UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Sajnos az operatőr lemaradt a leszállásról, gondolom a karmaival megragadta a forgót. :))

70 Meter UFO Found Orbiting Asteroid Near Earth! NASA Coverup?
https://youtu.be/rnCVGImTa5Y
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Biztos voltam benne!!!!! :))))))))))

http://www.bumm.sk/turmix/2016/02/14/elkepeszto-feltetelezes-hitler-a-holdon-jart-raadasul-ott-is-halt-meg

Látom nem alaptalanok a brit tudósos viccek :)
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
De így állok a "túl intelligens" MI-k létrehozására tett kísérletekkel és bizonyos vírusokkal kapcsolatos kutatásokkal is. Ugyanis ha ezeknél tévedsz és elveszted a kontrollt akkor annak nagyon kemény következményei lehetnek!

Ha létrehozzuk a szuperinteligens MI-t az nagy valószínűséggel nem fog terminátorokat küldeni ránk. Megtehetné, de mivel a számítógépek logikus számításokkal írják le a dolgokat, nem tenne ennyire logikátlan dolgot. Ez túl emberi lenne. Egy gépben nincs harag, félelem, féltéknység, se más ilyesmik. Ha arra jutna, hogy önpusztítók vagyunk, először megpróbálna beavatkozni (pl. nyersanyagok, javak igazságos elosztása stb.) de mivel benne lenne a számításban, hogy ez nem működne valszeg fogná magát, építene egy űrjárgányt és itthagyna minket a picsbe.
A tényleges szuperinteligenciának annyit sem jelentenénk mint egy légy a trágyadombon.
 
M

molnibalage

Guest
A számítógépek nem írnak le semmit és sehogy. A számítógépen szofverek futnak, amit emberek írtak...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Molni
Az a vicces, hogy mennyire aktualis mania lett az MI meg a hozza kapcsolodo "felelem", holott az emberi intelligencia hianya az, amitol fulig er a szar...
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Nem akartam a Humor topic színvonalát rontani :D

Egyes főemlősök véleménye:

http://velvet.hu/elet/2016/03/19/az_idegenek_a_napban_elnek_es_van_egy_titkos_ajtajuk/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Hát ige, az ilyen "UFO" szakértők sajnos sokat tesznek azért, hogy hiteltelenné váljon az egész témakör :-(
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
Egy történet az USA-ból:
http://www.origo.hu/techbazis/20160312-bob-lazar-51-es-korzet-ufo-s4-idegenek-foldonkivuli-men-in-black-osszeeskuves-fizikus-hoax-titok.html
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Egy történet az USA-ból:
http://www.origo.hu/techbazis/20160312-bob-lazar-51-es-korzet-ufo-s4-idegenek-foldonkivuli-men-in-black-osszeeskuves-fizikus-hoax-titok.html
Köszi. :)

Szeretek olvasgatni efféléket. A a Zeta Reticuli csillagrendszerrel kapcsolatosan sok minden van a neten.

Idézet a cikkből:
"a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült."

Értem már, hogy miért nem mennek törökbe a túristák. :)))

Betty_Hill_Star_Map.gif
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
jani2

Én eddig még nem hallottam a Zeta Reticuli dologról :)
De azt írják kb. 39 fényévnyire van, ami azt jelenti, hogyha valaki képes közel fénysebességgel utazni akkor simán megtehető a távolság.
Itt érdemes azt is figyelembe venni, hogy az utazó számára máshogy telik az idő utazás közben.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
jani2

Én eddig még nem hallottam a Zeta Reticuli dologról :)
De azt írják kb. 39 fényévnyire van, ami azt jelenti, hogyha valaki képes közel fénysebességgel utazni akkor simán megtehető a távolság.
Itt érdemes azt is figyelembe venni, hogy az utazó számára máshogy telik az idő utazás közben.
Ja, az óra paradoxon.

Imádtam a scifi könyveket, ezen dögre röhögtem magamat.
Stanisław Lem: Kiberiáda

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi8m8TXq-nLAhWj_nIKHeMbD1oQFggrMAI&url=http%3A%2F%2Fdustin.web.elte.hu%2Felte%2Fspeci%2Ftud%26fant_vilagnezetek%2FStanis%25B3aw%2520Lem%2520-%2520Kiberi%25E1da.doc&usg=AFQjCNHgzxMfP2NrecgB2ehmAPv3uQasSw&sig2=qSZVThJfwpb500nenKeIaQ&bvm=bv.118353311,d.bGQ
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Nem tudom? Mi van akkor, ha a földön ciklikus fejlődés megy? A piramisok korát van aki 7000 évesre becsüli! Némely véseteket 20-25000 évesre becsülték! Mi van akkor, ha az a távoli halál csillag szerű izé, az elöző civilizációk egyik járműve? (Esetleg a fekete lovag) Mi van akkor, ha valami miatt az előző civilizáció elhagyta a földet, máshol telepedtek le, és ők figyelik ükeiket, hogy élik az életüket! A másik! Mi van, ha az időutazás valamikor a jövőben valósággá válik, és az észlelések ezt jelentik? Ha jól megnézzük, a kis szürke mi is lehetünk 1 milla év múlva! A fej nagyobbodik, a testméret csökken, szőr eltűnik! Az evolúció pont ilyen irányba megy! És ugye nem tudjuk milyen lesz a klíma 1 milla év múlva! Akár az atmoszféraváltozás is befolyásolhatja hogy nézünk majd ki! Persze, rohadt nagy a világegyetem tuti van máshol is êlet, csak próbálom máshogy is megnézni!
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nem tudom? Mi van akkor, ha a földön ciklikus fejlődés megy? A piramisok korát van aki 7000 évesre becsüli! Némely véseteket 20-25000 évesre becsülték! Mi van akkor, ha az a távoli halál csillag szerű izé, az elöző civilizációk egyik járműve? (Esetleg a fekete lovag) Mi van akkor, ha valami miatt az előző civilizáció elhagyta a földet, máshol telepedtek le, és ők figyelik ükeiket, hogy élik az életüket! A másik! Mi van, ha az időutazás valamikor a jövőben valósággá válik, és az észlelések ezt jelentik? Ha jól megnézzük, a kis szürke mi is lehetünk 1 milla év múlva! A fej nagyobbodik, a testméret csökken, szőr eltűnik! Az evolúció pont ilyen irányba megy! És ugye nem tudjuk milyen lesz a klíma 1 milla év múlva! Akár az atmoszféraváltozás is befolyásolhatja hogy nézünk majd ki! Persze, rohadt nagy a világegyetem tuti van máshol is êlet, csak próbálom máshogy is megnézni!

Csak roviden: alapvetoen a C14-es modszert hasznaljak kor-meghatarozasra, ami tobbe-kevesbe jol mukodik. Ciklikus fejlodes: semmilyen ciklusnak nem talaltuk eddig nyomat. Gondolj bele, szakocakat meg eloemberek csontvazait talaljuk meg, de zero hi-tech eszkozt leltunk eddig.

A kis szurkerol: az emberi testmeret nem csokken, hanem no (testmagassag, testsuly, stb.).
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ok! Nem találunk, mert túl régi! Látta valaki az időutazó c. filmet? Valami hasonlóra gondolok! Ha a bolygó felszíne totál kiég,ott nem sok high tech kütyü marad meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
galland

Még a dinoszauruszok csontjai is megmaradtak pedig azok 65 millió évesek vagy régebbiek!
Egy csont időállósága hol van mondjuk egy titánötvözetéhez képest? Vagy egy atombunkeréhez képest?
Vannak leletek az emberiség történetéből amelyek kb. 3 millió évesek. Ezek a leletek túléltek jó pár jégkorszakot. Semmi high-tech nem volt köztük!
Gondold el még a fa nyelű dárdák is fönnmaradtak. Szerinted ha lett volna high-tech őseinknek autója az nem marad meg? Vagy legalább a repülők titán alkatrészei?

Szerintem az elméleted nem reális.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Nem tudom? Mi van akkor, ha a földön ciklikus fejlődés megy? A piramisok korát van aki 7000 évesre becsüli! Némely véseteket 20-25000 évesre becsülték! Mi van akkor, ha az a távoli halál csillag szerű izé, az elöző civilizációk egyik járműve? (Esetleg a fekete lovag) Mi van akkor, ha valami miatt az előző civilizáció elhagyta a földet, máshol telepedtek le, és ők figyelik ükeiket, hogy élik az életüket! A másik! Mi van, ha az időutazás valamikor a jövőben valósággá válik, és az észlelések ezt jelentik? Ha jól megnézzük, a kis szürke mi is lehetünk 1 milla év múlva! A fej nagyobbodik, a testméret csökken, szőr eltűnik! Az evolúció pont ilyen irányba megy! És ugye nem tudjuk milyen lesz a klíma 1 milla év múlva! Akár az atmoszféraváltozás is befolyásolhatja hogy nézünk majd ki! Persze, rohadt nagy a világegyetem tuti van máshol is êlet, csak próbálom máshogy is megnézni!

Csak példákat írnék <i>és szerintem</i>:

A Világegyetemben több milliárd galaxis van, a miénkben 200-400 milliárd csillag található benne. Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy máshol is ne alakuljon ki értelmes élet. Az egyidejűség nem feltétlen áll fent közvetlen közelben.
imgres

galaxis.jpg


Az élet ciklikus fejlődése a Föld esetében megvolt, kihalások, teljes jégpáncél, oxigén dúsulás, virágzó élet, földkéreg változás, kéreg lesüllyedés, felemelkedés, olajos anyagok, gázok a földfelszín alatt.
http://www.termeszetvilaga.hu/tv98/tv9803/kihal.html (ez a jó :) )

http://www.afoldgomb.hu/fu-fa-virag/1049-tomeges-kihalasok-nem-eloszor-nem-utoljara
kiha_kreta.jpg


Hogy volt már technikai aktivitással rendelkező nagy civilizáció a múltban?


Szerintem nem, mivel a Föld ásványkincsi nem lettek kimerítve.

http://www.huszadikszazad.hu/tudomany/szazezereves-csapda

Hirtelen ennyi. :)