Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Kuruc71 attól füg mit ajánl Japán.

Oroszok legnagyobb gyengéje a gyártás tecgnologia és elektronikai lemaradásuk a többiekhez képest. Ha ezen japán tud akar segíteni.

Minden lehetséges. Kína orosz viszony nem egyéretelmű. Barátok is meg riválisok is.

Kína túlnépesedet egyre szennyezetebb környezettel. Oroszország ritkán lakot ember nem járta területekkel. Világ talán legnagyobb gabona exportöre.

Kérdés az USA mennyire engedne meg egy orosz-japán közeledést.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Eu kapcsán ez a liberáris agyrém a Bölcsész doktorok diktatúrája felemészt mindet.

Hát legyen . Engem az érdekel, hogy ilyen kritikus időkbe hogyan tudom megőrizni magyarságomat és közben biztisitani nemzetem túlélést. Mint fiatal és nem agymosot ez érdekel. Nem akarok nem tudok világpolgár lenni.

Ha saját körenyzetebe megtudom teremteni a magyar lét feltételiet. Hétvégente pihenés ként idők végezetiég eldiskurálok bárkivel analitikusan a világ dolgairől. Foci meccs helyet jobb idő töltés. Kancsó jó bor mellett.

Ez a hítvalásom.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
http://en.rian.ru/military_news/20130109/178663401/Russia_China_Plan_to_Boost_Cooperation.html

Akkor India melyik oldalon áll?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 106
59 491
113
Nekerdez, Montezuma

"Eu kapcsán ez a liberáris agyrém a Bölcsész doktorok diktatúrája felemészt mindet."

Azért én vigyáznék az ilyen általánosításokkal, én is "bölcsész" vagyok (politika tudomány) és még vagyunk egy páran valamilyen humán ágról. Az Eu-ban főleg a jogász vonal az erős, (meg a parlamentünkben is), de ettől még aki jogász az nem feltétlenül buta.

Szerintem tudod eddigi hozzászólásaimból már, hogy mekkora "barátja" vagyok az EU-nak. Tény ami tény, ez a név nélküli, liberálisnak csúfolt új ideológia, és a keresztény erkölcsi tartalom "kiüresedése" a társadalomból, elő fogja idézni a "fehér civilizáció" bukását.
Sajnos így alakul, csak valamiért iszonyat sok ember nem veszi észre ezt. Emlékszem pár hónapja az USA fokozatos leértékelődéséről írtam, akkor le lettem szólva többektől, hogy: "nem úgy van az." Pedig úgy van. Emlékeim szerint a 30-50 évek között az USA gazdasága a világ GDP-ének 35-45% át adta. Ma ez úgy 25%, hogy az egész világon élősködik, a valós teljesítmény kb. 15% körüli. Ha ez nem leépülés akkor mi?

De legalább mi itt Európában csinálhatnánk normálisan. De nem. Európa legnagyobb problémája az EU és annak társadalmi hatásai, az EU-val járó ideológia. Nem értem miért kell nekünk ebben részt venni, csak a vak nem látja, hogy baj van.
Szerintem az európai "fehér civilizáció" megmaradásának egyetlen záloga a nacionalizmus és a keresztény értékrend újra éledése.
Ennek a kulcsa Németország, ennek több oka is van:
1. Európa vezető gazdasági hatalma.
2. E mellet alacsonyabb a bevándorlók száma, mint Angliában, Fro.-ban, továbbá a bevándorlók egy jelentős része Kelet-Európai.
3. Náluk a hagyományos jóléti állami modell a Korporatív-etatista modell, ami részben az egyházakra mai napig épít.
4. Kelet-Közép Európa hagyományosan német érdekszféra volt.

A német vonalra fel lehet fűzni hazánkat és Kelet-Középeurópát, hiszen ebben a térségben azért még mindig erős a vallás, illetve nagy az idegen ellenesség.
Ha ez sikerül akkor a szláv népek miatt már nyitva is áll a kapu Oroszország felé.
Ha létre jön egy orosz-német tömb (aminek kialakulására vannak jelek) akkor az európai fehér civilizáció továbbra is vezető szerepet tölthet be a világban.

Miért is?

1. Ez a régió hasonlóan homogénen zár, mint pár iszlám ország. (jelenleg csak társadalmi szinten figyelhető ez meg)
2. A zártságból, azonos érdekekből, azonos vallási alapból fakadóan erős társadalom jöhet létre.
3. Mindenkinek kedvező munkamegosztás jöhet létre. (Németország ipar, Kelet-Közép Európa  mezőgazdaság és az ahhoz kapcsolódó ipar, Oroszország nyersanyagok) Így mindenki piaca lenne a másiknak, persze nem" szigorú" értelemben, hiszen attól, hogy a németeknek van ipara még másnak is lehet.
4. Mivel olcsó és bőséges nyersanyaga, fejlett ipara és mezőgazdasága lenne ennek a térségnek, képes lehetne versenyezni a világ más részeivel.
5. A Nemzetállami szintet természetesen megtartanánk, ez elsősorban kereskedelmi, vám, katonai és világpolitikai érdek együttműködés lenne.
6. A három nagy pólusnak azonos érdekérvényesítő képessége lenne a szervezeten belül, hiszen teljesítményre, lakosságszámra nagyon hasonlóak.
Németország (GDP:3550 milliárd $ Világon a 6.) ,
Kelet-Közép Európa együtt ( V4 országok GDP: 1317 milliárd $),
Oroszország (GDP: 2383 milliárd $ Világon a 7.)

Egy így felépített rendszerben képesek lennénk megőrizni hagyományos értékeinket, a jólétet, és képesek lennénk a világ egyik vezető pólusának a szerepét betölteni.

 

Pár megjegyzés:

"fehér civilizáció": Mit érthet ez alatt egy magát liberálisnak gondoló ember? Hát az Európai kultúrát és értékrendet létrehozó fehér közösséget, amely megteremtette a mai modern világ alapját. Ehhez kéne visszatérni. Sajnos a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy a más kontinensekről érkezők kulturális asszimilációs képessége 0. Ez pedig hatalmas társadalmi gondokat okoz ma is. Ennek lehet megoldása egy olyan társadalom ami bevándorlás ellenes, illetve nem toleráns a be nem illeszkedő csoportokkal szemben.

Továbbá az Echo TV-s videóhoz: Az USA elemzők szerintem tévednek India feltörésében... Nem lesznek ők valódi tényezők hosszútávon.

Nem lett rövid, de a téma sem könnyű. Szívesen meg hallgatnám ki mit gondol erről.

 

 
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 308
20 247
113
fip7: bár lenne igazad. Sokaknak, töbeknek, mint hinnéd, ugyanez a megoldás lebeg a szeme előtt. Az orosz elig nyitottnak mutatkozott ilyesmire, ez a németeken (a vezetőiken - a nép nem hiszem, hogy az iszlámokat jobban akarná az oroszoknál) áll most.

Kuruc71: az oroszokkal szemben ér a megegyezés, ugyanis kínával kutya-macska barátságban vannak, és örülnének, ha a japókkal sikerülne bekeríteni őket. Amikor a földrendgés volt Japánban, elsőként küldtek segélyszállítmányként több tankernyi olajat/gázt, hogy az energiallátást biztosítsák. Az oroszok is tettek gesztusokat a Japánok felé, és ha 1 szigetről a japánok hajlandónak mutatkoznak lemondani, akkor ha ez nem is jelent azonnali szövetséget, de mindenképpen annak a jele, hogy felismerték, hogy a térség egyensúlyához és a saját biztonságuk szavatolásához nekik is szükséges változtatni eddigi álláspontjukon.

A probléma felismerése az első lépés a megoldása felé.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Sikeres héten sikeres záróvízsgát tettem így már vegyész mondhatom magam

Nézd azért mondom ezt humán vagy bölcsész diktaturának. Mivel a médián keresztűl az egészrendszer manipulatív. Valamint az európai oktatás sajnos mára nagyon humán írányú.

Így általánoságban az az értelmiségi aki humán vonalon van. Mivel munkája során nem piszkolja be a kezét.

Pont ezért van az, hogy az egyszerű munkás ,és annak teremtő értékét nem becsülik. Ne vedd személyeskedésnek az én szembe egy géplakatos 2 politógussal ér fel. Mivel a géplakos munkajának gyümölcse kézzel fogható. Politógus meg beszél a levegőről le sarkitva.

Majd meglátjuk mi lesz. Ha következő évekbe is ez akkor én is szavazni fogok a lábammal.
 

drone

Member
2012. március 18.
34
0
6
Ma ez úgy 25%, hogy az egész világon élősködik, a valós teljesítmény kb. 15% körüli. Ha ez nem leépülés akkor mi?

Ez még is mi a péklapátot akar jelenteni? Rabszolgákat tart más államokban és learatja a babérokat? Ugye Te is tudod, ha valamit legyártanak máshol, pl. Kínában, azt csak azért teszik mert ott olcsóbb, és ez nem egyedi. Olajat se raboltak el sehonnan, ezt már Molni is nem egyszer elmagyarázta, nincs kedvem még egyszer leírni. Egy jó kis írás az állítólag "hanyatló" amerikai gazdaságról:

http://velemenyvezer.blog.hu/2011/07/28/par_napra_az_allamcsodtol_az_allamadossag_meg_a_kinaiak_kezeben_tenyleg_igaz
 

drone

Member
2012. március 18.
34
0
6
fip7

Bocs de ha ez alatt államadósságot értesz, akkor se igazán értem miről beszélsz. Az adósságuk kétharmada hazai, és nem külső ország által felvett hitel. Hovatovább Japán államadóssága 200%, akkor az mi, te szavaiddal élve? Mi több, Görögországé 160 százalék körüli, és még elvárják, hogy az EU leírja nekik a tetemes részét. És meg is teszik, az a szomorú. Ennyi erővel Magyarországgal is megtehetnék ezt. Nem tudom, de én nem emlékszem, hogy az Egyesült Államok valaha is elvárta volna, hogy ezt megtegyék. Bár az is igaz, annyi pénzt senki nem tudna visszafizetni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 106
59 491
113
<a title="drone profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/drone/">drone</a>

Kína le hagyja GDP-ben az USA gazdaságát, ezt mindenki elismeri. A világ megtermelt GDP-éből egyre kisebb hányadot tesz ki az USA. Ez az 50's évek óta így van, ez folyamatos hanyatlás, nem pedig hullámvölgy.

" Rabszolgákat tart más államokban és learatja a babérokat?"
Lényegében igen, ma már kifinomult a világ, adósrabszolgaság van. Az USA a dollár és a pénzpiaci rendszere segítségével szivattyúzza ki a pénz a világ többi részéről. De az EU-ra is átnyomta a saját válsága egy részét, ezt is mi fizetjük ki helyette. 

Az íráshoz:

Az államadósság növekszik ezt látjuk. De az írás azt mondja, "nem gáz, mert emeljük a plafont és minden OK lesz"
Jah, görögéknél is minden OK... Tudod az adósság addig nem jelent gondot amíg ki bírod termelni a kamatait, minél kisebb az adósság annál kisebb kamatot kell fizetni.  Egy darabig el lehet adósodni, csak tudod a vágtató eladósodás és a minimálisan növekvő GDP, főleg ha reálgazdaság nem áll mögötte nem jó omen.
Szerintem az USA egyértelműen hanyatlik, de ez nem azt jelenti, hogy máról holnapra tönkremegy. Ha továbbra is folytatódnak a társadalmi, pénzügyi és politikai tendenciák az USA-ban, akkor hosszú távon, mint birodalom meg szűnik létezni. Ettől még persze erős ország marad.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
"Ha létre jön egy orosz-német tömb "

Te ennyire hiszel a németekben ?
Amíg nincs katonai előnyük legyen az mennyiség vagy minőség téren addig is csak a szájuk jár .
Eu hadsereg a cél nem erős Németország .
Különben is ott na NATO.
És nem a németek mondják meg a rakétavédelmet sem, egyáltalán van beleszólásuk? ha igen akkor nem támogatnának olyat ami rossz az oroszoknak és saját kezébe venné az ügyet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 106
59 491
113
<a title="Roni profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/roni/">Roni</a>

Kénytelen vagyok. A Moszkva-Berlin közeledés hazánk létkérdése lehet. Oroszország nyitott a régiónk irányába, mégsem élünk a lehetőséggel. Németország pedig hagyományosan szövetségesünk még a mai napig is. Meg kell nézni kik hoznak ide a világból nagy üzemeket. Németek (Audi, Opel, Mercedes, Knorr-Bremse), Japánok (Suzuki,Ibiden)
Hasonló hasonlót vonz ez a helyzet, de az EU-n belül is például csak a lengyelekre és a  németek egy részére számíthattunk amikor mindenki minket szapult. Ezekkel jobb tisztában lenni.

(Persze vannak még itt világcégek, Coca-cola, Hankook)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Üdv Mindenkinek!

Találtam ma két érdekes hírt, rövid hozzáfűzést teszek csak hozzájuk.

http://nol.hu/kulfold/20130112-ujrairjak_a_haborus_multat_

A The New York Times és a hivatalos kínai kormánylap is hasonló szemszögből vizsgálja a kérdést. Emlékeztetnék ebben a kérésben a két Korea kapcsán folyt diskurzusra. Észak-Korea nem csak Kínának és pláne nem csak az oroszoknak kell, hanem az Amerikai Egyesült Államoknak is. Ezért nemcsak hogy nem bombázza Phenjant, hanem segélyt is ad neki, csak tartsa fent önmagát.

A másik hír:

http://www.hirado.hu/Hirek/2013/01/12/13/Kurdok_halala_Erdogan_magyarazatot_ker_Hollande_tol.aspx

A Közel-Keleten tovább bonyolítja a képletet az, hogy Törökország és Franciaország között nő a feszültség. Hosszabb távon a NATO nem fog működni, mert egyre nagyobb eltérések vannak a tagállamok érdekei között.

Roni:

Nem lesz soha erős EU úgy, hogy nincs német-francia-orosz tengely. A klasszikus antant-vonal halott ügy, ugyanis az új játékosok kicsit felülírták a 100 évvel ezelőtti trendeket. A brit-német-francia "tengely" vezette ebbe a helyzetbe az Európai Uniót, így eleve nem lehet megoldás a problémára a probléma maga.

A német-orosz vonal tovább fog erősödni, ez nem kérdés. A kérdés az, hogy ez az EU-val együtt vagy az EU nélkül történik meg. Amúgy meg az EU szembefordulhat Berlinnel, de nagyjából csak addig a napig létezett maga az EU is.

Fip:

Az USA gazdasági teljesítménye mögött nem a termelés, hanem a javak újraelosztása (kereskedelem) során keletkező haszon áll. Sőt, gyakorlatilag ez működteti a rendszert.

Ugyanakkor fel kellene sok embernek ébrednie már végre. A globális/multinacionális tőke nem a nemzetek vagy államok érdekeit nézi, hanem a sajátját. Ez igaz az Egyesült Államokra is. (Sőt!) Az USA nemzeti érdekei nem azonosak az amerikai korporációk érdekeivel, amire azt mondják (a korporációk által finanszírozott politikus színészek), hogy ez a nemzeti érdek, sőt, az egész nemzetközi közösségnek ez az érdeke!

Amikor ezek a korporációk bedőlni látják majd a világhatalmukat, akkor félő, hogy megelőző csapást mérnek majd. Hogy kire? A világ összes társadalmára, hogy megrendszabályozzák a visszapofázó/lázadó szolganépeket. A kapitalizmus és a demokrácia óriási löketet és lendületet adott egy jóléti és fejlett világrendszer kiépülésére, ugyanakkor kaput nyitott egy egyre szűkülő csoport előtt, akik akkor és ott csinálnak esőt, ahol akarnak hiszen egyre nagyobb gazdasági és pénzügyi potenciál került a kezükbe, amelyekkel államokat képesek nemcsak befolyásolni, hanem  akár órák alatt romba dönteni közvetlenül vagy közvetve (pénzügyi/gazdasági illetve katonai módszerekkel).

Ezt a rendszert az ókori görögök plutokráciának nevezték. A mostani plutokrácia egyébként demokratikus úton épült fel, de a folyamat törvényszerűen ide vezet az emberi kapzsiság, önzés és mohóság miatt.

 

 

 

 
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 106
59 491
113
<a title="Montezuma profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/montezuma/">Montezuma</a>

A plutokráciával önmagában addig nincs baj, amíg egy nép javát szolgálja, mint például az arisztokrácia vagy a királyság. A baj ott van, amikor oligarchia vagy türannosz (zsarnok király) alakul ki.
A demokrácia jelentése lényegében a plebs uralma. Az pedig romboló.
A politeia a demokrácia vagyoni cenzusos formája ami jó, de ez lényegében egy kiterjesztett plutokratikus rendszer.

A baj szerintem ott van, hogy egy globalista, a türannosz kategóriájába eső plutokratikus rendszer alakult ki. Ez nem hiszem, hogy jó lenne nekünk, vagy bárkinek az egyszerű emberiségből.
(Aztán persze lehet úgy járunk, mint Murder az X-akták végén, hogy rájövünk arra, hogy a világméretű összeesküvés az emberiség javát szolgálja, nem pedig az emberiség ellen van.)
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
http://www.erdely.ma/vilag.php
http://www.erdely.ma/vilag.php?id=133916&cim=europa_nagy_szakitoprobak_elott_all
 
D

danielblack

Guest
Érdekes. Mondjuk egy ideje már hallani ezekről az anti román, keleti tervekről. Ha felbomlana az unió, akkor még esélyt is látnék rá.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 106
59 491
113
Ezekkel az anti román keleti tervekkel kis hazánk jól is járhat.
Az igazi kérdés nekem nem az EU, hanem a NATO.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Ez nem lepő. Oroszországba nem egy kisebb nagyobb politológus felvetette hogy EU-Ázsia Unió nyugati tagállami Csehekországnak és Magyaroszágnak kellene lenni. Ezt a kazak elnök is pártolnál mivel a államukba élő magyart törzs és a mi nemzeti radikálisaik Kurultáljokat szereveznek idein már a magyar kormány is képiseltette magát. Ez kis össze jöveteleket kaza elitben egy csoport artja úgy mond, öntudat erősitésre használja. Lám neki európa közepén testvér államuk van .stb.

Valamint az orosz elit mostanába fedezte fel magának a magyar termál vízeket.  Sajnos nem jut eszembe melyik magyar üdölő városkába mostanába komoly beruházásokat hajtottak végre.

Sztálin nyíltan megmondta a románok azt kapták jutalmúl 49 amit a magyarok büntetésül. Kassa bombázása után Molotov a Moszkvai magyar nagykövetnek előtt tagadta hogy ők bombáztak volna. Valamint abban az esetbe ha magyarok kimaradnak a ellenük írányúló háborúból, vissza adták volna teljes Erdélyországot.

Lényeg az orosz elit valahogy nem felejtette el a történelmet. Olyan népekkel probál megegyezni emelyekkel múltban pozitív tapasztalatokat szereztek.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_es_a_vilag&hid=3782


És még itt pár balfasz magyarázza hogy jó az EU? aki tönkretette a magyar cukor ipart addig a jenkik nyugodtan függetlenségről papolnak Athénnak persze nehogy úgy járjanak mint mi.

Pedig ez nem katonai téma hanem gazdasági.
Ezek a vadállatok inkább háborúba indulnának az oroszok és Kína ellen ha úgy lenének mint a szovjetek 89-ben.