UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Még annyi, hogy a normális emberek modellje az adott környezeten elég jó a mindennapi feladatok megoldására. A "lapos föld" is elég jó modell volt egy időben. Aztán a korlátait elérve bonyolultabb/általánosabb modellt kellett alkotni.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ok, kicsit rápörögtem a témára, és néha elragad a hév, lehet kissé én is túl mentem egy határon a gúnnyal, de azért nem voltam alpári ezt kikérem magamnak!

De akkor legyünk konstruktívak, Légyszives tájékoztassatok hogyan lehet illetni az idegenek földi jelenlétében hívőket, hogy ne tűnjön gúnyosnak. Az UFO nem játszik mert annak más a jelentése.
Rendben. Elfogadom a békejobbot. Részemről vége a konfliktusnak, nem szoktam haragot tartani, pláne vonatkozik ez azokra akik maguktól konstruktivitást mutatnak a megbékélésre. Amúgy egyáltalán nem kell egyetértenünk, a többiekkel is ez a helyzet, és így sem probléma. Az előre mutató társalgás pedig sokszor jár parázs vitákkal. Vitatkoztam én már jókat csillagász akadémikussal is nagyon szakmai kérdésekről ( pld. bolygórendszerek kialakulása, a Mars újra élesztésének lehetetlensége szakmai évekkel alapján, stb., és tudtam újat mondani, ami előtt meghajolt, mert a bizonyítást is le tudtam vezetni. Ez egy a maitól eltérő újabb elmélet, ami a csillag születésétől a folyamatosan változó napszél hatásaival vezeti le a kőzetbolygók és gázóriások létrejöttét, a sorrendjüket, összetételüket, az előre számítható várható pályájukat. Ez alapján a Föld típusú bolygók keletkezési helye meghatározott. A földnél kisebb bolygók mint pld a Mars pedig a gyorsan meghaló kőzetbolygók. Persze ez csak az optimális csillagokat vonatkozik, az amúgy is deviáns csillagokra nem. Ez alapján könnyebben kereshetők az élet számára hosszú távra alkalmas bolygók. A Mars például nem ilyen, akkor is ha korábban volt rajta élet. A magja kihűlésével és emiatt a légköre és a víz elvesztésével halott bolygó lett. Az utópisták rózsaszín álmaival szemben nem lehet újraéleszteni. A vize és légköre egy része a földre került át. Tehát ha marsról származó anyagokat akarsz látni érezni, tölts egy pohár vizet, és vegyél egy nagy levegőt ! Mindkettőben van belőle. Musk pedig egy őrült az utópiáival. :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 450
11 437
113
Nem szoktam olvasni ezt a topikot.
De én magamnak réges régen megadtam magamnak a választ arra,hogy léteznek e földön kívüliek itt a bolygónkon,jelen vannak e bármilyen formában is.
A releváns választ a matematika,és a valószínűség számítás adja meg.
Ha az összes,valaha előkerült beszámolót,1-2-3-as típusú találkozásokat,filmfelvételeket összepróbálnánk számolni,a mennyiség lehet hogy több millió is lenne.
De legyen csak mondjuk 100 ezer,amit figyelembe veszünk.
Tegyük fel,hogy minden felvétel hamis,vagy téves megfigyelés,hazugság, stb stb...
Mennyi ennek az esélye?
Ha csak egy megfigyelés is,találkozás vagy film valódi,aminek ugye elég nagy a valószínűsége,ekkora számszerűség esetén,már meg is kaptuk a választ amire kíváncsiak vagyunk.
LÉTEZNEK
És csak már az a kérdés,mikor lesz teljesen hivatalos kapcsolatfelvétel. Mert csak az időpont kérdéses,semmi más.
Ilyen egyszerű ez.

...király az egerem...törölte, amit eddig bepötyögtem...

Akkor csak tömören (csakhogy félre lehessen érteni, bele lehessen kötni)
Akár itt is lehetnek. Most is. Felfogjuk? Mennyire? Mint az egyszerűbb állatkerti állatok ( szinte sehogy) az őket figyelő embereket?
Kétségtelenül vannak nehezen megmagyarázható észlelések pl. videókon is rögzítve; a macska mennyire fogja fel, amikor lézeres mutatópálcával szórakozunk rajtuk?
Hm...: Azért ez a példa sok jelenséget megmagyarázna...

Csupán 183 éve kommunikálunk (szikratávíró) elektromágneses módon. Ez a nyúlfarknyi időszak hol van azokhoz a milliárd évekhez képest, amikkel korábban máshol kialakulhattak értelmes, fejlődő organizmusok?
Miért kéne feltételeznünk, hogy jelenleg (a tudatára ébredő és a jelenségeket korrekten(?) felfogó ember* akárhánytízezer éves korszakában) is vannak elérhető és felfogható, helyesen felfogott** módon itt mások!?

*jelenségeket korrekten(?) felfogó ember: Isteni megjelenések a különböző korokban és vallásokban.

**helyesen felfogott: Bakker, még a delfineket sem értjük...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
...király az egerem...törölte, amit eddig bepötyögtem...

Akkor csak tömören (csakhogy félre lehessen érteni, bele lehessen kötni)
Akár itt is lehetnek. Most is. Felfogjuk? Mennyire? Mint az egyszerűbb állatkerti állatok ( szinte sehogy) az őket figyelő embereket?
Kétségtelenül vannak nehezen megmagyarázható észlelések pl. videókon is rögzítve; a macska mennyire fogja fel, amikor lézeres mutatópálcával szórakozunk rajtuk?
Hm...: Azért ez a példa sok jelenséget megmagyarázna...

Csupán 183 éve kommunikálunk (szikratávíró) elektromágneses módon. Ez a nyúlfarknyi időszak hol van azokhoz a milliárd évekhez képest, amikkel korábban máshol kialakulhattak értelmes, fejlődő organizmusok?
Miért kéne feltételeznünk, hogy jelenleg (a tudatára ébredő és a jelenségeket korrekten(?) felfogó ember* akárhánytízezer éves korszakában) is vannak elérhető és felfogható, helyesen felfogott** módon itt mások!?

*jelenségeket korrekten(?) felfogó ember: Isteni megjelenések a különböző korokban és vallásokban.

**helyesen felfogott: Bakker, még a delfineket sem értjük...
Nekem ez a piszok telefon írja át állandóan a szöveget magától. Így aztán Leonidas... helyett a primitív AI, az automata kiegészítés "törni a madzsart" és katasztrofális forgalmazást csinál magától.

Ki kell kapcsolnom ezt a katasztrófális automata kiegészítést.

Elnézést kérek akit megzavar amit ez primitív szolgáltatás átírt abban amit írtam és így nehezebben érthető.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Halk(abb) szuperszónikus gép. Gyorsulás van, a gyorsulás eredendően egy kinematikai fogalom, ha irányváltás van, ott gyorsulás van.
Én ezt értem de maga a pilóta aki észlelte az egyik ilyen dolgot mondta el hogy úgy rezget jobbra balra a tenger felett mintha nem lenne gyorsulása. Nem jut eszembe a neve de ő az aki felvette azt az UFO-t az amerikai haditengerészet egyik gyakorlatán amiről kijött a videó egy olyan éve. Ő mondta azt is hogy a fizikát meghazudtoló módon változtatott irányt és sebességet ez a dolog. Azért hivatkozok rá mert megnéztem vele egy interjút és nem volt az "vigyetek el" kaliberű figura. De nem voltam ott nem tudom.
Te(?) jöttél (vagy valaki más) az idealista hozzáállással, hogy jóságosak, bölcsek, örökké élnek, stb... Én pedig a le se szarjuk, ha útban vannak elpusztulnak, vagy odébmennek hozzáállással jövök, amivel egy útépítésnél a békákhoz állnak. A gorilla hiába védett, ha kell a föld ahol él, akkor így járt.
Én nem jöttem semmilyen idealista hozzáadással főleg nem mondtam olyat hogy jóságosak vagy hogy örökké élnek. Annyit mondtam hogy ha valami ennyire fejlett kerüli a konfliktust.
A másik amit mondtam amire lehet hogy hivatkozol hogy valószínűleg nagyon ritka dolog lehet az élet az univerzumban ezért értékesnek tartják majd azt. Az hogy mi pont leszarjuk a békát az azért van mert van belőle rengeteg, ilyen bolygóból mint a mienk nincs rengeteg. Ha magasan fejlett lények jönnek akik valószínűleg már megoldották a fenntarthatóság problémáját a civilizációjukban azok nem lesznek ellenségesek mert minek lennének azok?
Hacsak nincs irracionálisan nagy késztetésük a szaporodásra akkor nem kell nekik a bolygó sem.
És ha itt lezuhan egy űrhajójuk és elkezdjük foglyul ejteni, meg boncolgatni a legénységét, lehet, hogy kilőnek minket is. ¯\(ツ)
Vagy nem.¯\(ツ)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 228
113
Számtalan modern és korábbi megfigyelés van, ami hitelt érdemlően bizonyítja számomra a létezésüket.
Emellett érdemes lenne megnézned a történelmet is:
Persze, a leghitelesebb bizonyíték számomra az volt, amikor saját magam láttam ezt a jelenséget.

A londoni videóra nagyjából itt a magyarázat:

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hacsak nincs irracionálisan nagy késztetésük a szaporodásra akkor nem kell nekik a bolygó sem.
Nem csak úgy és azért lehet értékes nekik a bolygó, amiért mi annak tartjuk. Simán lehet, hogy az egész naprendszerre szükségük van,hogy fekete lyukba dobhassák egy egy kísérletükhöz üzemanyagként "elégethessék". Mert magányos unatkozó végtelen életű tudósok. Nem lesznek ellenségesek. Mi sem vagyunk ellenségesek az állatokkal amik áldozatunkul esnek. Mégis elpusztulnak.

Az, hogy az élet ritka, vagy sem, vagy az ilyen bolygó mint ez (milyen metrika szerint ilyen?) az mindkét irányba spekuláció. Egyre több adat mutat arra, hogy a lakható zónában kerülngő bolygó egyáltalán nem ritka dolog.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
Amúgy ez a fizika meghazudtolása elég érdekes dolog.
Nekünk vannak elképzeléseink a fizikáról. Amit látnak a pilóták az ellent mond ennek. (Az UFO kapcsán)
Aztán vannak a fizika valódi szabályai, amiket igazából nem ismerünk, csak közelítő elméleteink vannak.
Nah, annak biztosan megfelel a tárgyak mozgása.

Nemrég tettem be anyagot a gömbvillámról. Tudjuk, hogy van ilyen.
Ehhez képest:
Nem tudjuk hogyan lebeg
Nem tudjuk, hogy nem esik szét
Nem tudjuk, hogyan gyorsul akár elképesztően nagy sebességre majd áll meg
Nem tudjuk, hogy képes átmenni szilárd tárgyakon úgy, hogy annak nincs nyoma a tárgyon és a gömbvillám gömb formában egyben marad.

Pedig állítólag ismerjük a fizikát :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
@Leonidas @Heim @fip7 @Veér István @merleg


Engem őszintén lenyűgöz amikor valaki érzékelhető meggyőződéssel nyilatkozik a témáról, bizonyos fokig még többre is becsülöm, mint a kétes eredetű felvételeket.

Azt azonban talán még a meggyőződéses "Földünkön jelenlévő íti" hivőknek (nem gúny) is illene belátni, hogy sokan sokmindent vélnek látni, van aki repülő dolgokat, van aki angyalokat, megint más szellemeket, van aki jézust, stb.
Továbbá azt is el kell ismerni, hogy a látás megtéveszthető, szándékosan, vagy anélkul optikai illúzió, stb.
Megintcsak bizonyított, hogy az emberi pszihé is elég szabad, rugalmas dolog, magától is okoz furcsaságot, de kémiailag az agy is könnyen befojásolható amitől láthat az ember érdekes dolgokat.
És akkor ott vannak még a jellemtelenebb emberek akik szándékos megtévesztésre, hazugságokra játszanak, vagy csak poénból készítenek hamis felvételeket, gabonaköröket..
Most hirtelen mindenki kajálja a kormányzati videókat, pedig az azokban dolgozó politikusuk álltalában a legjellemtelenebb emberek, bizonyították nem egyszer, ha az érdekeik úgy kívánják hazudnak csalnak..

Nem gyanusítok ezzel senkit, csupán érzékeltetni szeretném, hogy miből táplálkozik a dologgal szembeni szkepticizmusom.

Személy szerint öszintén örülnék, ha lenne valami kétséget kizáró bizonyíték az élienekre, mert talán összerántaná az emberiséget, és talán nem egymás, és a Föld elpusztítására fordítanánk az energiánkat. Engem nem kell az élienek létezéséről győzködni, ahogy tette azt Flip is, levezetve az univerzum méretéből adódó számításokat. (ha az eddigi hozzászólásaimból, és az Avataromnól nem ment volna át, nagy sci-fi rajongó vagyok) Ezt is már sokadjára írom, abszolút valoszínű a Földön kívüli értelmes élet megjelenése, én mindöszze azzal vagyok szekpikus, hogy napjainkaban idegenek jelen lennének a Földünkön.

Az utobbi kormányzati videók nem segítenek eloszlatni a kételyeket, sőt! amikor egy egyszerű fizikus is megfejti az egyik videó UFO-ját számomra csak ráerősít a dezinformáció jelenlétére, mert nem hiszem, hogy pont az ezzel foglalkozók és akik ki adják, ne tudták volna azonosítani.

A hangoztatott érv, hogy ezzel készítik fel a népet...
Ugyanakkor a már sokadjára feltett kérdésemre, hogy mitől lesz ettől bárki is felkészültebb, a felkészültség miben nyilvánul meg, vagy hogy mészüljeknfel, és mire, továbbra se adott senki érdemi választ.
Pont azért kérdezem mert tovább gondolva probálom megérteni mi ezzel a szándék.

Ahogy arra se kaptam választ, hogy lehet nevezni azokat, (hogy ne tűnjön gúnyosnak), akik az élienek földi jelenlétéről meg vannak győződve!?

Ez részemről nem kötözködés, csupán szeretém a helyes terminológiát használni, ami közelebb vinne sokszor a megértéséhez, külön üdvözítő lenne ha mások is ragaszkodnának ehhez, nem pedig az olvasónak kellene kitalálni, hogy éppen mit ért az illető UFO alatt. Az UFO - azonosítatlan repülő tárgy. Remélem ebben egyetértünk.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113

Vannak azért tévhitek a cikkben: a túlszaporodó populációk nem a tápálékhiány miatt ritkulnak meg. De amúgy érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22
T

Törölt tag 2822

Guest
A fizika szabályait nem az ember alkotta mi csak megfigyeljük és szavakba öntjük. A valóságunk szabályai adottak, semmi sem hazudtolja meg őket, legfeljebb a mi ismereteink hiányosak.

Az, hogy egy idegen civilizáció elpusztítana-e minket, és hogy a mi felfogásunk szerint jók vagy rosszak sok mindentől függhet, mindkettőre van esély.

Ami biztosra mondható a témában, hogy öntudatra ébredt mesterséges intelligencia esetén 99%, hogy számunkra rossz lenne, mivel minden faj elsődleges célja a fajfenntartás és annak biztosítása. Ha egy faj érzelem vagyis mindenféle biológiai/kémiai befolyásoltság nélkül, pusztán racionális alapon, logikus, egymásból következő döntések alapján működik, bármiféle másodlagos célok (pl. élet teremtése) nélkül, úgy a nyersanyagok kiaknázása, és az élettér folyamatos bővítése a legfontosabb célok. Minden más faj konkurencia ami a nyersanyagokat felhasználja, a potenciális életteret elfoglalja. Ezeket ki kell irtani.

Miért nem ezt látjuk a Földön? Mert itt mi szimbiózisban élünk egymással, még ha ez az embert is figyelembe véve néha megmosolyogtató. A tigris nem pusztíthatja el az összes prédát, hiszen akkor éhen halna. Élni, és élni hagyni.. Na, egy gép esetében erre a szimbiózisra nem csak, hogy nincs szükség, de kifejezetten hátrányos lenne neki osztozni az amúgy is limitált nyersanyagokon és területen.

De persze lehet egy fajnak, civilizációnak másodlagos célja is, ami lehet az élet teremtése és fenntartása. Ez lehet maga a cél is, és egy eszköz a cél eléréséhez. Ilyet az ember is csinál a maga javára és szórakoztatására. Zárt ökoszisztémákat alkotunk, hogy megfigyelhessük őket, tanuljunk belőlük, vagy pusztán szórakozásból dekorációs céllal.

Ugyanakkor ha elfogadjuk azt az elképzelést, hogy (minimum) egy nem emberi civilizáció már évezredek óta jelen van a bolygón és nem csak az elmúlt pár évben érkeztek (amilyen régre a most USA videói visszavezethetőek), akkor minimalizálhatjuk annak az esélyét, hogy kifejezetten ártani akarnak nekünk. Hiszen már megtehették volna. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem is fognak ártani, hiszen nem tudjuk miért jönnek ide, és mi történik velünk akkor amikor a céljaikat elérték és az idelátogatásuk oka megszűnt.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
@Leonidas @Heim @fip7 @Veér István @merleg




Ahogy arra se kaptam választ, hogy lehet nevezni azokat, (hogy ne tűnjön gúnyosnak), akik az élienek földi jelenlétéről meg vannak győződve!?

Ez részemről nem kötözködés, csupán szeretém a helyes terminológiát használni, ami közelebb vinne sokszor a megértéséhez, külön üdvözítő lenne ha mások is ragaszkodnának ehhez, nem pedig az olvasónak kellene kitalálni, hogy éppen mit ért az illető UFO alatt. Az UFO - azonosítatlan repülő tárgy. Remélem ebben egyetértünk.
Először is szeretném leszögezni, hogy számunkra itt te vagy a lapos földhívő és nem mi. Nekem pont annyira magától értetődő, hogy jelen vannak itt földönkívüliek, mint ahogy levegőt veszek. Miért? Részben saját tapasztalat miatt, részben mások tapasztalatai miatt, amik számomra és sokak számára elég meggyőzőek voltak. Nem tudom, hogy hogyan kéne neveznünk, de talán az lenne a legjobb ha elengednénk egymás címkézését. Nem a szkeptikusok fórumán vagy! (bár megjegyzem, sokan itt jóval szkeptikusabbak egy csomó mindennel szemben, mint odaát)
"
A hangoztatott érv, hogy ezzel készítik fel a népet...
Ugyanakkor a már sokadjára feltett kérdésemre, hogy mitől lesz ettől bárki is felkészültebb, a felkészültség miben nyilvánul meg, vagy hogy mészüljeknfel, és mire, továbbra se adott senki érdemi választ.
Pont azért kérdezem mert tovább gondolva probálom megérteni mi ezzel a szándék."

Nem lát bele senki a piramis csúcsába, de elképzelésem azért van: felkészítenek minket arra, hogy bejelentik, hogy léteznek földönkívüliek és felvették velük már a kapcsolatot. De ezt nem tehetik meg egyik napról a másikra. A felkészültség abban nyilvánul meg, hogy nem mi leszünk a hülyék, hanem a magadfajta "szkeptikusok" a jövőben. Ez lesz az új mainstream. Egy kommentet had idézzek az egyik híroldalról:
"It is now obvious that we all owe the UFO community a big apology for calling them bonkers for all these decades."

Azt azért még hozzátenném, hogy ez a szivárogtató program nagyon nem ma kezdődött, hanem legalább 10-20 évvel ezelőtt, csak most ért el egy nagyon látványos szintre. Eddig is volt azért nekünk egy kanada volt védelmi minisztere, a pápa csillagásza aki megkeresztelné a földönkívülieket stb. Ugye nem gondolod, hogy ezek az emberek bármi ilyesmit nyilatkozhatnának felsőbb engedély nélkül?!

Nekem lenne egy baráti javaslatom számodra: mi lenne, ha várnánk még egy kicsit, elengednénk ezt a végtelennek tűnő vitát, mert a jövőben úgyis folytatódni fog ez a feltételezett program ( valamit egyértelműen kiakarnak hozni belőle, ez még nem a vége), és aztán, ha új anyagok jönnek, az már számodra is elég meggyőző lesz előbb-utóbb. ( Mert nem lesz más választásod, mint beismerni az igazságot, téged úgyis csak az fog meggyőzni, amikor megszületik a hivatalos beismerés)

A végső konklúzió: itt az ideje végképp elereszteni a geocentrikus világkép maradványait!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Először is szeretném leszögezni, hogy számunkra itt te vagy a lapos földhívő és nem mi. Nekem pont annyira magától értetődő, hogy jelen vannak itt földönkívüliek, mint ahogy levegőt veszek. Miért? Részben saját tapasztalat miatt, részben mások tapasztalatai miatt, amik számomra és sokak számára elég meggyőzőek voltak.
Ok, ezt megtudom érteni..
Nem tudom, hogy hogyan kéne neveznünk, de talán az lenne a legjobb ha elengednénk egymás címkézését.
Nem címkézni akarok, hanem gúny nélkül fogalmazni, mit nem lehet ezen megérteni?
Nem a szkeptikusok fórumán vagy! (bár megjegyzem, sokan itt jóval szkeptikusabbak egy csomó mindennel szemben, mint odaát)
"
A hangoztatott érv, hogy ezzel készítik fel a népet...
Ugyanakkor a már sokadjára feltett kérdésemre, hogy mitől lesz ettől bárki is felkészültebb, a felkészültség miben nyilvánul meg, vagy hogy mészüljeknfel, és mire, továbbra se adott senki érdemi választ.
Pont azért kérdezem mert tovább gondolva probálom megérteni mi ezzel a szándék."

Nem lát bele senki a piramis csúcsába, de elképzelésem azért van: felkészítenek minket arra, hogy bejelentik, hogy léteznek földönkívüliek és felvették velük már a kapcsolatot. De ezt nem tehetik meg egyik napról a másikra. A felkészültség abban nyilvánul meg, hogy nem mi leszünk a hülyék, hanem a magadfajta "szkeptikusok" a jövőben.
Az egy valid válasz lehet a kérdésre, hogy nem tudod mi a válasz, de úgy tűnik, hogy a kérdést sem sikerült megértened, ha ez a válaszod, hogy nem mi leszünk a hülyék hanem a magadfajta szkeptikusok...
Ez lesz az új mainstream. Egy kommentet had idézzek az egyik híroldalról:
"It is now obvious that we all owe the UFO community a big apology for calling them bonkers for all these decades."

Azt azért még hozzátenném, hogy ez a szivárogtató program nagyon nem ma kezdődött, hanem legalább 10-20 évvel ezelőtt, csak most ért el egy nagyon látványos szintre. Eddig is volt azért nekünk egy kanada volt védelmi minisztere, a pápa csillagásza aki megkeresztelné a földönkívülieket stb. Ugye nem gondolod, hogy ezek az emberek bármi ilyesmit nyilatkozhatnának felsőbb engedély nélkül?!

Nekem lenne egy baráti javaslatom számodra: mi lenne, ha várnánk még egy kicsit, elengednénk ezt a végtelennek tűnő vitát, mert a jövőben úgyis folytatódni fog ez a feltételezett program ( valamit egyértelműen kiakarnak hozni belőle, ez még nem a vége), és aztán, ha új anyagok jönnek, az már számodra is elég meggyőző lesz előbb-utóbb. ( Mert nem lesz más választásod, mint beismerni az igazságot, téged úgyis csak az fog meggyőzni, amikor megszületik a hivatalos beismerés)
Kedves vagy, belátom biztos kényelmesebb nem beleállni a vitába és ütköztetni a véleményeket, mert még a végén kiderül, hogy valakinek nincs igaza, mint az álltalad szuperhiteles Londoni videórol kb 5perc alatt kiderül, hogy hoax... És jön a kognitív disszonancia..
A végső konklúzió: itt az ideje végképp elereszteni a geocentrikus világkép maradványait!
Most vagy szövegértési problémáid vannak, vagy nem olvastad el a hozzászólásom, vagy trollkodsz, hogy ezt nekem címzed, aztán meg ártatlanul adod a meglepettet, hogy ha kicsit gúnyosabb válaszol a másik...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
Engem őszintén lenyűgöz amikor valaki érzékelhető meggyőződéssel nyilatkozik a témáról, bizonyos fokig még többre is becsülöm, mint a kétes eredetű felvételeket.

Ennek örülök :)
Idegen lényekről nem tudok nyilatkozni, szerintem jobb is így nekem.

Azt azonban talán még a meggyőződéses "Földünkön jelenlévő íti" hivőknek (nem gúny) is illene belátni, hogy sokan sokmindent vélnek látni, van aki repülő dolgokat, van aki angyalokat, megint más szellemeket, van aki jézust, stb.
Továbbá azt is el kell ismerni, hogy a látás megtéveszthető, szándékosan, vagy anélkul optikai illúzió, stb.
Megintcsak bizonyított, hogy az emberi pszihé is elég szabad, rugalmas dolog, magától is okoz furcsaságot, de kémiailag az agy is könnyen befojásolható amitől láthat az ember érdekes dolgokat.

UFO ügyben tudok nyilatkozni.
A "leghitelesebb" észlelésem érdekes volt. Valamennyire láttam és hallottam is, illetve "éreztem" is. Ez idáig egy ember.
Ott volt a sógorom is, ő is észlelte ugyan ezeket. Ez már kettő.
Egy adott sávon belül más helyi lakosok is érzékelték a jelenséget. Ez már sok ember.
Másik napon megismétlődött, de nem nálunk. Más emberek másik lakható sávban érzékelték. Ez még több ember.

Ez után a honvédség kitelepül, hogy Dunai átkelést gyakoroljon nálunk, éjszaka.... Környékünkön nem volt még ilyen amúgy, se az előtt se azóta:D
Mivel km széles nálunk a Duna, a túloldalt meg meredek löszfalvan nem is alkalmas rá a terep de mindegy.
1-2 napig kint bandáztak a katonák, de a jelenség már nem ismétlődött meg.

Ez így nagyon szűkszavú történet, viszont nem is akarom cifrázni.
Ez így ebben a sorrendben, ennyi emberrel megtörtént.

UI.: Miért nem kommunikálnak velünk az idegen lények, már ha azokról beszélünk?
Mert egyből fölkaptam az ágyam mellé bekészített bozótvágót, a sógorom meg jobb híján egy nagyméretű ollót.
Felfegyverkezve találkoztunk a folyósó közepén :D
Nah, ezért nem beszélnek velünk az idegenek.....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 520
113
Először is szeretném leszögezni, hogy számunkra itt te vagy a lapos földhívő és nem mi. Nekem pont annyira magától értetődő, hogy jelen vannak itt földönkívüliek, mint ahogy levegőt veszek. Miért? Részben saját tapasztalat miatt, részben mások tapasztalatai miatt, amik számomra és sokak számára elég meggyőzőek voltak. Nem tudom, hogy hogyan kéne neveznünk, de talán az lenne a legjobb ha elengednénk egymás címkézését. Nem a szkeptikusok fórumán vagy! (bár megjegyzem, sokan itt jóval szkeptikusabbak egy csomó mindennel szemben, mint odaát)
"
A hangoztatott érv, hogy ezzel készítik fel a népet...
Ugyanakkor a már sokadjára feltett kérdésemre, hogy mitől lesz ettől bárki is felkészültebb, a felkészültség miben nyilvánul meg, vagy hogy mészüljeknfel, és mire, továbbra se adott senki érdemi választ.
Pont azért kérdezem mert tovább gondolva probálom megérteni mi ezzel a szándék."

Nem lát bele senki a piramis csúcsába, de elképzelésem azért van: felkészítenek minket arra, hogy bejelentik, hogy léteznek földönkívüliek és felvették velük már a kapcsolatot. De ezt nem tehetik meg egyik napról a másikra. A felkészültség abban nyilvánul meg, hogy nem mi leszünk a hülyék, hanem a magadfajta "szkeptikusok" a jövőben. Ez lesz az új mainstream. Egy kommentet had idézzek az egyik híroldalról:
"It is now obvious that we all owe the UFO community a big apology for calling them bonkers for all these decades."

Azt azért még hozzátenném, hogy ez a szivárogtató program nagyon nem ma kezdődött, hanem legalább 10-20 évvel ezelőtt, csak most ért el egy nagyon látványos szintre. Eddig is volt azért nekünk egy kanada volt védelmi minisztere, a pápa csillagásza aki megkeresztelné a földönkívülieket stb. Ugye nem gondolod, hogy ezek az emberek bármi ilyesmit nyilatkozhatnának felsőbb engedély nélkül?!

Nekem lenne egy baráti javaslatom számodra: mi lenne, ha várnánk még egy kicsit, elengednénk ezt a végtelennek tűnő vitát, mert a jövőben úgyis folytatódni fog ez a feltételezett program ( valamit egyértelműen kiakarnak hozni belőle, ez még nem a vége), és aztán, ha új anyagok jönnek, az már számodra is elég meggyőző lesz előbb-utóbb. ( Mert nem lesz más választásod, mint beismerni az igazságot, téged úgyis csak az fog meggyőzni, amikor megszületik a hivatalos beismerés)

A végső konklúzió: itt az ideje végképp elereszteni a geocentrikus világkép maradványait!




Mi az, hogy geocentrikus világkép?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Az egy valid válasz lehet a kérdésre, hogy nem tudod mi a válasz, de úgy tűnik, hogy a kérdést sem sikerült megértened, ha ez a válaszod, hogy nem mi leszünk a hülyék hanem a magadfajta szkeptikusok...

Kedves vagy, belátom biztos kényelmesebb nem beleállni a vitába és ütköztetni a véleményeket, mert még a végén kiderül, hogy valakinek nincs igaza, mint az álltalad szuperhiteles Londoni videórol kb 5perc alatt kiderül, hogy hoax... És jön a kognitív disszonancia..

Most vagy szövegértési problémáid vannak, vagy nem olvastad el a hozzászólásom, vagy trollkodsz, hogy ezt nekem címzed, aztán meg ártatlanul adod a meglepettet, hogy ha kicsit gúnyosabb válaszol a másik...
A szkeptikusokat nem véletlenül tettem idézőjelbe. Neked nem sikerült megértened a választ. Fel kell készíteniük az emberiséget, ezt pedig lassú adagolással meg is teszik. Hogy ezt nem tudod elképzelni? Hogy te ezt nem akarod? Mit csináljak ezzel?
"Kedves vagy, belátom biztos kényelmesebb nem beleállni a vitába és ütköztetni a véleményeket, mert még a végén kiderül, hogy valakinek nincs igaza, mint az álltalad szuperhiteles Londoni videórol kb 5perc alatt kiderül, hogy hoax... És jön a kognitív disszonancia.."
Értelmetlen beleállni is, mert belinkeltek nekem egy cikket, aminek csak annyi a lényege, hogy azért hülyeség, mert az. Meg most vitatkozzunk mind a több ezer videóról, meg megfigyelésről? Nem vagyok időmilliomos. De jó, akkor végig megyek rajta. De csak most az egyszer, mert több időt nem szeretnék pazarolni erre. Ráadásul ezt nem fogjátok eljátszani velem minden egyes ufo felvételnél.
"In fact, the crudeness of the London UFOs may be a sign of fakery. The spacecraft in the video resemble those in an alleged UFO video taken over Jerusalem earlier this year, and which many experts (including myself and those at MUFON, the largest pro-UFO organization in the world) concluded were faked."
Ez egy utalás a korábbi Jeruzsálem-i ufóra. Ami azért hamis, mert hasonlít a két jelenség... és? itt a tekintélyérvet hozzák elő, a sok szakértő ugye.
"The mothership and its UFO siblings videotaped over London are among the absolute easiest images to fake: glowing ovals and dots. There's no detail, no flying saucer windows or aliens waving hello from high above. Just white moving dots that anyone with some video-editing chops could create with little effort."
Mit állapít meg? Hogy könnyű ilyeneket hamisítani. Na hát. Ez vajon bizonyítja, hogy a felvétel hamisítvány? A válasz nem. A járókelők reakcióit is meghamisították? Két magyarázat van: az egyik, hogy egy filmet forgató csapat színészekkel meg némi CGI-val forgatta, a második meg hogy VALÓDI a felvétel. Aztán meg: nincsenek rajta ablakok. Na, ne már. Nyújtsatok be nekik egy kívánságlistát, hogy hogyan jelenjenek meg. WTF?!
"
Another sign that this is a fake is the way the video begins. The cameraman is apparently randomly videotaping a mundane sidewalk, and then moves quickly to a street corner, where he takes careful note of the reactions from passerby before aiming the camera up into the sky to see what, exactly, it is that has so captivated their attention. He videotapes the skies for about a minute, then once again brings the camera down to show us a small crowd of people who are also staring into the sky and getting photos. [Read: Flying Saucers Turn 64! A Look Back at the Origin of UFOs ]



This is highly suspicious behavior for someone who truly believes that there are alien spacecraft in the skies above that could reappear at any moment. If you spotted what you believed to be a UFO that could zip away at any moment, wouldn't training your camera on the spaceship be the first thing you would do? Whoever created, edited, and posted the video clearly wanted to make sure that viewers knew that others had seen, and were reacting to, the lights."

Ezen mit kéne magyarázni? Ez nem is érv, hanem rosszindulatú bele magyarázás. Mire elővette a kamerát/telefont/bármit, addigra már régen megötrténhetett a jelenség, emberünk valószínűleg ezért is fut az elején.
Egyetlen egy érvet sem látok itt, amiért azt kellene gondolnom, hogy a felvétel hamisítvány.

A felvétel pedig valódi, mert nagyon hasonló volt az a jelenség is, amit én láttam.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
A szkeptikusokat nem véletlenül tettem idézőjelbe. Neked nem sikerült megértened a választ. Fel kell készíteniük az emberiséget, ezt pedig lassú adagolással meg is teszik.

Ennyire ne legél már korlátolt légyszives, és probáld értelmezni a kérdést...
Nem azt kérdeztem, hogy fel kell-e, vagy hogyan, hanem mi a felkészülés, miben felkészültebb egy hívő, egy tagadótól? Vagy ötödször írom le, ha ezt képtelen vagy értelmezni, hadjuk a picsába!
Hogy ezt nem tudod elképzelni? Hogy te ezt nem akarod? Mit csináljak ezzel?
Ismételten nem ez volt a kérdés... Nem ezt nem tudom elképzelni...

"Kedves vagy, belátom biztos kényelmesebb nem beleállni a vitába és ütköztetni a véleményeket, mert még a végén kiderül, hogy valakinek nincs igaza, mint az álltalad szuperhiteles Londoni videórol kb 5perc alatt kiderül, hogy hoax... És jön a kognitív disszonancia.."
Értelmetlen beleállni is, mert belinkeltek nekem egy cikket, aminek csak annyi a lényege, hogy azért hülyeség, mert az. Meg most vitatkozzunk mind a több ezer videóról, meg megfigyelésről? Nem vagyok időmilliomos. De jó, akkor végig megyek rajta. De csak most az egyszer, mert több időt nem szeretnék pazarolni erre. Ráadásul ezt nem fogjátok eljátszani velem minden egyes ufo felvételnél.
"In fact, the crudeness of the London UFOs may be a sign of fakery. The spacecraft in the video resemble those in an alleged UFO video taken over Jerusalem earlier this year, and which many experts (including myself and those at MUFON, the largest pro-UFO organization in the world) concluded were faked."
Ez egy utalás a korábbi Jeruzsálem-i ufóra. Ami azért hamis, mert hasonlít a két jelenség... és? itt a tekintélyérvet hozzák elő, a sok szakértő ugye.
"The mothership and its UFO siblings videotaped over London are among the absolute easiest images to fake: glowing ovals and dots. There's no detail, no flying saucer windows or aliens waving hello from high above. Just white moving dots that anyone with some video-editing chops could create with little effort."
Mit állapít meg? Hogy könnyű ilyeneket hamisítani. Na hát. Ez vajon bizonyítja, hogy a felvétel hamisítvány? A válasz nem. A járókelők reakcióit is meghamisították? Két magyarázat van: az egyik, hogy egy filmet forgató csapat színészekkel meg némi CGI-val forgatta, a második meg hogy VALÓDI a felvétel. Aztán meg: nincsenek rajta ablakok. Na, ne már. Nyújtsatok be nekik egy kívánságlistát, hogy hogyan jelenjenek meg. WTF?!
"
Another sign that this is a fake is the way the video begins. The cameraman is apparently randomly videotaping a mundane sidewalk, and then moves quickly to a street corner, where he takes careful note of the reactions from passerby before aiming the camera up into the sky to see what, exactly, it is that has so captivated their attention. He videotapes the skies for about a minute, then once again brings the camera down to show us a small crowd of people who are also staring into the sky and getting photos. [Read: Flying Saucers Turn 64! A Look Back at the Origin of UFOs ]



This is highly suspicious behavior for someone who truly believes that there are alien spacecraft in the skies above that could reappear at any moment. If you spotted what you believed to be a UFO that could zip away at any moment, wouldn't training your camera on the spaceship be the first thing you would do? Whoever created, edited, and posted the video clearly wanted to make sure that viewers knew that others had seen, and were reacting to, the lights."

Ezen mit kéne magyarázni? Ez nem is érv, hanem rosszindulatú bele magyarázás. Mire elővette a kamerát/telefont/bármit, addigra már régen megötrténhetett a jelenség, emberünk valószínűleg ezért is fut az elején.
Egyetlen egy érvet sem látok itt, amiért azt kellene gondolnom, hogy a felvétel hamisítvány.

A felvétel pedig valódi, mert nagyon hasonló volt az a jelenség is, amit én láttam.
A felvétel valódi, valódi hamisítvány...
Ha látod szuperment az égen lebegni te előbb a nézelődőket kezded videózni? Hát persze... Teljesen racionális reakció.
Könnyen hamisitható, nincs hiteles forrás, időpont, semmilyen megerősítés. Ennél még én is láttam hitelesebb UFO jelenséget.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra