Ukrán haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
349
2 020
93
Annyira nem nonszensz.Amennyiben gyakorlott,harcedzett legénység kerül átképzésre,akkor ez csak tipusátképzés,nem az alapoktol kell nullkm-es kopaszokat kiképezni.
Vagy már hónapok óta képzik őket, csak most meg kell magyarázni hogy lett 5 hét alatt kész a kiképzés. Régen is volt rá példa, hogy esküvő után 4 hónappal már meg isa volt a gyermek!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
aha, így lehet nagyon hamar megdögleni, de igazad van, biztos a hatalmas tapasztalat mondatja Veled ezeket, igazad van
Baromira túlmisztifikálod a dolgot.II.vh-ban Turánon gyakorlatott szerzett magyar hk-zók is rövid átképzés után lettek harcba vetve Tigrissel,és német értékelés szerint is igen jó eredményeket.Magasabb harcászat szintjén ez a tipusváltás semmi különösebb különbséget nem jelent.Alacsony harcászat szintjén sem olyan hű de megugorhatatlant,a tipusok egyéni jellemzőit kell a személyzetnek észben tartania (a 70 tonnás döggel nem biztos,hogy el tud menni arra,amerre a 45 tonnás Bulat elment.Ezt mondjuk a hadműveleti tervezésnek is figyelembe kell vennie).
Hk-val nincs tapasztalatom,de hasonló technológiai váltással van.Én még a full mechanikus autokon tanultam vezetni (aszinkron Fullerváltó,heti szinten cserélgetni szűrőket,stb).Mikor bejöttek az első Full automatizált,kompjuterizált kamionok,az technológiailag ugrás volt mind a sofőröknek,mind a szerelőknek-és minden különösebb átképzés nélkül megugrották.Szerelőknek a hibakereső Laptop kezelésének megtanulása komolyabb kihivás volt,mint maga a szerelés.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Ez már a röhej kategória.
Kurdok No-gal álltak háboruban,mikor kilőtték a török Leokat?Vagy amikor a Törökök megszállták Ciprus északi részét,az USA hadművelet volt,mert a türkisek azt segélyként kapott exUSA felszereléssel csinálták?Vagy mi háborúban álltunk Izraellel,mikor 73ban MiG21 gépeket szállitottunk a szireknek a háború alatt?
Ezen az alapon Törökország harcol Oroszország ellen, hiszen elég sok felfegyverzett drónnal látták el Ukrajnát. A 2021-es 2 millió dolláros - az év első három hónapjára vonatkozó fegyverkereskedelmi mérlegük 2022-ben 60 millióra nőtt a hasonló időszakban.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
A NATO nem is tudna hadat üzenni, még ha akarna se, de rád bízom, hogy az általad leírtakon felül miért nem.
Viszont tud proxiháborút viselni (ahogy most teszi). Ez kétségtelenül innovatív húzás.
Innovativ?
Korea, Vietnám, Afganisztán, Afrikai háborúk a hidegháború alatt.
Igazából Irak is az volt Irán ellen, csak aztán ki akarták vele fizettetni a "nyugattól" a háborúra kapott kölcsönt, és gondolta lerabolja Kuvaitot és abból fizet.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 995
5 450
113
Szu meg MiG25R felderitőgépeket küldött Egyiptomba,amik felderitő repüléseket végzett Izrael felett.Ettöl még nem lettek hadviselő felek.
Sőt 1970-ben volt olyan légiharc ahol 5 szovjet pilótát lőttek le Egyiptomi felségjelű 21-esben.De a mostani konfliktusra visszatérve folyanatosan részt vesznek a Nato felderítő és hirszerző "erői".És sajnos nem vagyunk messze attól hogy nyílt konfliktus legyen Ukrajnában Nato tagállamok és Oroszország között.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 204
113
Sőt 1970-ben volt olyan légiharc ahol 5 szovjet pilótát lőttek le Egyiptomi felségjelű 21-esben.De a mostani konfliktusra visszatérve folyanatosan részt vesznek a Nato felderítő és hirszerző "erői".És sajnos nem vagyunk messze attól hogy nyílt konfliktus legyen Ukrajnában Nato tagállamok és Oroszország között.
Igen,volt.És a koreai háborúban is vettek részt szovjet pilóták.Argentina kapot szovjet hirszerzési infót 82ben.Stb.
Ezek azonban nem jelentenek közvetlen háborút,és nem kell ettől most sem tartani Ukrajna kapcsán.Ez csak ruszki pszichológiai hadviselés,hibrid hadviselés része,propi.
hova lett innen a kommentem amiben Celebnek válaszoltam? @Terminator vagy akárki? nem kaptam értesítést hogy törölték volna
amiben az volt hogy az "A4-eket szerinted mi a f@sznak hoztuk?" @cirqle kolléga ha jól emlékszem reagált is rá valamit
Válaszoltam rá?Most igy hirtelen nem ugrik be,de ha már vállaszoltam rá,akkor nem érdekes.Ha meg nem,akkor ird meg újra.
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 995
5 450
113
Vietnám esetében is kaptak kiképzést a vietnámiak és a dél-vietnámi partizánok/felkelők/terroristák a Vsz-ban és Szu-ban. Fegyvereket és lőszert is, mégsem volt a VSz és Szovjetunó hadviselő fél.
Ahogy ez az arab háborukban is így volt, ott izrael oldalán lévő USA sem volt hadviselő fél. Az Afgánokat is felfegyverezték és kiképzte az USA és a britek is, mégsem voltak ott sem hadviselők..

Igen,volt.És a koreai háborúban is vettek részt szovjet pilóták.Argentina kapot szovjet hirszerzési infót 82ben.Stb.
Ezek azonban nem jelentenek közvetlen háborút,és nem kell ettől most sem tartani Ukrajna kapcsán.Ez csak ruszki pszichológiai hadviselés,hibrid hadviselés része,propi.

Válaszoltam rá?Most igy hirtelen nem ugrik be,de ha már vállaszoltam rá,akkor nem érdekes.Ha meg nem,akkor ird meg újra.
Egyenlőre "csak" közvetetten vesz részt a a Nato legalább is egyes tagállamok a konfliktusban.Én sajnos nem vagyok ennyire bizakodó ha nem születik valami békemegállapodás,kompromisszum és hosszabb távon elhúzódik a konfliktus hogy ez nem fog megváltozni és "aktívan"bekapcsolódik valamelyik tagállam,tagállamok az Ukránok oldalán.Véleményem szerint ha ez megtörténne az is kérdéses lenne hogy megtartsák az "annektált" területeket az Oroszok amire könnyen lehet atomcsapással válaszolnának.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 371
113
A portugálok végul nem kuldenek tankokat - úgy fest, hogy azért, mert a harckocsiállományukból csak kevés harcképes.

Azért az vicces lesz, ha az USA 1 év múlvára(kb. soha), a Portugálok "bocs mégsére" szállítanak, a görögök azt mondják majd hogy "upsz nekünk mégis kell minden mert a törökök" páran még kitalálnak majd ezt meg azt, s a németek szopódnak csak bele ebbe a mutatványba a végén nyakig!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Azért az vicces lesz, ha az USA 1 év múlvára(kb. soha), a Portugálok "bocs mégsére" szállítanak, a görögök azt mondják majd hogy "upsz nekünk mégis kell minden mert a törökök" páran még kitalálnak majd ezt meg azt, s a németek szopódnak csak bele ebbe a mutatványba a végén nyakig!
Ööö dehiszen jelenleg is ez a helyzet.
Igazság szerint a németek egyáltalán nem állnak olyan szarul az igérgetések után. Keveset igértek, és ha le is szállítják, sem mennek tönkre bele. Azután meg, ami mostanában kijött Scholz-cal kapcsolatban, meg ahogy látszik, hogy az amerikaiak felültettek megint mindenkit, biztos vagyok benne, hogy Németországban is lekerül a tankküldözgetés a napirendről.
Ők különben is hamarabb tudnak kiegyezni az oroszokkal, ha vége a konfliktusnak.
Én inkább a kis országokra leszek kíváncsi, akik gyakorlatilag mindenüket odaigérték.
Röhögök az olyan országokon, mint a dánok, norvégok, portugálok, hollandok. Gyakorlatilag semmilyen feleslegük nincs, de a buta politikusaik meg ígérgetnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 371
113
Ööö dehiszen jelenleg is ez a helyzet.
Igazság szerint a németek egyáltalán nem állnak olyan szarul az igérgetések után. Keveset igértek, és ha le is szállítják, sem mennek tönkre bele. Azután meg, ami mostanában kijött Scholz-cal kapcsolatban, meg ahogy látszik, hogy az amerikaiak felültettek megint mindenkit, biztos vagyok benne, hogy Németországban is lekerül a tankküldözgetés a napirendről.
Ők különben is hamarabb tudnak kiegyezni az oroszokkal, ha vége a konfliktusnak.
Én inkább a kis országokra leszek kíváncsi, akik gyakorlatilag mindenüket odaigérték.
Röhögök az olyan országokon, mint a dánok, norvégok, portugálok, hollandok. Gyakorlatilag semmilyen feleslegük nincs, de a buta politikusaik meg ígérgetnek.
Nem tudok röhögni bakker, pláne azok után amiket most már nem Megyó, hanem Putyin beszél! A kicsiknek szerintem tökmindegy, reálisan a dánokat, norvégokat, hollandokat semelyik szomszédjuk nem fogja megkóstolni akkor sem, ha kinullázzák magukat.

Baerbock meg még mindig a helyén... Szerintem Scholz olyan nagyon tehetetlen, hogy nagyon, dróton van rángatva a kormányába beépült USA ügynökök által.

Itt a legfontosabb nekem, hogy mi ne adjunk oda semmit, mert pl. az oké hogy a szlovákok hajlandóak lenullázni magukat az ukránokért, de pl. jól láthatóan SAJNOS a románok meg nem!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 123
38 593
113
A Spiegel szerint akadozik a Leopard-2 koalíció: az országok, akik nyomást gyakoroltak Scholtzra, hogy engedje a Leopardok átadását húzódoznak konkrét felajánlásokat tenni...


Lassan gyűlik az a beígért két zászlóaljra való. A lengyelek 14 harckocsis felajánlása sem túl "izmos", ahhoz képest, hogy ők forszírozták a legjobban a dolgot...

Eddig a lengyelek és a németek ígértek biztosra 14-14 tankot, Kanda küld most négyet, a spanyol "roncstelep" hozzájárulása is kérdéses még, mert szar állapotban vannak. A finnek is nagyon nyomatták a Leopard-2 átadást, aztán konkrét számot onnan még nem hallottunk...
Portugálok és norvégok is még gondolkodnak...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 771
15 730
113
Eddig a lengyelek és a németek ígértek biztosra 14-14 tankot, Kanda küld most négyet, a spanyol "roncstelep" hozzájárulása is kérdéses még, mert szar állapotban vannak. A finnek is nagyon nyomatták a Leopard-2 átadást, aztán konkrét számot onnan még nem hallottunk...
Portugálok és norvégok is még gondolkodnak...
Aztán hogy még ezeket mikor kapják meg, mikorra lesznek rá kiképezve, mennyi alkatrészt és lőszert, hídvetőt, műszaki/mentő járművet kapnak hozzá, az megint egy nagyon érdekes kérdés. Mindenesetre a lelkesedés valamiért nagyban visszaesett.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 123
38 593
113
Aztán hogy még ezeket mikor kapják meg, mikorra lesznek rá kiképezve, mennyi alkatrészt és lőszert, hídvetőt, műszaki/mentő járművet kapnak hozzá, az megint egy nagyon érdekes kérdés. Mindenesetre a lelkesedés valamiért nagyban visszaesett.
Leginkább a lengyelektől és finnektől várnám hogy jobban nyúljanak a zsebükbe Leopard-átadás terén: nekik top prioritás Ukrajna.
Lengyelkenél az orosz támadásnak is elhanyagolható a kockázata, mert NATO tagok és az oroszok picit mással vannak elfoglalva mostanság. Utána is vagy 10-15 év lesz mire összeszedik magukat: fényképekkel igazolhatóan több ezer harcjárművet vesztettek...

Amúgy elég nagyszámú (több tucat) Leopard-1 alapú műszaki mentő harckocsit és hídvetőt kaptak az ukránok. Videók alapján az is képes vontatni a Leopard-2-eseket...

Ami az időzítést illeti: szerintem májusra azért össze fog állni 1-2 zászlóalj Leopard-2 - a sár miatt nem is vennék sok hasznukat addig...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses
Status
Not open for further replies.