Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
196
1 120
93
De ez nem lánc/kennel kérdés, hanem mozgásra alkalmas terület kérdése. Egy kennel drága, egy 5-10m es lánc fillérek.

Számold ki mennyi mozgástere van egy kutyának egy több százezres 3x3, vagy 4x4 es kennelben, meg mennyi ha leverek egy cölöpöt, és rápukkant valaki egy filléres 5m-es láncot.

A kutya nem attól hülyül meg láncon van tartva, hanem ha nem foglalkozik vele a gazda, nincsenek egyértelmű szabályok lefektetve, megkövetelve, nincs meg hogy ki a vezér, és ki a kutya.

Nem a lánc a hiba, hanem a rövid lánc+le van szarva kombó. Ezen ha csak enni ad a gazda, amúgy szarik a kutya fejére, egy kennel semkikötöd a kutyád láncra a besurranó segít!
a kutyám mentális egészsége nem filléres lánc vs drága kifutó kérdése, nem mellesleg a lánc a világ legértelmetlenebb dolga, kikötöd a kutyád láncra a besurranó tolvajok pedig röhögve sétálnak el a kutyád mellett, és bemásznak bárhol.
egy értelmes érv nincs a lánc mellett, hogy a láncra kötött kutya mire jó, kennel párti sem vagyok, egy rövid ideíglenes megoldásra jó, pláne pár fajtánál pl Husky , aki egy szökös, ásós fajta , mig nincs otthon a gazda arra az időre.
építsetek rendes kerítést.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 553
10 223
113
a kutyám mentális egészsége nem filléres lánc vs drága kifutó kérdése,
Nem rosszból, de a kennel nálam a háztartásban elfekvő fémanyagból készült, nem mondom, hogy filléres volt, de olyan sokba nem került. és áll már vagy 30 éve minimális karbantartással, igaz, nincs benne a kutya folyamatosan napokig (ez a mostani meg csak aludni jár be meg hűsölni). Mondjuk a kerítésre kellett költeni, mert az első próbálkozásomon az akkori németjuhász kutyám csak mosolygot... :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 226
15 936
113
Ott a gazdi a ludas...viszont, ha egy macska nem veszi észre, hogy kutya közeledik, és hagyja magát póráztávolságon belül letámadni, az egy ostoba...

Mindig a gazdi a ludas. Ha bevállal egy emberevő szörnyeteget és kicsinek bizonyul hozzá akkor is. Önkritika. És akkor is, ha hülye ember kihívja maga ellen a kutyát. Mert mindenkinek meg van engedve, hogy hülye legyen, kivéve a gazdának.

Teljesen mindegy hogy a gazdi ludas-e, szoktak a gazdik letöltendőt kapni halálos vagy súlyos sérülést eredményező kutyatámadásért?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
196
1 120
93
A lánc egy rövid időre szóló megoldás...a kennel, pedig, ahogy minden szeparáció, a kutyát ugyan úgy frusztrálja. A kuvasz házőrzőnek van, mivel a legtöbb látogatónk fél a kutyáktól, ezért ilyenkor leszabályozom a terültét...amúgyis napközben jórészt hűsöl valahol a bokrok alatt...amúgy szinte minden nap megyek sétálni vele, egyrészt, hogy a jó kutya-gazdi kapcsolatot a semleges területen is gyakoroljuk, másrészt, meg a folyamatos szocializáció is fontos...a kerítés...meg jelzés, a kutya nem megy ki, te meg ne gyere be...
igen pontosan erre való egy kennel, rövid időszakokra elszeparálod a kutyát.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 367
113
a kutyám mentális egészsége nem filléres lánc vs drága kifutó kérdése, nem mellesleg a lánc a világ legértelmetlenebb dolga, kikötöd a kutyád láncra a besurranó tolvajok pedig röhögve sétálnak el a kutyád mellett, és bemásznak bárhol.
egy értelmes érv nincs a lánc mellett, hogy a láncra kötött kutya mire jó, kennel párti sem vagyok, egy rövid ideíglenes megoldásra jó, pláne pár fajtánál pl Husky , aki egy szökös, ásós fajta , mig nincs otthon a gazda arra az időre.
építsetek rendes kerítést.
Az enyém nem szökik, a kerítésem is renben van. Ha valaki bejön rászólok nem öli meg. Ettől függetlenül ha valaki akit én hívok be kéri, vagy úgy dolgozik idegen nálunk hogy nem vagyok mindig melette, megkötöm, láncra.

Nem ördögtől való a lánc, csak értelmesen kell használni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 774
28 758
113
A sünről nem tudom lenevelni a kutyát
Múlt hétvégén Pepsi (a bolondabb tacskó) este 11-kor halál lazán behozott egy kölyök sünt a kanapéra, hogy nézzétek mit fogtam. Szerencsére se neki, se a sünnek nem lett semmi baja, de szintén megerősítem, hogy sünről lehetetlen legalábbis a tacskókat lenevelni. Tavaly nyáron éjjelente jártak át közösen a szomszédhoz sünözni (egyet akkor ki is nyírt) és Faterral hajnal 4kor kellett létrával utánuk másszunk. Aztán szerencsére a földbe vert betonvasak megoldották a problémát
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 553
10 223
113
A lánc is. Csak jobb, olcsóbb. A kennel egy modern értelmetlen faszság.
Gonosz vagyok, akinek "láncos infrastruktúta" van otthon, az előítéletet kelt bennem. Nem mintha nem szoktam volna megkötni néha az ebet (pl. bolt előtt, vagy akár amíg leolvassák a gázórát) de akkor a pórázával.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 238
29 421
113
Múlt hétvégén Pepsi (a bolondabb tacskó) este 11-kor halál lazán behozott egy kölyök sünt a kanapéra, hogy nézzétek mit fogtam. Szerencsére se neki, se a sünnek nem lett semmi baja, de szintén megerősítem, hogy sünről lehetetlen legalábbis a tacskókat lenevelni. Tavaly nyáron éjjelente jártak át közösen a szomszédhoz sünözni (egyet akkor ki is nyírt) és Faterral hajnal 4kor kellett létrával utánuk másszunk. Aztán szerencsére a földbe vert betonvasak megoldották a problémát
Nálunk a profilképem abban a fázisban van, hogy "fogok a gazdiknak tüskés labdát, adni szoktak érte valami finomat". Idén egyet kinyírt, hármat elszedtünk tőle. Vagy egyet kétszer. És nem értem, az egyik szomszédban szobakutya van, a másikban nincs kutya, hová jön? Hozzánk. Nincs kint a kutya tálja, úgyhogy maradék sincs, amire jöhetne.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 140
2 505
113
Az ugye feltűnt, hogy a képeken csak fehér emberek vannak akiknek valakik szerint nem kellene szaporodniuk? Miközben elárasztják a társadalmaikat száhel-övezeti dögevőkkel. A világtörténelem legnagyobb PSYOP-ját éljük meg.
image.png
Ki-fe-je-ze-tten megtiltom mindenkinek hogy közös jellemzőt keressen az írókban.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 151
7 634
113
Az ugye feltűnt, hogy a képeken csak fehér emberek vannak akiknek valakik szerint nem kellene szaporodniuk? Miközben elárasztják a társadalmaikat száhel-övezeti dögevőkkel. A világtörténelem legnagyobb PSYOP-ját éljük meg.
image.png
azért naggggyon érdekes a szerzők neveinek bizonyos fajta egyezése. Isenberg, Berger, Appelbaum, Eshelman, Kimmel, Lipsitz, Rothernberg
Mindig a zsidók
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 774
28 758
113
Nálunk a profilképem abban a fázisban van, hogy "fogok a gazdiknak tüskés labdát, adni szoktak érte valami finomat". Idén egyet kinyírt, hármat elszedtünk tőle. Vagy egyet kétszer. És nem értem, az egyik szomszédban szobakutya van, a másikban nincs kutya, hová jön? Hozzánk. Nincs kint a kutya tálja, úgyhogy maradék sincs, amire jöhetne.
Nálunk olyan is volt, hogy az utca elején, tőlünk több száz méterre hazafele a kocsi előtt átfutott egy nyest. Meh, úgyis van nyestriasztó beszerelve, nem érdekel. Pár száz méter után szépen leparkolok otthon, nyitnám ki a kiskaput és Pepsi fénysebességgel kirohant pont arra, amerre a nyest mászkált pár perccel előtte. Nem volt más, kurvaanyázva sprinteltem utána és a nyest lelőhelye körüli beugrónál sikerült elkapjam, hogy aztán ölben, szőrös román csecsemőként vigyem haza nehogy megint elrohanjon.

Amúgy egereket emlegetve Brezsnyev azért egy-kettőt elkapott