Ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 591
56 297
113
Figyelj én nem értek a tankokhoz mélységében. De gondolj bele ilyen lehetősége a magyar katonai beszerzőknek a magyar történelemben szinte sosem volt, amikor azt mondták nekik baszod jóska azt veszünk nektek amit csak akartok csak válasszátok ki.
Ráadásul minden gyártó ország katonáival nagy spanok vagyunk meg szövetségesek tehát a tapasztalatokat is első kézből kapták meg.
Szerintem tételezzük fel hogy jóskák nem teljesen hülyék és értenek a szakmájukhoz és van magukhoz való paraszt eszük is, na és vegyük figyelembe, hogy idejük is volt hozzá bőven (a piackutatáshoz :D )
Ha a leo 2 -t választották biztosan nagyon körbejárták csakúgy mint a többinél.:rolleyes:

Nem akarlak nagyon lelombozni, de a politika közölte, hogy németet kell venni, ők meg eldönthették, hogy milyen németet.
Én erről hallottam, de nem voltam ott, szóval kitudja :rolleyes:

Az exportról beszélünk. De ha nem akkor is megvan a majdnem 800, én 734db Leopard 2-t számoltam össze és ebben nincs benne az a 363db (ennyi M1-ese van, tehát feltételezhetően ennyi Leopard 2-je lett volna) szaudi harckocsi ami azért nem valósult meg, mert a német állam nem engedélyezte az exportot továbbá nincs benne az a kb 50 (szerintem igazából 44 az a kb 50) harckocsi amit a csehek akarnak venni.

Jó az enyémben meg nincs benne, hogy az indiaiak meg akarnak venni 1000 Leclerct... LOL.
Azt számold bele ami el lett adva ;)

Egyébként a wiki szerint exportra 434 Leclrc lett legyártva, összesen pedig 862db.

Az eredeti felvetés az volt, hogy mennyi új gyártású lett eladva a HH után. Abban a francia szám is bele számít.
De ha csak az exportot nézed, akkor sem állnak szarul.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 055
78 514
113
Nem akarlak nagyon lelombozni, de a politika közölte, hogy németet kell venni, ők meg eldönthették, hogy milyen németet.
Én erről hallottam, de nem voltam ott, szóval kitudja :rolleyes:



Jó az enyémben meg nincs benne, hogy az indiaiak meg akarnak venni 1000 Leclerct... LOL.
Azt számold bele ami el lett adva ;)



Az eredeti felvetés az volt, hogy mennyi új gyártású lett eladva a HH után. Abban a francia szám is bele számít.
De ha csak az exportot nézed, akkor sem állnak szarul.
Export esetén kb a fele. Ha nagyon megnézzük, akkor a HH után majdnem annyi új Leopard 2-t exportáltak amennyit Leclerce-et gyártottak összesen ( 700 vs 860).
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 591
56 297
113
Jaa, most, hogy kiderült, hogy hülyeséget beszéltéál újra már azonnal azt sem tudod miről van szó...

Te már megint miről beszélsz? o_O
Mondtam nézd meg melyikből vettek több új gyártásút a HH után. Megnézted, és a Leclercből vettek többet :D
Értem, hogy próbálod csűrni, csavarni a dolgokat, de a tény ez. A Leclercből vettek többet. (Új gyártásból).
Itt egyedül te nem vagy békében a valósággal. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 591
56 297
113
Vitapartnered azon rugózik, ha jól értem, hogy szerinte a használt német példányok továbbértékesítése nem számít.

Egy oldalt kellene csak visszalapozni! :)

Új gyártású Leopard 2 is adtak el jóval többet mint új gyártású Leclerc-et... Szóval hogy is van ez?

Erről az állításról derült ki, hogy nem igaz. Összeszámolta és rájött, hogy megint rosszul tudott valamit. Több újgyártású Leclerc lett eladva, mint Leopárd 2.
Ennyi.
Aztán elkezdett valami hantázást és végül erre jutott:
Jaa, most, hogy kiderült, hogy hülyeséget beszéltéál újra már azonnal azt sem tudod miről van szó...

Én meg csak nézek, hogy már megint mi van. o_O
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 579
13 737
113
Szia,

Tenyleg nem. Az FSZB.
De ettol meg kaphatnak Leo-2-t. :)

Nem értem ezt a hozzászólásodat. Nem az emlékmű vandalizmus a fájó, hanem amikor az Ukrán Kormány üzenget.


„nem az Orosz Föderáció az egyetlen ország, amely fenyegeti Ukrajnát”.

Ezzel elég egyértelműen Magyarországra utalt Olekszij Danilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára, hiszen Ukrajnával 2017 után egyre durvábban elmérgesedett a viszony.


Nekem nem Leó kéne, hanem Abrams vagy Leclerc :)
 
W

Wilson

Guest
Lengyelekből kinézem hogy leszarják és német jóváhagyás nélkül is adnak Leokat kész helyzetet teremtve...

Kuleba: már öt ország kész Leopard 2 harckocsit Ukrajnába szállítani – Németország döntésére várnak...​


2023. január 13., péntek, 22:19


Lengyelországon és Finnországon kívül további három ország nem nyilvános megállapodásban vállalta, hogy nyugati Leopard 2 harckocsikat ad át Ukrajnának, amennyiben Németország mint gyártó ország beleegyezik.

Az Európai Pravda szerint ezt Dmytro Kuleba külügyminiszter mondta Vadim Karpjak újságírónak adott interjújában.

Szerinte Ukrajna "objektíve fél lépésre van attól, hogy megoldja a tankok kérdését".

"A franciák az első, mondhatni, csapást mértek erre a falra egy könnyű kerekes harckocsival... A franciák jók, ők tették meg az első lépést. Aztán a lengyelek... A Leopárd ígéret azonban a második ilyen lépés.. Ez arra késztette a többi országot, amelyek eddig csendben suttogva mondták, hogy készek a Leopárdot adni nekünk, hogy előálljanak és azt mondják: mi is készen állunk erre" - mondta a miniszter.

A külügyminiszter példaként Finnországot hozta fel, ahol már közölték, hogy az orosz fenyegetésre való tekintettel készek Ukrajnának egy - kis - tankcsomagot biztosítani.

"És legalább három másik országról is tudok, amelyik készen áll erre, De egyelőre nem beszélnek róla, mert csak akkor akarják hangosan kimondani, ha 100%-ig biztosak benne, hogy a németek "kiálnak" , és azt mondják: mi támogatjuk" - tette hozzá Kuleb.

Később tisztázta, hogy Lengyelországgal és Finnországgal együtt "már öt olyan ország van, amely készen áll a (tankok) átadására, de a Németországgal kapcsolatos kérdések megoldására vár".

Emlékeztetni kell arra, hogy Lengyelország korábban bejelentette, hogy kész átadni egy Leopard harckocsikból álló századot Ukrajnának a partnerekkel kötött koalíció keretében. Pénteken azonban a német kormány közölte, hogy még nem kapott hivatalos kérést Lengyelországtól egy Leopard harckocsi szállítására Ukrajnának.

Ugyanakkor a Bloomberg forrásai szerint a német szövetségi kormány a jövő héten bejelentheti, hogy döntést hozhat arról, hogy nyugati tankokat szállít Ukrajnának.




Kuleba: Célunk egy Leopard tankokból álló dandár összeállítása​


2023. január 13., péntek, 22:13


970ead2-2bb7ee6-kuleba-fb1.jpg

DMITRO KULEBA. FOTÓ A FACEBOOK-RÓL

Dmitro Kuleba külügyminiszter elmondta, hogy Ukrajna célja a Leopard tankokból álló dandár összeállítása.

Forrás: Kuleba a külügyminiszter által az Instagramon közzétett, Vadim Karpyak interjújában

"Célunk egy Leopárdokból álló harckocsi dandár összeállítása. Ez csak a kezdet. Miért egy Leopárd? Mert ez egy olyan harckocsi, amelyet Európában már évtizedek óta tömegesen gyártanak, és számos európai hadsereg rendelkezik vele.

Tehát egy kicsit itt is, meg ott is vehetsz belőle. Ezeknek a harckocsiknak különböző változatai vannak. De ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé, és a mi ambiciózus célunk az, hogy a tankkoalíció részeként egy dandárt állítsunk össze a kezdet kezdetén.

Részletek: Kuleba hozzátette, hogy a harckocsik szállításáról Németországtól várják a végső döntést.


 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 055
78 514
113

Kuleba: már öt ország kész Leopard 2 harckocsit Ukrajnába szállítani – Németország döntésére várnak...​


2023. január 13., péntek, 22:19


Lengyelországon és Finnországon kívül további három ország nem nyilvános megállapodásban vállalta, hogy nyugati Leopard 2 harckocsikat ad át Ukrajnának, amennyiben Németország mint gyártó ország beleegyezik.

Az Európai Pravda szerint ezt Dmytro Kuleba külügyminiszter mondta Vadim Karpjak újságírónak adott interjújában.

Szerinte Ukrajna "objektíve fél lépésre van attól, hogy megoldja a tankok kérdését".

"A franciák az első, mondhatni, csapást mértek erre a falra egy könnyű kerekes harckocsival... A franciák jók, ők tették meg az első lépést. Aztán a lengyelek... A Leopárd ígéret azonban a második ilyen lépés.. Ez arra késztette a többi országot, amelyek eddig csendben suttogva mondták, hogy készek a Leopárdot adni nekünk, hogy előálljanak és azt mondják: mi is készen állunk erre" - mondta a miniszter.

A külügyminiszter példaként Finnországot hozta fel, ahol már közölték, hogy az orosz fenyegetésre való tekintettel készek Ukrajnának egy - kis - tankcsomagot biztosítani.

"És legalább három másik országról is tudok, amelyik készen áll erre, De egyelőre nem beszélnek róla, mert csak akkor akarják hangosan kimondani, ha 100%-ig biztosak benne, hogy a németek "kiálnak" , és azt mondják: mi támogatjuk" - tette hozzá Kuleb.

Később tisztázta, hogy Lengyelországgal és Finnországgal együtt "már öt olyan ország van, amely készen áll a (tankok) átadására, de a Németországgal kapcsolatos kérdések megoldására vár".

Emlékeztetni kell arra, hogy Lengyelország korábban bejelentette, hogy kész átadni egy Leopard harckocsikból álló századot Ukrajnának a partnerekkel kötött koalíció keretében. Pénteken azonban a német kormány közölte, hogy még nem kapott hivatalos kérést Lengyelországtól egy Leopard harckocsi szállítására Ukrajnának.

Ugyanakkor a Bloomberg forrásai szerint a német szövetségi kormány a jövő héten bejelentheti, hogy döntést hozhat arról, hogy nyugati tankokat szállít Ukrajnának.




Kuleba: Célunk egy Leopard tankokból álló dandár összeállítása​


2023. január 13., péntek, 22:13


970ead2-2bb7ee6-kuleba-fb1.jpg

DMITRO KULEBA. FOTÓ A FACEBOOK-RÓL

Dmitro Kuleba külügyminiszter elmondta, hogy Ukrajna célja a Leopard tankokból álló dandár összeállítása.

Forrás: Kuleba a külügyminiszter által az Instagramon közzétett, Vadim Karpyak interjújában

"Célunk egy Leopárdokból álló harckocsi dandár összeállítása. Ez csak a kezdet. Miért egy Leopárd? Mert ez egy olyan harckocsi, amelyet Európában már évtizedek óta tömegesen gyártanak, és számos európai hadsereg rendelkezik vele.

Tehát egy kicsit itt is, meg ott is vehetsz belőle. Ezeknek a harckocsiknak különböző változatai vannak. De ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé, és a mi ambiciózus célunk az, hogy a tankkoalíció részeként egy dandárt állítsunk össze a kezdet kezdetén.

Részletek: Kuleba hozzátette, hogy a harckocsik szállításáról Németországtól várják a végső döntést.


Egy harckocsi dandár az minimum 62 harckocsi az ukránoknál, de az sem elképzelhetetlen, hogy 3 zászlóaljat álmodnak egy dandárba ami már 93 harckocsi. -ennyit biztosan nem fogank Leopard 2-ből kapni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Egy harckocsi dandár az minimum 62 harckocsi az ukránoknál, de az sem elképzelhetetlen, hogy 3 zászlóaljat álmodnak egy dandárba ami már 93 harckocsi. -ennyit biztosan nem fogank Leopard 2-ből kapni.
Egy ütemben biztosan nem. De az, hogy nyárig mennyit kapnak, az már egy másik kérdés.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Szerinted összevárnak egy dandárnyit fél éven keresztül?
Szerintem ez, ha megvalósul, annak a Pentagon kezdeményezésnek lesz a része, hogy megtanítsanak minél több ukrán alakulatot "amerikai színvonalon" (USA-tól vettem) harcolni. Vagyis ez a szállítmány leghamarabb nyáron fog játszani.
Egyes itt elterjedt nézetekkel ellentétben az ukránok nem dobnak mindent rögtön a darálóba. Csak egy példát említve, a PT-91-esek és a hozzá tartozó alakulatok még nem kerültek harcba.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Szerinted összevárnak egy dandárnyit fél éven keresztül?
Ettől függetlenül, mivel IFV-ből sokkal nagyobb a hiány, mint MBT-ből a Bradleyk és Marderek vszeg egyből mennek a frontra, főleg azt figyelembe véve, hogy Bradleyből van az USA-nak ezerrel (szó szerint).
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 055
78 514
113
Ettől függetlenül, mivel IFV-ből sokkal nagyobb a hiány, mint MBT-ből a Bradleyk és Marderek vszeg egyből mennek a frontra, főleg azt figyelembe véve, hogy Bradleyből van az USA-nak ezerrel (szó szerint).
Egy páncélos dandárba kell minimum 1 de inkább 2 IFV-s lövészzászlóalj.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Egy páncélos dandárba kell minimum 1 de inkább 2 IFV-s lövészzászlóalj.
Tudom. Amit mondani akartam ezzel az az, hogy míg az egy dandárnyi Leo2-t úgy kell majd összekaparni, Bradley-ből nem lesz hiány. Szerintem ez csak az első csomag Bradley és több száz fogja még követni őket, ugyanúgy ahogy HIMARS-ból is 4 ment csak először, meg M777-ből is csak 12.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
W

Wilson

Guest
Egy harckocsi dandár az minimum 62 harckocsi az ukránoknál, de az sem elképzelhetetlen, hogy 3 zászlóaljat álmodnak egy dandárba ami már 93 harckocsi. -ennyit biztosan nem fogank Leopard 2-ből kapni.
Ha igaz amit írnak, hogy 5 ország hajlandó Leókat küldeni nekik és tételezzük fel, hogy mindegyik átlagban 12 darabot küld akkor már 60 db Leónál tartunk és akkor még ott van Németország amelynél jelenleg nem tudni, hogy csak ezen országok számára engedélyezi a Leók ukriknak küldését vagy ő is küld Leókat Ukrajnába. Tehát akár még a 62 darab Leó is összejöhet.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
Status
Not open for further replies.