UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Vagy igen, vagy nem, attól függ mi a célja. Ha eléggé hasonlít hozzánk és a Föld számukra lakható hely... lásd az emberiség történelmét.
Ha az emberiség történelmét nézzem akkor egy primitív és tudatlan faj csetlés botlását látom nem egy fejlett fajét. Szerintem nem ebből kéne kiindulni vagy ha mégis inkább azt nézni hogy milyen irányba fejlődik az emberiség. Egyre központosítottabb társadalmakat hozz létre ahogy telik az idő és egyre több intézkedést hoz a konfliktusok elkerülésére. Még a nagy ideái is főleg a békés együtt élésen alapszik pedig nincs rá módja.
Van olyan elmélet, hogy egy civilizáció épp azért, hogy baja ne essen, kipusztít minden vetélytársat, ha tudja, sőt akár pusztító robotokat küld szét, amiknek az a feladata, hogy minden pontenciális vetélytárs életformát elpusztítson.
Ez mind szép és jó de akkor mi mért nem pusztítjuk ki mondjuk a darazsakat vagy a hangyákat. Te abból indulsz ki hogy egy idegen "civilizáció" a miénkhez hasonló pedig ez gyakorlatilag kizárt. Nem lennénk vetélytársak főleg nem ha figyelembe veszed hogy nem szimplán űrutazókról van szó hanem olyan dolgokról amik naprendszerek közt vagy még nagyobb távlatokban tudnak utazni a fizikát meghazudtoló módszereikkel. Ezeknek nem vagyunk a vetélytársai ahogy neked sem vetélytársad mondjuk egy gorilla bármilyen közel is áll hozzád genetikailag. Mégsem írtjuk ki őket.

De még egy esetleges felfedező és csillagugró civilizáció is igen kis eséllyel bukkanhat értelmes életre a szinte végtelen számú csillag, és az idő-tényező miatt.
Hajlamosak vagyunk elfelejteni mennyire rövid életű a mi jelenlétünk, az univerzum idejéhez képest.
Pont ezért gondolom hogy nem teremtenének velünk kapcsolatot. Lehet hogy évezredeket töltenek kereséssel mire találnak valamit olyanok lennénk neki mint egy nagyon ritka drágakő szerintem az egyetlen ok amiért beavatkoznának ha úgy gondolnák hogy elpusztulunk de lehet hogy még akkor se.
Amin én mostanában gondolkodtam, hogy ha lenne is technologia mondjuk csak fénysebességes utazáshoz, mennyire veszélyes is lenne. Körülöttünk minden nagy sebességgel több irányba mozog, a látszat ellenére nincs fix pont, sok előre nem látható akadályba ütközhet az utazó. Persze az űr baromi tágas, de baromi veszélyes is. Baromi jó oka kell legyen egy életformának az utazásra, szóval jó eséllyel maradnak a robotok...
Vagy alapból nem bio-kémiai alapon működnek, minden észlelés világító formákról beszél amik nem követi a fizika szabályait. Lehet hogy sosem voltak rájuk érvényesek.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Cuki pofa vagy ahogy piedesztára emeled magad és párhuzamot próbálsz állítani Galilei meg magad és a többi élien hívő közé!
Meg mintha a te oldaladon lenne a tudomány meg a nagy gondolkodó emberek, a másik meg nyilván csak egy determinált gondolkodású vaskalapos... Van arcod rendesen...

De a legjobb, hogy ezek után még rajtam kéred számon a gúnyolódást, miután te ilyen kijelentéseket teszel...

Tipikus reakció felülpozicionáljátok magatokat, és jön a hagyd rá, ugyse érti, meg a többi. Be vagytok zárva a véleménybuborékotokba, és ha valaki kritikus, és netán szkeptikus és rávilágít az ellentmondásokra, a kognitív disszonancia miatt inkább próbáljátok semmibe venni...

Semmivel sem vagy különb mint a Pataki Attila hu és az állításaid sem hihetőbbek mint az övé.
Bár ő közel sem tűnt ennyire nagyképűnek!
Te teljesen defektes vagy. Nem is számítottam másra. :) :)
Gratulálok az agymenéseidhez ! :D Kb. az a ultraliberális szint ami kinyitotta az EU kapuit a betelepülni igen de dolgozni nem szándékozóknak. (Merkel meg a többi "elvarázsolt" őrült) A gúnyolódásodra NINCS SEMMILYEN MENTSÉGED ! :cool: (az a személyes primitívséged egyértelmű kifejeződése - észérvek helyett csak az epe és gúny folyik belőled, mert nincs az ember mögött tudás, így másra nem telik neked :)

Azon most is fetrengek a röhögéstől, hogy sikerült velem össze asszciálnod Galileit. Ez megint súlyosan defektes gondolkodásra utal. Egyébként meg egy rakás más áldozatára is utaltam a dilettánsoknak, pld. Giordano Bruno-ra akit máglyán égették el, de lehetne sajnos bőven sorolni a tudatlanok áldozatait, vannak sokan.

Pataki Attila: mindenáron megpróbálsz összemosni vele, igaz ? Ez is az értelmi / emberi színvonaladat jelzi. Tipikus ultraliberál módszer. Tudás az
kevés de obstrukciózni azt mindent minden eszközzel, pláne a nemtelen gúnyolódásokkal. Igaz ?:D

Amúgy kezdettől utálom a Patakit mert hazudik. Folyamatosan. Menj és kérd meg, ha úgy is kapcsolatban van velük (ahogy azt állítja magáról) vigyen el magával egy "ufónézőbe". :D. De ne csodálkozz ha csak hazudozni fog miért nem tud / akar elvinni magával. :D Mond a félküllősnek hogy videót is akarsz készíteni mert nagy hiány van belőle, az amiknak is csak elmosott videójuk van uforól. :D:D:D

Meggyőztelek ? Dehogy. :) Előbb találnám el az ötöst a lottón ha játszanék mint hogy felfogjad / megértsed azt amit írok. Hiányoznak hozzá a képességeid az emberi kvalitásaid. :) De a kötözködés / gúnyolódás a személyiséged része. Láttam már sokszor másokkal is ezt csináltad, ez a sokadik eseted velem. :):p
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Te teljesen defektes vagy. Nem is számítottam másra. :) :)
Gratulálok az agymenéseidhez ! :D Kb. az a ultraliberális szint ami kinyitotta az EU kapuit a betelepülni igen de dolgozni nem szándékozóknak. (Merkel meg a többi "elvarázsolt" őrült) A gúnyolódásodra NINCS SEMMILYEN MENTSÉGED ! :cool: (az a személyes primitívséged egyértelmű kifejeződése - észérvek helyett csak az epe és gúny folyik belőled, mert nincs az ember mögött tudás, így másra nem telik neked :)

Azon most is fetrengek a röhögéstől, hogy sikerült velem össze asszciálnod Galileit. Ez megint súlyosan defektes gondolkodásra utal. Egyébként meg egy rakás más áldozatára is utaltam a dilettánsoknak, pld. Giordano Bruno-ra akit máglyán égették el, de lehetne sajnos bőven sorolni a tudatlanok áldozatait, vannak sokan.

Pataki Attila: mindenáron megpróbálsz összemosni vele, igaz ? Ez is az értelmi / emberi színvonaladat jelzi. Tipikus ultraliberál módszer. Tudás az
kevés de obstrukciózni azt mindent minden eszközzel, pláne a nemtelen gúnyolódásokkal. Igaz ?:D

Amúgy kezdettől utálom a Patakit mert hazudik. Folyamatosan. Menj és kérd meg, ha úgy is kapcsolatban van velük (ahogy azt állítja magáról) vigyen el magával egy "ufónézőbe". :D. De ne csodálkozz ha csak hazudozni fog miért nem tud / akar elvinni magával. :D Mond a félküllősnek hogy videót is akarsz készíteni mert nagy hiány van belőle, az amiknak is csak elmosott videójuk van uforól. :D:D:D

Meggyőztelek ? Dehogy. :) Előbb találnám el az ötöst a lottón ha játszanék mint hogy felfogjad / megértsed azt amit írok. Hiányoznak hozzá a képességeid az emberi kvalitásaid. :) De a kötözködés / gúnyolódás a személyiséged része. Láttam már sokszor másokkal is ezt csináltad, ez a sokadik eseted velem. :):p
Te ide kevered a politikát, és én vagyok a defektes, aha! Nyilván való!

Azért mert te utálod a Patakit még nem lesz hiteltelenebb mint a összehordott állításaid egy külső szemlélő számára!

Ha nem tetszik a stílusom, talán tilts le, de ne kezdj el személyembe gyalázkodni,vagy akkor ne állj bele a vitába, az legalább inteligenciára vallana.

És igen néha bele kötök abba amikor annyi igényességet sem látok, hogy pont ebben a topikban az UFO kifejezést helyesen használják, mert ez vinne közelebb a másik mondandójának megértéséhez.

Nagyra értékelem ha válaszodban hanyagolnád a személyeskedést, ebben az esetben örömmel kivonulok ebből a topikból, és nem zavarom tovább köreiteket.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra
T

Törölt tag 2822

Guest
És baromi bénán, hogy a repülő vadludat szpottoló f18-al akarják felkészíteni a népet.

Ja meg a politikusok ugye sose hazudnak.

Mindenki ezzel a felkészítéssel jön, de érdemi választ senkitől nem olvastam, hogyan lesz ettől bárki is felkészültebb.
Ahogy írtad is, sok mélyen hívő vallásost ezek nem fogják kitéríteni a hitéből, egy jó réteg közönbös nem érdekli, aki hitt bennük azoknak megint mindegy.
Mitől leszel te vagy én felkészültebb holnaptól ha mátol hinni kezdjük, hogy itt van Íti?
Megtippelni is nehéz hogy reagálnának az egyes népcsoportok. Ezeken pár erősen kérdéses UFO felvétel nem fog változtatni semmit. Továbbra sem látom benne a logikát.

A legtöbb nyilvánosság elé álló Élienről beszámoló felső vezetőről rendre kiderül, hogy csak a könyvét promotálja, mint a múltkori zsidó fasszi is..

Szerintem a Popkultúrában megjelenő sci-fi könyvek, filmek sokkal közelebb viszik az embert a másik inteligens létforma elfogadásához, mint pár olyan felvétel amibe midenki azt lát bele amit akar.
Csak egyszer válaszolok mert nálam egyébként le vagy tiltva, csak ezt oldottam fel kíváncsiságból. Kezdem azzal, hogy kétféle ember létezik. Az egyik aki minden elérhető információt felhasznál, majd kialakít egy képet a világról. Ha új információt kap, akkor azt beépíti és szükség esetén megváltoztatja a végkövetkeztetést. A másik típus az akinek van egy végkövetkeztetése és bármilyen új információt is kap egy részét kifacsarva használja fel, amit pedig nem tud sem feldolgozni sem átalakítani, hogy az ő nézeteit támogassa, azt az információhalmazt kukázza, nem vesz róla tudomást. Félreértés ne essék, ez nem az intelligens ember és a hülye ember két példája, sok intelligens ember van a második csoportban is. Persze ne érts félre, szerintem te ettől még hülye vagy, ezért is tiltottalak le.

Az elmúlt pár hónapban az USA fegyveres erői által közölt és hozzá kommentált videók túl vannak azon a ponton, hogy magyarázni kelljen: nem a mi civilizációnk építette a szerkezeteket. Akinek mégis kell az hülye. Pont.

Az eszköz a sebességét és a haladási irányát számunkra nem elérhető módon változtatja, hang nélkül, továbbá levegőben és vízben közlekedő, vízben egy nagyobb szerkezethez "dokkoló" eszközökről beszélünk. Továbbá a Navy rendelkezik egy nem részletezett protokollal mely tiltja a tárgyak megtámadását. Minden egyéb esetben lőttek volna rájuk, de parancsot kaptak az egyik hajó katonái, hogy TILOS a hajót megközelítő objektumokra lőni. Igen, tuti nem szedték volna darabokra ha kínai csodadrón lenne. Bocsánat ha rossz szakszavakat használtam, nem vagyok katona. Mellesleg a titkosítás alól feloldott 2. vh-s RAF és USAF pilótai gyakorlatilag pontosan ilyen eszközöket írtak le az európai hadszíntér felett, leszámítva persze a tengerbe landolást. És ez csak az amit elárultak a publikumnak.

Felkészültebb attól lesz valaki, hogy új információkat szerez. Lehet, hogy a te életedre és világnézetedre a popkultúra nagyobb hatással van mint a valóság közlése, az enyémre nem. Különbség van aközött, hogy látok hatvan darab filmet járványokról, vírusokról vagy az apokalipszisről, meg a között, hogy világjárvány van amitől az életünk gyökeresen megváltozik viszonylag rövid időn belül és hozzá kell szokni ahhoz, hogy most maszk van, távolságtartás meg miegymás. Elhiszem, ha nem megy át a hasonlat, nem nézem ki belőled, hogy megértsd, de azért tettem egy próbát. Az, hogy Te miben látod a logikát teljesen mindegy. Engedd el.. A szövegben a lényeges részt félkövérrel kiemeltem neked.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ma sem jobb a helyzet. Százan képesek voltak még a kompetens szakemberekből is nekimenni Einstein-nek. Az általános támadás is hatalmas volt. Az általános relativitás elmélet létezik, mindössze 6 éve bizonyították be az elméletben szereplő gravitációs hullámok létezését. Hiába mentek több ezren ellene, az igazság akkor is nála volt. Einstein válasza a következő volt a támadásra: "elég ha egyetlen ember cáfolja bizonyítékokkal az elméletem helytelenségét, minek ide 100 ember"... és mosolygott. :) Azóta sem sikerült cáfolni, viszont a részleges bizonyítása MÉRÉSEKKEL mára már megvalósult. :)
------------------------------------------------------
Korunk 1931 Június
Százan Einstein ellen

Ki emlékszik még? — Tíz-tizenegy évvel ezelőtt, amikor az Einsteinféle relativitás-elmélet első igazolásai megtörténtek, az egész európai közvéleményben különös izgalom uralkodott. Az a különös dolog történt, hogy egy nehezen érthető, a szélesebb rétegek számára alig megközelíthető elmélet, mely a fizikának teljesen új megalapozását adja, olyan izgalomba hozta a közvéleményt, amely a legszélesebb történelmi távlatban is páratlan. Jéghideg nyugalmú csillagászok keltek szinte földkörüli útra, hogy Einstein törvényét lekontrolálják: — s a nyilvánosság lélegzetvisszafojtva várta az expedíciók eredményét. Természetesen ezt a nagyfokú érdeklődést nemcsak az elmélet iránti csodálat vagy megbecsülés feszítette, hanem bizonyos ellenfelek, akiknek az ellenvéleményét nem annyira az elmélet kétségbevonhatósága, mint inkább az elmélet szerzőjének zsidó volta fűtötte. Az Einstein körül tornyosuló tiszta és tisztátalan lármák örvényei közt a barátok és ellenfelek százai népszerűsítették akkoriban az új elméletet. Ez a népszerűsítési munka és hozzászólás-irodalom három év alatt csupán Európában 3266 terjedelmesebb publikációt hivott életre s e publikációk visszhangja olyan széles volt, hogy az ellenvéleményen levők vonalán még népgyűléseket is hivtak egybe és folytattak le Einstein ellen. — Ki emlékszik már ezekre? A népgyűlések lármásai s a nem kevésbé lármás polemikusok csakhamar visszasülyedtek abba az ismeretlenségbe, ahonnan felbukkantak. Az elmélet elfoglalta helyét az egyetemeken. Gondja és gondozása« lett szigorú szakembereknek. Az elmélet nehézségeit nem tagadta le az azóta elmult évtized, de mélyítette és tisztázta tovább. S most, — s ez ismét milyen különös dolog, az idő érverése talán! — ha csak pár pillanatra is, mintha a tíz-tizenegy év előtti napok egy-egy percének villanata térne vissza. Egy könyv jelent meg, „Százan Einstein ellen”* a címe, amelyben körülbelül harminc szerző hosszabb-rövidebb dolgozatban, hetven pedig különböző pár szavas, több mondatos idézetben Einstein elmélete ellen nyilatkozik.

...

 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Cuki pofa vagy ahogy piedesztára emeled magad és párhuzamot próbálsz állítani Galilei meg magad és a többi élien hívő közé!
Meg mintha a te oldaladon lenne a tudomány meg a nagy gondolkodó emberek, a másik meg nyilván csak egy determinált gondolkodású vaskalapos... Van arcod rendesen...

De a legjobb, hogy ezek után még rajtam kéred számon a gúnyolódást, miután te ilyen kijelentéseket teszel...

Tipikus reakció felülpozicionáljátok magatokat, és jön a hagyd rá, ugyse érti, meg a többi. Be vagytok zárva a véleménybuborékotokba, és ha valaki kritikus, és netán szkeptikus és rávilágít az ellentmondásokra, a kognitív disszonancia miatt inkább próbáljátok semmibe venni...

Semmivel sem vagy különb mint a Pataki Attila és az állításaid sem hihetőbbek mint az övé.
Bár ő közel sem tűnt ennyire nagyképűnek!
Ne haragudj meg rám, de itt te vagy az aki egy régi, érzékelhetően elavult világképhez ragaszkodik. Meg te vagy az is, aki itt "élienhívőzik", meg nevető reakciókat nyom. Úgy őszintén, mire számítottál?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Te ide kevered a politikát, és én vagyok a defektes, aha! Nyilván való!

Azért mert te utálod a Patakit még nem lesz hiteltelenebb mint a összehordott állításaid egy külső szemlélő számára!

Ha nem tetszik a stílusom, talán tilts le, de ne kezdj el személyembe gyalázkodni,vagy akkor ne állj bele a vitába, az legalább inteligenciára vallana.

És igen néha bele kötök abba amikor annyi igényességet sem látok, hogy pont ebben a topikban az UFO kifejezést helyesen használják, mert ez vinne közelebb a másik mondandójának megértéséhez.

Nagyra értékelem ha válaszodban hanyagolnád a személyeskedést, ebben az esetben örömmel kivonulok ebből a topikból, és nem zavarom tovább köreiteket.
Azt teszel amit akarsz. Mivel alpári gúnyolódásig mentél le, ne csodálkozz azon hogyha válaszoltam.
Én nem tiltok le senkit, minden tiltást töröltem kb. januárban, és nem teszek egy újat sem.
Ennyi. :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Például a föld lapos, sőőőt ez a világegyetem közepe, és nem a nap körül forog !!!
Ugye tudod, hogy ez is egy kommunista dezinfó.
Az emberiség nem áll készen a nyílt kapcsolatfelvételre/felvállalásra. Az emberiség nem csak a fejlett világból áll, és még ha csak abból is állna. Az amerikaiak jelentős része hisz az angyalok létezésében.
Azért ha a a fizikai valóság törvényeiről kiderülne, hogy csak egy igen szűk részét ismerjük, miért ne lehetne akár az is igaz, hogy a "természetfeletti"-nek nevezett dolgok is léteznek?
Te abból indulsz ki hogy egy idegen "civilizáció" a miénkhez hasonló pedig ez gyakorlatilag kizárt.
nem a civilizációjuk hasonló, hanem a környezet azonos, az erőforrások közösek, amikért versengés lehet. Nem ismerjük eléggé az univerzumot, hogy biztosak lehessünk a végtelen bőségben, egy magasabb technikai fejlettségű igényei szempontjából is.

Nem lennénk vetélytársak főleg nem ha figyelembe veszed hogy nem szimplán űrutazókról van szó hanem olyan dolgokról amik naprendszerek közt vagy még nagyobb távlatokban tudnak utazni a fizikát meghazudtoló módszereikkel.
Nem hazudtolják meg a fizikát.

Ezeknek nem vagyunk a vetélytársai ahogy neked sem vetélytársad mondjuk egy gorilla bármilyen közel is áll hozzád genetikailag. Mégsem írtjuk ki őket.
Kiirtjuk a gorillákat. Nem közvetlenül (bár emlékezz Harambe történetére...), de az előhelyük pusztításával, amikor olyan erőforrásokra van szükségünk, amik ott vannak. A gorilla számára végtelen nagy erdőben, ahol annyi étel van, hogy érthetetlen miért nem békében él minden életforma...
Vagy alapból nem bio-kémiai alapon működnek, minden észlelés világító formákról beszél amik nem követi a fizika szabályait. Lehet hogy sosem voltak rájuk érvényesek.
Ezt a nem követik a fizika szabályait hülyeséget el lehetne már felejteni. Egyébiránt a biokémia is fizika által megmagyarázott, fizikai jelenségeken alapul. Csupán magasabb absztrakciók szintek.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Azért ha a a fizikai valóság törvényeiről kiderülne, hogy csak egy igen szűk részét ismerjük, miért ne lehetne akár az is igaz, hogy a "természetfeletti"-nek nevezett dolgok is léteznek?
Ezzel maximálisan egyetértek, nem csak nyitott vagyok erre, de úgy is gondolom, hogy valószínűleg így van. Az pedig szinte biztos, hogy az általunk érzékelt valóság törvényeinek csak a felszínét karcolgatjuk. Nem feltétlenül azt mondom, hogy a jelenlegi tudásunk minden részét majd megcáfolják egyszer, csak azt, hogy sokkal mélyebb az az üreg amibe mi azt hisszük már félig belelátunk.

A probléma nem is velem van, hanem azokkal a vallásos emberekkel akik a te kérdésedet simán lesöprik az asztalról. A legtöbbjük nem nyitott a hitviláguk tények alapján történő megváltoztatására, magyarázatára.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezzel maximálisan egyetértek, nem csak nyitott vagyok erre, de úgy is gondolom, hogy valószínűleg így van. Az pedig szinte biztos, hogy az általunk érzékelt valóság törvényeinek csak a felszínét karcolgatjuk. Nem feltétlenül azt mondom, hogy a jelenlegi tudásunk minden részét majd megcáfolják egyszer, csak azt, hogy sokkal mélyebb az az üreg amibe mi azt hisszük már félig belelátunk.

A probléma nem is velem van, hanem azokkal a vallásos emberekkel akik a te kérdésedet simán lesöprik az asztalról.
Nem a vallásos emberek söprik le, pontosabban a pop-sci vallás hívei söprik le. A természettudós ismerőseim közt (fizikusok) az átlagnál magasabb a vallásosok aránya amúgy (szemben a mérnökökkel, akik azt hiszik, midnent tudnak, a fizikusok, csillagászok tudják mennyi mindent nem tudnak...).
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Csak egyszer válaszolok mert nálam egyébként le vagy tiltva, csak ezt oldottam fel kíváncsiságból. Kezdem azzal, hogy kétféle ember létezik. Az egyik aki minden elérhető információt felhasznál, majd kialakít egy képet a világról. Ha új információt kap, akkor azt beépíti és szükség esetén megváltoztatja a végkövetkeztetést. A másik típus az akinek van egy végkövetkeztetése és bármilyen új információt is kap egy részét kifacsarva használja fel, amit pedig nem tud sem feldolgozni sem átalakítani, hogy az ő nézeteit támogassa, azt az információhalmazt kukázza, nem vesz róla tudomást. Félreértés ne essék, ez nem az intelligens ember és a hülye ember két példája, sok intelligens ember van a második csoportban is. Persze ne érts félre, szerintem te ettől még hülye vagy, ezért is tiltottalak le.

Az elmúlt pár hónapban az USA fegyveres erői által közölt és hozzá kommentált videók túl vannak azon a ponton, hogy magyarázni kelljen: nem a mi civilizációnk építette a szerkezeteket. Akinek mégis kell az hülye. Pont.

Az eszköz a sebességét és a haladási irányát számunkra nem elérhető módon változtatja, hang nélkül, továbbá levegőben és vízben közlekedő, vízben egy nagyobb szerkezethez "dokkoló" eszközökről beszélünk. Továbbá a Navy rendelkezik egy nem részletezett protokollal mely tiltja a tárgyak megtámadását. Minden egyéb esetben lőttek volna rájuk, de parancsot kaptak az egyik hajó katonái, hogy TILOS a hajót megközelítő objektumokra lőni. Igen, tuti nem szedték volna darabokra ha kínai csodadrón lenne. Bocsánat ha rossz szakszavakat használtam, nem vagyok katona. Mellesleg a titkosítás alól feloldott 2. vh-s RAF és USAF pilótai gyakorlatilag pontosan ilyen eszközöket írtak le az európai hadszíntér felett, leszámítva persze a tengerbe landolást. És ez csak az amit elárultak a publikumnak.

Felkészültebb attól lesz valaki, hogy új információkat szerez. Lehet, hogy a te életedre és világnézetedre a popkultúra nagyobb hatással van mint a valóság közlése, az enyémre nem. Különbség van aközött, hogy látok hatvan darab filmet járványokról, vírusokról vagy az apokalipszisről, meg a között, hogy világjárvány van amitől az életünk gyökeresen megváltozik viszonylag rövid időn belül és hozzá kell szokni ahhoz, hogy most maszk van, távolságtartás meg miegymás. Elhiszem, ha nem megy át a hasonlat, nem nézem ki belőled, hogy megértsd, de azért tettem egy próbát. Az, hogy Te miben látod a logikát teljesen mindegy. Engedd el.. A szövegben a lényeges részt félkövérrel kiemeltem neked.
Köszönöm a választ, és a kiemelt részt.
A kérdést lehet nekem is ki kellett volna emelnem, hogy érthetőbb legyen mert nem válasz arra, hogy mitől leszek én meg a többi ezektől a videóktól felkészültebb, ha mostantól hiszek bennük. Mitől készültebb, és mivel egy hívő?
Ha fáraszt nem kell megválaszolni, legyen költő kérdés...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Ne haragudj meg rám, de itt te vagy az aki egy régi, érzékelhetően elavult világképhez ragaszkodik. Meg te vagy az is, aki itt "élienhívőzik", meg nevető reakciókat nyom. Úgy őszintén, mire számítottál?
Akkor, hogy a jövőbe ne essek ebbe a hibába, hogyan lehet illetni azokat akik a ítik földi jelenlétéről vannak meggyőződve?
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nem a vallásos emberek söprik le, pontosabban a pop-sci vallás hívei söprik le. A természettudós ismerőseim közt (fizikusok) az átlagnál magasabb a vallásosok aránya amúgy.

Anélkül, hogy ismerném az ismerőseidet én azért nem tennék egyenlőségjelet egy amerikai hardcore keresztény meg egy magyar átlag istenhívő templomba járó ember közé, ráadásul odaát többen is vannak a nagyon elvakultak. Szándékosan nem szélsőségest írtam. Rettenetesen buta unintelligens, de nem feltétlenül rosszindulatú emberek. Több felmérés szerint az USA-ban él a legtöbb olyan keresztény aki szó szerint komolyan veszi az egészet és kb tagadja a fél tananyagot amit a gyerekének leoktatnak az iskolában.

A muszlimokat és kb úgy az egész közel-keletet meg ne is említsük...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem hazudtolják meg a fizikát.
Gyorsulás nélküli irányváltás, meghajtás és hang nélküli hangsebesség feletti repülés, hirtelen több ezer kilométer gyorsaságra gyorsulás anélkül hogy hangrobbanást vagy akármilyen reakciót váltana ki a közegből amiben halad. Nekem ez nem az a fizika amit tanultam de nem vagyok valami tanult.
Kiirtjuk a gorillákat. Nem közvetlenül (bár emlékezz Harambe történetére...), de az előhelyük pusztításával, amikor olyan erőforrásokra van szükségünk, amik ott vannak. A gorilla számára végtelen nagy erdőben, ahol annyi étel van, hogy érthetetlen miért nem békében él minden életforma...
Nem nem írtjuk ki őket hogy védjük a civilizációnkat, erre volt a példa amit te nem vettél figyelembe. Sőt a gorilla védett. Harambe meg egy gyereket rángatott mint egy rongybabát szóval lehet volt oka hogy kilőttek.
Ezt a nem követik a fizika szabályait hülyeséget el lehetne már felejteni. Egyébiránt a biokémia is fizika által megmagyarázott, fizikai jelenségeken alapul. Csupán magasabb absztrakciók szintek.
Pont azt írtam hogy nem ez alapján működnek, de nem mintha tudnám csak mondom hogy annak amit írsz nem igazán van köze ahhoz amit írtam. Azt írtam hogy lehet hogy nem bio-kémiai alapú élőlények.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Azt teszel amit akarsz. Mivel alpári gúnyolódásig mentél le, ne csodálkozz azon hogyha válaszoltam.
Én nem tiltok le senkit, minden tiltást töröltem kb. januárban, és nem teszek egy újat sem.
Ennyi. :)
Ok, kicsit rápörögtem a témára, és néha elragad a hév, lehet kissé én is túl mentem egy határon a gúnnyal, de azért nem voltam alpári ezt kikérem magamnak!

De akkor legyünk konstruktívak, Légyszives tájékoztassatok hogyan lehet illetni az idegenek földi jelenlétében hívőket, hogy ne tűnjön gúnyosnak. Az UFO nem játszik mert annak más a jelentése.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Anélkül, hogy ismerném az ismerőseidet én azért nem tennék egyenlőségjelet egy amerikai hardcore keresztény meg egy magyar átlag istenhívő templomba járó ember közé, ráadásul odaát többen is vannak a nagyon elvakultak. Szándékosan nem szélsőségest írtam. Rettenetesen buta unintelligens, de nem feltétlenül rosszindulatú emberek. Több felmérés szerint az USA-ban él a legtöbb olyan keresztény aki szó szerint komolyan veszi az egészet és kb tagadja a fél tananyagot amit a gyerekének leoktatnak az iskolában.

A muszlimokat és kb úgy az egész közel-keletet meg ne is említsük...
Ez esetben az amerikaiak visszaléptek a középkor előtti szintre. De hogy őszinte legyek, a protestánsoktól nem is nagyon várok mást, viszont ez messzire vezet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Akkor, hogy a jövőbe ne essek ebbe a hibába, hogyan lehet illetni azokat akik a ítik földi jelenlétéről vannak meggyőződve?
Hogyan lehet illetni azokat az embereket, akik arról vannak meggyőződve, hogy a Föld gömbölyű?(geoid) Szerintem nem illetjük őket sehogy, egyszerűen elfogadjuk, hogy ők a normális emberek. Nem kell rájuk külön nevet aggatni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Leonidas

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Gyorsulás nélküli irányváltás, meghajtás és hang nélküli hangsebesség feletti repülés, hirtelen több ezer kilométer gyorsaságra gyorsulás anélkül hogy hangrobbanást vagy akármilyen reakciót váltana ki a közegből amiben halad. Nekem ez nem az a fizika amit tanultam de nem vagyok valami tanult.
https://www.cnbc.com/2020/01/16/aerions-as2-silent-supersonic-jet-aims-to-fly-by-2024.html Halk(abb) szuperszónikus gép. Gyorsulás van, a gyorsulás eredendően egy kinematikai fogalom, ha irányváltás van, ott gyorsulás van.

Nem nem írtjuk ki őket hogy védjük a civilizációnkat, erre volt a példa amit te nem vettél figyelembe.
Te(?) jöttél (vagy valaki más) az idealista hozzáállással, hogy jóságosak, bölcsek, örökké élnek, stb... Én pedig a le se szarjuk, ha útban vannak elpusztulnak, vagy odébmennek hozzáállással jövök, amivel egy útépítésnél a békákhoz állnak. A gorilla hiába védett, ha kell a föld ahol él, akkor így járt.
Harambe meg egy gyereket rángatott mint egy rongybabát szóval lehet volt oka hogy kilőttek.
És ha itt lezuhan egy űrhajójuk és elkezdjük foglyul ejteni, meg boncolgatni a legénységét, lehet, hogy kilőnek minket is. ¯\(ツ)

Azt írtam hogy lehet hogy nem bio-kémiai alapú élőlények.
Oh. Félreolvastam, és épp fordítva értelmeztem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Hogyan lehet illetni azokat az embereket, akik arról vannak meggyőződve, hogy a Föld gömbölyű?(geoid) Szerintem nem illetjük őket sehogy, egyszerűen elfogadjuk, hogy ők a normális emberek. Nem kell rájuk külön nevet aggatni.
Elfogadjuk oké, ez nálam alap! de ettől ha megnevezni szeretnénk a jól körülírható népcsoportot jelesül, az íti hívőket (nem negatívan) hogy szabad az tenni, hogy ne legyen gúnyos de egyértelmű maradjon? UFO nem Játszik annak más ajelentése.
Az íti vagy élien hívők szerintem egyébként semmivel sem különb mint a vallásos isten hívők..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Normális ember az, aki a kor normáinak megfelelően gondolkozik. Nem a tényeknek. A föld gombölyű mantrázó tömeg is nrmális, mert most ez a norma. Így a földönkívüliekkel való kapcsolat lhetőségét kigúnyoló is normális, hisz hosszú évtizedek indoktrinációjának hála most ez a norma. A hatalom a látszólag a normát épp változtatni készül. Kérdés mi a célja ezzel. Mi kényszeríti erre?

A tipikus normális ember kissé felháborodik, megzavarodik, majd pár év indoktrináció után mondja az új leckét, mintha mindig is ezt gondolta volna. Lásd még a COVID körüli: laposítsunk! csak két hét! konteós aki szerint igazolvány kell majd, és anélkül nem lehet semmit csinálni! majd azóta már az a konteós, aki igazolvány nélkül akar valamit elintézni. A tömegek elég gyorsan átprogramozhatóak, emlékeim szerint Churchilltől olvastam azt, hogy ő két évet kért a sajtó által a németek elleni háborúhoz hangolni a közvéleményt.

Most csak ennyit találtam
The third part of the campaign involved setting up an office for MI6 operatives to distribute fake news. These were stories like the one about the bogus British raid meant to convince the public that the war against Germany was winnable and the U.S. should join Britain in the fight.

At its peak, the office planted more than 20 stories a week. For one, Stephenson’s office drew a fake map purporting to show Adolf Hitler’s plans to invade South America, and made sure this map ended up on FDR’s desk at the White House.

It did. In October 1941, FDR gave a speech declaring that the map “makes clear the Nazi design not only against South America but against the United States as well.”

“When Hitler hears about this, he’s furious, he’s outraged, because he knows that this map is a fake,” Hemming says. “And when Hitler gives his next public speech, he can talk of almost nothing but this particular map.”