Russia’s Anti-Satellite Nuke Could Leave Lower Orbit Unusable, Test Vehicle May Already Be Deployed...
New info has emerged from U.S. officials about Russia’s nuclear anti-satellite weapon and a test satellite that may be associated with it.
New info has emerged from U.S. officials about Russia's nuclear anti-satellite weapon and a test satellite that may be associated with it.
www.twz.com
"The United States has been aware of Russia's pursuit of this sort of capability dating back years, but only recently have we been able to make a more precise assessment of their progress," said Mallory Stewart, State Department assistant secretary for the Bureau of Arms Control, Deterrence, and...
breakingdefense.com
Nehezemre esik elképzelni egy olyan szenáírót aminek az lenne a vége, hogy bevetnek egy ilyen fegyvert. Több okból is.
Külpolitikai öngyilkosság. Ezzel nemcsak az ellen de a saját, illetve barati/szövetséges műholdas állományt is megritkitanák. Kína aki a második legkomolyabb műholdas eszköz állománnyal rendelkezik aligha venné jó néven, ahogy más orosz barát országok sem.
A modern kori űrverseny hozadékaként egy esetleges LEO állományt leradírozó eseményt pont Kína és az USA tudna relatív gyorsan pótolni.
Csak a SpaceX-nek van 15 Falcon9 valamint 2,5raketanyi Heavy Boostere üzemben. +ULA és akor a kisebb kereskedelmi szolgáltatókát nem is számoltuk pl. Firefly. Kína ugyan még nem rendelkezik újrafelhasználható rakétákkal, de ott az állami vállalatok mellett már létrejött számos magán cég is. A rakétákat nem számítva műhold gyártás fronton jelenleg se tudja Oroszország tartani a lepést a két nagyhatalommal, így aztán végképp alulmaradnának. Az USA diverzifikalta a gyártást, és vagy egy tucat komoly gyártója van, (Boeing, Northrop, Lockheed, LeHarris, SpaceX, Maxar, NanoAvionics, PlanetLab, stb) így akár a régebbi típusú nagy legacy műholdakat gyorsabban kisebbeknek tudnák pótolni.
És akkor meg a ISS és Tiangong állomást és az azon dolgozókat nem is említettem. átlag 3 orosz van fent.
Egyébként a gyanús műhold az orosz védelmi minisztérium Kozmosz-2553 kódnevű műholdja.
Ezt 2022. február 5-én indította útjára a Szojuz-2-1a Plesetskből, azaz illik az interjuban emlitett 2022-es tesztre.
Ráadásúl szokatlan 1996 km magas pályára 67,1° inklanációval került. 2022. június 3-ig végzett kisebb pálya korrekciót, azóta viszont pedig semmit.
A Kozmosz-2553-ról eleinte azt gondolták, hogy az NPOMash 14A01 féle Neitron radar műhold, ami a Kondor program utódja, ugyanakkor azok sokkal alacsonyabb 500 km-es pályán dolgoztak.
Tényleg nem elképzelhető az a forgatókönyv amiben Oroszország egy ilyen fegyvert bevetve jól jönne ki.
Persze láttam már karón varjút!