UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113

Csak a szokásos.
A hívők nem változnak, csak az eszközök.
Én inkább maradok a realitás talaján.
Végig néztem mind a 28 percet... hát... ennek a videónak jelentős része csupán annyi, hogy különböző bevágásokat tartalmaz, amikkel megpróbálja elnevetségesíteni az egész témát. A másik részében pedig olyan jelenségekhez hasonlítja a kiszivárgott videók tartalmait amikhez semmi köze nincs: Ezt például a Naplementével magyarázzák... persze, azért mozog az a videó elején az a tárgy, mert a Nap is úgy szokott...kicsit nekem olyan, mintha a csillagokat is leakarnák hazudni az égről. Biztos, hogy nem te vagy a hívő?
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301 and fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Kivételesen az angol UFO jól leírja azt, ami, UFO = azonosítatlan repülő tárgy, vagyis fent van a levegőben, de nem tudod miaz.
Statisztikailag kell máshol is létezzen értelmes élet az univerzumban, ez érvényes a multra, a jelenre és a jövőre, mert a nagyon kicsi esély megszorozva a nagyon nagy mintával kihoz találatokat. Ami viszont kétséges, hogy ezek az inteligen életformák "egy időpontban" vannak olyan fejlettségi szinten, hogy még meg is tudják találni és látogatni egymást. Most itt pár évezredről beszélek, amennyivel ezelőtt a populáció a mostanihoz képest kerekítési hiba volt, technológia kvázi semmilyen szinten nem létezett, és ha nem lőjjük szarrá egymást a következő évezredekben, akkor ugyanígy fognak ránk nézni az akkori utódaink. Ekkora időintervallum meg az univerzum korának léptékével semmi, simán el tud csúszni egy-egy értelmes civilizáció a másik mellett pármillió évvel még ha technológiailag el is jut valamelyikük arra a szintre, hogy a fénysebesség többszörösével közlekedjen az űrben.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Van azért illetékes e témában, hacsak nem titkolnak előtte valamiket. :)

„Van nekünk raktárunk, ahol tároljuk az űrlényeket és az űrhajóikat?” Ezt kérdezte Barack Obama, amikor az Amerikai Egyesült Államok elnöke lett. Az illetésektől egy tömör választ kapott: nincs."
"Obama úgy gondolja, hogy az emberek megpróbálják kinyomozni és kitalálni, mik ezek a tárgyak, ám ő nem tud semmit jelenteni erről, most. "


Nos igen, alusapka fel(!), de ez a valasz a jogilag korrekt valasz volt amit kapott. Ez azt jelenti, hogy az US legieronek, meg szervezeteinek nincs ilyen letesitmenye. Allitolag pont azert mert a kormanyszerveknek kotelezo beszamolot tartani meg hozzaferest biztositani a kongresszusnak stb. ez "jogilag" ugy van "kiskapuzva", hogy az osszes ilyen holmit ami lepotyog, magancegeknek adjak at mint LM meg a tobbiek. Ezeknel viszont mar el jogi szempontbol a "patentvedelem" fogalma, tehat erre hivatkozva nem kotelesek a kongresszusnak beszamolni milyen technologiai fejleszteseik vannak.

Szoval ez allitolag a jogi megoldasa annak, miert nem talalnak a kormanyzati oldalon ilyesmit.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Gömbvillámra visszatérve, 2x láttam eddig, mind a kétszer ugyan azon terület, ugyan azon fák lombkoronája körül "játszadozott" a két eset között kb 1 év telt el.

Anyámék egyszer úgy jöttek haza kocsival, hogy ugyanott ahol én láttam a gömbvillámot, most a híd korlátjánál lement a víz fölé és a körös vonalán elcikázott.

Azt a teruletet valamilyen egyetemnek erdemes lenne pl. vadfigyelo vagy netre kotott kameraval ellatni, mert pont azert nehezen kutathato jelenseg, mert meg nem tudtak meghatarozni milyen korulmenyeknek/geologiai adottsagoknak kell teljesulni, hogy letrejojjon.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 750
113
Végig néztem mind a 28 percet... hát... ennek a videónak jelentős része csupán annyi, hogy különböző bevágásokat tartalmaz, amikkel megpróbálja elnevetségesíteni az egész témát. A másik részében pedig olyan jelenségekhez hasonlítja a kiszivárgott videók tartalmait amikhez semmi köze nincs: Ezt például a Naplementével magyarázzák... persze, azért mozog az a videó elején az a tárgy, mert a Nap is úgy szokott...kicsit nekem olyan, mintha a csillagokat is leakarnák hazudni az égről. Biztos, hogy nem te vagy a hívő?
Nem a nap mozog (az csak lefele megy) , hanem a hajó! Nomeg az óceán hullámzik, látszik is egy pillanatra...

A korábbi videóiban, alaposabban levezeti a csávó a vadlibás meg a túlfókuszált jelenséget.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Nem a nap mozog (az csak lefele megy) , hanem a hajó! Nomeg az óceán hullámzik, látszik is egy pillanatra...

A korábbi videóiban, alaposabban levezeti a csávó a vadlibás meg a túlfókuszált jelenséget.
Ha a hajó mozogna, akkor azt a víz felszínén látnánk, nem? Ehhez képest az a tárgy a levegőben mozog, a videó végén pedig eltűnik a vízben.
 
T

Törölt tag 2822

Guest

Csak a szokásos.
A hívők nem változnak, csak az eszközök.
Én inkább maradok a realitás talaján.

5 percet bírtam belőle, kb azon a szinten mint a kryptocurrency-s videó amit a srác belinkelt a múltkor. Nagyon erőltetett, komédia soundtrack a videók mögött, száz éves scifi bejátszások és mindez azért, hogy minél "menőbb" legyen a videó. Kamuszakértő beszél az összevissza vágott és bejátszott videók mögött, alap dolgokat, gondolatokat átugorva, MINDENKIT kétségbevonva, nyíltan megkérdőjelezve a pilótákat, az egyetlen dolog amit sugallni akar: senki nem ért az egészhez, csak a narrátor aki majd most jól fotelmegszakérti a felvételeket. Biztosan sokkal jobban ért hozzá mint a vadászpilóták meg szakemberek egész hada a seregben. :D

De csak, hogy konkrétumot is írjak: összehasonlít két videót: az első az eredeti felvétel a másik egy gép hátulról filmezve. Infrared módban nagyon hasonlít a kettő. Oké. Erre biztosan nem gondoltak a világ legfejlettebb hadseregében, egyetlen ember sem volt olyan okos és ügyes mint a mi youtube-os szakértőnk (lol), meg arra sem, hogy a távolodó gép méretének zsugorodnia kellene. De nem baj ez nem fog feltűnni a kedves nézőknek ha csak 1-2 másodperces kockákat vágunk bele a szakértő videóba. :D (Lehetne mondani, hogy a kamera folyamatosan zoomol a repülő eszközre, viszont amikor zoomol a kamera azt a néző is láthatja - az első videóban pedig nem látszik zoom, repülés közben a mérete ugyanakkora marad, vagyis se nem távolodik, se nem közelít - ergo oldalról lett filmezve.)

Egyszer még beletekertem kíváncsiságból, amikor egy kacsával vagy libával akarta összehasonlítani a tenger felett repülő eszközt, és azt magyarázta, hogy a figyelembe véve a távolságot akár egy állat is lehetett mérete szerint. :D Na akkor kapcsoltam ki a fenébe a videót, mivel emlékeztem a navy-s videóra és egyértelműen írták akkor, hogy az eszköz sebessége, és annak változása (gyorsulása) is rendkívüli volt. Hát akkor ez egy kurva gyorsan repülő liba lehetett... :D

Ez egy hatásvadász szar, össze se lehet hasonlítani azokkal a magyarázó filmekkel amikkel pl az ősi idegeneket cáfolták meg.
 
M

molnibalage

Guest
5 percet bírtam belőle, kb azon a szinten mint a kryptocurrency-s videó amit a srác belinkelt a múltkor. Nagyon erőltetett, komédia soundtrack a videók mögött, száz éves scifi bejátszások és mindez azért, hogy minél "menőbb" legyen a videó. Kamuszakértő beszél az összevissza vágott és bejátszott videók mögött, alap dolgokat, gondolatokat átugorva, MINDENKIT kétségbevonva, nyíltan megkérdőjelezve a pilótákat, az egyetlen dolog amit sugallni akar: senki nem ért az egészhez, csak a narrátor aki majd most jól fotelmegszakérti a felvételeket. Biztosan sokkal jobban ért hozzá mint a vadászpilóták meg szakemberek egész hada a seregben. :D

De csak, hogy konkrétumot is írjak: összehasonlít két videót: az első az eredeti felvétel a másik egy gép hátulról filmezve. Infrared módban nagyon hasonlít a kettő. Oké. Erre biztosan nem gondoltak a világ legfejlettebb hadseregében, egyetlen ember sem volt olyan okos és ügyes mint a mi youtube-os szakértőnk (lol), meg arra sem, hogy a távolodó gép méretének zsugorodnia kellene. De nem baj ez nem fog feltűnni a kedves nézőknek ha csak 1-2 másodperces kockákat vágunk bele a szakértő videóba. :D (Lehetne mondani, hogy a kamera folyamatosan zoomol a repülő eszközre, viszont amikor zoomol a kamera azt a néző is láthatja - az első videóban pedig nem látszik zoom, repülés közben a mérete ugyanakkora marad, vagyis se nem távolodik, se nem közelít - ergo oldalról lett filmezve.)

Egyszer még beletekertem kíváncsiságból, amikor egy kacsával vagy libával akarta összehasonlítani a tenger felett repülő eszközt, és azt magyarázta, hogy a figyelembe véve a távolságot akár egy állat is lehetett mérete szerint. :D Na akkor kapcsoltam ki a fenébe a videót, mivel emlékeztem a navy-s videóra és egyértelműen írták akkor, hogy az eszköz sebessége, és annak változása (gyorsulása) is rendkívüli volt. Hát akkor ez egy kurva gyorsan repülő liba lehetett... :D
Szerinted a kacsán videón miért röhögtek? Az egész eleve azért volt vicces, mert a semmiből csináltak elefántot. Én a videó ELŐTT is tudtam mit látok. Mert ránéztem b*meg a TGP adataira. Meg mert láttam An-2-es és helit repszimben TGP-n. Annyi a difi, hogy ott nagyobb a cél. Semmi más.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113

Elég magasra tették a lécet. Arra számítok, hogy júniusban nagy előrelépés történhet az ügyben.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 868
113
Még a Bibliában sem lapos a Föld.


 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Még a Bibliában sem lapos a Föld.


Köszi a korrekciót, ennek ellenére mégis van egy átfedés a két csoport között. Nem merültem bele a témába nagyon, csak ezt a videót néztem meg:

Ennek ellenére én nem mondom, hogy a vallás rossz, de tény ami tény, a lapos Földesek egy jelentős része a kereszténységből indul ki. Elég a kommenteket olvasni a videó alatt...