Már rég óta kötött keringésű lehetett és megóvott minket a becsapódásoktól, ítt a Hold hátoldalára gondolok.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nagyon köszönöm!
Tehát nyár volt arrafelé akkor ezért volt zivatar tevékenység ekkora. Most nálunk tél kezdődik, ott meg április, mihozzánk viszonyítva.Nagyon köszönöm!
Valami nagyon összerakott a kép.
Ha a déli sark körüli csillagokat ábrázolják, az nagy alacsonyan van, tehát tél, ekkor nem szokott zivatartevékenység lenni ekkora, bár lehet hogy ott akkor is van, de nekem ez gyanús.
Ettől függetlenül nagyon szép a montázs kép, ahogy ábrázolják a fényjelenségeket!
Ha ez igaz, hogy montázs, akkor hiányzik a zivatarok felett ritkán előtűnő vörös lidérc és társai.
https://www.idokep.hu/hirek/csehorszagbol-orokitettek-meg-a-hazank-folotti-voros-lidercet
Valószínűleg rosszul értelmeztem, mert nem tudható, hogy az ISS milyen pályán mozog a Föld körül!
Átértékelve. Na erre lehet mondani dolgokat!
Ez játék a számokkal, a nézettsége szempontjából. Persze, vannak közte megragadó konfigurációk, hogy Pl a Merkúr van a legközelebb a Földhöz.Hát igen van és sokszor előfordul .Hátha valakinek nem tűnt fel még ez az érdekesség, ha nem az pályákat nézi az ember.
Csak a Merkúrt és a Vénuszt fogja "felzabálni" az utolsó előtti /vörös óriás/ stádiumában. A Föld talán megússza 1 felperzseléssel. - De azt sem fogod megélni...Azt tudja valaki hogy a naprendszer bolygoi milyen sorrendbe fognak a napba csapodni? Es vannak e arra utalo jelek hogy a nap mar elfogyasztott egy bolygot?
A Plútó szabad szemmel nem látható. Távcsővel is alig.Ez játék a számokkal, a nézettsége szempontjából. Persze, vannak közte megragadó konfigurációk, hogy Pl a Merkúr van a legközelebb a Földhöz.Hát igen van és sokszor előfordul .
Ezek valahol hatásvadász elemek.
Többen bele is buktak, szegények: Kiemelném: Giordano Gruno, tűzhalát (https://hu.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno)!
Mások is erősen dolgoztak az égitestek témájában, Galilei ( a pizza már akkor ferde volt - ha érthető ) ,
Kepler meglátta a szupernóvt 1604-ben
/https://www.csillagaszat.hu/hirek/a...-lehetett-valojaban-a-kepler-fele-szupernova//
(ellopva https://hu.wikipedia.org/wiki/Tycho_Brahe -től a fontosságot 1572), a 3 törvényét.
Newton az almával volt gondban, de ez látszólagos, ha igazak a leírtak.
Aki foglalkozott csillagászattal, az tudja, hogy hogyan vannak a Naprendszer főbb bolygóinak egymáshoz viszonyítva érdekes állásai
, amit lehet figyelemmel kísérni -mert ahhoz vannak progik!
Ha voltál már távol a városi fényektől, akkor tudhatod, hogy az égbolt fénye meglepő fényt tudnak adni éjszaka.
Az a kérdés, hogy láttok-e már a Merkúrt szabad szemmel, (én sem sokszor láttam földrajzi helyzetem miatt)
mert én a Neptunusz - bár távcsővel - láttam. A Plútót nem tudtam észlelni.
Elvileg becsapódás nem lesz, majd ha összehúzódik és magába roskad törpévé akkor visz mindent. 5 milliárd év. Még vehetsz tartóstejetAzt tudja valaki hogy a naprendszer bolygoi milyen sorrendbe fognak a napba csapodni? Es vannak e arra utalo jelek hogy a nap mar elfogyasztott egy bolygot?
Fentebb leírtam, hogy jelen "számítások" szerint vörös óriásként csak kettőt visz, a Föld már határeset. A gravitáció viszont nem válik törpévé, így a többi bolygó pályája nem változik. - "Csak" sötét lesz és hideg, szóval a tej mellé vegyél lámpát és kabátot is...Elvileg becsapódás nem lesz, majd ha összehúzódik és magába roskad törpévé akkor visz mindent. 5 milliárd év. Még vehetsz tartóstejet
Fentebb leírtam, hogy jelen "számítások" szerint vörös óriásként csak kettőt visz, a Föld már határeset. A gravitáció viszont nem válik törpévé, így a többi bolygó pályája nem változik. - "Csak" sötét lesz és hideg, szóval a tej mellé vegyél lámpát és kabátot is...
Még én sem, de ha előbb nem, a nap vörös óriás állapotában biztosan viszi a vizet és a légkört is, és a Földből csak megolvadt lávamező marad...Úgy tudom 500 millió éven belül annyira elvékonyodik a Föld légköre, hogy nem lesz képes megtartani a vízgőzt és kiszárad a bolygó.
Erről nem hallottam.
Gondoltam, hogy ezt tudod, hogy én ezt tudom.A Plútó szabad szemmel nem látható. Távcsővel is alig.
Gauss mondta Anyukájának, hogy gyere nézd meg a távcsőben, hogy a Vénusz sarló alakú. Kisfiam én ezt távcső nélkül is látom.Gondoltam, hogy ezt tudod, hogy én ezt tudom.
Az Uránusz és a Neptunusz sem látható emberi szabad szemmel a Földről.
30 cm tükörátmérőjű newton rendszerű távcső volt a segédeszköz.