Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 434
113
Mi történt?.:Úgy néz ki, elég egyértelmű. A fékezőrakétáknak működni kellet volna 55 másodpercig annak érdekében, hogy le lassítsa a szondát egy biztonságos leszállási sebességre. Ehelyett, működött csak 3-4 másodpercig, azután leállt. Ami azt jelenti, hogy schiaparelli legvalószínűbben lezuhant. Most az a kérdés, hogy miért történt ez? És ez az amit most ki kell elemezni.
Magyarul ez nem leesett ez marshoz lett csapva.
?
vajas kenyér vagy porcelán tányér lett
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 375
113
Akkor több mint 200km/h-val csapódott be ha csak pár másodpercig fékezett :confused: Ilyenkor betáplált program alapján hajtotta volna végre a leszállást vagy érzékeli is hogy milyen magasan van?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 434
113
Nem tudom, ennek még nem néztem utána, de érzésem szerint program szerint kellet volna működnie, az élő közvetítést néztem, de nem értettem. ez a repülés, csak technológiai próba volt. azt ki hangsúlyozták mindenütt összességében sikerült, csak a földet érés nem volt sikeres. a leszálló egység rövid üzemidőre volt tervezve, és "minimális" mérésekre.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Akkor több mint 200km/h-val csapódott be ha csak pár másodpercig fékezett :confused: Ilyenkor betáplált program alapján hajtotta volna végre a leszállást vagy érzékeli is hogy milyen magasan van?
A Schiaparelli landolási metódusa azért eléggé emlékeztet a NASA Curiositynál alkalmazott lépéseire:
hőpajzs -> ernyő -> fékezőrakétás platform
Schiaparelli esetében a talaj fölött kapcsolt ki, a Curiositynál pedig arról engedték le a rovert kötelekkel. Tehát, ha az ESA ezt most beleállította a Marsba, akkor lehet átgondolni a roveres küldetést is (remélem annak valami könnyen kiejthető nevet adnak, mondjuk Béla vagy Banán).
Magasságmérést Curiositynál landolási radarral végezték a fékezőrakétás platform állapotban, illetve a Schiaparellinél is.
 
  • Tetszik
Reactions: tomippo

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 929
113

Letöltöttem, 200 Mb.

Félelmetes a felbontása. Ne feledjük, hogy a Tejútrendszer csillagai közül nagyon sok abban az irányban látható, azok a fényesek. Én csak egy 30 cm-es objektív átmérőjű távcsővel nézegettem régen. Ez jobb. :)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 671
113
Hillary kampányfőnöke és Billhez,Obamához közel álló Podesta meg a szomszédos univerzumi barátoktól érkező nullponti energiáról, esetleges beavatkozásukról háború esetén, az UFO akták nyilvánosságra hozataláról és a Roswellnél lezuhant űrhajó mivoltáról beszélgetett a feltört levelezésében :eek:

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1802
https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/3099
https://www.wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1766
https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/4065


Hű,de meglepődtem....
Most jön még csak a java.;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hű,de meglepődtem....
Most jön még csak a java.;)

Na arra befizetek (a javára)! :D Mondjuk én mindenképpen jól járok, mert vagy igazam lesz, vagy pedig lesz miért örülnöm. De tartok tőle hogy páran arccal hárítják majd a betont, vagy marad a reménykedés a következő 30-40-50-60-70... évre is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 671
113
Na arra befizetek (a javára)! :D Mondjuk én mindenképpen jól járok, mert vagy igazam lesz, vagy pedig lesz miért örülnöm. De tartok tőle hogy páran arccal hárítják majd a betont, vagy marad a reménykedés a következő 30-40-50-60-70... évre is.


Látom figyelsz.:D
Mármint a témát,csak így tovább.;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Látom figyelsz.:D
Mármint a témát,csak így tovább.;)

Ki nem hagynám! :D De tartom, amit mondtam már akkor, amikor a nyanya a "földönkívüliekkel kapcsolatos akták" nyilvánosságra hozásával kampányolt. Vagyis, hogy nincs mit nyilvánosságra hozni és csak hülyíti a "hívőket" a szavazatokért.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 671
113
Ki nem hagynám! :D De tartom, amit mondtam már akkor, amikor a nyanya a "földönkívüliekkel kapcsolatos akták" nyilvánosságra hozásával kampányolt. Vagyis, hogy nincs mit nyilvánosságra hozni és csak hülyíti a "hívőket" a szavazatokért.


Nagyon szégyellném magam,ha attól tudnók,amit ezek megosztanak velünk,nem is fognak többet mondani csak amennyit okvetlen kell majd, persze az is több lesz annál,amit tudni szerettél volna.
Tudomány,történelem szintén zenész .
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 434
113
https://www.rt.com/news/363688-exomars-lander-crashed-esa/

NASA lefényképezte a becsapódás helyét
363688-exomars-lander-crashed-esa
https://www.rt.com/news/363688-exomars-lander-crashed-esa/