UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Nyilván nem egész állatokat vitt fel a bárkára, hanem GEnetikai CImeket, egy pipetta végén, esetleg 1 pendrájvban.
Azért hulyék ne legyunk, mekkora csónak kellene, hogy minden állatból, növénybol legyen 2-2 darab, azoknak kaja, pia, no meg az állatoknál van output is.
Ma sincs akkora ladik, amivel ezt meg lehetne lépni.
Nagyon humoros vagy. Még elgondolni is vicces, hogy Noé és a purgyéi rohangásznak a világ összes részén pipettával a kézben. :D:D

De még ha csak a Fekete tengernél volt az esemény, az is nagy meló lehetett.
:D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Nagyon humoros vagy. Még elgondolni is vicces, hogy Noé és a purgyéi rohangásznak a világ összes részén pipettával a kézben. :D:D

De még ha csak a Fekete tengernél volt az esemény, az is nagy meló lehetett.
:D



Azért írtam másik opciót.
Te legalább figyelsz. ;)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Szerintem ebben igazuk volt:):)
images


Az ufonauták köztünk vannak. :D
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Én nagyon tudnék örülni, ha földi lenne az a technológia, ami itt ott előjön. Mert akkor az emberi időn belül le fog csorogni a hétköznapokba is.

Egy dolgot nem értek. Hogyhogy még nem jött eddig elő olyan infó, hogy bármely ország légiereje ilyen jellegű azonosítatlan valamire ( ami biztosan nem polgári repülő) indított volna egy két rakétát, vagy legalább egy sorozatot?

Fura, hogy az us navy nál " van rá protokoll" hogy ilyen esetben nem lőnek. Ez nekem nem kerek. Talán egyszer egy ilyen incidens rosszul sült el? Vagy az egész szivárogtatás dezinfó? De akkor miről tereli el a figyelmet? Úgy, hogy közben impotens szervezetek benyomását keltik?

De legalább már nem csak a kérdések száma nő!

Hat siman lehet olyan tech, ami csucsszuper, csak 5 even belul a pilota rakot kap es meghal vagy ilyesmi. Az meg nem gyorsan szivarog a hetkoznapokba. Es volt ilyenre pelda a tortenelemben, ugy tudom mikor a szovjetek kiserleteztek nuklearis meghajtasu bombazoprototipussal, akkor az akkori tech. szint miatt le kellett hagyniuk a pilotak sugarvedelmet stb. . . .
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Hat siman lehet olyan tech, ami csucsszuper, csak 5 even belul a pilota rakot kap es meghal vagy ilyesmi. Az meg nem gyorsan szivarog a hetkoznapokba. Es volt ilyenre pelda a tortenelemben, ugy tudom mikor a szovjetek kiserleteztek nuklearis meghajtasu bombazoprototipussal, akkor az akkori tech. szint miatt le kellett hagyniuk a pilotak sugarvedelmet stb. . . .
Logikus gondolat.
Bár manapság a pilóta sem szükséges már feltétlenül.
Sajnos a fejlődésnek gyakran magas az ára.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Elvileg ma történik meg a nagy nyilvánosságra hozás, ha jól sejtem. :D
Addig is, miközben teljesen lerágom a körmeimet az izgalomtól, eszembe jutott még valami a 3 FLIR videóval kapcsolatban, amikről talán lelövik majd a "poént" a jelentésben, talán nem..
Ugye még egyszer, ezekről lenne szó:




A videók elvileg AN/ASQ-228 ATFLIR poddal készültek, ami képes infravörös és látható tartományban is érzékelni.
Na most, az első videó "ősrégi", 2004-ben készült és a minősége olyan is, vagyis gyenge. Két dolog érdekes rajta, az egyik, hogy látható és inframódban is van felvétel, a másik, hogy látható módban a tárgy sötétnek látszik (a pilóták elmondása szerint meg hófehér volt), de egyáltalán nem kivehetőek a részletek a minőség (hiánya) miatt.
A másik két videó elvileg 2014-ben és 2015-ben készült. Már jobb a minőségük, köszönhetően vagy annak, hogy az ATFLIR érzékelőit fejlesztették időközben, vagy annak, hogy a rögzítés történt fejlettebb eszközre, vagy mindkettőnek.
Na de mi az igazán érdekes? Az, hogy ennél a két későbbi felvételnél már csak infrában mutatják a tárgyakat. Pedig, a jobb minőség miatt, látható tartományban sokkal többet mutathatna, különösen a "GIMBAL" nevű videó. Ez vajon miért lehet? A pilóták valamiért nem kapcsoltak látható tartományra is egy ilyen érdekes tárgy esetén? Vagy van látható tartományban is felvétel, csak azt a részt nem hozták nyilvánosságra?
 
T

Törölt tag 1945

Guest
...
Na de mi az igazán érdekes? Az, hogy ennél a két későbbi felvételnél már csak infrában mutatják a tárgyakat. Pedig, a jobb minőség miatt, látható tartományban sokkal többet mutathatna, különösen a "GIMBAL" nevű videó. Ez vajon miért lehet? A pilóták valamiért nem kapcsoltak látható tartományra is egy ilyen érdekes tárgy esetén? Vagy van látható tartományban is felvétel, csak azt a részt nem hozták nyilvánosságra?

Látható tartományban látszott volna a videón a felségjelzése is a célnak.
:rolleyes:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Nincs itt semmi látványosság tessenek oszolni. :)

"Leon Panetta, a CIA volt igazgatója egy interjúban úgy fogalmazott, hogy a rengeteg különös radarészlelés hátterében többnyire Oroszország, Kína vagy egyéb országok felderítő drónjai vannak, amelyeket csupán atipikus méretük, esetleg beépített zavarórendszerük miatt követnek le ennyire érthetetlen módokon a műszereink.

A Földön túli világgal hivatásszerűen foglalkozó Neil deGrasse Tyson pedig még ennél is prózaibb verziót tart a legvalószínűbbnek: minden valaha készített optikai műszer produkál bugokat és „optikai csalódásokat”, a szóban forgó észlelések zöme tehát valójában a képalkotó eljárásaink banális hibajelensége szerinte.
A jeles asztrofizikus félviccesen rögzíti egyébként azt is, hogy amint igazolást nyerne, hogy egy repülő tárgyat földönkívüli alkotott, azt onnantól már nem is nevezhetnénk ufónak, hiszen az a definíció szerint azonosítatlan eredetű objektumokat jelent."

 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: wolfram and fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Elvileg ma történik meg a nagy nyilvánosságra hozás, ha jól sejtem. :D
Addig is, miközben teljesen lerágom a körmeimet az izgalomtól, eszembe jutott még valami a 3 FLIR videóval kapcsolatban, amikről talán lelövik majd a "poént" a jelentésben, talán nem..
Ugye még egyszer, ezekről lenne szó:




A videók elvileg AN/ASQ-228 ATFLIR poddal készültek, ami képes infravörös és látható tartományban is érzékelni.
Na most, az első videó "ősrégi", 2004-ben készült és a minősége olyan is, vagyis gyenge. Két dolog érdekes rajta, az egyik, hogy látható és inframódban is van felvétel, a másik, hogy látható módban a tárgy sötétnek látszik (a pilóták elmondása szerint meg hófehér volt), de egyáltalán nem kivehetőek a részletek a minőség (hiánya) miatt.
A másik két videó elvileg 2014-ben és 2015-ben készült. Már jobb a minőségük, köszönhetően vagy annak, hogy az ATFLIR érzékelőit fejlesztették időközben, vagy annak, hogy a rögzítés történt fejlettebb eszközre, vagy mindkettőnek.
Na de mi az igazán érdekes? Az, hogy ennél a két későbbi felvételnél már csak infrában mutatják a tárgyakat. Pedig, a jobb minőség miatt, látható tartományban sokkal többet mutathatna, különösen a "GIMBAL" nevű videó. Ez vajon miért lehet? A pilóták valamiért nem kapcsoltak látható tartományra is egy ilyen érdekes tárgy esetén? Vagy van látható tartományban is felvétel, csak azt a részt nem hozták nyilvánosságra?
Engem ezek a videók nem győznek meg. Életlenek, semmi támpontot nem adnak. Láthatunk ez egyiken egy robotrepülőgépet, a másiknál a videót készítő kifordul és úgy hat, mintha a tárgy elszáguldana.

Én hiszek abban, hogy a határtalan univerzumban máshol is van fejlett civilizáció, de semmiképpen nem akarok bedőlni annak a maszlagnak, amit rám akarnak erőltetni. :)
 

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Sziasztok,
0
Egy rendőr barátom ajánlotta ezt a magyar fórumot, hogy itt folyik magyar diskurzus a mai reportról (amit lehet csak a kongresszusban kapnak meg, a halandók majd jövő héten). Én naponta követem a Reddit-en és Twitteren a legfontosabb híreket, a magyar tájékoztatás harmat gyenge, olyan interjúk mennek kint amiről egy sor beszámoló sincs. A hátránya, hogy angolul tudni kell hozzá, szerencsére tudok, de (angol) feliratot mindig bekapcsolom, hogy tutira értsem.

A lényeg, hogy a Loui Elizondo-val készült interjúkat nézzétek, szerintem ennél a tagnál nagyobb hazafi nem sok van manapság. Próbálták ugyan elsikálni fentről, hogy mit csinált a pentagonban közel 10 évig, de szerencsére több hiteles ember, köztük szenátorok is megerősítették. Szerencsére nem fóliasipkás idióta, hanem katonai hírszerző volt majd az ő részlege vezette közel egy éttizedig az UFO / UAP kutatást amíg 2017-ben ki nem szállt és most kivülről pusholja az egész folyamatot, ennek első állomása a 2017-ben nyilvánosságra került videók voltak. Az első lépés a téma stigmatizálásának megszüntetése és a mainstream médiában való megjelenítése volt, ez sikerült. Az is már egy nagy eredmény így 70 év után, hogy beismeri az amerikai védelmi minisztérium / Pentagon, hogy igen, mégiscsak léteznek ezek a repülő dolgok, amik olyan manővereket hajtanak végre ami fizikailag lehetetlen. Próbálják az oroszokra meg a kínaiakra fogni, de kizárt dolog, hogy ha ilyen technológiájuk lenne (nem csak a 2004-es Nimitz eset óta látják ezeket, évtizedekkel korábbról is vannak hiteles katonai beszámolók)

A legutóbbi podcastben az egyik legutolsó kérdés az volt felé, hogy hogyan reagálnának arra az emberek, ha mindent látnának amit ő látott., a válasza döbbenet, odatekertem, de az egészet érdemes végignézni mert nagyon fontos és érdekes kérdések hangzanak el benne:
. (próbálok leiratot keresni és lefordítani, ha van akinek szüksége van rá)

Bármi is fog a napokban kijönni (az idegenek beismerése biztosan nem), a lényeg, hogy sok újabb kérdést fog felvetni és azokkal lehet majd a disclosure következő szintjét elérni, a nyilvánosság ésa média erejével együtt természetesen.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and merleg

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Engem ezek a videók nem győznek meg. Életlenek, semmi támpontot nem adnak. Láthatunk ez egyiken egy robotrepülőgépet, a másiknál a videót készítő kifordul és úgy hat, mintha a tárgy elszáguldana.

Én hiszek abban, hogy a határtalan univerzumban máshol is van fejlett civilizáció, de semmiképpen nem akarok bedőlni annak a maszlagnak, amit rám akarnak erőltetni. :)
Senki sem akar rád erőltetni semmit. Hagyják majd, hogy saját magadtól gyere rá a dolgokra...
Sziasztok,
0
Egy rendőr barátom ajánlotta ezt a magyar fórumot, hogy itt folyik magyar diskurzus a mai reportról (amit lehet csak a kongresszusban kapnak meg, a halandók majd jövő héten). Én naponta követem a Reddit-en és Twitteren a legfontosabb híreket, a magyar tájékoztatás harmat gyenge, olyan interjúk mennek kint amiről egy sor beszámoló sincs. A hátránya, hogy angolul tudni kell hozzá, szerencsére tudok, de (angol) feliratot mindig bekapcsolom, hogy tutira értsem.

A lényeg, hogy a Loui Elizondo-val készült interjúkat nézzétek, szerintem ennél a tagnál nagyobb hazafi nem sok van manapság. Próbálták ugyan elsikálni fentről, hogy mit csinált a pentagonban közel 10 évig, de szerencsére több hiteles ember, köztük szenátorok is megerősítették. Szerencsére nem fóliasipkás idióta, hanem katonai hírszerző volt majd az ő részlege vezette közel egy éttizedig az UFO / UAP kutatást amíg 2017-ben ki nem szállt és most kivülről pusholja az egész folyamatot, ennek első állomása a 2017-ben nyilvánosságra került videók voltak. Az első lépés a téma stigmatizálásának megszüntetése és a mainstream médiában való megjelenítése volt, ez sikerült. Az is már egy nagy eredmény így 70 év után, hogy beismeri az amerikai védelmi minisztérium / Pentagon, hogy igen, mégiscsak léteznek ezek a repülő dolgok, amik olyan manővereket hajtanak végre ami fizikailag lehetetlen. Próbálják az oroszokra meg a kínaiakra fogni, de kizárt dolog, hogy ha ilyen technológiájuk lenne (nem csak a 2004-es Nimitz eset óta látják ezeket, évtizedekkel korábbról is vannak hiteles katonai beszámolók)

A legutóbbi podcastben az egyik legutolsó kérdés az volt felé, hogy hogyan reagálnának arra az emberek, ha mindent látnának amit ő látott., a válasza döbbenet, odatekertem, de az egészet érdemes végignézni mert nagyon fontos és érdekes kérdések hangzanak el benne:
. (próbálok leiratot keresni és lefordítani, ha van akinek szüksége van rá)

Bármi is fog a napokban kijönni (az idegenek beismerése biztosan nem), a lényeg, hogy sok újabb kérdést fog felvetni és azokkal lehet majd a disclosure következő szintjét elérni, a nyilvánosság ésa média erejével együtt természetesen.
Igen, sajnos Magyarországra mindig csak fázis késéssel érnek ide a nyugati trendek. (bár némely esetben ez pozitívum) Ezért is szoktam külföldi hírcsatornák híreit belinkelni, mert ami ott történik az előbb-utóbb ide is átgyűrűzik.
A videó linkjét köszönjük, én feltétlenül megnézem majd, mert még nem láttam idáig ezt a konkrét riportot.

Egyébként a Washington Post is csinált interjút vele, azt is érdemes megnézni:
 
  • Tetszik
Reactions: GaBRiWaZ

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Senki sem akar rád erőltetni semmit. Hagyják majd, hogy saját magadtól gyere rá a dolgokra...
Én hagynám magam meggyőzni, de eddig nem jött össze. Azért volt már néhányszor, amikor meginogtam. :) Pl. a jeruzsálemi UFO, talán azért, mert jól néz ki és ingerli a fantáziámat. :)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Sziasztok,
0
Egy rendőr barátom ajánlotta ezt a magyar fórumot, hogy itt folyik magyar diskurzus a mai reportról (amit lehet csak a kongresszusban kapnak meg, a halandók majd jövő héten). Én naponta követem a Reddit-en és Twitteren a legfontosabb híreket, a magyar tájékoztatás harmat gyenge, olyan interjúk mennek kint amiről egy sor beszámoló sincs. A hátránya, hogy angolul tudni kell hozzá, szerencsére tudok, de (angol) feliratot mindig bekapcsolom, hogy tutira értsem.

A lényeg, hogy a Loui Elizondo-val készült interjúkat nézzétek, szerintem ennél a tagnál nagyobb hazafi nem sok van manapság. Próbálták ugyan elsikálni fentről, hogy mit csinált a pentagonban közel 10 évig, de szerencsére több hiteles ember, köztük szenátorok is megerősítették. Szerencsére nem fóliasipkás idióta, hanem katonai hírszerző volt majd az ő részlege vezette közel egy éttizedig az UFO / UAP kutatást amíg 2017-ben ki nem szállt és most kivülről pusholja az egész folyamatot, ennek első állomása a 2017-ben nyilvánosságra került videók voltak. Az első lépés a téma stigmatizálásának megszüntetése és a mainstream médiában való megjelenítése volt, ez sikerült. Az is már egy nagy eredmény így 70 év után, hogy beismeri az amerikai védelmi minisztérium / Pentagon, hogy igen, mégiscsak léteznek ezek a repülő dolgok, amik olyan manővereket hajtanak végre ami fizikailag lehetetlen. Próbálják az oroszokra meg a kínaiakra fogni, de kizárt dolog, hogy ha ilyen technológiájuk lenne (nem csak a 2004-es Nimitz eset óta látják ezeket, évtizedekkel korábbról is vannak hiteles katonai beszámolók)

A legutóbbi podcastben az egyik legutolsó kérdés az volt felé, hogy hogyan reagálnának arra az emberek, ha mindent látnának amit ő látott., a válasza döbbenet, odatekertem, de az egészet érdemes végignézni mert nagyon fontos és érdekes kérdések hangzanak el benne:
. (próbálok leiratot keresni és lefordítani, ha van akinek szüksége van rá)

Bármi is fog a napokban kijönni (az idegenek beismerése biztosan nem), a lényeg, hogy sok újabb kérdést fog felvetni és azokkal lehet majd a disclosure következő szintjét elérni, a nyilvánosság ésa média erejével együtt természetesen.

Üdv a fedélzeten!
:)
 

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Luis Elizondo kb. minden második interjújában elmondja, hogy ami katonai felvételeket (légi,földi, hajóról) ő látott a Pentagonban (ahol közel egy évtizedet töltött ennek a részlegnek a vezetőjeként) azok mérföldekkel jobbak és bárki számára meggyőzőek lennének annál a 3 videónál ami kikerült és az a 3 videó nem véletlenül néz ki olyan fosul ahogy kinéz. A céljuk, hogy kierőszakolják ezeknek a nyilvánosságra hozását. A legjobb katonai anyag szerinte 50 feet távolságról (15 méter) készült, és egy másik interjúban határozottan állítja, hogy pl a tic tac eszközökben egy darab csavar és illesztés sincs. El lehet gondolkozni ezeken is.

Közben most futottam ebbe, ne várjatok semmit mára, nyilván a kongresszusi tagok is csak rébuszokban beszélhetnek, ha szivárogtatnak mennek a sittre: