1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev Tu-160 "Blackjack"

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

Ha van valahol 3000m-es leszállópálya igen.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Kunmadaras 2500m

4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Anno 1985-ben a mezőkövesdi reptér 3500 méteres betonjának semmi baja nem volt a három Tu-22M2-essel, vígan kiszolgálta. Pedig annak mind a fel-, mind pedig a leszállási úthossza több, mint a 160-asé. A ferihegyi pályák is bőiven elbírják, az 1-esé 3010 méter, a 2-esé 3700 méteres.

antigonosz, fip7, fishbed and 3 others like this.
  5. Allesmor Obranna

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

7. boki

boki Well-Known Member

Indulás-érkezés hosszabb videó

fishbed likes this.
  8. Allesmor Obranna

Érdekes együtt, egy időben látni a civil pilótatáskákat és a VMSzK ruházatot ZS-7-es sisakkal.

9. Roni

Roni Well-Known Member

Hogy látod van ennek a gépnek értelme ? Nem lenne elég pár száz db su-57 kh-59mk2 rakétával a közeljövőben?

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Pápa, én 4000m-re emlékszem.

11. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Erre a fehérnépre mehetne a kemtrélj, elviselhetetlen hangja van...

12. Allesmor Obranna

Ilyen hosszú beton soha nem volt hazánkban. A leghosszabb pálya a ferihegyi kettes, vagy 31R/13L. 3700 méteres és ezzel Heathrow után a kontinens második leghosszabb nem orosz pályája.
    Heathrow egyik betonja 3900m hosszú, ehhez képest Zsukovszkijban a hosszabik csík 5500 méteres.

Pápa 2500/60 méteres szabvány futófelülettel bírt, míg 84-ben vissza nem kurtították a felújítás során 2400 méteresre.
    Most tervben van a NATO részéről egy jelentősebb pályahossz-növelés.

fishbed likes this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én elhiszek mindent, nekem az ottaniak mondták. Aki mondta ezek szerint nem jól tudta, mert fixen emlékszem hogy azt mondták, 4km a hosszú pálya, 8km egy járőr útvonal az őrszobáról.

14. Allesmor Obranna

De nem a pályát járták körbe, hanem a repteret! :)

gacsat likes this.
  15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nyilván, csak a hosszú pálya az maga a pálya volt, nekem úgy mondták, 4km kifutó, és 4km az oda vissza út, összesen 8 a kanyar.
    Én neked elhiszem hogy úgy van ahogy mondod, csak nekem nem ezt mondták, ennyi. Én meg mikor ott voltam, le nem mértem, elhittem.

16. Allesmor Obranna

Nem nekem kell hinned, hanem a google térképnek. Nézd meg a repteret. Ott se helye, se nyoma nincs egy 4km hosszú betonnak.

dudi likes this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Dehogy nézem, elhiszem. Igazából nekem édes mindegy hogy 2400m, vagy 4000m. Leírtam amit mondtak régen, és elhiszem amit írsz.

18. Allesmor Obranna

Én is elhiszem amit írok, így már nagy az egyetértés köztünk. :)

zsolti and fip7 like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

A gugli föld szerint 2401méter... :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

zsolti, csibeszke and Pocok75 like this.
  20. zsolti

zsolti Well-Known Member

A maradék 1599m-en még rajtafelejtették a Szovjet időkből otthagyott leárnyékoló álcát, és még ketyeg őrlángon :D!

Ezen oldal megosztása