UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Valódinak valódi, de nem kell túl gondolni, egyszerű gyakorló lövészet lehetett, amikoris valami ballon/drón célra lőttek a hajóról. (Felfújható gyakorló célokat több ország tengerészete is használ)
Fújta a szél egy darabig, majd mikor eltalálták, szépen lassan vizbeesett.

Ha ennyi ideig spottolnak egy repülő UFO-t csak kiment volna valaki a fedélzetre egy kamerával lefényképezni.
Elképzelhető,hogy így van de azért én kíváncsi vagyok,hogy a haditengerészet vagy az amerikai kormányzat milyen hivatalos magyarázatot ad ezekre a felvételekre,hiszen ezek a felvételek nagy nyilvánosságot kaptak és egy amerikai hadihajó készítette azt a saját rendszereivel.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 160
14 746
113
Elképzelhető,hogy így van de azért én kíváncsi vagyok,hogy a haditengerészet vagy az amerikai kormányzat milyen hivatalos magyarázatot ad ezekre a felvételekre,hiszen ezek a felvételek nagy nyilvánosságot kaptak és egy amerikai hadihajó készítette azt a saját rendszereivel.
Semmilyet.. Jót röhögnek csak, mint a múltkori vadászgéppel spottolt vadlúdon. Lement a híradókba, Foxnews, stb.
Ők adták ki azt is.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and Wilson
W

Wilson

Guest
Semmilyet.. Jót röhögnek csak, mint a múltkori vadászgéppel spottolt vadlúdon. Lement a híradókba, Foxnews, stb.
Ők adták ki azt is.
Lehet én azért nem zárnám ki a hivatalos magyarázat lehetőségét,mivel az utóbbi időben jól láthatóan az amerikai kormányzat az én véleményem szerint elkezdte felkészíteni a közvéleményt az "ufók" létezésére.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 160
14 746
113
Lehet én azért nem zárnám ki a hivatalos magyarázat lehetőségét,mivel az utóbbi időben jól láthatóan az amerikai kormányzat az én véleményem szerint elkezdte felkészíteni a közvéleményt az "ufók" létezésére.
Nézőpont kérdése ki mit lát a dolog mögé!
Pont a videók minősége és "komolytalanságuk" miatt, számomra ez inkább tűnik dezinformációnak, figyelem elterelésnek..

A UFO - 'azonosítatlan repülő tárgy" létező fogalom, arra nem kell felkészíteni senkit, ha az Élienekre gondolsz, millió film született már a témában ami a koncepció magját már elültette az emberekben. Ha komolyan akarnák a társadalmat valami harmadik típusú találkozásra felkészíteni, érdemi bizonyítékkal jönnének elő, nem pedig egy homályos "Bigfoot" felvétellel...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Nézőpont kérdése ki mit lát a dolog mögé!
Pont a videók minősége és "komolytalanságuk" miatt, számomra ez inkább tűnik dezinformációnak, figyelem elterelésnek..

A UFO - 'azonosítatlan repülő tárgy" létező fogalom, arra nem kell felkészíteni senkit, ha az Élienekre gondolsz, millió film született már a témában ami a koncepció magját már elültette az emberekben. Ha komolyan akarnák a társadalmat valami harmadik típusú találkozásra felkészíteni, érdemi bizonyítékkal jönnének elő, nem pedig egy homályos "Bigfoot" felvétellel...
Nem állhatnak elő rögtön a lényeggel, akkor oda a fokozatosság elve... azonban máris elérték, hogy ami eddig a konteósok hülyeségének volt kikiáltva, az mára mainstream lett!
Obama is beszállt közben a kampányba!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 160
14 746
113
Nem állhatnak elő rögtön a lényeggel, akkor oda a fokozatosság elve... azonban máris elérték, hogy ami eddig a konteósok hülyeségének volt kikiáltva, az mára mainstream lett!
Obama is beszállt közben a kampányba!
Eddig is volt ilyen, a kereskedelmi média mindenről beszámolt korábban is ami nézetséget hozott. És ettől nem változik semmi marad a konteo, pont a gagyi felvételek miatt. A többség vagy totál közömbös, vagy csak röhög az ilyeneken. Ezzel nem vagyunk előrébb. A Thunderfoot félék majd szépen levezetik mekkora baromságot kajáltatnak meg a néppel.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Eddig is volt ilyen, a kereskedelmi média mindenről beszámolt korábban is ami nézetséget hozott. És ettől nem változik semmi marad a konteo, pont a gagyi felvételek miatt. A többség vagy totál közömbös, vagy csak röhög az ilyeneken. Ezzel nem vagyunk előrébb. A Thunderfoot félék majd szépen levezetik mekkora baromságot kajáltatnak meg a néppel.
Milyen? Hogy a Pentagon saját maga szivárogtat felvételeket? Hogy nyilvánosan ők maguk teszik közbeszéd tárgyává? Hogy létrehoznak egy csapatot, ami az UFO jelenségeket vizsgálja? Idáig tudod hol volt ilyen? Legfeljebb a Mónika Show-ban. Ott lehetett ilyesmiről beszélni, máshol nem nagyon.
Egyébként neked mi lenne a komoly? Úgy értem, ennél hogy lehetne komolyabban foglalkozni a témával szerinted? Volt elnök pipa, Pentagon pipa, mainstream média pipa. Nem nagyon látom ,hogy ennél hogy lehetne komolyabban venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
"A többség vagy totál közömbös, vagy csak röhög az ilyeneken."

Szerintem meg ez csak a saját álláspontod a témáról, amivel amúgy nincs probléma.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Lehet én azért nem zárnám ki a hivatalos magyarázat lehetőségét,mivel az utóbbi időben jól láthatóan az amerikai kormányzat az én véleményem szerint elkezdte felkészíteni a közvéleményt az "ufók" létezésére.
7W1YB4p.png

Google trends 2004-ig visszamenőleg.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Valódinak valódi, de nem kell túl gondolni, egyszerű gyakorló lövészet lehetett, amikoris valami ballon/drón célra lőttek a hajóról. (Felfújható gyakorló célokat több ország tengerészete is használ)
Fújta a szél egy darabig, majd mikor eltalálták, szépen lassan vizbeesett.

Ha ennyi ideig spottolnak egy repülő UFO-t csak kiment volna valaki a fedélzetre egy kamerával lefényképezni.
Éjszaka, csak IR-ben és radaron volt látható. Fényképezd le. Látható a felvételen, hogy croppolt. (edit: ez most már egy másik mint amit twitteren láttam, ugyanilyen thumbnaillel, itt lászott monitor kerete is) Ha ott éleslövészeteztek volna a haditengerészek előtte, akkor esetleg tudtak volna róla.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 160
14 746
113
Ok, legyen hogy a hatalom ezzel késziti fel az embereket, de mire is? Hogy E.T. Itt jár köztünk? A felkészült/vagy nem emberek többsége így is úgyis bokán fossa magát ha szembetalálkozik majd velük, vagy dzsihadot hirdet élből ellenük.
Nem vágom mi itt a nagy felkészítés, és mire?! Főleg ilyen ármányosan.
Ha meg tényleg van mire felkészíteni a népet akkor meg bele kell állni, anarhia esélye ígyis úgyis fennáll, jobb elöre menni a bajnak.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Ok, legyen hogy a hatalom ezzel késziti fel az embereket, de mire is? Hogy E.T. Itt jár köztünk? A felkészült/vagy nem emberek többsége így is úgyis bokán fossa magát ha szembetalálkozik majd velük, vagy dzsihadot hirdet élből ellenük.
Nem vágom mi itt a nagy felkészítés, és mire?! Főleg ilyen ármányosan.
Ha meg tényleg van mire felkészíteni a népet akkor meg bele kell állni, anarhia esélye ígyis úgyis fennáll, jobb elöre menni a bajnak.
Azt csinálják most. Az emberek előbb-utóbb hozzáfognak szokni ehhez, fel sem fogják kapni a bejelentésre a fejüket mire eljutunk odáig, mert annyira megszokott lesz ez a jelenség.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ok, legyen hogy a hatalom ezzel késziti fel az embereket, de mire is? Hogy E.T. Itt jár köztünk? A felkészült/vagy nem emberek többsége így is úgyis bokán fossa magát ha szembetalálkozik majd velük, vagy dzsihadot hirdet élből ellenük.
Nem vágom mi itt a nagy felkészítés, és mire?! Főleg ilyen ármányosan.
Ha meg tényleg van mire felkészíteni a népet akkor meg bele kell állni, anarhia esélye ígyis úgyis fennáll, jobb elöre menni a bajnak.
Nem ármányos. A COVID kapcsán is épp ez ment. A kommunikáció fokozatos igazításával nagyobb zavarok nélkül lehet a társadalommal közölni, hogy most más játékszabályok vannak. A játékszabályok is fokozatosan változnak majd. Mint átlagpolgár, azt gondolom, hogy valószínűleg nem nekem jó irányba.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
A Csillagszövetség és a velük szövetséges Negyedik Birodalom (amelynek már ideológiájában semmi köze az alapítók náci elveihez) ultimátumot intézett az Egyesült Államok vezette Nyugati érekszféra és a Keleti Birodalmak (Oország, Kína, Japán) által vezetett népek vezetőihez.
".. Immár elérkezett az idő, hogy átformálják a bolygó lakóinak gondolkodását, hogy befogadhassák a sokszínű, több ezer életformát felvonultató Csillagszövetség rendszerét. A Csillagszövetség képviselői látják, hogy főleg a Keleti országok még nem elég érettek erre, ezért a Nyugat kezébe helyezik bizalmukat. Céljuk a fajok egyenlőségének, a szaporodás (szexualitás) módjainak sokfélesége, a nemi identitás változtathatósága, a kis társadalmi közösségek (családok) fölöslegességének és a Csillagszövetség hangyatársadalmának propagálása. Ehhez minden segítséget megadnak a Földről elszármazott Negyedik Birodalom képviselőinek, hogy a háttérből segítsék eme elvek térhódítását. Abban az esetben, ha ez a szükséges mértéket eléri, a Föld Bolygó felvétetik ő felséges uralkodónk által bölcsen igazgatott Csillagszövetségbe és új távlatok nyílhatnak ama tekintetben, hogy egy új Bolygórendszer népe szolgálja Urunkat! Amennyiben e törekvésünk sikertelen lenne, úgy is csatlakozniuk kell, viszont felséges urunkkal szembeni ellenállásuk elnyeri jutalmát. Megtizedeljük a bolygó lakosságát, elsősorban az ellenálló vezetőket és segítő népeiket, valamint a bolygó legfejlettebb államait..."
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Nem szoktam olvasni ezt a topikot.
De én magamnak réges régen megadtam magamnak a választ arra,hogy léteznek e földön kívüliek itt a bolygónkon,jelen vannak e bármilyen formában is.
A releváns választ a matematika,és a valószínűség számítás adja meg.
Ha az összes,valaha előkerült beszámolót,1-2-3-as típusú találkozásokat,filmfelvételeket összepróbálnánk számolni,a mennyiség lehet hogy több millió is lenne.
De legyen csak mondjuk 100 ezer,amit figyelembe veszünk.
Tegyük fel,hogy minden felvétel hamis,vagy téves megfigyelés,hazugság, stb stb...
Mennyi ennek az esélye?
Ha csak egy megfigyelés is,találkozás vagy film valódi,aminek ugye elég nagy a valószínűsége,ekkora számszerűség esetén,már meg is kaptuk a választ amire kíváncsiak vagyunk.
LÉTEZNEK
És csak már az a kérdés,mikor lesz teljesen hivatalos kapcsolatfelvétel. Mert csak az időpont kérdéses,semmi más.
Ilyen egyszerű ez.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 395
33 561
113
Nem szoktam olvasni ezt a topikot.
De én magamnak réges régen megadtam magamnak a választ arra,hogy léteznek e földön kívüliek itt a bolygónkon,jelen vannak e bármilyen formában is.
A releváns választ a matematika,és a valószínűség számítás adja meg.
Ha az összes,valaha előkerült beszámolót,1-2-3-as típusú találkozásokat,filmfelvételeket összepróbálnánk számolni,a mennyiség lehet hogy több millió is lenne.
De legyen csak mondjuk 100 ezer,amit figyelembe veszünk.
Tegyük fel,hogy minden felvétel hamis,vagy téves megfigyelés,hazugság, stb stb...
Mennyi ennek az esélye?
Ha csak egy megfigyelés is,találkozás vagy film valódi,aminek ugye elég nagy a valószínűsége,ekkora számszerűség esetén,már meg is kaptuk a választ amire kíváncsiak vagyunk.
LÉTEZNEK
És csak már az a kérdés,mikor lesz teljesen hivatalos kapcsolatfelvétel. Mert csak az időpont kérdéses,semmi más.
Ilyen egyszerű ez.

Drake-egyenlet megvan? Fermi paradoxon megvan? Az, hogy a fizika általunk ismert törvényei szerint nem lehet fénysebesség felett közlekedni az Univerzumban? (igazából megközelíteni sem, általunk elképzelhető technikával)
Miért nincsenek továbbra sem használható minőségű, magánemberek által készített felvételek tömegével, mióta elterjedtek a digitális kamerák, már minden mobilban van, mindenkinél? Addig lehetett mondani, hogy nem meglepő hogy nincsenek, hogy nem tudták a szemtanúk rögzíteni, amit láttak, vagy csak valami használatatlan képet tudtak csinálni, amin bármi lehet.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Drake-egyenlet megvan? Fermi paradoxon megvan? Az, hogy a fizika általunk ismert törvényei szerint nem lehet fénysebesség felett közlekedni az Univerzumban? (igazából megközelíteni sem, általunk elképzelhető technikával)
Miért nincsenek továbbra sem használható minőségű, magánemberek által készített felvételek tömegével, mióta elterjedtek a digitális kamerák, már minden mobilban van, mindenkinél? Addig lehetett mondani, hogy nem meglepő hogy nincsenek, hogy nem tudták a szemtanúk rögzíteni, amit láttak, vagy csak valami használatatlan képet tudtak csinálni, amin bármi lehet.
Mi az hogy " nincsenek továbbra sem használható minőségű ".... hemzseg a net ilyen felvételektől,se szeri se száma.
Azt sem értem hogy jött itt most képbe a fénysebesség... ?
De Einstein is már vázolta a térhajlítás lehetőségét, ( általános relativitáselmélet ) ha arra célzol hogy hogyan kerülhettek ide esetleg.
Ebbe mélyebben meg nem is próbálkozok belemenni a dologba. A kvantumfizikát még ő maga sem értette...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and merleg

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Drake-egyenlet megvan? Fermi paradoxon megvan? Az, hogy a fizika általunk ismert törvényei szerint nem lehet fénysebesség felett közlekedni az Univerzumban? (igazából megközelíteni sem, általunk elképzelhető technikával)
Miért nincsenek továbbra sem használható minőségű, magánemberek által készített felvételek tömegével, mióta elterjedtek a digitális kamerák, már minden mobilban van, mindenkinél? Addig lehetett mondani, hogy nem meglepő hogy nincsenek, hogy nem tudták a szemtanúk rögzíteni, amit láttak, vagy csak valami használatatlan képet tudtak csinálni, amin bármi lehet.
Mert rohatd lassan indul Androidon a kamera alkalmazás. Doh.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mi az hogy " nincsenek továbbra sem használható minőségű ".... hemzseg a net ilyen felvételektől,se szeri se száma.
Azt sem értem hogy jött itt most képbe a fénysebesség... ?
De Einstein is már vázolta a térhajlítás lehetőségét, ( általános relativitáselmélet ) ha arra célzol hogy hogyan kerülhettek ide esetleg.
Ebbe mélyebben meg nem is próbálkozok belemenni a dologba. A kvantumfizikát még ő maga sem értette...
Ne toljátok túl.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and éber