Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Az alapján, hogy kik jöttek ide 56-ban, jó eséllyel az is ukrán volt....

Azt meg, hogy mit gondolok a két szélsőségről (náci, kommunista) már jó párszor leírtam. Legtöbb esetben a moderáció törölte....
Nem az akkor nem is létező Ukrajna miatt voltak itt a ruszkik.
Egyébként meg a földjeinket meg még a nácik /ó, hát nem is nácik, hiszen a zsidó-törvényket a
kedves honfitársak hozták.../ vették el.
Mindegy. Minden szélsőséget rühellek és megvetek. Azt meg aztán teljesen, aki a sajátjait akarta/akarja kiirtani.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Egyébként meg a földjeinket meg még a nácik /ó, hát nem is nácik, hiszen a zsidó-törvényket a
kedves honfitársak hozták.../ vették el.

Úgy emlékszem, hogy a Numerus Clausust kivéve a többi zsidó törvény már erősen német nyomásra született.
Az első meg valamennyire reakció volt a zsidóközt... bocsi, tanácsköztársaság "dicsőséges" napjaira.
Aminél meg bele lehet menni abba, hogy a régóta itt élő zsidóság nem igazán volt vevő rá, ellentétben a Galiciánerekkel....
Szóval lehet ezt a végtelenségig folytatni.
Például, hogy következett 56 abból amit Rosenfeld Mátyásék és hittársai műveltek.... stb....
A virág nyelven megfogalmazott "népi-urbánus" vita is valójában a magyar vs. zsidó értelmiségi vita, lényegében a mai napig. Csak ugye az értelmiségnél a "PC" már 100+ éves hülyeség, ezért átkeresztelték "népi-urbánusra" a magyar-zsidó vitát.
Ez egy ilyen műfaj.
És minden megpróbáltatás ellenére az sem véletlen, hogy itt még a mai napig van zsidóság. Románoknál például hiába keresnéd, mert ők kiírtották mindet. :rolleyes:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
És minden megpróbáltatás ellenére az sem véletlen, hogy itt még a mai napig van zsidóság. Románoknál például hiába keresnéd, mert ők kiírtották mindet. :rolleyes:
Aha. Tehát hurrá a nácibérenc nyilasoknak meg az államapparátusnak, akik önként s dalolva küldtek
több százezer magyart a halálba?

LoL vagy nem LoL... ellehet menni,ha valami nem tetszik. :)

A magyar-izraeli kapcsolatok Bibi újrázása után újra a csúcson,sűrűn van légijárat,még átszállás nélkül is szerintem. Nekem is elkéne már zarándokolnom a Szentföldre...
Mert? Ahogy posztoltam is felmenőim már 48-ban is harcoltak Mo-ért. És attól kezdve mindenkor, amikor a szükség úgy hozta.
Úgyhogy nem tudom honnan veszed te a bátorságot, hogy 'haza' küldj.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Mert? Ahogy posztoltam is felmenőim már 48-ban is harcoltak Mo-ért. És attól kezdve mindenkor, amikor a szükség úgy hozta.
Úgyhogy nem tudom honnan veszed te a bátorságot, hogy 'haza' küldj.
Tisztelem is a felmenőidet ezért,ebben nincsen hiba.

Csak én azt látom a kommentjeid alapján, hogy te nem érzed jól magad itt...

Én,ahol nem érzem jól magam,onnan eljövök, elmegyek.

Lehet neked is ígykéne tenned...:)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Aha. Tehát hurrá a nácibérenc nyilasoknak meg az államapparátusnak, akik önként s dalolva küldtek
több százezer magyart a halálba?

Történelmi kiegészítés- Akkor amikor német megszállás alatt állt az ország. Ugyanis előtte senkit sem küldtek sehova.
Ellenben Szlovákiával, Romániával stb....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113
Itt a videó, amiről fentebb beszéltem. Vélemény? én személy szerint jót szórakoztam, de a kis retardált homokzsákkal kint folytattam volna egy kis baráti eszmecserét.... :)
Megnéztem. Ez az egész kérdéskör egy felesleges szarvihar a'la toilett... Annyira marginális a jelentősége ennek a trsdlmi csoportnak, hogy a kérdés feltevése is légpocséklás. Viszont az, hogy ilyen ostoba, intelligensnek álcázott személyek tematizálni tudnak műsorokat, személyeket revolverezhetnek, zsarolhatnak, a demokratúra és a szereptévesztés elegyének tartom, illetve károsnak a rajta való kérődzést. Ugyanakkor az ilyesfajta bugyuta romkocsmabrigantik inkább ártanak az "ügynek", erodálják, komolytalanná teszik magát a műsort is, önmagukat is, "ideológiájukat" is.
Itt két kappan egymás taraját csipkedte, a tojókat meg inkább a vegyesdara érdekli, a kappanok egy tepsibe kerülnek, a transztyúkokkal, az igazi tarajosok meg kukorékolnak, meg kakasolnak tovább.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
És ez mitől kéne, hogy engem jobban érdekeljen?
Mitôl kellene bàrkit is érdekeljen a szenvedéstörténeti színdarabotok? A tiétek, nekünk meg megvan a magunké ahogy az összes többi népnek is akik ha beletúrnak a sajàtjukba, igen nagy eséllyel ott talàljàk a kezecskéiteket az okokban. Pont szàzadrangú bàrmelyik sajàt valós problémànkhoz képest. Bàr tudom, ez mozgat a leginkàbb titeket, de egyszerûen az a helyzet, hogy nem vagytok fontosak. Ha szar itt, húzzàl csodaeseményföldre, ott neked is jó lesz, meg nekünk sem kell ezt a faszsàgot gyûrni àllandóan úgy, hogy elértétek itt is ahol annyira nagyon rossz nektek, hogy törvény gàtol abban, hogy nyíltan kifejthessem a teljes véleményemet.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113
Akkor ő is fizeti a "slavery taxet"? Ugyanis itt elterjedt az a vélemény, hogy a mai világ hatalmasainak nincs köze a rabszolgatartáshoz, meg a kártalanításhoz. Persze az adófizetők pénzén tisztára mosni a családi cégért... Ügyes.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113
Helyes a bőgés Vatikán!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Íme egy antikommunista siker: meg kell változtatni a Horn Gyula sétány nevét a Mi Hazánk bejelentése nyomán! Bár a kormányhivatal első válaszát még úgy zárta, hogy „törvényességi felügyeleti intézkedés nem tehető”, viszontválaszunk és az utcanévtáblák letakarásával előmozdított társadalmi nyomásunk hatására dr. Sára Botond főispán úr végül igazat adott nekem, törvényességi felhívást bocsátott ki, amelyben 30 napos határidővel felkérte a Fővárosi Közgyűlést, hogy a fennálló jogszabálysértő helyzetet szüntesse meg, azaz a közterület nevét módosítsa. Ezért is kellenek a figyelemfelhívó, nyomásgyakorló akcióink, pl. a Szabadság téri kommunista emlékmű még mindig rendezetlen ügyében is - írja közleményében Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke, alább a folytatás.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/256750/
 
Status
Not open for further replies.