UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
A London UFO videohoz.

Szeretném megmutatni, hogy vizsgálom szkeptikusként logikailag az ilyen anyagot.

A videó baromi meggyőző, de csak akkor ha nem kezdjük egy kicsit a körülményeket vizsgálni.

London lakossága ~9millió a térségben tehát 10m+ ember él.
Egy ilyen hosszan tartó jelenségről kizárt egy ilyen sűrűn lakott területen, hogy csak egy felvétel szülessen fényes nappal. (Még a gyéren lakott Cserjabinszki meteorrol is több felvétel van több nézőpontból)

Tehát mi a valószinűbb, egy UFO jelenség amit csak egy marék ember lát egy többmilliós nagyvárosban, az egyik legforgalmasabb légtérben, vagy csak egy tehetséges videószerkesztő munkáját láthattuk?

Elég egyértelmű szerintem a gondolatmenetet lefuttatva a válasz.

Egyébkén pont a BBC rádió épületéhez közel rögzitették a Sohoban, ami véletlen a város egyik médiaközpontja...
Egyébként nem ez az egyetlen felvétel. Ez ugyanazon a napon készült:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
Imádom a Vágó Pista szintű szkeptikusokat :)
-Miért nincs róla felvétel, ha?
-Van róla.
-Miért nincs legalább kettő?
-Kettő is van
-Akkor is kamu XD

Meg a miért nem veszed föl éjszaka telefonnal?
Ezt könnyen megválaszolom: Mert a mai telefonok is alkalmatlanok éjszakai fotózásra, azért!
Nekem néha kellet , statikus tárgyakat (épület részek) fotóznom éjszaka, meg szürkületben, közelre, vakuval és kalap szar volt a felvételek minősége.
Próbálj meg lefotózni egy gyorsan mozgó apró tárgyat ami sok km-re van tőled.... Sok sikert!
Te azért látsz valamit, mert az emberi szem képességei vagy 100 szorosan haladják meg a mobilod kamerájának a képességeit, főleg ha kis fényerőnél kell gyorsan mozgó, apró dolgot követni. Ennyire egyszerű a dolog amúgy.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Imádom a Vágó Pista szintű szkeptikusokat :)
-Miért nincs róla felvétel, ha?
-Van róla.
-Miért nincs legalább kettő?
-Kettő is van
-Akkor is kamu XD

Meg a miért nem veszed föl éjszaka telefonnal?
Ezt könnyen megválaszolom: Mert a mai telefonok is alkalmatlanok éjszakai fotózásra, azért!
Nekem néha kellet , statikus tárgyakat (épület részek) fotóznom éjszaka, meg szürkületben, közelre, vakuval és kalap szar volt a felvételek minősége.
Próbálj meg lefotózni egy gyorsan mozgó apró tárgyat ami sok km-re van tőled.... Sok sikert!
Te azért látsz valamit, mert az emberi szem képességei vagy 100 szorosan haladják meg a mobilod kamerájának a képességeit, főleg ha kis fényerőnél kell gyorsan mozgó, apró dolgot követni. Ennyire egyszerű a dolog amúgy.
Oké, akkor bemondásra el kell hinni mindent mindenkinek?
Pataki Attila ezek szerint hiteles forrás, értem.
A racionális gondolkodás, és az abból levezetett következtetés meg ki lehet nevetni, ahogy teszed is.
A felvételek meg biztos valódiak a látszólagos ellentmondások ellenére is mert csak azok!

Pont ezek a felvételek, és az ilyen érvelések miatt hiteltelen az egész.

I'm out!
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
Oké, akkor bemondásra el kell hinni mindent mindenkinek?
Pataki Attila ezek szerint hiteles forrás, értem.
A racionális gondolkodás, és az abból levezetett következtetés meg ki lehet nevetni, ahogy teszed is.
A felvételek meg biztos valódiak a látszólagos ellentmondások ellenére is mert csak azok!

Pont ezek a felvételek, és az ilyen érvelések miatt hiteltelen az egész.

I'm out!

Racionális gondolkodás az is, hogy a tejút rendszerben az intelligens élet száma legalább 1.
Ha pedig egy ki tud alakulni akkor elvileg több kialakulásánk sincs semmilyen gátja.
Több milliárd bolygó van a Tejút rendszerben , több milliárd éve.
A lottó 5-ösre is kicsi az esélyed, mégis néha megnyerik.
Matematikailag semm sem zárja ki azt, hogy kellően hosszú időtávon nézve kialakuljon valahol az élet. Ugyanis pont ugyan olyan anyagokból éplül fel mindenhol a galaxisunk. Innentől kezdve ha itt ki tudott alakulni az élet, akkor máshol is képes rá!

E mellet gondolkodj el azon, hogy az utóbbi 200 évben mit fejlődött az emberiség!
Ha ilyen ütemben fejlődünk hova jutunk majd még 200 vagy 2000 év múlva?
Newton korában sem ismerték a radioaktivitást! Honnan tudod, hogy mi minden fizikai jelenséget ismerünk-e már?
Én akárhány komoly tudós előadását láttam valamilyen témában, mindig az volt a vége, hogy lófaszt nem tudunk még XY tudományágról....
Nagyon sok még a kérdés!
Ha valakinek csak 2000 év civilizációs előnye van hozzánk képest, az már nagyon sok olyan válasszal rendelkezhet, amihez mi még a kérdést sem tudtuk föltenni!

Ezeket azért józan ésszel be lehet látni. Szerintem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Racionális gondolkodás az is, hogy a tejút rendszerben az intelligens élet száma legalább 1.
Ha pedig egy ki tud alakulni akkor elvileg több kialakulásánk sincs semmilyen gátja.
Több milliárd bolygó van a Tejút rendszerben , több milliárd éve.
A lottó 5-ösre is kicsi az esélyed, mégis néha megnyerik.
Matematikailag semm sem zárja ki azt, hogy kellően hosszú időtávon nézve kialakuljon valahol az élet. Ugyanis pont ugyan olyan anyagokból éplül fel mindenhol a galaxisunk. Innentől kezdve ha itt ki tudott alakulni az élet, akkor máshol is képes rá!

E mellet gondolkodj el azon, hogy az utóbbi 200 évben mit fejlődött az emberiség!
Ha ilyen ütemben fejlődünk hova jutunk majd még 200 vagy 2000 év múlva?
Newton korában sem ismerték a radioaktivitást! Honnan tudod, hogy mi minden fizikai jelenséget ismerünk-e már?
Én akárhány komoly tudós előadását láttam valamilyen témában, mindig az volt a vége, hogy lófaszt nem tudunk még XY tudományágról....
Nagyon sok még a kérdés!
Ha valakinek csak 2000 év civilizációs előnye van hozzánk képest, az már nagyon sok olyan válasszal rendelkezhet, amihez mi még a kérdést sem tudtuk föltenni!

Ezeket azért józan ésszel be lehet látni. Szerintem.
Ha kicsit is vissza olvasnál láthatnád, hogy mem tagadom az értelmes élet létrejöttét.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Imádom a Vágó Pista szintű szkeptikusokat :)
-Miért nincs róla felvétel, ha?
-Van róla.
-Miért nincs legalább kettő?
-Kettő is van
-Akkor is kamu XD

Meg a miért nem veszed föl éjszaka telefonnal?
Ezt könnyen megválaszolom: Mert a mai telefonok is alkalmatlanok éjszakai fotózásra, azért!
Nekem néha kellet , statikus tárgyakat (épület részek) fotóznom éjszaka, meg szürkületben, közelre, vakuval és kalap szar volt a felvételek minősége.
Próbálj meg lefotózni egy gyorsan mozgó apró tárgyat ami sok km-re van tőled.... Sok sikert!
Te azért látsz valamit, mert az emberi szem képességei vagy 100 szorosan haladják meg a mobilod kamerájának a képességeit, főleg ha kis fényerőnél kell gyorsan mozgó, apró dolgot követni. Ennyire egyszerű a dolog amúgy.
Hiába is magyarázol nekik. A szkeptikusok a gmo-tól a glifozátig minden mainstream baromságot védenek. Egyszer majd rájön, hogy az UFO-k is mainstreammé váltak, utána lehet vele majd beszélgetni ( természetesen akkor is csak a mainstream keretek között!), addig viszont nem érdemes vele foglalkozni, mert jól láthatóan még mindig a tagadás állapotában van.
 
  • Vicces
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nehéz a konteos logikát követni..
Ha holdra szállásról, vagy 9/11-ről van szó akkor a kormány a mumus, most hogy ők jönnek elő igencsak kétes felvételekkel meg hirtelen minden ok, hiszen csak a társadalom érdekében cselekszenek..

@Leonidas fentebb egy kommentben leírja, hogy a fejlett technikáink fegyvereink érdekli őket, meg azt is, hogy mennyire le vagyunk maradva fejlettségben hozzájuk képest... LOGIC FAIL!


Különben is, mi Sumérok, Szíták, Etruszkok Kelták, Hunok, Szittya Magyarok egyébként is a Szíriuszról jöttünk, és itt van a Föld csakrája Magyarország szívében, a gondviselés akaratából a bolygó emberi Civilizációjának letéteményesei vagyunk.. :)
Mindig mindenki azt képzeli valami érthetetlen okból, hogy az ember egy kivételes intelligens élőlény, de ez nem így van. Csak meg kell nézni mit csinált az ember a földből (egy túlnépesedett hulladék bolygót), és világosan látszik, hogy ez csak egy beképzelt hazugság semmi más. Jelenleg a saját sírját ássa az emberiség, mert eddig terjed az általános intelligenciája (sötétsége, primitívsége) A lényeg pedig az átlagban van. Ezzel a szinttel persze hogy nem kapkodnak utánunk. Ha beengednének a társadalmukba az öngyilkosság lenne a részükről. Megszerezve a hiányzó tudást (pld. a repüléshez akár a teljes naprendszerben, fosszilis energiahordozók nélkül, és az energiatárolás termelés fejlett formáit) simán visszaélne vele az emberiség. Hacsak nem öngyilkos őrültek az idegenek erősen kell hogy korlátozzák vagy tiltsák a kapcsolatot velünk. Egy egyszerű kapcsolat modellezés ezt az eredményt adná. Márpedig a modell futtatás már ma is szinte alapvető eszköz.
Ezt nem hiszem. Az atombombával sem sikerült. A társadalom együttműködéséből lehet a hatalmat működtetni. Emberek alkotják a hatalmat. Emberek építik a gépeket. Emberek működtetik őket. Az emberek pedig egyensúlyt, versenyt (az urak közt, a saját érdekükben ellensúlyt) akarnak. Lesznek akik kiszivárogtatják az ellen-hatalmaknak. Ideig-óráig lehet ezekkel lépéselőnyre szert tenni, de nem lehet teljes totális hatalmat kiépíteni.

Ahhoz eleve előtte akkorára kéne a gyártás, üzemeltetést skálázni, hogy már ott biztos kiszivárogna a titok. A csodafegyverek ezért nem működnek stratégiai szinten, csak taktikain. Csak Hollywood sulykolta a a csodafegyverek jolly-jokerségét.
Ezt nem hiszem. Az atomfegyverek egy elrettentő kategória, a repülés viszont napi használati eszköz. Jelenleg az energia-hajtóműves repülések még csak közelítő helyttesítője sincs. Ráadásul a technológia gyakorlatilag lenullázná a jelenlegi fegyverrendszereket, attól kezdve csak egy rakás ócskavas lenne az összes. Gazdasági jelentősége is beláthatalanul fontos mind a közlekedésben mint pedig az űrbányászatban, mert a földön alapanyag hiány van, és egyre inkább az lesz. Most is folyik a harc a földi készletekért a nagyhatalmak között. A kémia meghajtású rakétákkal nem lehet érdemi űrbányászatot folytatni, az említett hajtómű ezt is megoldaná. Röviden ennyi a jelentőségéről. Ja, és a a foszilis energiahiányt is lenullázná a technológia, mert az ufóknak hatalmas hatalmas energia áll rendelkezésre a hajókon, ami egy több nagyságrenddel nagyobb energiatermelési technikát mutat.

Tudunk ezzel az értékkel számolni ? Persze. A föld körüli pályák átlépéséhez adott mennyiségű energia kell. Ez más a körpályán esetén és más függőlegesen leküzdeni a föld gravitációját. A függőleges helyváltoztatás és a lebegést még több energiát igényel mint a körpályán emelkedés. De ezt is prezentálni tudják erőből energiával. Rájuk is ugyan úgy hat az égi mechanika jelenlegi tudásunk szerint. Eddig még egyetlen beszámoló sem említett a közelükben megváltozott tér tulajdonságokat, pld. jelentősen lecsökkent megszűnt vagy ellentétes gravitációt. Ilyenről még soha nem volt beszámoló. Vagyis a fizikát nem nem kerülték meg.

Szóval van még mit megfejteni a világegyetemből törvényeket, nem ismert technológiákat. Ha csak el nem árulja nekünk valaki... :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ok, belátom én nem tudom elhinni, hogy egy olyan civilizáció ami képes a csillagközi utazásra, így bohóckodna itt ahogy a felvételek, meg beszámolók szerint teszik..
Annyira fejlettek, hogy ihaj, de a kukoricaföldön spottolja őket az egyik.

Elnézést a stílusért, és természetesen minden úgy van ahogy Leonidas, meg Pataki Attila elmondja, hiszen ők már látták vagy találkoztak is velük..

Akik megyőződéssel hiszik az Íti földi jelenlétét, várják Jézus eljövetelét is, vagy a kettő üti egymást?
A Patakit ne vedd ide, soha nem bírtam, soha nem hittem neki !!! Ő jegy "megélhetési" ufo hívő. Inkább érdek mint hit meg tudás.

Sajnálom hogy még soha nem láttál egy ufot sem közelről. De ez a te szerencsétlenséged. Az ötöse és négyese is kevés embernek van, akkor is ha régóta lottóznak. Ufot látni közelről nem kegy hanem hatalmas szerencse ! Vannak olyan balfácánok akik akkor sem látják meg ha az orruk akad már bele !!! Láttam már ilyet az egyik alkalommal. Ezek olyanok mint a viccben a bolond meg a gomba. ”Jéé... gomba..." :D:D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mindig mindenki azt képzeli valami érthetetlen okból, hogy az ember egy kivételes intelligens élőlény, de ez nem így van. Csak meg kell nézni mit csinált az ember a földből (egy túlnépesedett hulladék bolygót), és világosan látszik, hogy ez csak egy beképzelt hazugság semmi más. Jelenleg a saját sírját ássa az emberiség, mert eddig terjed az általános intelligenciája (sötétsége, primitívsége) A lényeg pedig az átlagban van. Ezzel a szinttel persze hogy nem kapkodnak utánunk. Ha beengednének a társadalmukba az öngyilkosság lenne a részükről. Megszerezve a hiányzó tudást (pld. a repüléshez akár a teljes naprendszerben, fosszilis energiahordozók nélkül, és az energiatárolás termelés fejlett formáit) simán visszaélne vele az emberiség. Hacsak nem öngyilkos őrültek az idegenek erősen kell hogy korlátozzák vagy tiltsák a kapcsolatot velünk. Egy egyszerű kapcsolat modellezés ezt az eredményt adná. Márpedig a modell futtatás már ma is szinte alapvető eszköz.

Ezt nem hiszem. Az atomfegyverek egy elrettentő kategória, a repülés viszont napi használati eszköz. Jelenleg az energia-hajtóműves repülések még csak közelítő helyttesítője sincs. Ráadásul a technológia gyakorlatilag lenullázná a jelenlegi fegyverrendszereket, attól kezdve csak egy rakás ócskavas lenne az összes. Gazdasági jelentősége is beláthatalanul fontos mind a közlekedésben mint pedig az űrbányászatban, mert a földön alapanyag hiány van, és egyre inkább az lesz. Most is folyik a harc a földi készletekért a nagyhatalmak között. A kémia meghajtású rakétákkal nem lehet érdemi űrbányászatot folytatni, az említett hajtómű ezt is megoldaná. Röviden ennyi a jelentőségéről. Ja, és a a foszilis energiahiányt is lenullázná a technológia, mert az ufóknak hatalmas hatalmas energia áll rendelkezésre a hajókon, ami egy több nagyságrenddel nagyobb energiatermelési technikát mutat.

Tudunk ezzel az értékkel számolni ? Persze. A föld körüli pályák átlépéséhez adott mennyiségű energia kell. Ez más a körpályán esetén és más függőlegesen leküzdeni a föld gravitációját. A függőleges helyváltoztatás és a lebegést még több energiát igényel mint a körpályán emelkedés. De ezt is prezentálni tudják erőből energiával. Rájuk is ugyan úgy hat az égi mechanika jelenlegi tudásunk szerint. Eddig még egyetlen beszámoló sem említett a közelükben megváltozott tér tulajdonságokat, pld. jelentősen lecsökkent megszűnt vagy ellentétes gravitációt. Ilyenről még soha nem volt beszámoló. Vagyis a fizikát nem nem kerülték meg.

Szóval van még mit megfejteni a világegyetemből törvényeket, nem ismert technológiákat. Ha csak el nem árulja nekünk valaki... :)
Hogy nullázná le a jelenlegi fegyverrendszereket? Lenne többmillió harci csészealjad, és egy pilótája se defektálna, a világuralmi terveiddel mind egyetértene? Ezt sikerülne hirtelen a semmiből elúhúzni, hogy "megelőző csapással" leszereld ellenfeleid? Az atombomba se volt elrettentő fegyver eleinte, csak miután nagyon nagy számban lett rendszeresítve. Amíg addig eljutottak, addig a szovjeteknek kiszivárogtatta a Rosenberg házaspár.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ez jogos, én is várok ilyenre, csak az eddigi stratégiai a hatalom részéről úgy néz ki, hogy az elhallgattatás és hiteltelenítés volt. Ezek teljesen alap kommunikációs/hatalmi módszerek a közvélemény irányítására.

Engem az foglalkoztat, hogy miért tűnik úgy, hogy a hatalom ezen a gyakorlatán fokozatosan változtatni akar? Aggasztó szerintem. Vagy "bolygó-belpol" oka van, ami nekem rossz lesz úgyis, vagy "bolygó-külpol" oka van, ami nekem rossz lesz úgyis. A csodás jólelkű jótevő földönkívülies mesevilág hívőkkel ellentétben biztos vagyok benne, hogy még ha magukat annak is tartanék a lények, a segítségükkel is ártanának nekünk, de nem jótét lelkek. A farkas törvények nem szűnnek meg az űrben sem.
Szerintem minden intelligens létformának érdek központúnak kell lennie, mert így van a legnagyobb esélye a saját fennmaradását biztosító döntéseket hozni.
Tehát ha van egy zárt közegben élő létforma annál természetes verseny alakul ki a forrásokért ezért vannak a farkas törvények, de ha ugyanezt a létformát egy nem zárt közegbe rakod akkor pont hogy értelmetlenné válik a versengés és a konfliktus.
Szóval szerintem egy faj vagy akármi intelligens ami naprendszereken át tud utazni az nem lesz agresszív, sőt kifejezetten visszafogott lesz és amennyire lehet nem fog belepiszkálni a bolygókon lévő létformák mindennapjaiba. Minek hiszen haszna nincs belőle, viszont cserébe kockázatot vállal.
Pl emberiség, kiszámíthatatlan, babonás, sokszor feleslegesen agresszív faj. Ha felvennék a kapcsolatot akkor esélyt adnának az embereknek arra hogy szerveződjenek és terveket szőjenek ellenük. Hogy miért tennék ezt az teljesen mindegy a lényeg hogy ott a kockázat hogy megteszik.
És ha belegondolsz egy olyan fajnak vagy dolognak aminek mindene megvan vagy könnyen hozzá tud férni a legnagyobb értéke a tudás lesz mert azt meg kell szereznie tehát időt és erőforrást kell rá pazarolnia. Ráadásul a tudás alapjául szolgáló információ hajlamos arra hogy örökre elvesszen. Ezért egy olyan faj vagy dolog ami képes a fizikát meghazudtoló dolgokat létrehozni inkább megfigyelne és információt gyűjtene hogy megörökítse azt ami múlandó. Ugyanígy meggyőződésem hogy mindennél fontosabbnak tartanák az életüket vagy létezésüket, hiszen mindegyikük olyan egyedi tudás birtokosa lenne aminek a pusztulását nem tudnák vissza csinálni. Tehát minden áron elkerülnék az olyan helyzeteket ahol bajuk eshet.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Elnézést a stílusért, és természetesen minden úgy van ahogy Leonidas, meg Pataki Attila elmondja, hiszen ők már látták vagy találkoztak is velük.
Hogy nullázná le a jelenlegi fegyverrendszereket? Lenne többmillió harci csészealjad, és egy pilótája se defektálna, a világuralmi terveiddel mind egyetértene? Ezt sikerülne hirtelen a semmiből elúhúzni, hogy "megelőző csapással" leszereld ellenfeleid? Az atombomba se volt elrettentő fegyver eleinte, csak miután nagyon nagy számban lett rendszeresítve. Amíg addig eljutottak, addig a szovjeteknek kiszivárogtatta a Rosenberg házaspár.
Zapp-Brannigan
Ezek a tipikus obstrukciós válaszok. Volt már ilyen hozzáállás a történelemben ? Óóó... hát persze, sokszor kismillió ! (a determinált gondolkodású átlagemberek mindig tömegével voltak a tudósok felfedezések ellen - ez bizonyított írott sokszor megtörtént történelem) Például a föld lapos, sőőőt ez a világegyetem közepe, és nem a nap körül forog !!! :rolleyes: :D:p Aki pedig ezt megkérdőjelezte bezárták, mágjára vetették, felnégyelték. Azóta is lapos a föld, ez a világegyetem közepe, és minden úgy maradt. Kb. ebbe a a vaskalapos csapatba sorolom azokat akik engem próbálnak hülyének nézni, hülyének beállítani. Igaz @Zapp-Brannigan ? És ettől majd "igazad lesz" neked is mint a középkori bíróságoknak... :D:D:p Nevetséges vagy az obstrukcióddal és gúnyolódásoddal együtt. Sok ilyen volt a töténelem során mint te. A legtöbb nagy gondolkodót felfedezők tudóst tönkre is tették, megölték. Azóta is ott tart a világ, ahova be akarták anno fagyasztani ? A középkorban ?? :D:D

Kár neked bármit is mondani, nem oszlatja el a sötétséget a fejedben. :) Az érveléseid is semmisek vagy gúnyolódások. Én nem akarok fényt gyújtani a sötétségedbe, nekem jó így is. További sikeres "lapposföldezést" a többi hasonszőrűvel. :D:p:cool:

Veér István
Igen lenullázná a jelenlegi kémiai hajtóanyagos meghajtásra épített stratégiai fegyvereket. Talán a robot tengeralattjárók maradnának egyedül versenyben, amik lopakodva a cél közelébe képesek vinni a hagyományos kémiai meghajtású fegyvereket.

A levegőben az új technológiás lebegésre és nagy sebességre egyaránt képes immár szárnyak nêlküli repülők lennének az urai a légtereknek. Személyzet ? Minek ? Jelentősen rontja az űrhajók manőverező képességeit, gyorsulását / lassítását. Az űrbéli előnyök semmivé foszlanának, hiszen egy átlagos gép is bármikor elérné a katonai és polgári műholdakat űrállomásokat. Az összes jelenlegi űrbéli megfigyelő előrejelző és navigációs hálózatok távközlési rendszerek pillanatok alatt kiiktathatókká válnának. Ezzel nem csak az űrbéli megfigyelést veszítik el, hanem a földi a navigációs hálózatokkal működő koordináta vezérelt fegyverek és repülőgépek is elvesztik a harci képességeiket. Csak a "kőbalta” képességű pld. giroszkópos fegyverek (rakétákról siklóbombákról van szó) maradnának működőképesek, míg az ellenfélnél minden ilyen rendszer (GPS, megfigyelő rendszerek, műholdas adathálózatok mind működőképes és még könnyen védhetők is maradnának. Szóval az ufotechnológia megszerzése beláthatalanul nagy előnyöket adna a többi állammal szemben. Persze ez csak a "nagy kutyákra" érvényes. A kicsiket egyszerűen eltaposnák az előnyökért a nagyok ha másképp nem tudnák megszerezni a technológiát.

Amúgy az us f22 / f35 program nem titkoltan az utolsó pilóta vezette harci repülőgép programnak lett meghirdetve. A pilóta már a foszilis energiahordozókkal működő ember által gyártott repülőgépek tulajdonságait is jelentősen korlátozza. Hamarosan csak kolonc lenne rajtuk. Várhatóan AI fogja vezetni őket, amit nem zavar majd a nagy gyorsulás vagy a nagy G-s fordulós manőverek. Szerintem a legtöbb ufo AI vezérelt automata űrhajó. Már a mélytengeri robotoknál sincs szükség az emberre, csak felesleges kolonc a gépen. Na így van az automata ufókon is, az élőlény csak kolonc rajta. A kapott feladatokat anélkül is végre tudja hajtani. Emberi támadás esetén pedig nem korlátozza a manőverezését egy törékeny élőlény a fedélzetén. Azok csak ritkán mennek a helyszínekre, jól bebiztosítva. Általában pedig a jól védett és biztonságos anyahajókon dekkolnak. Láttak már sokan ilyen iszonyatos méretű (több futballpálya) anyahajókat Magyarországon is az 1990 körüli években. Még a Margitsziget felett a város közepén is meg mérték jelenni vele. A kollégáim gyermekei a Balaton déli partja felett látták nyáron csúcsidőben este 9:40 körül, piszok alacsonyan, elfedte az egész eget. Halálsápadtan halálra ilyedve rohant be gyerekcsapat a felnőttekhez az üdülőbe (több baráti munkatársi család nyaralt együtt, a gyerekeik meg szokás szerint együtt bandáztak, rendszeres volt az ilyen üdülésük) Roppantul érdekes módon rettegve szóról-szóra ugyan azt a hihetetlen sztorit mesélte. (én és többen meg tartottuk a frontot a melóhelyen, ez egy stratégiailag fontos intézmény, soha nem áll le teljesen, 7/24-ben üzemel) A gyermekek szülei szerint halálra volt rémülve mindegyik, viccről összebeszélésről szó sem lehetett. Pillanatok alatt jelent meg, és ki volt világítva mint a filmeken.
A Margitsziget felett éjfél körül jelent meg, szintén alacsonyan az eget elfedve és kivilágítva. Na ez tényleg nagyon ritka. :) Az ilyen nagy anyahajók megmutatása is nagyon ritkák, pláne közelről. A legtöbb ufo kicsi, méteres nagyságától a pár 10 méteresig. (az általános észlelések alapján) Az anyahajós verziókat is többször megfigyelték már, amint kiáramlanak vagy eltűnnek egy anyhajóban a kicsik. Ezek a megfigyelések tudtommal mind távoliak voltak nagy magasságban. Több infót nem akarok megosztani. Én közelről 12m körülit láttam. Tisztán és világosan, szép nyugodt szél és hómentes időben télen, este 10 körül, szikrázóan csillagos ég volt, köd nyomokban sem volt. Nem egyedül láttam. Csak ezt hallottam utána: basszus ezt láttad ? Hát hogyne láttam volna. Letaglózó volt ahogy egyik pillanatról a másikra megláttuk. Nem számítottunk a látványra, épp egész éjjelre (reggelig) bulizni mentünk (az akkor "szokásos program") Előtte épületek takarták előlünk, egyébként meg mozgásban volt, szép komótosan repült. Éppen abba az utcába tartott ahonnan jöttünk, eltűnt a domb mögött. Azt is láttam még hogy a dombon átrepülve ereszkedni kezdett.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 395
33 566
113
Szerintem minden intelligens létformának érdek központúnak kell lennie, mert így van a legnagyobb esélye a saját fennmaradását biztosító döntéseket hozni.
Tehát ha van egy zárt közegben élő létforma annál természetes verseny alakul ki a forrásokért ezért vannak a farkas törvények, de ha ugyanezt a létformát egy nem zárt közegbe rakod akkor pont hogy értelmetlenné válik a versengés és a konfliktus.
Szóval szerintem egy faj vagy akármi intelligens ami naprendszereken át tud utazni az nem lesz agresszív, sőt kifejezetten visszafogott lesz és amennyire lehet nem fog belepiszkálni a bolygókon lévő létformák mindennapjaiba. Minek hiszen haszna nincs belőle, viszont cserébe kockázatot vállal.

Vagy igen, vagy nem, attól függ mi a célja. Ha eléggé hasonlít hozzánk és a Föld számukra lakható hely... lásd az emberiség történelmét.

Pl emberiség, kiszámíthatatlan, babonás, sokszor feleslegesen agresszív faj. Ha felvennék a kapcsolatot akkor esélyt adnának az embereknek arra hogy szerveződjenek és terveket szőjenek ellenük. Hogy miért tennék ezt az teljesen mindegy a lényeg hogy ott a kockázat hogy megteszik.
És ha belegondolsz egy olyan fajnak vagy dolognak aminek mindene megvan vagy könnyen hozzá tud férni a legnagyobb értéke a tudás lesz mert azt meg kell szereznie tehát időt és erőforrást kell rá pazarolnia. Ráadásul a tudás alapjául szolgáló információ hajlamos arra hogy örökre elvesszen. Ezért egy olyan faj vagy dolog ami képes a fizikát meghazudtoló dolgokat létrehozni inkább megfigyelne és információt gyűjtene hogy megörökítse azt ami múlandó. Ugyanígy meggyőződésem hogy mindennél fontosabbnak tartanák az életüket vagy létezésüket, hiszen mindegyikük olyan egyedi tudás birtokosa lenne aminek a pusztulását nem tudnák vissza csinálni. Tehát minden áron elkerülnék az olyan helyzeteket ahol bajuk eshet.

Van olyan elmélet, hogy egy civilizáció épp azért, hogy baja ne essen, kipusztít minden vetélytársat, ha tudja, sőt akár pusztító robotokat küld szét, amiknek az a feladata, hogy minden pontenciális vetélytárs életformát elpusztítson.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Zapp-Brannigan
Ezek a tipikus obstrukciós válaszok. Volt már ilyen hozzáállás a történelemben ? Óóó... hát persze, sokszor kismillió ! (a determinált gondolkodású átlagemberek mindig tömegével voltak a tudósok felfedezések ellen - ez bizonyított írott sokszor megtörtént történelem) Például a föld lapos, sőőőt ez a világegyetem közepe, és nem a nap körül forog !!! :rolleyes: :D:p Aki pedig ezt megkérdőjelezte bezárták, mágjára vetették, felnégyelték. Azóta is lapos a föld, ez a világegyetem közepe, és minden úgy maradt. Kb. ebbe a a vaskalapos csapatba sorolom azokat akik engem próbálnak hülyének nézni, hülyének beállítani. Igaz @Zapp-Brannigan ? És ettől majd "igazad lesz" neked is mint a középkori bíróságoknak... :D:D:p Nevetséges vagy az obstrukcióddal és gúnyolódásoddal együtt. Sok ilyen volt a töténelem során mint te. A legtöbb nagy gondolkodót felfedezők tudóst tönkre is tették, megölték. Azóta is ott tart a világ, ahova be akarták anno fagyasztani ? A középkorban ?? :D:D

Kár neked bármit is mondani, nem oszlatja el a sötétséget a fejedben. :) Az érveléseid is semmisek vagy gúnyolódások. Én nem akarok fényt gyújtani a sötétségedbe, nekem jó így is. További sikeres "lapposföldezést" a többi hasonszőrűvel. :D:p:cool:

Veér István
Igen lenullázná a jelenlegi kémiai hajtóanyagos meghajtásra épített stratégiai fegyvereket. Talán a robot tengeralattjárók maradnának egyedül versenyben, amik lopakodva a cél közelébe képesek vinni a hagyományos kémiai meghajtású fegyvereket.

A levegőben az új technológiás lebegésre és nagy sebességre egyaránt képes immár szárnyak nêlküli repülők lennének az urai a légtereknek. Személyzet ? Minek ? Jelentősen rontja az űrhajók manőverező képességeit, gyorsulását / lassítását. Az űrbéli előnyök semmivé foszlanának, hiszen egy átlagos gép is bármikor elérné a katonai és polgári műholdakat űrállomásokat. Az összes jelenlegi űrbéli megfigyelő előrejelző és navigációs hálózatok távközlési rendszerek pillanatok alatt kiiktathatókká válnának. Ezzel nem csak az űrbéli megfigyelést veszítik el, hanem a földi a navigációs hálózatokkal működő koordináta vezérelt fegyverek és repülőgépek is elvesztik a harci képességeiket. Csak a "kőbalta” képességű pld. giroszkópos fegyverek (rakétákról siklóbombákról van szó) maradnának működőképesek, míg az ellenfélnél minden ilyen rendszer (GPS, megfigyelő rendszerek, műholdas adathálózatok mind működőképes és még könnyen védhetők is maradnának. Szóval az ufotechnológia megszerzése beláthatalanul nagy előnyöket adna a többi állammal szemben. Persze ez csak a "nagy kutyákra" érvényes. A kicsiket egyszerűen eltaposnák az előnyökért a nagyok ha másképp nem tudnák megszerezni a technológiát.

Amúgy az us f22 / f35 program nem titkoltan az utolsó pilóta vezette harci repülőgép programnak lett meghirdetve. A pilóta már a foszilis energiahordozókkal működő ember által gyártott repülőgépek tulajdonságait is jelentősen korlátozza. Hamarosan csak kolonc lenne rajtuk. Várhatóan AI fogja vezetni őket, amit nem zavar majd a nagy gyorsulás vagy a nagy G-s fordulós manőverek. Szerintem a legtöbb ufo AI vezérelt automata űrhajó. Már a mélytengeri robotoknál sincs szükség az emberre, csak felesleges kolonc a gépen. Na így van az automata ufókon is, az élőlény csak kolonc rajta. A kapott feladatokat anélkül is végre tudja hajtani. Emberi támadás esetén pedig nem korlátozza a manőverezését egy törékeny élőlény a fedélzetén. Azok csak ritkán mennek a helyszínekre, jól bebiztosítva. Általában pedig a jól védett és biztonságos anyahajókon dekkolnak. Láttak már sokan ilyen iszonyatos méretű (több futballpálya) anyahajókat Magyarországon is az 1990 körüli években. Még a Margitsziget felett a város közepén is meg mérték jelenni vele. A kollégáim gyermekei a Balaton déli partja felett látták nyáron csúcsidőben este 9:40 körül, piszok alacsonyan, elfedte az egész eget. Halálsápadtan halálra ilyedve rohant be gyerekcsapat a felnőttekhez az üdülőbe (több baráti munkatársi család nyaralt együtt, a gyerekeik meg szokás szerint együtt bandáztak, rendszeres volt az ilyen üdülésük) Roppantul érdekes módon rettegve szóról-szóra ugyan azt a hihetetlen sztorit mesélte. (én és többen meg tartottuk a frontot a melóhelyen, ez egy stratégiailag fontos intézmény, soha nem áll le teljesen, 7/24-ben üzemel) A gyermekek szülei szerint halálra volt rémülve mindegyik, viccről összebeszélésről szó sem lehetett. Pillanatok alatt jelent meg, és ki volt világítva mint a filmeken.
A Margitsziget felett éjfél körül jelent meg, szintén alacsonyan az eget elfedve és kivilágítva. Na ez tényleg nagyon ritka. :) Az ilyen nagy anyahajók megmutatása is nagyon ritkák, pláne közelről. A legtöbb ufo kicsi, méteres nagyságától a pár 10 méteresig. (az általános észlelések alapján) Az anyahajós verziókat is többször megfigyelték már, amint kiáramlanak vagy eltűnnek egy anyhajóban a kicsik. Ezek a megfigyelések tudtommal mind távoliak voltak nagy magasságban. Több infót nem akarok megosztani. Én közelről 12m körülit láttam. Tisztán és világosan, szép nyugodt szél és hómentes időben télen, este 10 körül, szikrázóan csillagos ég volt, köd nyomokban sem volt. Nem egyedül láttam. Csak ezt hallottam utána: basszus ezt láttad ? Hát hogyne láttam volna. Letaglózó volt ahogy egyik pillanatról a másikra megláttuk. Nem számítottunk a látványra, épp egész éjjelre (reggelig) bulizni mentünk (az akkor "szokásos program") Előtte épületek takarták előlünk, egyébként meg mozgásban volt, szép komótosan repült. Éppen abba az utcába tartott ahonnan jöttünk, eltűnt a domb mögött. Azt is láttam még hogy a dombon átrepülve ereszkedni kezdett.
Cuki pofa vagy ahogy piedesztára emeled magad és párhuzamot próbálsz állítani Galilei meg magad és a többi élien hívő közé!
Meg mintha a te oldaladon lenne a tudomány meg a nagy gondolkodó emberek, a másik meg nyilván csak egy determinált gondolkodású vaskalapos... Van arcod rendesen...

De a legjobb, hogy ezek után még rajtam kéred számon a gúnyolódást, miután te ilyen kijelentéseket teszel...

Tipikus reakció felülpozicionáljátok magatokat, és jön a hagyd rá, ugyse érti, meg a többi. Be vagytok zárva a véleménybuborékotokba, és ha valaki kritikus, és netán szkeptikus és rávilágít az ellentmondásokra, a kognitív disszonancia miatt inkább próbáljátok semmibe venni...

Semmivel sem vagy különb mint a Pataki Attila és az állításaid sem hihetőbbek mint az övé.
Bár ő közel sem tűnt ennyire nagyképűnek!
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Az emberiség nem áll készen a nyílt kapcsolatfelvételre/felvállalásra. Az emberiség nem csak a fejlett világból áll, és még ha csak abból is állna. Az amerikaiak jelentős része hisz az angyalok létezésében. És akkor nem beszéltünk a iszlámról közel-keletestül, meg egész afrikáról ahol elefántszarból építik a kunyhóikat. Olvasni se tudnak a fél kontinensen, nem hogy idegen civilizációkról értekezni. Az emberiség nem egyformán fejlődött és a fajunk nagy része igenis elmaradott, papucsos, utcára szaró, babonás istenhívő.

Az biztos, hogy az idegenek itt vannak, nem véletlenül vállalják most már lassan fel az amerikaiak ezeknek a felvételeknek a kiszivárogtatását. Lassan készítenek fel minket, de még szerintem sokáig kell várni amíg konkrét infóink lesznek. Azért az nevetséges, hogy a felvételek bevállalása után még vannak szkeptikusok. Itt már tényleg basic intelligenciáról van szó. Ott van előttem, egy szuperhatalom ismeri el, de tagadom. Oké.. Személy szerint nem tartom kizártnak, hogy közük van hozzánk már a fajtánk kialakulása óta, az is lehet, hogy csak valamilyen elbaszott kísérlet vagyunk ezért járnak ide. Ahogy mi hangyakolóniákat vizsgálunk egy üvegdobozba zárva, ők úgy vizsgálnak minket.

Logikus a tenger mélyére rejteni bármilyen eszközt, bázist ha van, hiszen azt a részét térképeztük fel a legkevésbé a bolygónknak. Ezek után megszólal bennem a szunnyadó konteós, hogy az operation high jump-ot és a náci antarktiszi expedíciókat övező elméleteknek volt-e azért bármilyen valóságalapja. Még egyszer kihangsúlyozom, hogy csak alapja, nem pedig az egész katyvasz valódiságára gondolok.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Szerintem minden intelligens létformának érdek központúnak kell lennie, mert így van a legnagyobb esélye a saját fennmaradását biztosító döntéseket hozni.
Tehát ha van egy zárt közegben élő létforma annál természetes verseny alakul ki a forrásokért ezért vannak a farkas törvények, de ha ugyanezt a létformát egy nem zárt közegbe rakod akkor pont hogy értelmetlenné válik a versengés és a konfliktus.
Szóval szerintem egy faj vagy akármi intelligens ami naprendszereken át tud utazni az nem lesz agresszív, sőt kifejezetten visszafogott lesz és amennyire lehet nem fog belepiszkálni a bolygókon lévő létformák mindennapjaiba. Minek hiszen haszna nincs belőle, viszont cserébe kockázatot vállal.
Pl emberiség, kiszámíthatatlan, babonás, sokszor feleslegesen agresszív faj. Ha felvennék a kapcsolatot akkor esélyt adnának az embereknek arra hogy szerveződjenek és terveket szőjenek ellenük. Hogy miért tennék ezt az teljesen mindegy a lényeg hogy ott a kockázat hogy megteszik.
És ha belegondolsz egy olyan fajnak vagy dolognak aminek mindene megvan vagy könnyen hozzá tud férni a legnagyobb értéke a tudás lesz mert azt meg kell szereznie tehát időt és erőforrást kell rá pazarolnia. Ráadásul a tudás alapjául szolgáló információ hajlamos arra hogy örökre elvesszen. Ezért egy olyan faj vagy dolog ami képes a fizikát meghazudtoló dolgokat létrehozni inkább megfigyelne és információt gyűjtene hogy megörökítse azt ami múlandó. Ugyanígy meggyőződésem hogy mindennél fontosabbnak tartanák az életüket vagy létezésüket, hiszen mindegyikük olyan egyedi tudás birtokosa lenne aminek a pusztulását nem tudnák vissza csinálni. Tehát minden áron elkerülnék az olyan helyzeteket ahol bajuk eshet.
Nem rossz gondolat menet!
Könnyen elképzelhető, hogy egy külső veszély megjelenése (még ha nem is azzal a szándékkal érkeznének) egységbe rázná az emberiséget, bár biztosra még ez sem vehető!

Én azt gondolom, ha egy civilizáció elérte azt a fejlettségi szintet, hogy képes a csillagközi utazásra, már aligha van szüksége bármire amit egy másik pláne fejletlenebb civilizáció adhatna neki. Ha mégis annyira kíváncsiak akkor is a tudásvágyukat kellő távolságból kényelmesen kielégíthetik, aligha kellene egy mondjuk a mi fejlettségünkön lévő bolygón bohockodniuk. Egy fejletlenebbnél még talán szóbajöhet, mert ott még jelentősebb kockázat nélkül lelephezhetik magukat, bár nem tudom mi gyakorlati hasznuk lenne belőle, hisz a biologiájuk aligha lesz kompatibilis.

De még egy esetleges felfedező és csillagugró civilizáció is igen kis eséllyel bukkanhat értelmes életre a szinte végtelen számú csillag, és az idő-tényező miatt.
Hajlamosak vagyunk elfelejteni mennyire rövid életű a mi jelenlétünk, az univerzum idejéhez képest.

Amin én mostanában gondolkodtam, hogy ha lenne is technologia mondjuk csak fénysebességes utazáshoz, mennyire veszélyes is lenne. Körülöttünk minden nagy sebességgel több irányba mozog, a látszat ellenére nincs fix pont, sok előre nem látható akadályba ütközhet az utazó. Persze az űr baromi tágas, de baromi veszélyes is. Baromi jó oka kell legyen egy életformának az utazásra, szóval jó eséllyel maradnak a robotok...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Az biztos, hogy az idegenek itt vannak, nem véletlenül vállalják most már lassan fel az amerikaiak ezeknek a felvételeknek a kiszivárogtatását. Lassan készítenek fel minket.
És baromi bénán, hogy a repülő vadludat szpottoló f18-al akarják felkészíteni a népet.

Ja meg a politikusok ugye sose hazudnak.

Mindenki ezzel a felkészítéssel jön, de érdemi választ senkitől nem olvastam, hogyan lesz ettől bárki is felkészültebb.
Ahogy írtad is, sok mélyen hívő vallásost ezek nem fogják kitéríteni a hitéből, egy jó réteg közönbös nem érdekli, aki hitt bennük azoknak megint mindegy.
Mitől leszel te vagy én felkészültebb holnaptól ha mátol hinni kezdjük, hogy itt van Íti?
Megtippelni is nehéz hogy reagálnának az egyes népcsoportok. Ezeken pár erősen kérdéses UFO felvétel nem fog változtatni semmit. Továbbra sem látom benne a logikát.

A legtöbb nyilvánosság elé álló Élienről beszámoló felső vezetőről rendre kiderül, hogy csak a könyvét promotálja, mint a múltkori zsidó fasszi is..

Szerintem a Popkultúrában megjelenő sci-fi könyvek, filmek sokkal közelebb viszik az embert a másik inteligens létforma elfogadásához, mint pár olyan felvétel amibe midenki azt lát bele amit akar.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra