UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 394
2 666
113

"
Szóval ha Elizondo saját állítása szerint bizonyítani tudta volna az ufók létezését, miért akadályozták? Nos, részben azért, mert sértette felettesei vallási meggyőződését, hiszen ha nem e világiak a repülő tárgyak, akkor honnan származnak?


Ezt állítja Nick Pope, a brit védelmi tárca ufókutató részlegének vezetője is. Mint mondta, sokan elfogadták, hogy a jelenség valós. Inkább abban láttak problémát, hogy az azonosítatlan, sci-fi-filmekbe illő eszközökről azt mondják, „démoni eredetűek”, így jobb nem foglalkozni velük. Lényegében igyekeztek ignorálni a jelenséget. "
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 401
8 626
113
Amíg egyértelmű, hiteles bizonyítékot nem rak ki valaki, addig nehéz valósnak tekinteni bármit is. Főleg, hogy nem is túl életszerű földönkívüli járművek megjelenése.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 027
54 063
113
Amíg egyértelmű, hiteles bizonyítékot nem rak ki valaki, addig nehéz valósnak tekinteni bármit is. Főleg, hogy nem is túl életszerű földönkívüli járművek megjelenése.


A 2 szememmel láttam, mellettem 2 cimbim is, le írtam ide pár éve.
Nem életszeru, de mégis ott volt.
Ezek a videók x kézen mennek keresztül mire feltoltik, ilyen alapon minden életszerutlen, azt mégis van
.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 401
8 626
113
A 2 szememmel láttam, mellettem 2 cimbim is, le írtam ide pár éve.
Nem életszeru, de mégis ott volt.
Ezek a videók x kézen mennek keresztül mire feltoltik, ilyen alapon minden életszerutlen, azt mégis van
.

Rémlik valami hogy írtál. Bár arra már nem emlékszem, hogy pontosan mit is láttál-láttatok. Meg egyelőre az ilyen infókkal nehéz mit kezdeni. A logika és a tapasztalat is azt mutatja nekem, hogy általában ami életszerű, ami logikus, az az ami történik is. Fontosabb, mint maga az érzékelt tapasztalat. De manapság szinte mindenkinél van kamerás telefon, tehát idővel kell hogy legyen videós bizonyíték is a látottakra. Én egyelőre egyfajta kiváró, de szkeptikus állapotban vagyok.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A 2 szememmel láttam, mellettem 2 cimbim is, le írtam ide pár éve.
Nem életszeru, de mégis ott volt.
Ezek a videók x kézen mennek keresztül mire feltoltik, ilyen alapon minden életszerutlen, azt mégis van
.
Figyelj, ezeket a szkeptikusok akik vagy nem láttak még élőben ilyet vagy összekeverik pld. a földközeli épp felkelő Vénuszt valamivel nem tudod elmagyarázni hogy az ufók valósak és szemed-szád tátva maradt amikor közelről láttad hogy tényleg léteznek és élőlényt vagy AI irányítja, mert a mozgása egyértelműen mutatta. Ezen a szinten ez olyan baklövés lenne nem elhinni amit látsz mint egy dróton rángatott kitömött szarvast összekeverni egy igazival. Hiába győzködöd őket sosem fogja elhinni aki szkeptikus szemellenzős és még nem is látott semmit soha. (vagy ha látott is nem volt elég gógyi benne hogy egyáltalán felfogja mit lát)

Hagyd a francba, ne foglalkozz vele mit mond. Mi egy más értelmesebb kaszt vagyunk náluk sokkal nagyobb tudással. Egyébként ült ilyen mellettem az autóban egy az egyik esetnél, olyan bamba ostoba volt hogy azt se látta meg ami előttünk történt, hiába mondtam neki hova nézzen és mit. (akkor szívták le az áldozat meg minden elektromosság őt menet közben, már csak gurultunk a villámok fényénél, de én tudtam kik csinálják mit keressek és sikerült is megpillantanom őket, hiába bujkáltak a felhőalap alján, de ez a hülye nem látott semmit mellettem :D ) Egyébként nemrég találkoztam újabb szemtanúval aki sokat látott. Határőr parancsnok volt 90 környékén, amikor a dömping volt nálunk. Az emberei is jelentették őket folyamatosan, szolgálat 0-24, nem maradtak le semmiről. :). Azt mondta láttak olyat is ami a távvezetéket csapolta meg.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 027
54 063
113
Figyelj, ezeket a szkeptikusok akik vagy nem láttak még élőben ilyet vagy összekeverik pld. a földközeli épp felkelő Vénuszt valamivel nem tudod elmagyarázni hogy az ufók valósak és szemed-szád tátva maradt amikor közelről láttad hogy tényleg léteznek és élőlényt vagy AI irányítja, mert a mozgása egyértelműen mutatta. Ezen a szinten ez olyan baklövés lenne nem elhinni amit látsz mint egy dróton rángatott kitömött szarvast összekeverni egy igazival. Hiába győzködöd őket sosem fogja elhinni aki szkeptikus szemellenzős és még nem is látott semmit soha. (vagy ha látott is nem volt elég gógyi benne hogy egyáltalán felfogja mit lát)

Hagyd a francba, ne foglalkozz vele mit mond. Mi egy más értelmesebb kaszt vagyunk náluk sokkal nagyobb tudással. Egyébként ült ilyen mellettem az autóban egy az egyik esetnél, olyan bamba ostoba volt hogy azt se látta meg ami előttünk történt, hiába mondtam neki hova nézzen és mit. (akkor szívták le az áldozat meg minden elektromosság őt menet közben, már csak gurultunk a villámok fényénél, de én tudtam kik csinálják mit keressek és sikerült is megpillantanom őket, hiába bujkáltak a felhőalap alján, de ez a hülye nem látott semmit mellettem :D ) Egyébként nemrég találkoztam újabb szemtanúval aki sokat látott. Határőr parancsnok volt 90 környékén, amikor a dömping volt nálunk. Az emberei is jelentették őket folyamatosan, szolgálat 0-24, nem maradtak le semmiről. :). Azt mondta láttak olyat is ami a távvezetéket csapolta meg.



Attól, hogy láttam még nem lettem értelmesebb,mint elotte.
:D
 
  • Vicces
Reactions: Leonidas

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 394
2 666
113
Amíg egyértelmű, hiteles bizonyítékot nem rak ki valaki, addig nehéz valósnak tekinteni bármit is. Főleg, hogy nem is túl életszerű földönkívüli járművek megjelenése.
Nem túl életszerű?
Az sem életszerű, hogy egy vadászaton a hajtó egy zsombékon elcsúszik hanyatt és eközben elsül a puskája, ami a mögötte sétáló vadászt lelövi.
Vagy egy vadra leadott lövés onnan 2km re valakit bent a faluban lelő.
De megtörténtek.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 401
8 626
113
Nem túl életszerű?
Az sem életszerű, hogy egy vadászaton a hajtó egy zsombékon elcsúszik hanyatt és eközben elsül a puskája, ami a mögötte sétáló vadászt lelövi.
Vagy egy vadra leadott lövés onnan 2km re valakit bent a faluban lelő.
De megtörténtek.

Amit leírtál azok életszerű dolgok, csak kicsi a valószínűségük. De az hogy földönkívüliek eljönnek a Földre és repkednek suttyomba annak nem csupán kicsi az esélye, hanem nem is túl életszerűek. Főleg hogy manapság egyre kisebb az esélye annak, hogy ilyen esemény ne kerüljön kamerafelvételre.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 394
2 666
113
Amit leírtál azok életszerű dolgok, csak kicsi a valószínűségük. De az hogy földönkívüliek eljönnek a Földre és repkednek suttyomba annak nem csupán kicsi az esélye, hanem nem is túl életszerűek. Főleg hogy manapság egyre kisebb az esélye annak, hogy ilyen esemény ne kerüljön kamerafelvételre.
Ez kész...
Jó, hogy szóba hoztad a valószínüséget.
Melyiknek mekkora az esélye?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 401
8 626
113
Ez kész...
Jó, hogy szóba hoztad a valószínüséget.
Melyiknek mekkora az esélye?

Az hogy valami nem életszerű az nem azt jelenti, hogy kicsi a valószínűsége, hanem hogy a mai ismereteink szerint be se nagyon következhet. Nem kizárt, de nem is indulhatunk ki belőle.
Az hogy egy vadász megcsúszik és akaratlanul elsütve a puskát meglő egy másik vadászt, annak valójába egyáltalán nem olyan kicsi az esélye. Nagyon sok vadász mászkál a világon, így mivel az ember időnként megcsúszik a természetben, így sokan meg is csúsznak. stb. Az hogy egy eltévedt lövés eltalál valaki nagyon nagy távolságról, az már jóval kisebb. De akaratlanul elsütött fegyver vagy mellétalálás is sok van. Onnét kezdve hiába kicsi az esélye, hogy messziről eltalálnak valakit, a sok esetből idővel lesz baleset is. Ezek nem is egyedi esetek.
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
A Pentagon megerősítette, hogy a "kiszivárgott" Ufo felvétel eredeti, és vizsgálja az "UFO csoport".
A videó a linkben: https://www.rt.com/usa/523887-penta...Mxlt3SaoqZfKbuw6P0ZYRZhCeNYcTmxvnpfO0TNW6d8Jc

A magam részéről úgy gondolom, hogy szándékosan szivárogtatnak, folytatódik a lakosság felkészítése nem csak a földönkívüli élet elismerését illetően, hanem hogy már fel is vettük a kapcsolatot velük.

Emlékeztek még, amikor hivatalosan is tagadták az 51-es körzet létezését? Hosszú az út...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A Pentagon megerősítette, hogy a "kiszivárgott" Ufo felvétel eredeti, és vizsgálja az "UFO csoport".
A videó a linkben: https://www.rt.com/usa/523887-penta...Mxlt3SaoqZfKbuw6P0ZYRZhCeNYcTmxvnpfO0TNW6d8Jc

A magam részéről úgy gondolom, hogy szándékosan szivárogtatnak, folytatódik a lakosság felkészítése nem csak a földönkívüli élet elismerését illetően, hanem hogy már fel is vettük a kapcsolatot velük.

Emlékeztek még, amikor hivatalosan is tagadták az 51-es körzet létezését? Hosszú az út...
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Egyszer a büdös életben vinne magával valaki egy ilyen találkozásra normális kamerát... Gyakorlatilag 4k-ban végig lehetett nézni a Tesla első áldozatát, minden büntetőfékezést az M0-áson és még az első világháborúról is jobb felvételek készültek. Nem mondom én, hogy nincsenek ufók, de a gyakorlat az elmúlt évtizedben az, hogy akár az óceán közepébe csapódó kínai műholdról is jelenik meg jó minőségű videó a neten. Pont a Pentagonnak nem futja normális dashcam- re a repülőgépein?:)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Egyszer a büdös életben vinne magával valaki egy ilyen találkozásra normális kamerát... Gyakorlatilag 4k-ban végig lehetett nézni a Tesla első áldozatát, minden büntetőfékezést az M0-áson és még az első világháborúról is jobb felvételek készültek. Nem mondom én, hogy nincsenek ufók, de a gyakorlat az elmúlt évtizedben az, hogy akár az óceán közepébe csapódó kínai műholdról is jelenik meg jó minőségű videó a neten. Pont a Pentagonnak nem futja normális dashcam- re a repülőgépein?:)
Mit szólsz a NASA fekete-fehér képeihez?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 435
25 084
113
Amit leírtál azok életszerű dolgok, csak kicsi a valószínűségük. De az hogy földönkívüliek eljönnek a Földre és repkednek suttyomba annak nem csupán kicsi az esélye, hanem nem is túl életszerűek. Főleg hogy manapság egyre kisebb az esélye annak, hogy ilyen esemény ne kerüljön kamerafelvételre.
Ez kész...
Jó, hogy szóba hoztad a valószínüséget.
Melyiknek mekkora az esélye?


 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egyszer a büdös életben vinne magával valaki egy ilyen találkozásra normális kamerát... Gyakorlatilag 4k-ban végig lehetett nézni a Tesla első áldozatát, minden büntetőfékezést az M0-áson és még az első világháborúról is jobb felvételek készültek. Nem mondom én, hogy nincsenek ufók, de a gyakorlat az elmúlt évtizedben az, hogy akár az óceán közepébe csapódó kínai műholdról is jelenik meg jó minőségű videó a neten. Pont a Pentagonnak nem futja normális dashcam- re a repülőgépein?:)
Vagy talán le van butítva a felvétel nehogy túl sok részlet kiderüljön ?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55