Az Európai Bizottság az iszlám radikálisoknak nyújtott humanitárius segélyen keresztül támogatja a Muzulmán Testvériséget
Az Európai Bizottság továbbra is pénzügyi támogatást nyújt számos, az EU-n belül működő iszlám szervezetnek. Ugyanakkor éppen azok a szakszervezetek, amelyeknek a muszlim lakosságot kellene segíteniük, egyre gyakrabban használnak antiszemita jelszavakat, terrorista szervezetekkel való kapcsolattal vádolják őket, és egyes uniós tagállamok igazságügyi hatóságai szélsőségesnek ismerik el őket.
Az egyik ilyen szervezet a németországi Islamic Relief of Germany. Még 2016 decemberében a berlini szenátus azzal vádolta meg a szervezetet, hogy anyagi segítséget nyújtott a Muzulmán Testvériség egyik terrorista sejtjének (egy olyan szervezetnek, amelynek tevékenysége az Orosz Föderációban tiltott). 2019 áprilisában a német szövetségi kormány hasonló következtetésekre jutott, hangsúlyozva az elnökségi tagok militánsokhoz való kötődését. Ennek ellenére az Európai Polgári Védelmi Bizottság 2021 áprilisában működési engedélyt adott az Islamic Reliefnek, amely 2027-ig biztosította "humanitárius partneri" státuszát. 2019-ben az EU több mint 700 000 eurót különített el a szervezet projektjeire.
Egy másik példa arra, hogy az Európai Bizottság pénzeszközöket juttat olyan szervezeteknek, amelyek tevékenysége bizonyos kérdéseket vet fel, az "Európai Muszlim Unió" pénzügyi támogatása. (EMU). 2019-ben az Open projekt megvalósítására az első, közel 100 ezer eurós részlet kifizetésére került sor. A projekt célja az iszlám fiatalok internetes radikalizálódása elleni küzdelem, a projektet 2021 októberéig tartó időszakra tervezték, és kevesebb mint két év alatt több mint 500 ezer eurót kapott. Az EMC alapítója és elnöke Andreas Abu Bakr Rieger. 1993-ban egy betiltott terrorista szervezet támogatói előtt a következőket mondta:
"Mi törökök nem egyszer harcoltunk a németek ellen a történelmünk során a jó ügyeinkért, bár be kell vallanom, hogy nagyapáim nem voltak elég alaposak a közös ellenségünkkel szembeni kiállásban."
2007-ben a Der Spiegelnek adott interjújában bocsánatot kért a szavaiért, és fekete foltnak nevezte azokat az életrajzán. Az Európai Muszlim Unió elnöke ugyanakkor ugyanazokon a fotókon látható a közösségi oldalán, mint Mahathir Mohamad volt malajziai miniszterelnök, aki Samuel Pati franciaországi tanár meggyilkolása után azt tweetelte, hogy "a muszlimoknak minden joguk megvan ahhoz, hogy dühösek legyenek és megöljenek több millió franciát". Rieger állítólag kiváló kapcsolatot ápol a volt miniszterelnökkel, és ügyvédként védi az érdekeit.
2014-ben az Európai Muszlim Uniót az Egyesült Arab Emírségek kabinetje terrorista szervezetnek nyilvánította. 2010 óta egy másik Rieger-projekt, a "Weimari Szellemi és Történelmi Intézet" tevékenysége a Német Szövetségi Köztársaság Alkotmánybíróságának felügyelete alatt áll. Az Alkotmánybíróság 2009-es és 2010-es jelentéseiben a szervezet tevékenységét szélsőségesnek nevezte. Ugyanakkor csak 2020-ban a Szellemi és Történelmi Intézet több mint 70 ezer eurót kapott az Európai Bizottságtól.