdekesen értelmezi a Bibliát a lelkész úr...
De azt viszont jó látni, hogy megfenyegették a ratyit, működik még valamiféle immunrendszer... Franciaországban is.
Az nem zavart senkit, hogy templomot bérbeadnak? Vélhetően az eklézsia kormányzatának tudtával.

Nekem már ez kérdéseket vet fel. (De oké, én "szélsőséges" vagyok e téren, mert azzal se értek egyet, hogy turisztikai szempontból belépőjegyet szedjenek templomba.)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Az nem zavart senkit, hogy templomot bérbeadnak? Vélhetően az eklézsia kormányzatának tudtával.

Nekem már ez kérdéseket vet fel. (De oké, én "szélsőséges" vagyok e téren, mert azzal se értek egyet, hogy turisztikai szempontból belépőjegyet szedjenek templomba.)
Ez ilyen progresszív lelkész...

Draq queenek ugyanebben a templomban 2022

Feltételezem a Francia Evangélikus Egyház is hierachikusan szerveződik.. tehát, ha a vezetőség nem értene egyet ezzel az iránnyal, már eltávolították volna az eretneket.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez ilyen progresszív lelkész...

Draq queenek ugyanebben a templomban 2022

Feltételezem a Francia Evangélikus Egyház is hierachikusan szerveződik.. tehát ha a vezetőség nem értene ezzel az iránnyal, már eltávolították volna az eretneket.
Pont a Francia Evangélikusok kormányzásában nem vagyok jártas, de tételezzük fel, hogy mint a protestánsok legtöbb esetben önkormányzatisággal rendelkeznek, de akkor is a lelkész főnöksége a presbitérium (vagy épp aminek hívják) és nem egy személyben a lelkész a gyülekezet vezetője. Akkor továbbra is felmerül, hogy milyen lelki életet él, milyen tagokkal rendelkezik többségében a gyülekezet.
Tehát azt, hogy egyszemélyben a lelkész viszi el a balhét, ő a hibás és a bűnbak én nem tartom helyes hozzáállásnak.

Én tudom és elhiszem, hogy nagy költség egy templom fenntartása és egy szervezet működtetése; azonban egy éles határt kell szabni és nem szabad langyosnak lenni e kérdésben -mert azt kiköpi az Isten.

De a tendenciát is látni kell. A saját lelki nyomorukba akarja/ák az Egyházat (mint Krisztus testét) lerántani. Kezdjük itthon is szokni a dolgot, mert ma még nincs, de nem vagyok benne biztos, illetve azt látom, hogy ezt nem lehet 5-10 éves távlatban sem garantálni.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Pont a Francia Evangélikusok kormányzásában nem vagyok jártas, de tételezzük fel, hogy mint a protestánsok legtöbb esetben önkormányzatisággal rendelkeznek, de akkor is a lelkész főnöksége a presbitérium (vagy épp aminek hívják) és nem egy személyben a lelkész a gyülekezet vezetője. Akkor továbbra is felmerül, hogy milyen lelki életet él, milyen tagokkal rendelkezik többségében a gyülekezet.
Tehát azt, hogy egyszemélyben a lelkész viszi el a balhét, ő a hibás és a bűnbak én nem tartom helyes hozzáállásnak.

Én tudom és elhiszem, hogy nagy költség egy templom fenntartása és egy szervezet működtetése; azonban egy éles határt kell szabni és nem szabad langyosnak lenni e kérdésben -mert azt kiköpi az Isten.

De a tendenciát is látni kell. A saját lelki nyomorukba akarja/ák az Egyházat (mint Krisztus testét) lerántani. Kezdjük itthon is szokni a dolgot, mert ma még nincs, de nem vagyok benne biztos, illetve azt látom, hogy ezt nem lehet 5-10 éves távlatban sem garantálni.
Én sem gondolom, hogy ez egy, úgymond egyéni "kulturális terrorakció" lett volna a saját gyülekezete ellen a lelkésznek... valakik ezt az irányt támogatják, akárcsak hallgatólagosan is, vagy a teljes Presbitérium vagy egy része. Ugyanakkor a még mindig meglévő keresztény hívek nem igazán érzik képviselve magukat ebben az új irányzatban - ennek a jele a fenyegető üzenetek.

Itthon szerintem jobb a helyzet, ami annak tudható be, hogy a világi vezetés is keresztény szellemiségű és tökéletes az együttműködés az egyházakkal.
Voltak persze itt is olyan időzített bombák, akik próbálták (Hodász, Beer Miklós) ezt a szirvárványos, puhapöcs kereszténységet erőltetni, de hála Istennek hatástalanítva lettek... ettől függetlenül folyamatosan támadás alatt lesz a hit, erre felkell készülni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én sem gondolom, hogy ez egy, úgymond egyéni "kulturális terrorakció" lett volna a saját gyülekezete ellen a lelkésznek... valakik ezt az irányt támogatják, akárcsak hallgatólagosan is, vagy a teljes Presbitérium vagy egy része. Ugyanakkor a még mindig meglévő keresztény hívek nem igazán érzik képviselve magukat ebben az új irányzatban - ennek a jele a fenyegető üzenetek.

Itthon szerintem jobb a helyzet, ami annak tudható be, hogy a világi vezetés is keresztény szellemiségű és tökéletes az együttműködés az egyházakkal.
Voltak persze itt is olyan időzített bombák, akik próbálták (Hodász, Beer Miklós) ezt a szirvárványos, puhapöcs kereszténységet erőltetni, de hála Istennek hatástalanítva lettek... ettől függetlenül folyamatosan támadás alatt lesz a hit, erre felkell készülni.
Ha választott presbitérium/gyülekezeti vezetés van, és az jóváhagyta (értelemszerűen többséggel), akkor az annyit tesz, hogy az adott eklézsia többsége támogatja ezt az irányvonalat. Illetve -legalábbis hazai egyházjoggyakorlat szerint- a felsőbb egyházi "hatóságok" felé lehet élni, amely során ha az egyház tanításával szembe megy akár a lelkipásztor, akár a presbitérium, annak megvannak a lehetőségei -ha nem is mindig valósul meg.

Itthon nem azért jobb kicsit a helyzet, mert hű de egyházbarát lenne a kormányzat, vagy sem; hanem mert két emberöltője azt sulykolják, hogy az egyház nem tényező, tehát a hazai hasonszőrű szervezeteknek eleddig nem volt érdeke a bomlasztása. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének hasonló -inkább egyenlőre elszigetelt esetek (konkrétan tudok idejében betiltott konferenciáról), vagy, hogy pl.: a hazai evangélikusok egyházi és tanítási életére ne lenne hatással a német ev. egyház; vagy, hogy a protestánsoknál a külföldi egyetemi képzés ne nyugati oreintált legyen, vagy, hogy a lelkész/pap hiány és elnőiesedés (már nem feltétlen a férfiaké) ne lenne jelen itthon is.

Hodász és Beer és mások által fémjelzett egyházi viszonylag nagy fokú engedelmesség szerintem tudatosan a kat. egyház által fentről engedett szelep, vagy mondhatni mindig legyen vas a tűzbe -biztos, ami biztos katolikus hozzáállás.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and ZeiG

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ha választott presbitérium/gyülekezeti vezetés van, és az jóváhagyta (értelemszerűen többséggel), akkor az annyit tesz, hogy az adott eklézsia többsége támogatja ezt az irányvonalat. Illetve -legalábbis hazai egyházjoggyakorlat szerint- a felsőbb egyházi "hatóságok" felé lehet élni, amely során ha az egyház tanításával szembe megy akár a lelkipásztor, akár a presbitérium, annak megvannak a lehetőségei -ha nem is mindig valósul meg.

Itthon nem azért jobb kicsit a helyzet, mert hű de egyházbarát lenne a kormányzat, vagy sem; hanem mert két emberöltője azt sulykolják, hogy az egyház nem tényező, tehát a hazai hasonszőrű szervezeteknek eleddig nem volt érdeke a bomlasztása. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének hasonló -inkább egyenlőre elszigetelt esetek (konkrétan tudok idejében betiltott konferenciáról), vagy, hogy pl.: a hazai evangélikusok egyházi és tanítási életére ne lenne hatással a német ev. egyház; vagy, hogy a protestánsoknál a külföldi egyetemi képzés ne nyugati oreintált legyen, vagy, hogy a lelkész/pap hiány és elnőiesedés (már nem feltétlen a férfiaké) ne lenne jelen itthon is.

Hodász és Beer és mások által fémjelzett egyházi viszonylag nagy fokú engedelmesség szerintem tudatosan a kat. egyház által fentről engedett szelep, vagy mondhatni mindig legyen vas a tűzbe -biztos, ami biztos katolikus hozzáállás.
Kérdés mennyire van akarat a felsőbb egyházi "hatóságok"-ban szembe menni az ilyen jellegű elhajlásokkal szemben.
Európa hulladék állapotban van, nagyon nagy a baj, ezt érzékeli mindenki, függetlenül attól, hogy vallásos-e vagy sem... tehát ha egy közösség nem gyarapodik, hanem lassan hal kifelé, ott alapvető fundamentumok vannak válságban vagy épp semmisültek meg. A már sokat emlegetett kultúrharc (amelyben vesztésre állunk), a keresztény gyökerek megtagadása, az európai civilizáció önmegtagadása ide vezetett...

Pozitívum, hogy a kiút nem ködös és szövevényes, hanem világos és egyértelmű.
Vagy visszatérünk a keresztény értékrendhez és erkölcstanhoz, vagy vége a dalnak..

A Katolikus Egyháznak vezető szerepet kell(ene) vinnie ez ügyben, globálisan, biztos pontnak kellene lennie ebben a kultúrharcban, amibe a hánykolódó lelkek kapaszkodni tudnak... eleve -szerintem- elég mocskos gondolat az, mindig felcseszi az agyam, amikor azt hallom-olvasom, akár kat. egyházon belüli személyektől, hogy az Egyháznak "haladnia kell a korral"...

A Katolikus Egyháznak nem kell haladnia a korral...mert a tanítása időtlen, ugyanúgy érvényes volt 2000 éve, ahogy érvényes 2023-ban és érvényes lesz 9523.-ban is. Épp ez lenne a lényeg, hogy Jézus tanítását úgy közvetítse, ahogy az a legközelebb állt hozzá, megvédve azt a külső és belső romboló erőktől az idők végezetéig.

------------------------

Más... megnéztem ma a Passiót, kedvencem ebben műfajban, ugyanolyan kemény, így 20 év elteltével is, semmit nem csökkent a mondanivalója és művészi értéke.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kérdés mennyire van akarat a felsőbb egyházi "hatóságok"-ban szembe menni az ilyen jellegű elhajlásokkal szemben.
Európa hulladék állapotban van, nagyon nagy a baj, ezt érzékeli mindenki, függetlenül attól, hogy vallásos-e vagy sem... tehát ha egy közösség nem gyarapodik, hanem lassan hal kifelé, ott alapvető fundamentumok vannak válságban vagy épp semmisültek meg. A már sokat emlegetett kultúrharc (amelyben vesztésre állunk), a keresztény gyökerek megtagadása, az európai civilizáció önmegtagadása ide vezetett...

Pozitívum, hogy a kiút nem ködös és szövevényes, hanem világos és egyértelmű.
Vagy visszatérünk a keresztény értékrendhez és erkölcstanhoz, vagy vége a dalnak..

A Katolikus Egyháznak vezető szerepet kell(ene) vinnie ez ügyben, globálisan, biztos pontnak kellene lennie ebben a kultúrharcban, amibe a hánykolódó lelkek kapaszkodni tudnak... eleve -szerintem- elég mocskos gondolat az, mindig felcseszi az agyam, amikor azt hallom-olvasom, akár kat. egyházon belüli személyektől, hogy az Egyháznak "haladnia kell a korral"...

A Katolikus Egyháznak nem kell haladnia a korral...mert a tanítása időtlen, ugyanúgy érvényes volt 2000 éve, ahogy érvényes 2023-ban és érvényes lesz 9523.-ban is. Épp ez lenne a lényeg, hogy Jézus tanítását úgy közvetítse, ahogy az a legközelebb állt hozzá, megvédve azt a külső és belső romboló erőktől az idők végezetéig.

------------------------

Más... megnéztem ma a Passiót, kedvencem ebben műfajban, ugyanolyan kemény, így 20 év elteltével is, semmit nem csökkent a mondanivalója és művészi értéke.
Részben igazad van.
A Katolikus résszel meg nem értek egyet, hisz nem csak katolikus egyház van, hogy ne saját malmom felé fújjam a szelet, ott van az ortodoxia.
Másrészt meg a katolikus tanítások nem öröktől valók és nem örökké tartók, hisz nem ezek nem feltétlen Szentírásban foglaltak szerint vannak. Ahogy nem volt öröktől való a szerzetes rendek, a papi nőtlenség stb. úgy annak lehet egyszer egy vége is, de ez szerencsére nem az én dolgom és nem akarok be(le) szólni pápista dolgokba.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Részben igazad van.
A Katolikus résszel meg nem értek egyet, hisz nem csak katolikus egyház van, hogy ne saját malmom felé fújjam a szelet, ott van az ortodoxia.
Másrészt meg a katolikus tanítások nem öröktől valók és nem örökké tartók, hisz nem ezek nem feltétlen Szentírásban foglaltak szerint vannak. Ahogy nem volt öröktől való a szerzetes rendek, a papi nőtlenség stb. úgy annak lehet egyszer egy vége is, de ez szerencsére nem az én dolgom és nem akarok be(le) szólni pápista dolgokba.
Tudom, hogy minden felekezet a saját szemszögéből látja a dolgokat és ez így természetes is.
Bárcsak ennyi "problémája" lenne ennek a kontinensnek, hogy a benne élő keresztény felekezetek nem értenek egyet bizonyos dolgokban vagy nem teljesen egyezik a véleményük teológiai kérdésekben.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Kérdés mennyire van akarat a felsőbb egyházi "hatóságok"-ban szembe menni az ilyen jellegű elhajlásokkal szemben.
Európa hulladék állapotban van, nagyon nagy a baj, ezt érzékeli mindenki, függetlenül attól, hogy vallásos-e vagy sem... tehát ha egy közösség nem gyarapodik, hanem lassan hal kifelé, ott alapvető fundamentumok vannak válságban vagy épp semmisültek meg. A már sokat emlegetett kultúrharc (amelyben vesztésre állunk), a keresztény gyökerek megtagadása, az európai civilizáció önmegtagadása ide vezetett...

Pozitívum, hogy a kiút nem ködös és szövevényes, hanem világos és egyértelmű.
Vagy visszatérünk a keresztény értékrendhez és erkölcstanhoz, vagy vége a dalnak..

A Katolikus Egyháznak vezető szerepet kell(ene) vinnie ez ügyben, globálisan, biztos pontnak kellene lennie ebben a kultúrharcban, amibe a hánykolódó lelkek kapaszkodni tudnak... eleve -szerintem- elég mocskos gondolat az, mindig felcseszi az agyam, amikor azt hallom-olvasom, akár kat. egyházon belüli személyektől, hogy az Egyháznak "haladnia kell a korral"...

A Katolikus Egyháznak nem kell haladnia a korral...mert a tanítása időtlen, ugyanúgy érvényes volt 2000 éve, ahogy érvényes 2023-ban és érvényes lesz 9523.-ban is. Épp ez lenne a lényeg, hogy Jézus tanítását úgy közvetítse, ahogy az a legközelebb állt hozzá, megvédve azt a külső és belső romboló erőktől az idők végezetéig.

------------------------

Más... megnéztem ma a Passiót, kedvencem ebben műfajban, ugyanolyan kemény, így 20 év elteltével is, semmit nem csökkent a mondanivalója és művészi értéke.
Ez jól kiegészíti azt, amit itt kiakartam fejteni:

Keresztre feszített egyház I. rész – Hitlevél a bécsi magyaroknak az 1970-s évekből

Bővebb: Dr. Majtényi Adalbert: Hitlevél bécsi magyaroknak
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 193
15 870
113
Pont a Francia Evangélikusok kormányzásában nem vagyok jártas, de tételezzük fel, hogy mint a protestánsok legtöbb esetben önkormányzatisággal rendelkeznek, de akkor is a lelkész főnöksége a presbitérium (vagy épp aminek hívják) és nem egy személyben a lelkész a gyülekezet vezetője. Akkor továbbra is felmerül, hogy milyen lelki életet él, milyen tagokkal rendelkezik többségében a gyülekezet.
Tehát azt, hogy egyszemélyben a lelkész viszi el a balhét, ő a hibás és a bűnbak én nem tartom helyes hozzáállásnak.

Én tudom és elhiszem, hogy nagy költség egy templom fenntartása és egy szervezet működtetése; azonban egy éles határt kell szabni és nem szabad langyosnak lenni e kérdésben -mert azt kiköpi az Isten.

De a tendenciát is látni kell. A saját lelki nyomorukba akarja/ák az Egyházat (mint Krisztus testét) lerántani. Kezdjük itthon is szokni a dolgot, mert ma még nincs, de nem vagyok benne biztos, illetve azt látom, hogy ezt nem lehet 5-10 éves távlatban sem garantálni.

A protestánsok nem részesei az Egyháznak, igazándiból nem is keresztények, hanem a kereszténységből mazsolázgaó vallási szekták/felekezetek.

Csak a katolikusok és az orthodoxok tekinthetők kereszténynek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A protestánsok nem részesei az Egyháznak, igazándiból nem is keresztények, hanem a kereszténységből mazsolázgaó vallási szekták/felekezetek.

Csak a katolikusok és az orthodoxok tekinthetők kereszténynek.
Pontosan erről van szó. A szektákkal nem kéne foglalkozni. Elég baj, hogy az Egy, Szent és Katolikus Egyházzal is vannak gondok. De amióta trónfosztották az utolsó monarchát, akinek vétó joga volt a pápaválasztásra, túl sok a rossz értelemben progresszív pápa