Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A Roscosmos több mint 4 milliárd rubelt fog költeni egy nukleáris űrvontató létrehozására
A Roskosmos akár 4,2 milliárd rubelt is el akar költeni a Naprendszer más bolygóira induló repülésekre szánt nukleáris vontatógép előzetes tervének elkészítésére. Az alapokat a Nuclon fejlesztési munkájának részeként osztják el. Ezt bizonyítják a közbeszerzési portál adatai.
Az állami vállalat ütemezése szerint idén 100 millió rubelt különítenek el munkára, jövőre, 2021-n a Roscosmos már 900 millió rubelt kíván bevonni a projektbe, 2022-n - 1,24 milliárd rubelt és 1,9 milliárdot a következő években.
Jelenleg az állami vállalat egy megawatt osztályú atomerőműre épülő közlekedési és energetikai modul (TEM) létrehozásán dolgozik. A TEM-szel rendelkező műholdak előkészítésének technikai rendszerét a Vostochnyi kozmodrómon tervezik megépíteni, annak 2030-as üzembe helyezésével.
Korábban a Roszkoszmosz ígéretes programokért és tudományért felelős ügyvezető igazgatója, Alekszandr Blosenko elmondta, hogy a tervek szerint 2030-n az atom űrhajónak hosszú repülést kell indítania a Jupiter egyik holdjához. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ez egy teljes értékű tudományos expedíció lesz, és nem próbarepülés.
A repülési program szerint a dokkolt hasznos tehermodullal rendelkező vontató először a Holdra, majd a Vénuszra, majd a Jupiter egyik holdjára megy, ahol megkezdi a kutatásokat. Útközben a vontató két műholdat hagy a Hold és a Vénusz pályáján.
Blosenko kifejtette, hogy a vontató megtervezése nyitott architektúrájú közlekedési és energetikai modul lesz. A rá telepített megawatt-osztályú atomreaktor hosszú ideig energiát biztosít a vontatónak a különféle hasznos terhek szállításához.
A koncepció:
Ez nem semmi videó, mi a véleményetek róla?
Űrrendőrség, gyorshajtás miatt.Ki lőtte a fotót?
Nagyon látványos és jól eladható.Ez nem semmi videó, mi a véleményetek róla?
OK,de minek a napelem?
Én elhiszem, hogy elköltenek majd rá annyi pénzt...Hiszem, ha látom.
A hajtómű oldalán.Szerintem azok a hűtés hőcserélői. Láthatóan nincsenek egy síkban.
https://www.origo.hu/tudomany/20201014-nasa-tilos-a-harc-es-a-szemeteles-a-holdon.html
"A NASA új szabályai megtiltják a harcot és a szemetelést a Holdon, és az olyan történelmi helyszíneket is el kell kerülniük a kísérőbolygóra lépő űrhajósoknak, mint az Apolló-11 egykori bázisa."
Na erre befizetek!
Idézet a cikkből:
"A NASA tervei szerint 2024-ben szállhatnának le ismét űrhajósok a Holdon."
Szóval lehet, hogy ezért akarnak még 2024-ben eljutni a Holdra, hogy még az ő nevével történjen ez meg.
Ez nem csak kényelmesebb a legénységnek, de vészhelyzet esetén döntő fontosságú lehet pl utánpótlás szállítás. Már a 6 órásat is az oroszok dolgozták ki, ha jól emlékszem.https://www.origo.hu/tudomany/20201014-szupergyors-uzemmodban-csatlakozik-az-isshez-a-szojuz.html
"Szupergyors üzemmódban csatlakozik a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) a Szojuz, az űrhajó - fedélzetén két orosz és egy amerikai asztronautával - szerdán sikeresen Föld körüli pályára állt."
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..