Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
Ti komolyan azt gondoljátok, hogy jár az azonnali ct vagy mrt? Tekintet nélkül arra, hogy sürgős vagy nem? Nem ártana egy kis valóságérzet.
Bécs pl:fej mrt egy héten belül (nem akút) privát 380eur.Semmit nem térit a betegbiztositó.
Nem privát:4 hét, de lehet több is.
Ha valóban sürgős, akkor mindig betolnak, itthon is.
De tudom, magyaroknak mindig minden sürgős. :(

Az én valóságérzetem az, hogy minden létező időpontban cipelhetem a rokonokat kórházba, mert nem jön ki értük se betegszállító se mentő. Legutóbb apám kapott infarktust, hiába vártuk, másfél óra után se jött ki a mentő. Sógorom vitte be, mert nem értem volna haza időben bevinni.
De vittem be máskor őt is, húgomat is, sógoromat is stb...
És nem bivalybasznádon lakunk, hanem a Csepel-szigeten.
Pár éve belső vérzésem volt, és rosszul voltam. Én így bevezettem a kórházba. Haza küldtek, hogy ennyitől nem fogok elvérezni!
Hónapokig véreztem (kb. 4) , fél évet voltam táppénzen. Belső vérzéssel 6 hónapot vártam tükrözésre! :mad:
Mikor megcsinálták a tükrözést lebasztak, hogy miért csak most jöttem.
Mondtam nekik , mert most adtatok időpontot bazd+
Hát nem volt felhőtlen a hangulat.... A beleimben már csak a hegeket találták meg, de a gyomromban még megvolt a fekély.
Arra adtak receptes savlekötőt. Nem mellesleg azóta se tudják mi okozta ezt...
Ez a 21. század egészségügye :(
Szóval igen, ilyenek ezek a magyarok, semmi sem jó nekik, meg minden is sürgős. Egyértelmű , hogy a mi a hibánk, csak nem úgy ahogyan gondolod.

Elnézést az off ért, nagyon elkanyarodtunk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 705
56 852
113
Most tudod már mi a bajod?

Nem tudom. Kb. 4 hónap után magamtól elkezdtem javulni, tükrözésre már úgy mentem, hogy kicsit jobban voltam. Kb. még 4 hónap volt mire visszatért az erőm.
Most már jól vagyok, bár tény, hogy a betegség előtti fizikai formámat nem tudtam vissza nyerni.
Szerencsére fiatal vagyok (3X) jól bírom.

Sajnállak.Őszintén mondom.

Köszönöm, de nem kell. Mindenkinek volt/van/lesz valami hasonló az életében. Ez van.
Elsősorban nem panaszkodásból írtam le a történetet, hanem be akartam mutatni valós példán keresztül, hogy milyen gondok vannak.
Pl. ha szokványos betegséged van, viszonylag gyorsan ellátnak, ha már végre bekerülsz.
Ha viszont nem hétköznapi a dolog, akkor kb. Istenben bízhatsz, mert a valóság nem a Dr. Hause :D
Ami aggaszt most, hogy ebben az évben 2-szer kellet mentőt hívni rokonhoz, és egyszer sem jöttek ki.
Én azt látom, hogy hazánk se különbözik a nyugattól azon a téren, hogy a közszolgáltatások keményen épülnek le.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 423
11 270
113
Mint tudjátok, állami egészségügyben dolgozok 33 éve nem egészségügyi, csak egészségügyben dolgozóként (gépkocsivezető, tehát nem offtopik!:hadonaszos:).

Úgyhogy jogosan megtehetném, hogy többoldalas írásban részletezzem úgy hirtelen*, hogy honnan hova jutott az egészségügy 2006-tól.
Igen; 2006-tól (Hordágy Ági és tettestársai ámokfutása elvárva és felhatalmazva). Borzalmas károkat okoztak már ők is. (Tehát nem; Gyurcsány sem volt jobb)
De az csak homokozóban romboló óvodások vandálkodása volt ahhoz képest, ami utána történt és történik az egészségügyben.

Egyszer, ha valaki majd egy konszolidáltabb időben táblázatokba fogja rendezni - az esetleg még meglevő - kimutatásokból, hogy ki mennyi rendelőt, kórházi osztályt, ügyeletet, intézményt, kapacitást, képességet, teljesítményt zárt be, vagy csak hagyott elsorvadni arányaiban a lakosságszámhoz, annak egészségéhez viszonyítva - árnyalva a gyógyítási, higiénia lehetőségek, technológiák stb. változásával is (csak hogy objektív számokról és tényekről beszéljünk és ne szubjektív megélésekről), akkor hasonló jelenség fog lejátszódni egy halmazban, mint amikor a németek rácsodálkoztak '45 után, hogy kinek, kiknek tapsoltak és kik mellett álltak ki.

*Jelenleg nem tartunk ott - ahhoz egy jelenség után sokszor nem is évek, hanem évtizedek kellenek, hogy szembesülni és elszámolni tudjon magával, tetteivel, meg elköteleződéseivel egy nemzedék...egy része.
Mert van, aki soha nem fogja beismerni (volt nyugdíjas csendőr szomszédunk gyerekkoromban; akkor még sok mindent nem értettem arról, ahogy beszélt a tetteiről és az miket jelentett...:eek:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 150
54 802
113
Ásít....
Írország, kértem 1 stresz tesztet,meg 1 szív ultrahangot a körzeti orvostól,semmi gond,elküldte amit kellett online a legközelebbi kisvárosba ahol van ilyen kórház,7 hónap múlva hívtak,hogy 2 évre el vannak úszva,átadtak máshová,ahol van privát ilyen vizsgálat,mármint az itteni tb kifizeti a magánt ha szükséges,onnan még.nem hívtak,hogy mikor lesz vizsgálat,kb 2 hónapja szóltak az államiból,hogy majd hívnak a privátból.
Kb 3 éve kezdődött, néha fájt a mellkasom bal oldalon,mondom biztos mert energia hordozókat halmoztam fel hastájékon,elkezdtem kocogni,meg kicsit pumpálni a vasat,tárogásnál,mag utána egyre rosszabb lett,abba hagytam a súlyzózást,csak séta,meg kocogás.
De nem nagyon javult,nem is lett rosszabb, viszont nem függõtt egyáltalán a fizikai terheléstől,nem tudtam összefüggésbe hozni semmilyen egyéb tevékenységgel,test pozícióval,étrenddel,semmivel,max a rakodógép korményát ugye balkézzel tekerem pár évtizede,ha azon dolgozok.
No,fél évente eljárok vérvételre,álltalános állapot felmérésre,pisi teszt,stb.
A probléma fent áll,ellenben jött 1 új körzeti orvos csaj,Shinead,40 közepe,kicsit lapos,de nagyon kedves, barátságos,stb.
Elmondtam a kórtörténetet,ok feküdjek fel,átnyomkodta hason fekve a gerincem,meg vállak,stb,semmi,üljek a székre,így forgassam a gyakam,a vállam húzzam a államhoz,stb,még.mindig semmi.
Üljek le,szemből elkezdte nyomkodni a bordáim izületeit,ahol a keresztcsonttal ízesülnek,nahát,a bal oldalon az egyiknél a beszarás jelző bejelzett,megvan a sötétben bukkáló ellenforradalmár!
Mondja, hogy ez a csajok privililégiuma volt eddig, a tudomány ismeri pasiknál is,de ő még nem találkozott vele,szóval kaptam tapaszt,meg krémet,ami a bőrön át bejut,és megszünteti ott az izületi gyulladást,és megehetek vissza pumpálni a a vasat, 2 hét múlva vérvétel,meg itt helyben 1 ekg,bagy mi,amikor teleragasztanak érzékelőkkel,az eddig sem.mutatott semmi hibát a motorral kapcsolatban,de.biztos ami tuti,szóval ismét 24 lettem.
Ui:a mellkasi fájdalom 1000 okbòl lehet, mielőtt a motorra veritek a balhét,nyomkodjátok át az említett borda izületeiteket.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 423
11 270
113
Ásít....
Írország, kértem 1 stresz tesztet,meg 1 szív ultrahangot a körzeti orvostól,semmi gond,elküldte amit kellett online a legközelebbi kisvárosba ahol van ilyen kórház,7 hónap múlva hívtak,hogy 2 évre el vannak úszva,átadtak máshová,ahol van privát ilyen vizsgálat,mármint az itteni tb kifizeti a magánt ha szükséges,onnan még.nem hívtak,hogy mikor lesz vizsgálat,kb 2 hónapja szóltak az államiból,hogy majd hívnak a privátból.
Kb 3 éve kezdődött, néha fájt a mellkasom bal oldalon,mondom biztos mert energia hordozókat halmoztam fel hastájékon,elkezdtem kocogni,meg kicsit pumpálni a vasat,tárogásnál,mag utána egyre rosszabb lett,abba hagytam a súlyzózást,csak séta,meg kocogás.
De nem nagyon javult,nem is lett rosszabb, viszont nem függõtt egyáltalán a fizikai terheléstől,nem tudtam összefüggésbe hozni semmilyen egyéb tevékenységgel,test pozícióval,étrenddel,semmivel,max a rakodógép korményát ugye balkézzel tekerem pár évtizede,ha azon dolgozok.
No,fél évente eljárok vérvételre,álltalános állapot felmérésre,pisi teszt,stb.
A probléma fent áll,ellenben jött 1 új körzeti orvos csaj,Shinead,40 közepe,kicsit lapos,de nagyon kedves, barátságos,stb.
Elmondtam a kórtörténetet,ok feküdjek fel,átnyomkodta hason fekve a gerincem,meg vállak,stb,semmi,üljek a székre,így forgassam a gyakam,a vállam húzzam a államhoz,stb,még.mindig semmi.
Üljek le,szemből elkezdte nyomkodni a bordáim izületeit,ahol a keresztcsonttal ízesülnek,nahát,a bal oldalon az egyiknél a beszarás jelző bejelzett,megvan a sötétben bukkáló ellenforradalmár!
Mondja, hogy ez a csajok privililégiuma volt eddig, a tudomány ismeri pasiknál is,de ő még nem találkozott vele,szóval kaptam tapaszt,meg krémet,ami a bőrön át bejut,és megszünteti ott az izületi gyulladást,és megehetek vissza pumpálni a a vasat, 2 hét múlva vérvétel,meg itt helyben 1 ekg,bagy mi,amikor teleragasztanak érzékelőkkel,az eddig sem.mutatott semmi hibát a motorral kapcsolatban,de.biztos ami tuti,szóval ismét 24 lettem.
Ui:a mellkasi fájdalom 1000 okbòl lehet, mielőtt a motorra veritek a balhét,nyomkodjátok át az említett borda izületeiteket.
Gyerekkoromban - ugye a hetvenes évek -mondta mindig anyám, ha valamelyik más emberre hivatkoztam (neki már van ilyen játéka, ő se csinálta meg a háziját, őt bezzeg elengedték a szülei, de a Gyurcsány is lopott, stb.), hogy engem nem érdekel más.

Hogy utáltam akkoriban ezt az érvelést...

De a jelen témában jogosnak tartom.
Nem érdekel, hogy mi van Írországban, én itt fizetem az adókat (már nem járulék, tehát ezzel is üzeni a hatalom, hogy l.f...t jár, te csak fizess be helóta és kussoljál), s volt egy, a szüleink generációi által elért, megdolgozott, felépített eü. ellátás.
Ezt a paraziták (lásd még politikusok) még jobbá tenni nem tudták, csak lerohasztani.
Holott elég szép javadalmazásokat kaptak/kapnak, mi több; az egészségesnél több hatalmat.
Állítólag okosak, tehetségesek, mindent is jobban tudnak.
Elvárnám, hogy minimum a színvonalat tudják megtartani.

Ehh...hagyjuk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 314
33 354
113
Gyerekkoromban - ugye a hetvenes évek -mondta mindig anyám, ha valamelyik más emberre hivatkoztam (neki már van ilyen játéka, ő se csinálta meg a háziját, őt bezzeg elengedték a szülei, de a Gyurcsány is lopott, stb.), hogy engem nem érdekel más.

Hogy utáltam akkoriban ezt az érvelést...

De a jelen témában jogosnak tartom.
Nem érdekel, hogy mi van Írországban, én itt fizetem az adókat (már nem járulék, tehát ezzel is üzeni a hatalom, hogy l.f...t jár, te csak fizess be helóta és kussoljál), s volt egy, a szüleink generációi által elért, megdolgozott, felépített eü. ellátás.
Ezt a paraziták (lásd még politikusok) még jobbá tenni nem tudták, csak lerohasztani.
Holott elég szép javadalmazásokat kaptak/kapnak, mi több; az egészségesnél több hatalmat.
Állítólag okosak, tehetségesek, mindent is jobban tudnak.
Elvárnám, hogy minimum a színvonalat tudják megtartani.

Ehh...hagyjuk.

Mondjuk meg lehet nézni ki mennyi TB-t fizet... a minimum jelenleg napi 380 Ft, ami jelenleg már 1 eurót sem ér.
Mennyi a közgyógyellátottak száma... a pigmentáltak azok nagyrészt, ha jól tudom. Bár kevesebb, mint 10 éve. Ez ugyebár a helyi önkormányzatoktól is függ, mert ők is osztogathattak méltányossági alapon.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 423
11 270
113
Mondjuk meg lehet nézni ki mennyi TB-t fizet... a minimum jelenleg napi 380 Ft.
Mennyi a közgyógyellátottak száma... a pigmentáltak azok nagyrészt, ha jól tudom.
Akkor azokon verjék el a port, akik nem fizetnek be.
Ja...hogy őket lehet a legolcsóbban arra bírni, hogy megfelelő módon szavazzanak...

Oké, egy szót sem szóltam.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 433
23 550
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 766
56 172
113
Akit esetleg èrdekel:
Mennyi a társadalmi biztositás Ausztriában es ki fizeti?
(A bruttó bèr százalékában)

Társadalmi biztositási járulék összesen 39,5%.
Ebből 18,1%-ot a munkavállaló fizet, 21,4%-ot a munkaadó. Ezt a 21,4%-ot te nem is látod, mert a te bruttó béreden felül fizeti a munkaadód a társadalombiztositásnak.
A legnagyobb tételek a betegbiztositás ( 7,65%)es a nyugdijbiztositás(22,8%).
További összetevők: Balesetbiztositás, munkanélküliségbiztositás, csőd esetében a berkifizetès biztositása, kötelező kamarai tagdij, lakásépitési támogatáshoz való hozzájárulás.
A társadalombiztositást csak havi 6060 euró bèrig kell fizetni. Az a feletti bërösszegre nem.

A bruttó bèr után persze személyi jövedelmi adót kell fizetni.Évi 12816 euró adómentes.
12816 és 20818 között 20%, 20818 és 34513 között 30%. 34513 és 66612 eur között 40%.66612 és 99266 eur között 48%.A feletti összeg adómentes. :)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 425
7 789
113
Társadalmi biztositási járulék összesen 39,5%.
Ebből 18,1%-ot a munkavállaló fizet,
majd ezutan a maradekbol
66612 és 99266 eur között 48%.A feletti összeg adómentes. :)
SZJA cimen?
HMF :eek::eek::eek:
Tehat 99 ezer eurobol mennyi is maradt...?

Amerikai berek nemcsak magasabbak, de ehhez kepest joval alacsonyabbak a bracketek:


Namarmost, a nyugdij, magabiztositas stb mindennel egyutt is biztosan tobb penzed marad mar evi 95 ezer dollarbol is. (FYI huzoagazatokban siman brutto 140-160 ezret keresnek atlagban, de meg nem tech vagy banki vagy pharmaban is 120-130 ezer korul indul egy nem palyakezdo PM bere.)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 766
56 172
113
majd ezutan a maradekbol

SZJA cimen?
HMF :eek::eek::eek:
Tehat 99 ezer eurobol mennyi is maradt...?

Amerikai berek nemcsak magasabbak, de ehhez kepest joval alacsonyabbak a bracketek:


Namarmost, a nyugdij, magabiztositas stb mindennel egyutt is biztosan tobb penzed marad mar evi 95 ezer dollarbol is. (FYI huzoagazatokban siman brutto 140-160 ezret keresnek atlagban, de meg nem tech vagy banki vagy pharmaban is 120-130 ezer korul indul egy nem palyakezdo PM bere.)
Jól látod... Ez az ára a "jóléti államnak" és a léhűtők feltétel nélküli támogatásának. Különben No még rosszabb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 766
56 172
113
Évi brutto100ezerből kb 58ezer lesz netto,ha kihasználod a legális lehetőségeket. Nem sokan keresnek mint alkalmazott brutto évi 100ezret.
Éves bónuszból elvisz az adó 50%-ot.
Nem a munkávallalókat sajnálom elsősorban, hanem a gazdaság versenyképességét, ami nélkül a jóléti állam össze fog omlani és jön Latin-Amerika.... Élvezni kell az utolsó éveit még. :)
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
183
1 070
93
Évi brutto100ezerből kb 58ezer lesz netto,ha kihasználod a legális lehetőségeket. Nem sokan keresnek mint alkalmazott brutto évi 100ezret.
Éves bónuszból elvisz az adó 50%-ot.
Nem a munkávallalókat sajnálom elsősorban, hanem a gazdaság versenyképességét, ami nélkül a jóléti állam össze fog omlani és jön Latin-Amerika.... Élvezni kell az utolsó éveit még. :)
más annak aki már nyugdíjas, de mi akik még melózunk, válllalkozunk, elég szar kezd lenni a helyzet , még Ausztriában is.
és ilyenkor mindig az jut eszembe hiába van gazdasági előnyük KKE-hez képest ha lángszóróval égeti Hans, és Markus.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 363
67 464
113
más annak aki már nyugdíjas, de mi akik még melózunk, válllalkozunk, elég szar kezd lenni a helyzet , még Ausztriában is.
és ilyenkor mindig az jut eszembe hiába van gazdasági előnyük KKE-hez képest ha lángszóróval égeti Hans, és Markus.
Padláslesöprés van, a hét szűk esztendő, egyszerű jozefita forgatókönyv, beszélek itt már erről egy ideje. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 495
10 592
113

The European Union (EU) is planning to implement a new set of draconian mass surveillance rules shortly after Sunday’s EU Parliament election, a member of the EP has warned after the plans surfaced on the internet.