• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
2 Akıncıs érkezett a rendezvény területére a holnapi Teknofestre. Azt hiszem, az egyikben CATS van integrálva.


E_vP2faXsAUeekg

E_vP2fiX0AAo4eu


Az biztos, hogy a CATS -t 2 külföldi országba exportálták. Tudtam, hogy az egyikük Azerbajdzsán, de a másikat senki sem ismeri, talán Marokkó.

 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Az Akıncı B modellben két 750 turbófeltöltéses csavart használnak, a C modellben pedig PD222 -t, az Anka eredeti PD170 motorjának továbbfejlesztett változatát. Ha jól értettem, a dugattyúkat részesítik előnyben, mert a másik kettőtől eltérően hosszú ideig a levegőben maradnak. A motor az idei rendezvényen debütál.


[MEDYA = twitter] 1439941286006513668 [/ MEDYA]
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Az Akıncı B modellben két 750 turbófeltöltéses csavart használnak, a C modellben pedig PD222 -t, az Anka eredeti PD170 motorjának továbbfejlesztett változatát. Ha jól értettem, a dugattyúkat részesítik előnyben, mert a másik kettőtől eltérően hosszú ideig a levegőben maradnak. A motor az idei rendezvényen debütál.


[MEDYA = twitter] 1439941286006513668 [/ MEDYA]
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Amit régebben is meg akartam kérdezni, hogy mi a szerepe annak, hogy a török drónok többsége nem hátra nyilazott szárnnyal születik, hanem a törzsre nagyon merőleges? Nem nagyon vagyok otthon a repülésben, nem tudom, hogy az ilyen kialakítás milyen előnyökkel és hátrányokkal jár együtt.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 105
113
Amit régebben is meg akartam kérdezni, hogy mi a szerepe annak, hogy a török drónok többsége nem hátra nyilazott szárnnyal születik, hanem a törzsre nagyon merőleges? Nem nagyon vagyok otthon a repülésben, nem tudom, hogy az ilyen kialakítás milyen előnyökkel és hátrányokkal jár együtt.
Szia,

"Rendes" repulok eseten is ez nagyon gyakori, ha hangsebesseg alatti gepekrol van szo:
Besenyei_P%C3%A9ter_-_Extra_300S.jpg


thumb2-aero-l-159-alca-czech-training-aircraft-czech-air-force-l-159-military-aircraft.jpg
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
ez valami vadászgép lesz?
Amennyire értem, az Akıncı és a MIUS kifejezetten a harci repülőgépek föld-földi küldetéseinek szimulálására lett kifejlesztve, ellentétben más típusú drónokkal. Amíg a Gökhan rakéta (Meteor Equivalent) meg nem érkezik, azt hiszem, csak lég-föld missziókra és SEAD-re fogják használni. Persze, még ha nem is olyan mozgékony, mint egy vadászrepülőgép, legalább képes járőrözni nagy hatótávolságú rendszerekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Igen, szerintem is a Akıncı és a MIUS kifejezetten felderítés és földi csapásmérés szerepkörökben lesz használva. Nemcsak a korlátozott manőverezőképesség, és lassú sebesség (MIUS is 12 km magasság alatt és 0,6 Mach max. sebességnél marad), hanem az integrált szenzor- és fegyverrendszerek miatt is. Az AESA radar képességeit nem ismerem annyira ami ezekben van, de optoelektronikai érzékelők konkrétan csak az alján van mindkettőnek.

Fegyverrendszerek tekintetében hagyományos bombák, siklóbomba, manőverező robotrepülőgép, ATGM -ek minden mennyiségben illetve érzékelővel ...

Levegő-levegő tekintetben Gökhan (meg Akdoğan) nincs. Van viszont mindkét géphez a rövid hatótávú IR érzékelős Bozdoğan meg a BVR radaros (?) Gökdoğan. Az előbbit idén F-16 -sra is rápróbálták. Szerintem ezek leginkább "ad-hoc" önvédelem lehetőségére lesznek - nem kifejezetten első vonalas vadászok ellen. Mondjuk egy-egy helikoptert vagy szubszonikus kiképző/csapásmérő gépet lekaphatnak, de szerintem ezt is csak akkor, ha muszáj.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Vlad