UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2822

Guest
Vlagyimir Putyin áll a "piramis alakú" UFO-k mögött, amelyeket az amerikai haditengerészet hajója felett filmeztek le - mondta Harry Reid volt szenátor. Harry Reid szerint "ebben nincs kétség." Ezt azt követően nyilatkozta, miután a Pentagon megerősítette a közösségi hálózatba került felvétel hitelességét.


Mondtam én, hogy goa'uldok!

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 861
113
Annak idején, mikor az Antarktiszra költöztünk, nem tudtak minket megsemmisíteni. Most már mi uraljuk a Föld bolygót, a Holdat és a Marsot is...... (Nakivagyok.com) :) :) :) :)
Az biztos, hogy nem a Proxima Centauri környékéről jöttél! :) :rolleyes::p

Vagy onnan menekültél, mint migráns? :)

 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Littlejohn and fip7

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
Biztos, hogy tényleg láttatok gömbvillámot? o_O

Én is hallottam már olyan személyről, aki látott már sok kacifántot, de akkor vagy szalvinorin, vagy pszilocibin vagy lizergsav vagy meszkalin volt a rendszerben.
 
  • Dühítő
Reactions: jani22

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Biztos, hogy tényleg láttatok gömbvillámot? o_O

Én is hallottam már olyan személyről, aki látott már sok kacifántot, de akkor vagy szalvinorin, vagy pszilocibin vagy lizergsav vagy meszkalin volt a rendszerben.
Egy szkeptikus lehet, hogy akkor sem fogadná el a létezésének a tényét, ha megcsapná egy olyan...
De mind mások vagyunk.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
Egy szkeptikus lehet, hogy akkor sem fogadná el a létezésének a tényét, ha megcsapná egy olyan...
De mind mások vagyunk.

“Ki a saját szemének se’ hisz
Sohase’ hisz, tégy bármit is
Kicsit kételkedne csak
Kihűlne már a Föld s a Nap”

Nekem csak az furcsa, hogy ebben a topikban, mintha konszenzus lenne arról, hogy persze hogy van, meg már mindenki látott ilyet. Kétszer.
De már elmúlt.

Én nem láttam ilyet, sőt nem találkoztam még olyannal, aki látott volna ilyet és minthogy nem reprodukálható, meg nem rögzített, így (nekem) ez egy mítikus jelenség.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
“Ki a saját szemének se’ hisz
Sohase’ hisz, tégy bármit is
Kicsit kételkedne csak
Kihűlne már a Föld s a Nap”

Nekem csak az furcsa, hogy ebben a topikban, mintha konszenzus lenne arról, hogy persze hogy van, meg már mindenki látott ilyet. Kétszer.
De már elmúlt.

Én nem láttam ilyet, sőt nem találkoztam még olyannal, aki látott volna ilyet és minthogy nem reprodukálható, meg nem rögzített, így (nekem) ez egy mítikus jelenség.
1.:
2.:
3.:
4.:
5.:
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Nemerson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 652
113
“Ki a saját szemének se’ hisz
Sohase’ hisz, tégy bármit is
Kicsit kételkedne csak
Kihűlne már a Föld s a Nap”

Nekem csak az furcsa, hogy ebben a topikban, mintha konszenzus lenne arról, hogy persze hogy van, meg már mindenki látott ilyet. Kétszer.
De már elmúlt.

Én nem láttam ilyet, sőt nem találkoztam még olyannal, aki látott volna ilyet és minthogy nem reprodukálható, meg nem rögzített, így (nekem) ez egy mítikus jelenség.

Hány kék bálnát láttál életedben?
És olyat ismersz aki látott kék bálnát? :)
A gömbvillám az egy ritka jelenség, de néha vannak szemtanuk rá. Még ritkábban videó is van róla. De ma már tudományos konszenzus van abban, hogy létező jelenség.
 
W

Wilson

Guest
Hány kék bálnát láttál életedben?
És olyat ismersz aki látott kék bálnát? :)
A gömbvillám az egy ritka jelenség, de néha vannak szemtanuk rá. Még ritkábban videó is van róla. De ma már tudományos konszenzus van abban, hogy létező jelenség.
Az egyik "tanult barátom" szokta az ilyen esetekben azt a kissé blőd kérdést feltenni az illetőnek,hogy láttad már a saját szemeddel az agyadat a maga valójában? A válasz általában az,hogy nem,mire a barátom: akkor mivel nem láttad a saját szemeddel akkor nem létezik?:)Komolyra fordítva szót engem személy szerint abszolút nem zavar,hogy vannak akik nem hisznek ezekben a jelenségekben,bár én még sohasem láttam sem Ufót sem gömbvillámot attól még el tudom fogadni,hogy léteznek.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 750
5 888
113
Hány kék bálnát láttál életedben?
És olyat ismersz aki látott kék bálnát? :)
A gömbvillám az egy ritka jelenség, de néha vannak szemtanuk rá. Még ritkábban videó is van róla. De ma már tudományos konszenzus van abban, hogy létező jelenség.
Én még egyet sem (élőben), de ismerek olyat személyesen, aki már látott. Meg amúgy nem sok állat szívét láttam eddig kiállítva formaldehidben, de egy kék bálnáét pont. Gondolom azért mutogatják, mert olyan látványosan nagy.

Mindegy is, tudsz olyat mondani amit még nem láttam soha a szememmel, meg más se. Például a Wilson agyát sem láttam még. Mondjuk azt így látatlanba’ megelőlegezem, hogy mégiscsak létező.

De rendben, ha konszenzus is van, meg becsszó azt láttatok, én nem ellenkezem.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and Wilson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 652
113
Én még egyet sem (élőben), de ismerek olyat személyesen, aki már látott. Meg amúgy nem sok állat szívét láttam eddig kiállítva formaldehidben, de egy kék bálnáét pont. Gondolom azért mutogatják, mert olyan látványosan nagy.

Mindegy is, tudsz olyat mondani amit még nem láttam soha a szememmel, meg más se. Például a Wilson agyát sem láttam még. Mondjuk azt így látatlanba’ megelőlegezem, hogy mégiscsak létező.

De rendben, ha konszenzus is van, meg becsszó azt láttatok, én nem ellenkezem.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 652
113
Ha már villámok:
Upperatmoslight1.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 447
11 427
113
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
o_O Elolvastam hátha tanulok valami újat cserébe csak azt tudtam meg hogy nem lehet semmit sem tudni. Hogy ezen filózni mi értelme van azt ebből nyilvánvalóan következtetve nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 447
11 427
113
o_O Elolvastam hátha tanulok valami újat cserébe csak azt tudtam meg hogy nem lehet semmit sem tudni. Hogy ezen filózni mi értelme van azt ebből nyilvánvalóan következtetve nem tudom.
Én is untam a filozófiát középsuliban (mert nem a jól előadó tanár tanította, hanem egy görcsös álom-hozó).
De a filozófia - bármilyen hihetetlen számomra is - keretet ad a közgondolkodásnak, a társadalom, a tudomány felfogásának, fejlődésének.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 222
113
o_O Elolvastam hátha tanulok valami újat cserébe csak azt tudtam meg hogy nem lehet semmit sem tudni. Hogy ezen filózni mi értelme van azt ebből nyilvánvalóan következtetve nem tudom.

Az ilyen filozófiai elgondolások nagyon hasznosak, de közvetlenül a gyakorlatban nem találkozik velük az ember. Viszont ha például valakivel komolyan vitázol valamiről, akkor előbb-utóbb olyan dolgokról is szól a vita, mint amiről a cikk is szól. Tehát hogy a vita során mi tekinthető ténynek, tényszerű dolognak, stb.

Önmagában amúgy az is filozófiai kérdés, hogy a gyakorlatban hogy lehet hasznosítani az ilyen filozófiai elgondolásokat.