Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 314
33 354
113

Biztos sokkal boldogabbak lesznek így. (A korlátozás ki tudja meddig működik majd.)
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 314
33 354
113
Nem olvastam utána itt, nincs is jelentősége különösebben, de beszéljünk egy napjainkban népszerű trendről: "Medve vagy férfi?"
Ugyebár az alap az, hogy vannak nők, akiknek vannak traumáik férfiakkal kapcsolatban (férfiaknak is van, de ez nem számít, ugye), tehát szívesebben futnának össze egy erdőben egy medvével, mint egy férfivel. Van benne némi logika (nem sok), de sokkal több gyenge pontja van a dolognak, mint gondolnánk.

Át kell fogalmazni a kérdést kicsit : Medve vagy fekete bőrű férfi? (nem én találtam ki persze)

:)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 428
31 736
113
Át kell fogalmazni a kérdést kicsit : Medve vagy fekete bőrű férfi? (nem én találtam ki persze)

:)

Egy siket-beszédtagadásos hölgynek lehet...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 314
33 354
113
Egy siket-beszédtagadásos hölgynek lehet...

Hát ez inkább megalázó, mint amikor a Down-os csajt megválaszották szépségkirálynőnek. Jó, lehet ő nem fogja fel. Ez a "hölgy" azért ha jól értem értelmileg nem sérült. Így tudnia kell, hogy ez igazából megszégyenítés/megszégyenülés.

Persze Uhrin Benedek bácsi sem szégyellte magát anno, az igaz, és elhitte, hogy a rajongói azok tényleg rajongók és nem csak valami bizarr belterjes humor a részükről, hogy a Szigeten a nagyszínpadra követelik :)

(Jó ő azért nem volt siket, és bizonyára sejtette is, hogy mi van, és egyes rajongói is ki tudja, talán tényleg "valami igazit" láttak benne, nem tudom. De inkább nem, csak az internet kitermelte az ilyen ironikusan ünnepelt szerencsétleneket.)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 606
9 127
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 757
122 529
113
Megvolt, 1 nap illetve 3 nap alatt kaptam MR-t és CT-t amikor kellett. Persze én nem panaszkodni mentem.
Apám se aztán mégis 4 hónapot várt a koszorúér katéterre...

Tudod irigylem az ilyen aranyifjakat akiknek sose késik màv órákat, és sose kényszerülnek magànellátásra a várólisták miatt.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 588
5 298
113
Megvolt, 1 nap illetve 3 nap alatt kaptam MR-t és CT-t amikor kellett. Persze én nem panaszkodni mentem.
Ez vagy protekcióval lehet, vagy súlyos állapotban.

Egyébként meg ahová én járok, ott június 3-án reggeltől lehetett augusztusi időpontot kérni, de már reggel 8:30-kor nem volt időpont kardiológiára. 10 éve még egy napra tudtam kérni 4 rendelésre időpontot, most meg annak kell örülni, ha két hónapra előre bármilyen időpont van. Látványosan romlott az ellátásnak az a része, amit igénybe veszek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 766
56 172
113
Baszki, én már magánellátásban is kaptam egy hetes várólistát kézfej ultrahangra! Ki vagy te! :eek:
Ti komolyan azt gondoljátok, hogy jár az azonnali ct vagy mrt? Tekintet nélkül arra, hogy sürgős vagy nem? Nem ártana egy kis valóságérzet.
Bécs pl:fej mrt egy héten belül (nem akút) privát 380eur.Semmit nem térit a betegbiztositó.
Nem privát:4 hét, de lehet több is.
Ha valóban sürgős, akkor mindig betolnak, itthon is.
De tudom, magyaroknak mindig minden sürgős. :(
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 222
113
Hát, legalábbis van elképzelésünk a jó kormányzatról, elvégre adót fizetünk...

images
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 766
56 172
113
Véleményem ehhez: Koszorúér dolgok, ha nincs szimptóma, nem sürgősek. Privát, a döntés után, hogy op kell, 4 hét utàn találtunk időpontot,hogy a 70%- ban eldigult bal űtőeremet megoperálja az orvosom. Ha kritikus helyzet lett volna, természetesen akár azonnal is megoperált volna egy ismeretlen orvos valahol. Isten óvja az orvost a magyar pácienstől,aki mindent jobban tud. Lehet, hogy a kórházakban jobbak az állapotok nyugaton, de ahhoz kétség nem fér, hogy a hazai orvosok elsőosztályúak.
Szerencsére egészséges vagyok, de voltam kórházban angliában, osztrákban, németben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 757
122 529
113
Ti komolyan azt gondoljátok, hogy jár az azonnali ct vagy mrt? Tekintet nélkül arra, hogy sürgős vagy nem? Nem ártana egy kis valóságérzet.
Bécs pl:fej mrt egy héten belül (nem akút) privát 380eur.Semmit nem térit a betegbiztositó.
Nem privát:4 hét, de lehet több is.
Ha valóban sürgős, akkor mindig betolnak, itthon is.
De tudom, magyaroknak mindig minden sürgős. :(
A probléma az hogy 2015-környékén töredéke volt a várólista. Ami azt jelenti hogy a helyzet drasztikusan romlott abban az időszakban amikor a legdinamikusabban fejlődtünk a rendszervàltás óta. MÁV ugyanez a szituáció.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 314
33 354
113
A probléma az hogy 2015-környékén töredéke volt a várólista. Ami azt jelenti hogy a helyzet drasztikusan romlott abban az időszakban amikor a legdinamikusabban fejlődtünk a rendszervàltás óta. MÁV ugyanez a szituáció.

Igen, a fizetésekkel nem tudott/akart a kormány lépést tartani, ezért jött az emberhiány. Bár pont az orvosok most már éppen nem keresnek olyan rosszul, mégis hiány van belőlük, meg elégedetlenkednek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 428
31 736
113
Nem a csecsemők szájából csavarták ki a tejes kiflit vagy vontak el más területről.
Már pálinkás kenyérre sem telik... :oops:
A probléma az hogy 2015-környékén töredéke volt a várólista. Ami azt jelenti hogy a helyzet drasztikusan romlott abban az időszakban amikor a legdinamikusabban fejlődtünk a rendszervàltás óta. MÁV ugyanez a szituáció.
#régenmindenjobbvolt