UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem biztos, hgy jó lenne az...


1500 fényévnyire van az a csillag. Ha rendelkeznek olyan technológiával, hogy ide tudnának jönni, akkor szerintem már a fejlettségük szintje miatt sem veszélyesek ránk nézve és nem is fognak idejönni. Ha meg nem rendelkeznek, akkor meg pont azért nem veszélyesek, mert úgy sem tudnának idejönni. Vagy másra gondoltál?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Azért három dolgon érdemes elgondolkodni:
1. Biztos, hogy nem jöttek még ide? Mert az észlelések alapján ez is lehetséges.
2. Mi azt látjuk, hogy mi volt ott 1500 éve, és ha már 1500 éve "halálcsillagokat" voltak képesek építeni akkor milyen fejlett szinten járhatnak most?
3. 1500 fényév távolságból honnan tudjuk azt, hogy konkrétan mit látunk? Csak tippelgetünk szerintem.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Szerintem az se jó, ha mi megbolygatjuk őket.Bár erre nincs esély.
Ha ők meg minket, az meg nekünk nem biztos, hogy jó.

Ha találkoznánk is, nem biztos, hogy tudnánk, mivel jelen helyzetben ők lennének a fejletebbek. Azt tennének amit szeretnének.

Békés lények meg még kisebb eséllyel lennênej, mivel akkor nem terjeszkednének.
Ha kutatnak, akkor meg mi csak kísérleti patkányok vagyunk.

Ha békések és fejlettek, akkor nem fognak megzavarni minket, mert nem szeretnék befolyásolni a saját fejlődésünket ilyen-olyan irányba. Láthatják milyen természetű az ember és nem biztos ezt a hozzáállást szeretnék nagyobb léptékbe is látni.

De 1000 variácíó van... Lehet agyalni napestig.

Erről egy jó írás:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=899207850115042&substory_index=0&id=531387343563763&refid=17&_ft_=top_level_post_id.899207850115042%3Atl_objid.899207850115042&__tn__=%2As
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Szerintem az se jó, ha mi megbolygatjuk őket.Bár erre nincs esély.
Ha ők meg minket, az meg nekünk nem biztos, hogy jó.

Ha találkoznánk is, nem biztos, hogy tudnánk, mivel jelen helyzetben ők lennének a fejletebbek. Azt tennének amit szeretnének.

Békés lények meg még kisebb eséllyel lennênej, mivel akkor nem terjeszkednének.
Ha kutatnak, akkor meg mi csak kísérleti patkányok vagyunk.

Ha békések és fejlettek, akkor nem fognak megzavarni minket, mert nem szeretnék befolyásolni a saját fejlődésünket ilyen-olyan irányba. Láthatják milyen természetű az ember és nem biztos ezt a hozzáállást szeretnék nagyobb léptékbe is látni.

De 1000 variácíó van... Lehet agyalni napestig.

Erről egy jó írás:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=899207850115042&substory_index=0&id=531387343563763&refid=17&_ft_=top_level_post_id.899207850115042%3Atl_objid.899207850115042&__tn__=%2As


Ha ott valóban egy fejlett földön kívüli civilizáció építménye van akkor már réges régen tudnak a létezésünkről. Jóval azelőtt tudtak már rólunk mielőtt mi még megértettük volna, hogy a Föld csak egy bolygó a sok közül.
Szóval ha agresszívek lennének már kinyírtak volna minket.
Én hiszem azt az elvet ami a Star Trekben van. Ha majd elérünk egy szintet önerőből akkor jelentkezni fognak. Addig meg minden rajtunk múlik. Ahhoz, hogy tudjunk egy ilyen helyzetet kezelni valószínűleg olyan technológiai fejeltség kell (és ezzel együtt bizonyos dolgok megértése az univerzum működésével kapcsolatosan) ami még nincs meg az emberiségnek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Annyit azért hozzátennék ezekhez a dolgokhoz, hogy minden ökoszisztémában amit eddig mi megismertünk, a domináns faj úgy emelkedett ki, hogy legyőzte az összes többit. Ember, cápa, T-rex stb...
Ez azért nem full békés hippiket vetít előre.

Számomra valószínűbb az, hogy n+1 fontosabb dolguk van nálunk, lehet minket csak tanulmányoznak.
Közben ki tudja milyen háborúkat vívnak más fejlett fajokkal, vagy épp saját magukkal. Hiszen lehet ők sem egységesek.
Véleményem szerint a békés idegen opció a legvalószínűtlenebb.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
...
Véleményem szerint a békés idegen opció a legvalószínűtlenebb.
És a közös ellenség opció?

Nem kell rosszra gondolni. :)
A táguló világegyetem féken tartása, harc a gravitációval, fekete anyaggal.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
What the fuck ? What the hell ?

http://ripost.hu/cikk-ismeretlen-repulo-targy-vilagitotta-be-az-egboltot-video/?source=hirkereso
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azért három dolgon érdemes elgondolkodni:
1. Biztos, hogy nem jöttek még ide? Mert az észlelések alapján ez is lehetséges.

Azért azokra az "észlelésekre" én nem vennék mérget... Sok olyan jelneség van, aminek mikéntjét még nem értjük, pl. gömbvillám...


3. 1500 fényév távolságból honnan tudjuk azt, hogy konkrétan mit látunk? Csak tippelgetünk szerintem.

Nem tudjuk. Ezért is mondtam, hogy "remény". Mert csupán ennyi, nem több jelenleg.


Szerintem az se jó, ha mi megbolygatjuk őket.Bár erre nincs esély.

Hosszú ideig nincs még valószínűleg...



Békés lények meg még kisebb eséllyel lennênej, mivel akkor nem terjeszkednének.

Attól még, hogy kihasználják a közelükben lévő erőforrást (valószínűsíthetően a csillagot-"csillagukat"), simán lehetnek "békések" a mi fogalmaink szerint.


Ha békések és fejlettek, akkor nem fognak megzavarni minket, mert nem szeretnék befolyásolni a saját fejlődésünket ilyen-olyan irányba. Láthatják milyen természetű az ember és nem biztos ezt a hozzáállást szeretnék nagyobb léptékbe is látni.

Ha eléggé fejlettek, akkor szerintem pont leszarnak minket. Hidegen hagyja őket az esetleges (hogy képesek leszünk-e valaha majd kilépni a csillagközi térbe) fejlődésünk.




Ha ott valóban egy fejlett földön kívüli civilizáció építménye van akkor már réges régen tudnak a létezésünkről. Jóval azelőtt tudtak már rólunk mielőtt mi még megértettük volna, hogy a Föld csak egy bolygó a sok közül.

Nem feltétlenül. Azt mondjuk valószínűleg sejthetik, hogy van itt egy életre alkalmas bolygó. Viszont, a létezésünkről nem biztos, hogy tudnak. Rádióhullámokat úgy kb. 100 éve sugárzunk, tehát az csak 100 fényévnyire juthatott el. Az atmoszféránkba történő komolyabb beavatkozás is csak max 200 éves. Tehát, ha ezen a távolságon (max 200 fényév) belül vannak támaszpontjaik, szondáik, akkor tudhatnak rólunk nagy valószínűséggel.


Én hiszem azt az elvet ami a Star Trekben van. Ha majd elérünk egy szintet önerőből akkor jelentkezni fognak. Addig meg minden rajtunk múlik. Ahhoz, hogy tudjunk egy ilyen helyzetet kezelni valószínűleg olyan technológiai fejeltség kell (és ezzel együtt bizonyos dolgok megértése az univerzum működésével kapcsolatosan) ami még nincs meg az emberiségnek.

Kb. én is így gondolom.



Annyit azért hozzátennék ezekhez a dolgokhoz, hogy minden ökoszisztémában amit eddig mi megismertünk, a domináns faj úgy emelkedett ki, hogy legyőzte az összes többit. Ember, cápa, T-rex stb...
Ez azért nem full békés hippiket vetít előre.

Ne kövessük el azt a hibát, hogy magunkból indulunk ki, amikor egy hipotetikus földönkívüli intelligens fajt és szándékait próbáljuk megítélni. :) Annyi lehetséges forgatókönyv van, mi meg még túl beszűkültek (fejletlenek) vagyunk ahhoz, hogy egyáltalán mindet lássuk/elképzeljük...

Számomra valószínűbb az, hogy n+1 fontosabb dolguk van nálunk, lehet minket csak tanulmányoznak.

Szerintem még csak tanulmányozni sem. Mert ugyan mit is tanulhatnának tőlünk...


Közben ki tudja milyen háborúkat vívnak más fejlett fajokkal, vagy épp saját magukkal. Hiszen lehet ők sem egységesek.
Véleményem szerint a békés idegen opció a legvalószínűtlenebb.

Szerintem egy bizonyos fejlettségi szinten túl a mi fogalmaink szerinti "békésség" értelmét veszti. Nem hinném, hogy egy "csillagközi faj" holmi pitiáner háborúkat kezdene. Miért is tennék? Nyersanyag? Korlátlan mennyiségben hozzáférhető lenne ezen a szinten, de már szükségük se lenne rá, hisz Einstein óta mi is tudjuk, hogy energia=anyag (csak nekünk még nem megy a konverzió mindkét irányba). Ideológia, vallás? Ilyen szinten az már nem létezne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
wolfram

<i>"Szerintem egy bizonyos fejlettségi szinten túl a mi fogalmaink szerinti "békésség" értelmét veszti. Nem hinném, hogy egy "csillagközi faj" holmi pitiáner háborúkat kezdene. Miért is tennék? Nyersanyag? Korlátlan mennyiségben hozzáférhető lenne ezen a szinten, de már szükségük se lenne rá, hisz Einstein óta mi is tudjuk, hogy energia=anyag (csak nekünk még nem megy a konverzió mindkét irányba). Ideológia, vallás? Ilyen szinten az már nem létezne. "</i>

A nyersanyag mennyisége és az energia is csak az univerzum szintjén végtelen.
Viszont ha a technológia behatárolja a mozgásteret, más fajok is léteznek akik erőforrásokat birtokolnak, és ha nagyon sok egyedet számlál az adott faj, akkor a terjeszkedés és a háborúzás valós opció lehet.
De ideológiából és hittből is öltek már.

Arról nem is beszélve, ha annyira eltérnek , hogy ez okoz problémát. Növények, gombák vagy gépek, nem pedig állatok. Gondoljunk csak a Csillagkapu sorozat béli Replikátorokra, akik egyfajta mechanikus vírusok voltak.
Vagy a szintén a sorozatban szereplő Goauldokra vagy a Lidércekre, akik élősködő fajok, és más fajokat kell leigázniuk az életben maradáshoz.
De lehetnek csak szimplán háború szerető harcos népek (Klingon) vagy vadászó népek (Predátorok), vagy lehetnek parazita bogarak is (Csillagközi invázió vagy az Alien filmek szereplői)
Ezek mind valós opciók lehetnek.

Én azt nem értem, hogy miért gondolják azt az emberek, hogy egy bizonyos technológiai fejlettségi szint fölött mindenki buddhista lesz...? De most komolyan, mi erre az esély?
Szerintem elég csekély. Igazából mi csak ebben szeretnénk hinni, mert valahol félünk attól, hogy egy fejlettebb faj az emberiség végzetét hozhatná el, és ez a gondolat kényelmetlen, ezért kizárjuk a tudatunkból , szerintem :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 814
113
Ha 1500 éve Halálcsillaguk volt, mára vagy kinyírták magukat, vagy egy magasabb létsíkra kerültek (lásd Csillagkapu ősök vagy Interstellar emberisége).

Amúgy tényleg érdekes a dolog.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
What the fuck ? What the hell ?

http://ripost.hu/cikk-ismeretlen-repulo-targy-vilagitotta-be-az-egboltot-video/?source=hirkereso


Hát kb. Ötletem sincs, mi lehet ez, de az látszik, hogy van egy fényes pont a jelenség elején és az bocsátja ki az anyagot, csak épp elég szokatlan irányokba/módon.


A nyersanyag mennyisége és az energia is csak az univerzum szintjén végtelen.
Viszont ha a technológia behatárolja a mozgásteret, más fajok is léteznek akik erőforrásokat birtokolnak, és ha nagyon sok egyedet számlál az adott faj, akkor a terjeszkedés és a háborúzás valós opció lehet.

Én abból indultam ki, hogy ha ide tudnának jönni. Vagyis akkor képesek FTL utazásra. Ha arra képesek, akkor nem határolja őket be a technológia.


Arról nem is beszélve, ha annyira eltérnek , hogy ez okoz problémát. Növények, gombák vagy gépek, nem pedig állatok. Gondoljunk csak a Csillagkapu sorozat béli Replikátorokra, akik egyfajta mechanikus vírusok voltak.
Vagy a szintén a sorozatban szereplő Goauldokra vagy a Lidércekre, akik élősködő fajok, és más fajokat kell leigázniuk az életben maradáshoz.
De lehetnek csak szimplán háború szerető harcos népek (Klingon) vagy vadászó népek (Predátorok), vagy lehetnek parazita bogarak is (Csillagközi invázió vagy az Alien filmek szereplői)
Ezek mind valós opciók lehetnek.

Ha megnézed, a legtöbb sci-fi-kben szereplő lény klisés és kifejezetten az emberi tulajdonságok (vagy földi állatok, növények jellemzőinek) egyes elemei vannak átültetve az elképzelt fajokba. Ezzel nincs is baj, hiszen így emészthetőek és szórakoztatóak ezek az alkotások. Csak éppen "fájdalmasan" emberiek. Szóval én csak nagyon óvatosan tekintem ezeket kiindulási pontoknak.

Én azt nem értem, hogy miért gondolják azt az emberek, hogy egy bizonyos technológiai fejlettségi szint fölött mindenki buddhista lesz...? De most komolyan, mi erre az esély?
Szerintem elég csekély. Igazából mi csak ebben szeretnénk hinni, mert valahol félünk attól, hogy egy fejlettebb faj az emberiség végzetét hozhatná el, és ez a gondolat kényelmetlen, ezért kizárjuk a tudatunkból , szerintem :)

Én azért gondolom azt, hogy vagy békések, vagy közönyösek (vagyis ez a két, a mi fogalmaink szerinti tulajdonság állhat talán hozzájuk a legközelebb), mert az a szint (ami nálam kb. FTL-utazás, vagyis a téridő manipulálásának képessége és ezen képességszint szükségszerű velejárói más tudományterületeken is) akkora hatalmat ad a kezükbe, amivel, ha nem békések, (vagy esetleg nem egy individuumok nélküli egyetlen kollektív tudatként élnek, léteznek), akkor abból fakadóan, hogy ha nem békések, akkor vannak személyes ellentéteik, de ezen a szinten ezek miatt miatt egymást nagyon gyorsan ki is irtanák. Talán egyetlen egy maradna a végére. :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az utolsó bekezdés jó értelmetlenre sikerült... Újrapróba :D

Én azt nem értem, hogy miért gondolják azt az emberek, hogy egy bizonyos technológiai fejlettségi szint fölött mindenki buddhista lesz...? De most komolyan, mi erre az esély?
Szerintem elég csekély. Igazából mi csak ebben szeretnénk hinni, mert valahol félünk attól, hogy egy fejlettebb faj az emberiség végzetét hozhatná el, és ez a gondolat kényelmetlen, ezért kizárjuk a tudatunkból , szerintem :)

Én azért gondolom azt, hogy vagy békések, vagy közönyösek (vagyis ez a két, a mi fogalmaink szerinti tulajdonság állhat talán hozzájuk a legközelebb), mert az a szint (ami nálam kb. FTL-utazás, vagyis a téridő manipulálásának képessége és ezen képességszint szükségszerű velejárói más tudományterületeken is) akkora hatalmat ad a kezükbe, amivel, ha nem békések (vagy esetleg nem egy individuumok nélküli egyetlen kollektív tudatként élnek, léteznek), akkor ebből fakadóan kell, hogy legyenek személyes ellentéteik is, de az ő technológiai szintjükön ezek miatt egymást nagyon gyorsan ki is irtanák. Talán egyetlen egy maradhatna a végére. :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
What the fuck ? What the hell ?

http://ripost.hu/cikk-ismeretlen-repulo-targy-vilagitotta-be-az-egboltot-video/?source=hirkereso


Na meg is van, mi volt ez. A szeptember 2-ai Atlas V rakéta indítása, ami egy katonai műholdat vitt.

https://www.youtube.com/watch?v=6EbBij-Vrtk

https://www.youtube.com/watch?v=QeV7_3ktcks
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
wolfram

<i>"(vagy esetleg nem egy individuumok nélküli egyetlen kollektív tudatként élnek, léteznek)"</i>

<b>"Mi vagyunk a Borg. Minden ellenállás hasztalan."</b>
(Ráadásul ők is szerették a nagy űrbeli építményeket.)

<i>"Én azért gondolom azt, hogy vagy békések, vagy közönyösek (vagyis ez a két, a mi fogalmaink szerinti tulajdonság állhat talán hozzájuk a legközelebb), mert az a szint (ami nálam kb. FTL-utazás, vagyis a téridő manipulálásának képessége és ezen képességszint szükségszerű velejárói más tudományterületeken is) <b>akkora hatalmat ad a kezükbe, amivel, ha nem békések</b> (vagy esetleg nem egy individuumok nélküli egyetlen kollektív tudatként élnek, léteznek), <b>akkor ebből fakadóan kell, hogy legyenek személyes ellentéteik is, de az ő technológiai szintjükön ezek miatt egymást nagyon gyorsan ki is irtanák.</b> Talán egyetlen egy maradhatna a végére. :D"</i>

Az emberiség rá az élő példa, hogy ez nem feltétlenül igaz. Mi is eljutottunk már rég arra a szintre, amely a saját magunk kiirtásához sokszorosan elég.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
<blockquote rel="szegcsab">What the fuck ? What the hell ?

http://ripost.hu/cikk-ismeretlen-repulo-targy-vilagitotta-be-az-egboltot-video/?source=hirkereso


Na meg is van, mi volt ez. A szeptember 2-ai Atlas V rakéta indítása, ami egy katonai műholdat vitt.

www.youtube.com/watch?v=6EbBij-Vrtk

www.youtube.com/watch?v=QeV7_3ktcks</blockquote>
Nagyszerű. :)

Mivel nem láttam rendesen, hogy mozog-e, elsőre 1 laserral kivetített teniszütőre tippeltem. :(((( :D
Pedig csak egy tré (sz@..) USA rakétahajtómű. UFO-nak álcázott kémműhold. :)
https://youtu.be/AUBD_jF-6DQ
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<b>"Mi vagyunk a Borg. Minden ellenállás hasztalan."</b>
(Ráadásul ők is szerették a nagy űrbeli építményeket.)

Hát ez bizony benne van abban a bizonyos szerintem lehetséges pakliban... Bár ez esetben sem hinném, hogy kifejezetten ellenségesek lenne velünk az a faj, viszont, ha valamilyen általuk fontos okból pont itt akarnának valamit csinálni és útban lennénk nekik, akkor simán eltörölnének minket-bolygónkat-napunkat.



Az emberiség rá az élő példa, hogy ez nem feltétlenül igaz. Mi is eljutottunk már rég arra a szintre, amely a saját magunk kiirtásához sokszorosan elég.

Azért az emberiség még messze van attól a szinttől, hogy bármelyik random ember egyedül akkora technológiai hatalommal rendelkezzen, hogy megtehesse. Most gondolj bele, ha bárkinek módjában állna, hogy az egész emberiséget kiirthassa, mert egyedül is uralhatna ennyire fejlett technológiát... Már rég nem élnénk (mennyi pszichopata tömeggyilkos volt-van...).



Nagyszerű. :)

Mivel nem láttam rendesen, hogy mozog-e, elsőre 1 laserral kivetített teniszütőre tippeltem. :(((( :D
Pedig csak egy tré (sz@..) USA rakétahajtómű. UFO-nak álcázott kémműhold. :)
https://youtu.be/AUBD_jF-6DQ

Ez speciel pont orosz hajtómű volt. :p :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
wolfram

<i>"Azért az emberiség még messze van attól a szinttől, hogy bármelyik random ember egyedül akkora technológiai hatalommal rendelkezzen, hogy megtehesse. Most gondolj bele, ha bárkinek módjában állna, hogy az egész emberiséget kiirthassa, mert egyedül is uralhatna ennyire fejlett technológiát... Már rég nem élnénk (mennyi pszichopata tömeggyilkos volt-van...). "</i>

Szerintem náluk sem juthat akárki akármilyen technológiához.
De ez persze csak megint hipotetikus. Semmit se tudunk még a világunkról :)