UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Nesztek egy "kis" csemege, nem szarral gurigázik a NARCAP (ha vki ezt kamuból rakta össze, megemelem a kalapom) Nem kicsit vannak benne durva dolgok és azt a viccet el lehet felejteni, hogy ez csak 2004 óta téma (szeretnék, ha az emberek nem jönnének azzal, hogy 70 évig miért is volt ez tagadva, ezért letagadják a régi eseteket), meg jajjajjaj nem gyűjtött a légierő adatott jajjajajaj: https://drive.google.com/file/d/1FIyprY7ynfp_qAdBOFt7t8GPJhvSruc8/view

A konkrétan megtörtént eseteket apróval az "example" résznél lehet olvasni, vannak finomságok dögivel. Nyilván egy ilyet nem mertek volna most kinyomni. A fenti videót amit beraktam meg ne felejtsétek el megnézni, döbbebet. Még akkor is ha a fószernak hamarosan megjelenik a könyve (amiben még részletesebben lesznek infók) https://twitter.com/rosscoulthart
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
Nesztek egy "kis" csemege, nem szarral gurigázik a NARCAP (ha vki ezt kamuból rakta össze, megemelem a kalapom) Nem kicsit vannak benne durva dolgok és azt a viccet el lehet felejteni, hogy ez csak 2004 óta téma (szeretnék, ha az emberek nem jönnének azzal, hogy 70 évig miért is volt ez tagadva, ezért letagadják a régi eseteket), meg jajjajjaj nem gyűjtött a légierő adatott jajjajajaj: https://drive.google.com/file/d/1FIyprY7ynfp_qAdBOFt7t8GPJhvSruc8/view

A konkrétan megtörtént eseteket apróval az "example" résznél lehet olvasni, vannak finomságok dögivel. Nyilván egy ilyet nem mertek volna most kinyomni. A fenti videót amit beraktam meg ne felejtsétek el megnézni, döbbebet. Még akkor is ha a fószernak hamarosan megjelenik a könyve (amiben még részletesebben lesznek infók) https://twitter.com/rosscoulthart

Hát, lehet csak a könyve eladását akarja kissé felturbózni...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Ross Coulthart nem szorul rá, nem valami ismeretlen fóliasipkás senki: https://www.icij.org/journalists/ross-coulthart/
de ha megnézed a videót egészben (40 perctől érdemes kezdeni) akkor magad is rájössz.
Itt csak egy kedvcsináló rövid részlet a korábban már általam belinkelt egész videóhoz (hála a kapcsolati rendszerének ami az oknyomozó újságírás révén jöhetett neki össze)

Szerintem ez az egyetlen esély, hogy kiderüljenek dolgok, ami ellen nem tud védekezni a Pentagon, amikor valaki már tudja, hogy nincs sok hátra neki és nincs vesztenivalója, erről (is) szól ez a részlet, akiről pedig szó van, abszolút valid személy volt:

CC-vel érdemes angol feliratot bekapcsolni, ha az segít a megértésben, csak hang alapján nekem sem mindig tiszta minden
 

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Egy kis adalék a fenti videóhoz tartozó teljes anyagból, egy kommentből fordítottam / javítottam ahol logikátlan volt, lényegi részen nem változtattam:

"Ez a podcast talán az egyik leghihetőbb történet, és alapvetően leleplezi a közelmúltbeli fejleményeket. Mint ahogy a "program" is hatalmas, az eltussolásra költött pénz is óriási. Az is világossá válik, hogy ez egy versenyfutássá alakult azok között, akik nagy valószínűséggel a roncsok birtokában vannak és visszafejtésükön dolgoznak. Erről szól ez a nyilvánosságra hozatali dolog, ez egy kétségbeesett kísérlet (Luis elizondo kivételt képez ez alól), hogy a közbeszéd irányát ellenőrzés alá vonják, mert egyre többen kezdenek beszélni hadseregből, légierőből és egyéb szervezetekből.

A legérdekesebb rész ebben a podcastban számomra talán az a hatalmas ufó volt, ami az USA legtitkosabb antennamezője felett lebegett Ausztráliában, pont amikor idősebb Bush a Defcon 3-ra ment."


Teljes podcast, ahhoz a részhez tekertem ahol elkezd beszélni az oroszokról, kínaiakról és versenyről
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
210219407_2517833108350967_2336140342236580866_n.jpg
 

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Robert Salas is szeretne hozzájárulni a feltáráshoz, ő volt a parancsnok az egyik amerikai nukleáris rakétabázison Montanában 1967-ben, amikor az UFO/k megjelentek és szépen lekapcsolták a rakétavezérlést a silóban. Előszedett néhány hasznos papírt amivel más hasonló eseteket lehet alátámasztani, többek között olyan is volt, amikor a kilövési folyamatot indították el aztán leállították, a katonák csak nézni tudták:
Készült erről és az összes hasonló esetről egy rövid összefoglaló dokumentum film, a katonai kihallgatások papírjai alapján, ugyanis szépen ábrázolható térképen, hogy az elmúlt évtizedekben meglepő módon több hasonló létesítménynél is előfordult hasonló. Hol csak 1 azonosítatlan tárgy jelent meg, hol több. Összvissz 48 perc, érdemes megnézni:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Kis olvasnivaló. :)


 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
  • Tetszik
Reactions: fip7

GaBRiWaZ

Member
2021. június 25.
13
33
13
Ennek van valami hivatalosnak tekinthető forrása? Mert erősen furcsállom, hogy egy ilyen jelentés csak egy bulvár lapban jelent meg...
Azért bulvárlap, mert évtizedeken át stigmatizált volt mindenki akinek bármilyen tapasztalata volt ufo-kkal. Nagyon durván pörög a média gépezet az elmúlt hetekben, konkrétan az összes milliós nézettségű amerikai hírcsatornán volt már a témáról műsor, és akkor most rámentek a streaming szolgáltatókra is, először pár napja a J. J. Abrams sorozata lett augusztusra kitűzve a Showtime-on (
UFO_KeyArt_0001.jpeg
ma pedig frissen a Netflix, ő már nem szarakodik, egyből az alienekről szóló sorozatot jelentett be:

Mi a fene van folyamatban, mikor 3-4 éve még bárkit kiröhögtek aki felvetette a témát, nemhogy adásba került volna?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Azért bulvárlap, mert évtizedeken át stigmatizált volt mindenki akinek bármilyen tapasztalata volt ufo-kkal. Nagyon durván pörög a média gépezet az elmúlt hetekben, konkrétan az összes milliós nézettségű amerikai hírcsatornán volt már a témáról műsor, és akkor most rámentek a streaming szolgáltatókra is, először pár napja a J. J. Abrams sorozata lett augusztusra kitűzve a Showtime-on (
UFO_KeyArt_0001.jpeg
ma pedig frissen a Netflix, ő már nem szarakodik, egyből az alienekről szóló sorozatot jelentett be:

Mi a fene van folyamatban, mikor 3-4 éve még bárkit kiröhögtek aki felvetette a témát, nemhogy adásba került volna?
Ennek van valami hivatalosnak tekinthető forrása? Mert erősen furcsállom, hogy egy ilyen jelentés csak egy bulvár lapban jelent meg...
Lehozta a New York Post is: https://nypost.com/2021/06/28/dogfights-near-misses-and-disabled-weapons-inside-frances-ufo-probe/

Igen, részben pont ezért gondolom, hogy szándékosan szivárogtatnak fentről, az óriási média-propaganda miatt. Felkészítik az emberiséget a földönkívüliek létezésére, mire odaérünk, hogy bejelentik a létezésüket már senkit sem fog meglepetésként érni.
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Lehozta a New York Post is: https://nypost.com/2021/06/28/dogfights-near-misses-and-disabled-weapons-inside-frances-ufo-probe/

Igen, részben pont ezért gondolom, hogy szándékosan szivárogtatnak fentről, az óriási média-propaganda miatt. Felkészítik az emberiséget a földönkívüliek létezésére, mire odaérünk, hogy bejelentik a létezésüket már senkit sem fog meglepetésként érni.
Szerintem te továbbra is fogalmi zavarban vagy! Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják.
Korábban is voltak UFO témájú ikonikus filmek, sorozatok, ez csak az maszülötteknek új.

Továbbá hadjuk már ezt a felkészítős baromságot! Értelmes logikus választ még nem tudtatok adni, miben áll a felkészülés, mire is kell felkészülni stb.

Aki nem a föld alatt él és látott már mondjuk tv-t, az pont tisztában lehet a földön kívüli inteligens élet lehetőségével. Pár gyenge minőségű felvétel ezen aztán nem változtat.

Ok, többet beszélnek róla a mainstreamben is, de semmivel sem vagyunk előrébb! A nagyon várt jelentésből is az derült ki amire minden józan gondolkodó számíthatott... Nagy semmi!

Vegyük a tényeket..
Folyamatosan nőnek a telepített megfigyelő berendezések száma, és azok egyre jobb képi minőséget produkálnak, ennek ellenére továbbra sincs bizonyított erejű megfigyelés, csak kamu felvételek, néhány lúd, lemenő nap, túlfókuszált repülő, stb. Csak egy nagyon kis százalék valódi Unidentified jelenség, és azoknál se egyértelmű miért ne lehetne földi eredetű...

De te bejelentést vizionálsz, minden alap nélkül, csak mert most ezt felkapta a mainstream...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Szerintem te továbbra is fogalmi zavarban vagy! Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják.
Korábban is voltak UFO témájú ikonikus filmek, sorozatok, ez csak az maszülötteknek új.

Továbbá hadjuk már ezt a felkészítős baromságot! Értelmes logikus választ még nem tudtatok adni, miben áll a felkészülés, mire is kell felkészülni stb.

Aki nem a föld alatt él és látott már mondjuk tv-t, az pont tisztában lehet a földön kívüli inteligens élet lehetőségével. Pár gyenge minőségű felvétel ezen aztán nem változtat.

Ok, többet beszélnek róla a mainstreamben is, de semmivel sem vagyunk előrébb! A nagyon várt jelentésből is az derült ki amire minden józan gondolkodó számíthatott... Nagy semmi!

Vegyük a tényeket..
Folyamatosan nőnek a telepített megfigyelő berendezések száma, és azok egyre jobb képi minőséget produkálnak, ennek ellenére továbbra sincs bizonyított erejű megfigyelés, csak kamu felvételek, néhány lúd, lemenő nap, túlfókuszált repülő, stb. Csak egy nagyon kis százalék valódi Unidentified jelenség, és azoknál se egyértelmű miért ne lehetne földi eredetű...

De te bejelentést vizionálsz, minden alap nélkül, csak mert most ezt felkapta a mainstream...
"
Szerintem te továbbra is fogalmi zavarban vagy! Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják.
Korábban is voltak UFO témájú ikonikus filmek, sorozatok, ez csak az maszülötteknek új."

Tiszteletben tartom a véleményed. Szerinted fogalomzavaros vagyok, szerintem meg nem.
" Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják."
Szó sincs ilyesmiről. Nem csak a tv műsorokból vonom le ezt a következtetést, hanem a hivatalos szervek megváltozott hozzáállásából is. A pilóták tanúvallomásai, a "kiszivárgott" felvételek mind ezt erősítik. Vajon miért most kezdtek el kiszivárgoni azok a felvételek? Vajon miért most kezdtek el foglalkozni a pilóták tanúvallomásaival? A 30 évvel ezelőtt szolgált pilóták nem láttak semmit? Egyáltalán miért változott meg viszonylag hirtelen a "légkör", miért kezdtek el ezzel a témával annyit foglalkozni?
"Továbbá hadjuk már ezt a felkészítős baromságot! Értelmes logikus választ még nem tudtatok adni, miben áll a felkészülés, mire is kell felkészülni stb."
A felkészülés arra kell, hogy elfogadtassák a tényt, nem vagyunk egyedül, és látogatnak is minket. Maga a felkészülés pedig abban áll, hogy 0-24-ben ezt tolják az arcunkba, immáron komoly hangvétellel. Legalább odáig jussunk el, hogy feltételezzük, hogy van ennek valami oka. És hogy miért kell felkészíteni? Azért, hogy az átmenet sima legyen. Sokszor leírtam: mire eljutunk odáig, hogy beismerik a földönkívüliek létezést, már senkit sem fog igazán meglepetésként érni. Ellenben ha egy villámcsapásként ér, az problémákat okozhat, ilyenkor kiszámíthatatlan a tömegek viselkedése.Ha neked van jobb magyarázatod erre, mint a felkészítés, akkor légyszíves oszd meg velünk, mert nem vagyok a bölcsek kövének a birtokában, én is csak feltételezek valamit. Biztos vagyok benne, hogy további anyagok fognak "kiszivárogni" a Pentagontól, készülnek a dokumentumfilmek is, a riportok, egy szóval nem lesz jegelve a téma a közel jövőben sem.
"Aki nem a föld alatt él és látott már mondjuk tv-t, az pont tisztában lehet a földön kívüli inteligens élet lehetőségével. "
Ez így van, csak eddig ez az opció az alufóliasapkásoknak volt fenntartva. Legalább is az az állítás, hogy látogatnak is minket. De én még emlékszem, hogy gyerekkoromban a Discovery-n olyan dokumentumfilmet vetíttek, ahol még az egyik tudós amellett érvelt, hogy szerinte nincs más élet az Univerzumban, csak mi... Na, onnan jutottunk el idáig, hogy most már nem azon vitatkozunk, hogy van-e élet máshol, hanem azon, hogy jelen vannak-e a bolygónkon, vagy sem.
"Pár gyenge minőségű felvétel ezen aztán nem változtat."
Tényleg nem. Őszintén remélem, hogy lesznek jobb felvételek is, a véleményem szerint lesznek is, de csak a végső szakaszban. Amit még jobban remélek, hogy egyszer szabad szemmel is észlelsz egy olyan jelenséget, amit nem tudsz majd megmagyarázni.
"Ok, többet beszélnek róla a mainstreamben is, de semmivel sem vagyunk előrébb! "
Előrébb vagyunk valamivel, még ha kicsivel is: elismerték az UFO-k létezését, hogy vannak olyan objektumok az égen, amiket nem tudnak megmagyarázni. Ezt eddig is tudtuk, de ez a hivatalos beismerés mégis nagy szám, mert felvételek és a hadsereg pilótáinak a beszámolói is alátámasztják.Ezenkívül most már anélkül gondolhatja valaki azt, hogy látogatnak minket földönkívüliek, hogy alufóliasapkásnak bélyegeznék.
"A nagyon várt jelentésből is az derült ki amire minden józan gondolkodó számíthatott... Nagy semmi!"
Igen, erre mondják azt, hogy nesze semmi, fogd meg jól. Arra jó volt, hogy fel hypolják a témát és közbeszéd tárgyává tegyék.

Összegezve: kis lépésekben, de azért haladunk. Akinek van jobb magyarázata, mint a tömegek felkészítése, az ne tartsa magában!
 
  • Tetszik
Reactions: GaBRiWaZ

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
"
Szerintem te továbbra is fogalmi zavarban vagy! Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják.
Korábban is voltak UFO témájú ikonikus filmek, sorozatok, ez csak az maszülötteknek új."

Tiszteletben tartom a véleményed. Szerinted fogalomzavaros vagyok, szerintem meg nem.
" Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják."
Szó sincs ilyesmiről. Nem csak a tv műsorokból vonom le ezt a következtetést, hanem a hivatalos szervek megváltozott hozzáállásából is. A pilóták tanúvallomásai, a "kiszivárgott" felvételek mind ezt erősítik. Vajon miért most kezdtek el kiszivárgoni azok a felvételek? Vajon miért most kezdtek el foglalkozni a pilóták tanúvallomásaival? A 30 évvel ezelőtt szolgált pilóták nem láttak semmit? Egyáltalán miért változott meg viszonylag hirtelen a "légkör", miért kezdtek el ezzel a témával annyit foglalkozni?
"Továbbá hadjuk már ezt a felkészítős baromságot! Értelmes logikus választ még nem tudtatok adni, miben áll a felkészülés, mire is kell felkészülni stb."
A felkészülés arra kell, hogy elfogadtassák a tényt, nem vagyunk egyedül, és látogatnak is minket. Maga a felkészülés pedig abban áll, hogy 0-24-ben ezt tolják az arcunkba, immáron komoly hangvétellel. Legalább odáig jussunk el, hogy feltételezzük, hogy van ennek valami oka. És hogy miért kell felkészíteni? Azért, hogy az átmenet sima legyen. Sokszor leírtam: mire eljutunk odáig, hogy beismerik a földönkívüliek létezést, már senkit sem fog igazán meglepetésként érni. Ellenben ha egy villámcsapásként ér, az problémákat okozhat, ilyenkor kiszámíthatatlan a tömegek viselkedése.Ha neked van jobb magyarázatod erre, mint a felkészítés, akkor légyszíves oszd meg velünk, mert nem vagyok a bölcsek kövének a birtokában, én is csak feltételezek valamit.
Nincsenek társadalmi ismeretek arra vonatkozóan, hogy milyen reakciókát válltanának ki az emberekből az élienek. Egyébként is különbséget kell tenni inteligens létforma mint fogalom, és a földre látogatok között, már csak azért is, mert aki látott már StarWars-t, stb, sci-fit azok már gyakorlatilag már nem újdonság. Az idelátogató ET már más tészta, és arra aligha készítenek fel az ilyen-olyan videók.

Az okok közt a legvalószínűbb, mint a legtöbb esetben a pénz!.! A Netflix is hasznot húz belőle ahogy a többi média is, érdekük rájátszani... UFO-ra hivatkozva lehet a védelmi kiadásokat növelni, újabb szerződéseket kötni, stb..
de lehet dezinfirmáció figyelem elterelés is..
MindezekRe nagyságrendekkel nagyobb az esély, mint az itt bénázó ET-re.
Biztos vagyok benne, hogy további anyagok fognak "kiszivárogni" a Pentagontól, készülnek a dokumentumfilmek is, a riportok, egy szóval nem lesz jegelve a téma a közel jövőben sem.
"Aki nem a föld alatt él és látott már mondjuk tv-t, az pont tisztában lehet a földön kívüli inteligens élet lehetőségével. "
Ez így van, csak eddig ez az opció az alufóliasapkásoknak volt fenntartva. Legalább is az az állítás, hogy látogatnak is minket.
Vannak emberek, akiknél egyfajta kiválasztottság tudat dolgozik, és mindegy mi van, szembe mennek a józan érvekkel is, lásd lapos föld hívők, holdra szállás tagadók stb.
De én még emlékszem, hogy gyerekkoromban a Discovery-n olyan dokumentumfilmet vetíttek, ahol még az egyik tudós amellett érvelt, hogy szerinte nincs más élet az Univerzumban, csak mi...
Ez mindaddig amíg nem találunk bizonyítékot rá, egy Valid érv. (Én sem osztom) A matematikai képletekkel kapott számok, becsléseKen alapulnak.
Na, onnan jutottunk el idáig, hogy most már nem azon vitatkozunk, hogy van-e élet máshol, hanem azon, hogy jelen vannak-e a bolygónkon, vagy sem.
Ezt is a tudománynak köszönhetjük, nem pedig a gagyi felvételeknek.
"Pár gyenge minőségű felvétel ezen aztán nem változtat."
Tényleg nem. Őszintén remélem, hogy lesznek jobb felvételek is, a véleményem szerint lesznek is, de csak a végső szakaszban.
Én is remélem, a Yetit is meg a Loch Nessi szörnyet. De valahogy az egyre elterjedtebb és jobb minőségű megfigyelő berendezések ellenére nem kerülnek elő....
Amit még jobban remélek, hogy egyszer szabad szemmel is észlelsz egy olyan jelenséget, amit nem tudsz majd megmagyarázni.
"Ok, többet beszélnek róla a mainstreamben is, de semmivel sem vagyunk előrébb! "
Előrébb vagyunk valamivel, még ha kicsivel is: elismerték az UFO-k létezését, hogy vannak olyan objektumok az égen, amiket nem tudnak megmagyarázni.
Hát ez aztán nagy elismerés!
A jelentés is úgy fogalmaz a rendelkezésre álló adatok vagy azok hiánya miatt nem tudják azonosítani, de ez nem egyenlő ET-vel.
Ezt eddig is tudtuk, de ez a hivatalos beismerés mégis nagy szám, mert felvételek és a hadsereg pilótáinak a beszámolói is alátámasztják.Ezenkívül most már anélkül gondolhatja valaki azt, hogy látogatnak minket földönkívüliek, hogy alufóliasapkásnak bélyegeznék.
"A nagyon várt jelentésből is az derült ki amire minden józan gondolkodó számíthatott... Nagy semmi!"
Igen, erre mondják azt, hogy nesze semmi, fogd meg jól. Arra jó volt, hogy fel hypolják a témát és közbeszéd tárgyává tegyék.

Összegezve: kis lépésekben, de azért haladunk. Akinek van jobb magyarázata, mint a tömegek felkészítése, az ne tartsa magában!
Arra sem vagy képes, hogy önállóan eltördeld az idézett hozzászólást.

Leugrottam nagyanyámhoz a hétvégén, megkérdeztem, hogy várja-e az UFOkat? (89éves falun lakik)
Csak annyit mondott, hogy ide kár jönniük, meg egyébként is a polgárőrök esténként is járőröznek, azok elzavarnak minden nem falubelit.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Nincsenek társadalmi ismeretek arra vonatkozóan, hogy milyen reakciókát válltanának ki az emberekből az élienek. Egyébként is különbséget kell tenni inteligens létforma mint fogalom, és a földre látogatok között, már csak azért is, mert aki látott már StarWars-t, stb, sci-fit azok már gyakorlatilag már nem újdonság. Az idelátogató ET már más tészta, és arra aligha készítenek fel az ilyen-olyan videók.

Az okok közt a legvalószínűbb, mint a legtöbb esetben a pénz!.! A Netflix is hasznot húz belőle ahogy a többi média is, érdekük rájátszani... UFO-ra hivatkozva lehet a védelmi kiadásokat növelni, újabb szerződéseket kötni, stb..
de lehet dezinfirmáció figyelem elterelés is..
MindezekRe nagyságrendekkel nagyobb az esély, mint az itt bénázó ET-re.

Vannak emberek, akiknél egyfajta kiválasztottság tudat dolgozik, és mindegy mi van, szembe mennek a józan érvekkel is, lásd lapos föld hívők, holdra szállás tagadók stb.

Ez mindaddig amíg nem találunk bizonyítékot rá, egy Valid érv. (Én sem osztom) A matematikai képletekkel kapott számok, becsléseKen alapulnak.

Ezt is a tudománynak köszönhetjük, nem pedig a gagyi felvételeknek.

Én is remélem, a Yetit is meg a Loch Nessi szörnyet. De valahogy az egyre elterjedtebb és jobb minőségű megfigyelő berendezések ellenére nem kerülnek elő....

Hát ez aztán nagy elismerés!
A jelentés is úgy fogalmaz a rendelkezésre álló adatok vagy azok hiánya miatt nem tudják azonosítani, de ez nem egyenlő ET-vel.

Arra sem vagy képes, hogy önállóan eltördeld az idézett hozzászólást.

Leugrottam nagyanyámhoz a hétvégén, megkérdeztem, hogy várja-e az UFOkat? (89éves falun lakik)
Csak annyit mondott, hogy ide kár jönniük, meg egyébként is a polgárőrök esténként is járőröznek, azok elzavarnak minden nem falubelit.
"Nincsenek társadalmi ismeretek arra vonatkozóan, hogy milyen reakciókát válltanának ki az emberekből az élienek. "

Nem is kellenek, még egy kisgyerek is tudja, hogy jobban jár ha lassan adagolja be az anyjának, hogy kapott három 1-est egy tárgyból, nem pedig egyből rázúdítja. Ehhez nem kell pszichológia szakot elvégezni az egyetemen. 70 évig hazudoztak, mégis milyen reakcióra lehet számítani? Sokan még most sem tudják befogadni a tényeket. Tehát nagyon is kell az a felkészítés.

"
Az okok közt a legvalószínűbb, mint a legtöbb esetben a pénz!.! A Netflix is hasznot húz belőle ahogy a többi média is, érdekük rájátszani... UFO-ra hivatkozva lehet a védelmi kiadásokat növelni, újabb szerződéseket kötni, stb..
de lehet dezinfirmáció figyelem elterelés is..
MindezekRe nagyságrendekkel nagyobb az esély, mint az itt bénázó ET-re."

A világ első számú szuperhatalmának nincs szüksége UFO-kra, hogy növelje a védelmi kiadásait.

"Ez mindaddig amíg nem találunk bizonyítékot rá, egy Valid érv."

Valid érv, ami mellett nem áll ki senki sem, mert érzi mindenki hogy mennyire ciki.

"Ezt is a tudománynak köszönhetjük, nem pedig a gagyi felvételeknek."

Így van.

"Hát ez aztán nagy elismerés!"

Leírtam, hogy miért nagy elismerés.

"Arra sem vagy képes, hogy önállóan eltördeld az idézett hozzászólást."

Úgy tördelem, vagy nem tördelem, ahogy csak jól esik. A kommentjeidből és a személyeskedéseidből érződik, hogy nem testszik számodra, hogy a világ halad előre, de előbb-utóbb nem lesz más választásod, mint alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.

"Leugrottam nagyanyámhoz a hétvégén"
Jó egészséget kívánok neki!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113
"
Szerintem te továbbra is fogalmi zavarban vagy! Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják.
Korábban is voltak UFO témájú ikonikus filmek, sorozatok, ez csak az maszülötteknek új."

Tiszteletben tartom a véleményed. Szerinted fogalomzavaros vagyok, szerintem meg nem.
" Nehogymár pár multi TV csatorna műsorából akarj bárminemű következtetést levonni, mert ennyi erővel akkor jönnek a szuperhősők is hiszen mindenhol azt tolják."
Szó sincs ilyesmiről. Nem csak a tv műsorokból vonom le ezt a következtetést, hanem a hivatalos szervek megváltozott hozzáállásából is. A pilóták tanúvallomásai, a "kiszivárgott" felvételek mind ezt erősítik. Vajon miért most kezdtek el kiszivárgoni azok a felvételek? Vajon miért most kezdtek el foglalkozni a pilóták tanúvallomásaival? A 30 évvel ezelőtt szolgált pilóták nem láttak semmit? Egyáltalán miért változott meg viszonylag hirtelen a "légkör", miért kezdtek el ezzel a témával annyit foglalkozni?
"Továbbá hadjuk már ezt a felkészítős baromságot! Értelmes logikus választ még nem tudtatok adni, miben áll a felkészülés, mire is kell felkészülni stb."
A felkészülés arra kell, hogy elfogadtassák a tényt, nem vagyunk egyedül, és látogatnak is minket. Maga a felkészülés pedig abban áll, hogy 0-24-ben ezt tolják az arcunkba, immáron komoly hangvétellel. Legalább odáig jussunk el, hogy feltételezzük, hogy van ennek valami oka. És hogy miért kell felkészíteni? Azért, hogy az átmenet sima legyen. Sokszor leírtam: mire eljutunk odáig, hogy beismerik a földönkívüliek létezést, már senkit sem fog igazán meglepetésként érni. Ellenben ha egy villámcsapásként ér, az problémákat okozhat, ilyenkor kiszámíthatatlan a tömegek viselkedése.Ha neked van jobb magyarázatod erre, mint a felkészítés, akkor légyszíves oszd meg velünk, mert nem vagyok a bölcsek kövének a birtokában, én is csak feltételezek valamit. Biztos vagyok benne, hogy további anyagok fognak "kiszivárogni" a Pentagontól, készülnek a dokumentumfilmek is, a riportok, egy szóval nem lesz jegelve a téma a közel jövőben sem.
"Aki nem a föld alatt él és látott már mondjuk tv-t, az pont tisztában lehet a földön kívüli inteligens élet lehetőségével. "
Ez így van, csak eddig ez az opció az alufóliasapkásoknak volt fenntartva. Legalább is az az állítás, hogy látogatnak is minket. De én még emlékszem, hogy gyerekkoromban a Discovery-n olyan dokumentumfilmet vetíttek, ahol még az egyik tudós amellett érvelt, hogy szerinte nincs más élet az Univerzumban, csak mi... Na, onnan jutottunk el idáig, hogy most már nem azon vitatkozunk, hogy van-e élet máshol, hanem azon, hogy jelen vannak-e a bolygónkon, vagy sem.
"Pár gyenge minőségű felvétel ezen aztán nem változtat."
Tényleg nem. Őszintén remélem, hogy lesznek jobb felvételek is, a véleményem szerint lesznek is, de csak a végső szakaszban. Amit még jobban remélek, hogy egyszer szabad szemmel is észlelsz egy olyan jelenséget, amit nem tudsz majd megmagyarázni.
"Ok, többet beszélnek róla a mainstreamben is, de semmivel sem vagyunk előrébb! "
Előrébb vagyunk valamivel, még ha kicsivel is: elismerték az UFO-k létezését, hogy vannak olyan objektumok az égen, amiket nem tudnak megmagyarázni. Ezt eddig is tudtuk, de ez a hivatalos beismerés mégis nagy szám, mert felvételek és a hadsereg pilótáinak a beszámolói is alátámasztják.Ezenkívül most már anélkül gondolhatja valaki azt, hogy látogatnak minket földönkívüliek, hogy alufóliasapkásnak bélyegeznék.
"A nagyon várt jelentésből is az derült ki amire minden józan gondolkodó számíthatott... Nagy semmi!"
Igen, erre mondják azt, hogy nesze semmi, fogd meg jól. Arra jó volt, hogy fel hypolják a témát és közbeszéd tárgyává tegyék.

Összegezve: kis lépésekben, de azért haladunk. Akinek van jobb magyarázata, mint a tömegek felkészítése, az ne tartsa magában!

Sima hájpnak néz ki. Amúgy ha fel akarnák az embereket készíteni, akkor először bejelentenék, hogy egyértelmű bizonyítékot találtak rá, hogy egy távoli naprendszerben élet van.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Akkor mit láttak a pilóták ? Ami a hangsebesség többszörsével repült hajtómű nélkül ? erre még molni sem adott választ pedig feltettem neki
Nem tudom melyik felvételre utalsz.
Azt viszont tudom, hogy a piloták is emberek, őkis benézhetnek dolgokat. Láttuk a kanadai vadlúd esetében. Nem azt mondom, hogy biztos ezúttal is erről van szó, főleg, hogy nem világos melyik esetről van szó. De ha a nagyokosok nem jöttek rá mi az aligha fogom én megfejteni neked.