UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ez egy szep, meretes zoldseghalmaz volt, de mindenki abban hisz, amiben akar:))))
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Hat, nem artana mar egy szorakoztato sci-fi, de tippre ez nem az lesz sajnos:)
:(
http://filmtrailer.hu/film/a-25-legjobb-sci-fi/

A 8. utas filmre elvittem a terhes feleségemet.
Titkosítva van a hatása 101 évre. :)) sőt :((. :D
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Titkosítva van a hatása 101 évre. :)) sőt :((. :D"

Tudtok elni:)))))

A listat megneztem, nagyon mast csinalnek, de hat izlesek es pofonok...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 547
113
jani2

Nemrég újra adták moziban a Bolygó Neve Halál-t, ami szerintem minden idők egyik legjobb, ha nem a legjobb filmje.
Horror rajongó unoka húgom még nem látta addig, hát mondtam üljenek be velem megnézni. Gyakorlatilag le esett az álluk miközben nem kicsit féltek :)
Nem akarták elhinni, hogy ez egy majd 30 éves film!

A belinkelt lista egész jó, de azért aki egy ilyen listáról kihagyja a Predatort meg a Csillagkaput hát az...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Azt alairom, hogy nem egyszeru listat csinalni, de en alapvetoen kulonvalasztottam volna a sci-fit a thrillerektol/akciofilmektol. A Predator elsodlegesen akcio, az Alien elsodlegesen thriller, az Urodusszeia vagy a 13. emelet elsodlegesen sci-fi.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 547
113
2ndt

Ezen az alapon meg a Star Wars meg mese. Ugyanis semmi tudományos nincs benne és ugye a sci-fi az a Tudományos Fikció.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Szoval normalis lista szerintem ugy lett volna, hogy kulon a sci-fik (13. emelet, AI, Ex Machina, Urodusszeia, A voros bolygo, stb.), akciok (Predator, Star Wars, Aliens, ID4, etc.), thrillerek (Pandorum, Alien, Event Horizon), urkomedia (Space Quest, Urgolyhok, stb).
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
jani2

Nemrég újra adták moziban a Bolygó Neve Halál-t, ami szerintem minden idők egyik legjobb, ha nem a legjobb filmje.
Horror rajongó unoka húgom még nem látta addig, hát mondtam üljenek be velem megnézni. Gyakorlatilag le esett az álluk miközben nem kicsit féltek :)
Nem akarták elhinni, hogy ez egy majd 30 éves film!

A belinkelt lista egész jó, de azért aki egy ilyen listáról kihagyja a Predatort meg a Csillagkaput hát az...

Na, ez a Te hibád lesz!
Meg kell néznem újra a Bolygó Neve Halál-t, az összes rettegéssel. Olvastam könyvben is. Jajjj. Küldök neked 1 b+-et. :DD

A Star Wars 7 (a 8-at ugye Chuck Norris már látta 2*)-ben ami tetszett, mikor külső képnézetben az 1000 éves Sólymon a csápos lény rajta van és intenzíven rágcsálja, aztán térugrás, és lassan lecsúszik a csápja vége. Ekkora ökörséget, már meg. :)))
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Azt alairom, hogy nem egyszeru listat csinalni, de en alapvetoen kulonvalasztottam volna a sci-fit a thrillerektol/akciofilmektol. A Predator elsodlegesen akcio, az Alien elsodlegesen thriller, az Urodusszeia vagy a 13. emelet elsodlegesen sci-fi.
Csak ingerelni akartalak Titeket. :)))

Szerintem is, a lista nem mindenkinek jó.

A Predátorosok közül, mikor a D. Sarkon vannak, a piramis köveinek mozgatásának rendszere miatt újra kellene néznem, mert az valahogy -számomra- megfejtésre vár. Olyan Tomb Raider érzésem volt. :))

Csak megjegyezném, hogy számomra nagyon a toppon van az alábbi: :)
https://youtu.be/nEHNl2pVcC8
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Csak megjegyezném, hogy számomra nagyon a toppon van az alábbi: :)
https://youtu.be/nEHNl2pVcC8
A vasalóval együtt. :D
orion_E11_00.jpg
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
http://ripost.hu/cikk-hatalmas-ufo-figyelte-meg-a-nasa-expediciojat/?source=hirkereso
https://youtu.be/ZZ56SRjMygk

Ez meg régi.
https://youtu.be/WlLN_Jcg1pc
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 128
113
Szóval 2001 nyarán,egy késő éjszakai órában láttam,egy azonosítatlan repülő tárgyat,olyan közelről,hogy érezni lehetett a menet szelét,ha nem bánjátok,akkor leírom,csak röviden,nők lapja stílusban.
Monor,és Üllő között,egy mellék út mellet történt az eset,megnéztem a gugliban,3-4 km-re a reptértől,volt vagy fél 12,már rendesen sötét volt,de tiszta idő.Megálltunk csorgatni,egy nyárfasor mellet,el is intéztük,folyamatosan sorjáztak le a repcsik,már ott elég alacsonyan,mondom várjuk meg a következőt,és menjünk.Teljes csend,csak a tücskök ciripeltek,amikor meghallottuk,hogy már nem vagyunk hármasban,olyan búgó hang jelent meg,amit a villany oszlopokra szerelt nagyobb transzformátorok mellett lehet hallani,de halk volt,a fák levelei között susogó szelet nem nyomta el.Ösztönösen felnéztünk mind hárman,és belénk fagyott sz@r......
A nyárfák magasságához tudom mérni,mi a nyárfák mögött álltunk,a padkán,meg az árok,vagy 5 méterre,a nyárfák teteje magasságában,de a túlsó oldalukon,vagy 20 méter távolságra ott lebegett egy legalább 20-25 méter átmérőjű,és a közepén legalább az átmérőjének a harmada vastagságú csészealj lebegett.
Minimális fényt adott ki,3-4 kisebb halványzöld "lámpa" volt a közép vonalában,meg az alján 3db,háromszög alakban elrendezett "normális" fehér fény világított a közepén.
Kezdett leperegni az életem.....
Olyan finoman mozgott,mintha egy kelj fel Jancsi babát a vízben megdöntenénk,és szépen felállna.
Szépen lebegett ott előttünk,halkan búgott,közben megérkezett egy leszállni készülő repcsi is,már hallatszódott a hajtómű hangja,pont felénk jött,talán 100-200 méteren,nem vagyok repülési szakember,csak tippelek.Már jó közel járt a repcsi,mikor a csészealj megmozdult,ugyanazon a magasságon,kicsit megdőlve,ahogy a helik szállnak fel,balra elsuhant vagy 200-250 méterre,mintegy kitérve a repcsi elől,de olyan rettenetes sebességgel,hogy 1-2 másodperc alatt odaért,és mire megtette azt a 200-250 métert,és ott meg is állt,addigra ért oda hozzánk 30-40 méterről a menetszele,ahogy elindult,finom kis fuvallat volt,de izzadtunk,mint a szakadt ló......
Nem volt hajtóműve,ami eléget üzemanyagot,nem volt füst,láng,semmi.Közben elrepült felettünk a repcsi,ekkor bírtam megszólalni,hogy ideje lenne lelépni,mire a csészealj egy ugyanolyan hirtelen suhanással vissza ugrott pont oda,ahol volt,az orrunk elé.
Ekkor szólalt meg a az egyik haverom,hogy tűnjünk már el innen,mire a másik azt találta felelni,hogy:b+,ha beindítjuk a kocsit,egyből észre vesznek minket.....
Mondom nekik,figyeld,valami történik,megváltozott a hangja,picit magasabb hangon kezdett búgni,megdőlt jobb oldalra,és elkezdett jobbra mozogni,és kb 45 fokban emelkedni,kikapcsoltak az alsó fényei,ekkor "normálisabb" sebességgel,mint egy helikopter,vagy autó úgy gyorsult,mozgott,távolodott,hogy már csak egy kis pont volt,amikor egy apró villanással eltűnt.
Öregedtünk 20-30 évet,le kellett ülnünk az árok partra,nem maradt szufla 10 métert elsétálni a kocsiig,pihegtünk pár percet,egyikünk sem tudott megszólalni,végül visszatért belénk némi élet,és elpályáztunk.
3-4 percig láthattuk,ott volt mellettünk,mai napig kiráz a hideg,ha vissza emlékszem rá.
Akkor még nem volt okos/kamerás teló,nem tudtunk képeket csinálni,igaz örültünk,hogy élünk,mozdulni sem mertünk.
Ennyi a történet.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Szóval 2001 nyarán,egy késő éjszakai órában láttam,egy azonosítatlan repülő tárgyat,olyan közelről,hogy érezni lehetett a menet szelét,ha nem bánjátok,akkor leírom,csak röviden,nők lapja stílusban.
Monor,és Üllő között,egy mellék út mellet történt az eset,megnéztem a gugliban,3-4 km-re a reptértől,volt vagy fél 12,már rendesen sötét volt,de tiszta idő.Megálltunk csorgatni,egy nyárfasor mellet,el is intéztük,folyamatosan sorjáztak le a repcsik,már ott elég alacsonyan,mondom várjuk meg a következőt,és menjünk.Teljes csend,csak a tücskök ciripeltek,amikor meghallottuk,hogy már nem vagyunk hármasban,olyan búgó hang jelent meg,amit a villany oszlopokra szerelt nagyobb transzformátorok mellett lehet hallani,de halk volt,a fák levelei között susogó szelet nem nyomta el.Ösztönösen felnéztünk mind hárman,és belénk fagyott sz@r......
A nyárfák magasságához tudom mérni,mi a nyárfák mögött álltunk,a padkán,meg az árok,vagy 5 méterre,a nyárfák teteje magasságában,de a túlsó oldalukon,vagy 20 méter távolságra ott lebegett egy legalább 20-25 méter átmérőjű,és a közepén legalább az átmérőjének a harmada vastagságú csészealj lebegett.
Minimális fényt adott ki,3-4 kisebb halványzöld "lámpa" volt a közép vonalában,meg az alján 3db,háromszög alakban elrendezett "normális" fehér fény világított a közepén.
Kezdett leperegni az életem.....
Olyan finoman mozgott,mintha egy kelj fel Jancsi babát a vízben megdöntenénk,és szépen felállna.
Szépen lebegett ott előttünk,halkan búgott,közben megérkezett egy leszállni készülő repcsi is,már hallatszódott a hajtómű hangja,pont felénk jött,talán 100-200 méteren,nem vagyok repülési szakember,csak tippelek.Már jó közel járt a repcsi,mikor a csészealj megmozdult,ugyanazon a magasságon,kicsit megdőlve,ahogy a helik szállnak fel,balra elsuhant vagy 200-250 méterre,mintegy kitérve a repcsi elől,de olyan rettenetes sebességgel,hogy 1-2 másodperc alatt odaért,és mire megtette azt a 200-250 métert,és ott meg is állt,addigra ért oda hozzánk 30-40 méterről a menetszele,ahogy elindult,finom kis fuvallat volt,de izzadtunk,mint a szakadt ló......
Nem volt hajtóműve,ami eléget üzemanyagot,nem volt füst,láng,semmi.Közben elrepült felettünk a repcsi,ekkor bírtam megszólalni,hogy ideje lenne lelépni,mire a csészealj egy ugyanolyan hirtelen suhanással vissza ugrott pont oda,ahol volt,az orrunk elé.
Ekkor szólalt meg a az egyik haverom,hogy tűnjünk már el innen,mire a másik azt találta felelni,hogy:b+,ha beindítjuk a kocsit,egyből észre vesznek minket.....
Mondom nekik,figyeld,valami történik,megváltozott a hangja,picit magasabb hangon kezdett búgni,megdőlt jobb oldalra,és elkezdett jobbra mozogni,és kb 45 fokban emelkedni,kikapcsoltak az alsó fényei,ekkor "normálisabb" sebességgel,mint egy helikopter,vagy autó úgy gyorsult,mozgott,távolodott,hogy már csak egy kis pont volt,amikor egy apró villanással eltűnt.
Öregedtünk 20-30 évet,le kellett ülnünk az árok partra,nem maradt szufla 10 métert elsétálni a kocsiig,pihegtünk pár percet,egyikünk sem tudott megszólalni,végül visszatért belénk némi élet,és elpályáztunk.
3-4 percig láthattuk,ott volt mellettünk,mai napig kiráz a hideg,ha vissza emlékszem rá.
Akkor még nem volt okos/kamerás teló,nem tudtunk képeket csinálni,igaz örültünk,hogy élünk,mozdulni sem mertünk.
Ennyi a történet.


Hát, ha tényleg nem valamilyen szer által okozott kollektív hallucináció okozta, akkor annyit tudok mondani, hogy nagyon irigyellek. Nekem soha nem volt még ilyen szerencsém... Pedig elég sokat mászkáltam éjszaka és az égre is mindig felnézegetek. Persze különös fényeket már láttam, de ez annyiban merült ki, hogy műholdnál, repülőnél lassabban mozgó, viszonylag nagyméretű (repülőgép helyzetjelzőinél, csillagnál, bolygónál nagyobb) narancsszínű fényt láttam. Hang nem volt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 434
8 683
113

Annak az esélye, hogy ez így megtörtént szinte teljesen zéró. Az hogy szer hatása vagy pszichiátriai folyamat alatt alakult ki a történet annak se sok, bár esetleg némi. Szóval vagy szándékosan szívatod az olvasóközönséget, vagy nem a szívatás a célod, hanem azt hiszed van valami értelme hazudni, vagy esetleg egyenesen magadat akarod becsapni a történettel. Minden esetre nem lennék a helyedben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 128
113
<blockquote rel="papajoe">Szóval 2001 nyarán,egy késő éjszakai órában láttam,egy azonosítatlan repülő tárgyat,olyan közelről,hogy érezni lehetett a menet szelét,ha nem bánjátok,akkor leírom,csak röviden,nők lapja stílusban.
Monor,és Üllő között,egy mellék út mellet történt az eset,megnéztem a gugliban,3-4 km-re a reptértől,volt vagy fél 12,már rendesen sötét volt,de tiszta idő.Megálltunk csorgatni,egy nyárfasor mellet,el is intéztük,folyamatosan sorjáztak le a repcsik,már ott elég alacsonyan,mondom várjuk meg a következőt,és menjünk.Teljes csend,csak a tücskök ciripeltek,amikor meghallottuk,hogy már nem vagyunk hármasban,olyan búgó hang jelent meg,amit a villany oszlopokra szerelt nagyobb transzformátorok mellett lehet hallani,de halk volt,a fák levelei között susogó szelet nem nyomta el.Ösztönösen felnéztünk mind hárman,és belénk fagyott sz@r......
A nyárfák magasságához tudom mérni,mi a nyárfák mögött álltunk,a padkán,meg az árok,vagy 5 méterre,a nyárfák teteje magasságában,de a túlsó oldalukon,vagy 20 méter távolságra ott lebegett egy legalább 20-25 méter átmérőjű,és a közepén legalább az átmérőjének a harmada vastagságú csészealj lebegett.
Minimális fényt adott ki,3-4 kisebb halványzöld "lámpa" volt a közép vonalában,meg az alján 3db,háromszög alakban elrendezett "normális" fehér fény világított a közepén.
Kezdett leperegni az életem.....
Olyan finoman mozgott,mintha egy kelj fel Jancsi babát a vízben megdöntenénk,és szépen felállna.
Szépen lebegett ott előttünk,halkan búgott,közben megérkezett egy leszállni készülő repcsi is,már hallatszódott a hajtómű hangja,pont felénk jött,talán 100-200 méteren,nem vagyok repülési szakember,csak tippelek.Már jó közel járt a repcsi,mikor a csészealj megmozdult,ugyanazon a magasságon,kicsit megdőlve,ahogy a helik szállnak fel,balra elsuhant vagy 200-250 méterre,mintegy kitérve a repcsi elől,de olyan rettenetes sebességgel,hogy 1-2 másodperc alatt odaért,és mire megtette azt a 200-250 métert,és ott meg is állt,addigra ért oda hozzánk 30-40 méterről a menetszele,ahogy elindult,finom kis fuvallat volt,de izzadtunk,mint a szakadt ló......
Nem volt hajtóműve,ami eléget üzemanyagot,nem volt füst,láng,semmi.Közben elrepült felettünk a repcsi,ekkor bírtam megszólalni,hogy ideje lenne lelépni,mire a csészealj egy ugyanolyan hirtelen suhanással vissza ugrott pont oda,ahol volt,az orrunk elé.
Ekkor szólalt meg a az egyik haverom,hogy tűnjünk már el innen,mire a másik azt találta felelni,hogy:b+,ha beindítjuk a kocsit,egyből észre vesznek minket.....
Mondom nekik,figyeld,valami történik,megváltozott a hangja,picit magasabb hangon kezdett búgni,megdőlt jobb oldalra,és elkezdett jobbra mozogni,és kb 45 fokban emelkedni,kikapcsoltak az alsó fényei,ekkor "normálisabb" sebességgel,mint egy helikopter,vagy autó úgy gyorsult,mozgott,távolodott,hogy már csak egy kis pont volt,amikor egy apró villanással eltűnt.
Öregedtünk 20-30 évet,le kellett ülnünk az árok partra,nem maradt szufla 10 métert elsétálni a kocsiig,pihegtünk pár percet,egyikünk sem tudott megszólalni,végül visszatért belénk némi élet,és elpályáztunk.
3-4 percig láthattuk,ott volt mellettünk,mai napig kiráz a hideg,ha vissza emlékszem rá.
Akkor még nem volt okos/kamerás teló,nem tudtunk képeket csinálni,igaz örültünk,hogy élünk,mozdulni sem mertünk.
Ennyi a történet.


Hát, ha tényleg nem valamilyen szer által okozott kollektív hallucináció okozta, akkor annyit tudok mondani, hogy nagyon irigyellek. Nekem soha nem volt még ilyen szerencsém... Pedig elég sokat mászkáltam éjszaka és az égre is mindig felnézegetek. Persze különös fényeket már láttam, de ez annyiban merült ki, hogy műholdnál, repülőnél lassabban mozgó, viszonylag nagyméretű (repülőgép helyzetjelzőinél, csillagnál, bolygónál nagyobb) narancsszínű fényt láttam. Hang nem volt.</blockquote>



Addig magam sem gondoltam,hogy ilyen megtörténhet,nem is érdekelt a dolog,csak röhögtem az ilyen jellegű beszámolókon,aztán megfordult a gereblye.
Kicsit később beruháztam egy amatőr távcsőre,és nézelődtem pár órát,és már nem is lepődök meg annyira.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 128
113
<blockquote rel="papajoe">

Annak az esélye, hogy ez így megtörtént szinte teljesen zéró. Az hogy szer hatása vagy pszichiátriai folyamat alatt alakult ki a történet annak se sok, bár esetleg némi. Szóval vagy szándékosan szívatod az olvasóközönséget, vagy nem a szívatás a célod, hanem azt hiszed van valami értelme hazudni, vagy esetleg egyenesen magadat akarod becsapni a történettel. Minden esetre nem lennék a helyedben.</blockquote>



Tudta,hogy lesz,aki jobban tudja majd,hogy más mit látott. ):
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Papajoe: ha ez tényleg megtörtént és nem csak szivatsz bennünket, akkor én is nagyon irigyellek.

Én is láttam már egyszer egy nagyon furcsa jelenséget, talán már írtam is itt egyszer.
Kb. 4 éve volt, ha jól emlékszem nyáron, éjszaka néztem egy filmet a barátnőmmel, amikor észrevettük az ablakon keresztül, hogy valami erős fény bevilágít. Tömbház legfelső emeletén laktunk, közel egy kis reptérhez, így nem volt szokatlan, hogy elrepül fölöttünk 1-1 gép. De ez teljesen halk volt. Kinéztünk és leginkább egy csillaghoz hasonló, de a Vénusznál jóval fényesebb és vörösebb fényt láttunk távolodni. Kb. 6-7 másodpercig látszódott és aztán eltünt, de hirtelen tünt el, nem szép lassan ahogy távolodott, mintha kikapcsolt volna. Utána mikor már jöttünk volna be, hirtelen ismét felbukkant kb. ugyanabból az irányból, ahonnan jött az első. Ugyanúgy repült ez is, aztán pár másodperc múlva eltünt. Ez megismétlődött 4 vagy 5-ször, utána már nem jött többet.
Leginkább talán rakétaindításokhoz hasonlított az egész, viszont nem hinném, hogy egy nagyváros fölött szokott gyakorlatozni a román hadsereg (Romániában történt az eset).
Felvettem videóra is kb. a közepétől, de sok nem látszik, szarul filmez éjszaka a kamerám. :(
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="papajoe">Szóval 2001 nyarán,egy késő éjszakai órában láttam,egy azonosítatlan repülő tárgyat,olyan közelről,hogy érezni lehetett a menet szelét,ha nem bánjátok,akkor leírom,csak röviden,nők lapja stílusban.
Monor,és Üllő között,egy mellék út mellet történt az eset,megnéztem a gugliban,3-4 km-re a reptértől,volt vagy fél 12,már rendesen sötét volt,de tiszta idő.Megálltunk csorgatni,egy nyárfasor mellet,el is intéztük,folyamatosan sorjáztak le a repcsik,már ott elég alacsonyan,mondom várjuk meg a következőt,és menjünk.Teljes csend,csak a tücskök ciripeltek,amikor meghallottuk,hogy már nem vagyunk hármasban,olyan búgó hang jelent meg,amit a villany oszlopokra szerelt nagyobb transzformátorok mellett lehet hallani,de halk volt,a fák levelei között susogó szelet nem nyomta el.Ösztönösen felnéztünk mind hárman,és belénk fagyott sz@r......
A nyárfák magasságához tudom mérni,mi a nyárfák mögött álltunk,a padkán,meg az árok,vagy 5 méterre,a nyárfák teteje magasságában,de a túlsó oldalukon,vagy 20 méter távolságra ott lebegett egy legalább 20-25 méter átmérőjű,és a közepén legalább az átmérőjének a harmada vastagságú csészealj lebegett.
Minimális fényt adott ki,3-4 kisebb halványzöld "lámpa" volt a közép vonalában,meg az alján 3db,háromszög alakban elrendezett "normális" fehér fény világított a közepén.
Kezdett leperegni az életem.....
Olyan finoman mozgott,mintha egy kelj fel Jancsi babát a vízben megdöntenénk,és szépen felállna.
Szépen lebegett ott előttünk,halkan búgott,közben megérkezett egy leszállni készülő repcsi is,már hallatszódott a hajtómű hangja,pont felénk jött,talán 100-200 méteren,nem vagyok repülési szakember,csak tippelek.Már jó közel járt a repcsi,mikor a csészealj megmozdult,ugyanazon a magasságon,kicsit megdőlve,ahogy a helik szállnak fel,balra elsuhant vagy 200-250 méterre,mintegy kitérve a repcsi elől,de olyan rettenetes sebességgel,hogy 1-2 másodperc alatt odaért,és mire megtette azt a 200-250 métert,és ott meg is állt,addigra ért oda hozzánk 30-40 méterről a menetszele,ahogy elindult,finom kis fuvallat volt,de izzadtunk,mint a szakadt ló......
Nem volt hajtóműve,ami eléget üzemanyagot,nem volt füst,láng,semmi.Közben elrepült felettünk a repcsi,ekkor bírtam megszólalni,hogy ideje lenne lelépni,mire a csészealj egy ugyanolyan hirtelen suhanással vissza ugrott pont oda,ahol volt,az orrunk elé.
Ekkor szólalt meg a az egyik haverom,hogy tűnjünk már el innen,mire a másik azt találta felelni,hogy:b+,ha beindítjuk a kocsit,egyből észre vesznek minket.....
Mondom nekik,figyeld,valami történik,megváltozott a hangja,picit magasabb hangon kezdett búgni,megdőlt jobb oldalra,és elkezdett jobbra mozogni,és kb 45 fokban emelkedni,kikapcsoltak az alsó fényei,ekkor "normálisabb" sebességgel,mint egy helikopter,vagy autó úgy gyorsult,mozgott,távolodott,hogy már csak egy kis pont volt,amikor egy apró villanással eltűnt.
Öregedtünk 20-30 évet,le kellett ülnünk az árok partra,nem maradt szufla 10 métert elsétálni a kocsiig,pihegtünk pár percet,egyikünk sem tudott megszólalni,végül visszatért belénk némi élet,és elpályáztunk.
3-4 percig láthattuk,ott volt mellettünk,mai napig kiráz a hideg,ha vissza emlékszem rá.
Akkor még nem volt okos/kamerás teló,nem tudtunk képeket csinálni,igaz örültünk,hogy élünk,mozdulni sem mertünk.
Ennyi a történet.


Hát, ha tényleg nem valamilyen szer által okozott kollektív hallucináció okozta, akkor annyit tudok mondani, hogy nagyon irigyellek. Nekem soha nem volt még ilyen szerencsém... Pedig elég sokat mászkáltam éjszaka és az égre is mindig felnézegetek. Persze különös fényeket már láttam, de ez annyiban merült ki, hogy műholdnál, repülőnél lassabban mozgó, viszonylag nagyméretű (repülőgép helyzetjelzőinél, csillagnál, bolygónál nagyobb) narancsszínű fényt láttam. Hang nem volt.</blockquote>



Addig magam sem gondoltam,hogy ilyen megtörténhet,nem is érdekelt a dolog,csak röhögtem az ilyen jellegű beszámolókon,aztán megfordult a gereblye.
Kicsit később beruháztam egy amatőr távcsőre,és nézelődtem pár órát,és már nem is lepődök meg annyira.
</blockquote>

Amatőr távcsővel UFO-ra? :)
Miért nem lepődsz már meg, azóta is láttál valamit?
Én nemrég vettem egy távcsövet valakitől, aki szintén azért vette, mert a szomszédja látott valami furát az égen és ez beindította a fantáziáját, de mivel nem tudta használni, ezért eladta, nem kis örömömre. :)