Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Na most nézem, hogy a Voyagerek is vittek magukkal fellövés után kinyíló rácsos tartót:Ezt tesztelték a Szaljut-7-en, és ennek továbbfejlesztett verziója volt a Szofora és a Rapana. Azonban az amerikaiak kezében ott volt az űrsikló, az meg simán felvihette a saját Truss megoldásukat.
Ami miatt én felhoztam a témát az az, hogy látványosan hiányzik a rácsos tartó a közeljövő terveiből. Aligha azért, mert rossz elképzelés, hanem egyszerűen azért, mert mindenki kerülni akarja azt, hogy a világűrben kelljen szerelni...
Az indiaiak kacérkodnak emberes programmal?Az indiai űrügynökség (ISRO) egy személyzettel ellátott kapszula szimulált kimentését hajtotta végre július 5-én:
Az indiaiak kacérkodnak emberes programmal?
A hírek szerint a Progressz a szokásos 6 óra helyett 3 óra 39 perc alatt érte el az űrállomást. Új hajtóművet teszteltek?
https://www.cbsnews.com/news/russia...ace-station-4-hours-fastest-ever-live-stream/
Lángolt az orosz sztyeppe a földbe csapódó különös valamiktől
A szenzációhajhász cím mögött érdekes eset van:
http://www.boon.hu/video-ufo-katasz...e-a-foldbe-csapodo-kulonos-valamiktol/3918737
2-3 nap egy kispolszkiban.Semmi ilyesmi, egyszerűen precízebb a pályakezelés, a Szaljut-6 esetében még 2-3 nap volt az út, a Mir-nél ezt egy nap alá szorították le, az ISS-nél 6 órára és most ezt csökkentették le 4 órára...
Kb 10 perctől: https://sovietmoviesonline.com/comedy/503-baykonur.htmlÉrdekes, mert Július 4-én (akkor történt az eset) nem volt űrrakéta-indítás sehol. Szóval esélyesen akkor egy korábbi indításból származó második / harmadik fokozat COPV (Composite Over Pressure Vessel - fémtartály, amelyet általában szénszálas kompozit műanyagba tekernek, hogy nagyobb belső nyomást bírjon ki kis tömeg mellett) tartályáról lehet szó, ami visszatért a légkörbe, aztán a földbe csapódott. Ha tényleg 3 méteres, akkor viszont az nagyobb rakéta lehetett (Szojuz, Falcon 9, stb.).
Szerk.: Talán a CRS-15 indítás Falcon 9 rakétájának második fokozata?
Óriásrakétát tervez Kína
https://sg.hu/cikkek/tudomany/132115/oriasraketat-tervez-kina
Még a SpaceX és a NASA megoldását is lepipálná a fejlesztés, nagyjából 2030-ra
Mik nem vannak: a NG Cygnus teherűrhajóval először emelték meg 90 méterrel az ISS magasságát egy 50 másodperces gyújtással. Ezt tudtommal eddig csak a Progressel lehetett.