Torpedók, aknák

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 349
12 948
113
A kudarcos ATTDS program után a NAVY ismét nekifut a torpedó elhárító torpedó programnak.
A Northrop Grumman bemutatta az új Compact Rapid Attack Weapon (CRAW) torpedót.

Először a Virginia osztályú tengeralattjárók kapják meg az új fegyvert
A torpedónak egy érdekes SCEPS (Stored Chemical Energy Propulsion System) meghajtása van ami - mint írják - nem más mint egy masszív darab lítium fém amire kén-hexafuoride gázt engednek. A reakció során felszabaduló forró gázzal egy turbinát hajtanak meg. Ez a meghajtási mód jó gyorsulást biztosít a fegyvernek.

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
309
346
63
Ennek az indiai SMART ASW rakétahajtású torpedónak (vagy mi is a magyar terminológia?) van gyakorlati értelme? 40 cm-es Mk54 torpedó egy Mach 3-ra képes, 600+ km hatótávolságú rakétával, datalinkkel. Úgy értem, hogy a pontos célfelderítést úgyis hajó, és/vagy ASW heli/repülőgép végzi, nem? Nem célszerűbb ezekről ledobni egy ilyen könnyűtorpedót, ha megvan a kontakt? Miért kéne több száz km-ről kérni rá egy ilyen rakétát? Oké, hogy datalinken elvileg lehet korrigálni a koordinátákat, de mi van, ha közben elvesztik a kontaktot?
Szép mérnöki teljesítmény a rendszer, de nekem valahogy nem áll össze, hogy mi szükség van ekkora cécóra.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 743
8 404
113
Ennek az indiai SMART ASW rakétahajtású torpedónak (vagy mi is a magyar terminológia?) van gyakorlati értelme? 40 cm-es Mk54 torpedó egy Mach 3-ra képes, 600+ km hatótávolságú rakétával, datalinkkel. Úgy értem, hogy a pontos célfelderítést úgyis hajó, és/vagy ASW heli/repülőgép végzi, nem? Nem célszerűbb ezekről ledobni egy ilyen könnyűtorpedót, ha megvan a kontakt? Miért kéne több száz km-ről kérni rá egy ilyen rakétát? Oké, hogy datalinken elvileg lehet korrigálni a koordinátákat, de mi van, ha közben elvesztik a kontaktot?
Szép mérnöki teljesítmény a rendszer, de nekem valahogy nem áll össze, hogy mi szükség van ekkora cécóra.

Partvédelemnél szerintem jól jöhet, a célt meghatorzó helikopter bárhonnan származhat, nem muszály TA elhárító hadihajóról származnia.

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
297
827
93
Az eredeti videó sokkal jobb. Nagyon kíváncsi vagyok, hol választják folyóirat -szerkesztőiket

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
297
827
93
Közben a védekező torpedóval is foglalkoztak, legújabb állapotáról nem tudok.