Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A felborult szonda esete még 2003-ban volt.Eléggé érdekes ! Biztos nem egy egyszerű fegyelmit kapnak (mint én a szemüveg lencsegyárban ) a felelősek akik miatt a hiba történt
"505 km magas poláris nap-szinkron pályára (ezt hogyan lehet elképzelni?)"Ezen a héten is történtek nagyszerű dolgok a világban, például tegnap az indiai űrügynökség (ISRO) fellőtte a Cartosat-2 műholdat 103 darab nano-műholddal egyetemben (714+663 kg), 505 km magas poláris nap-szinkron pályára (ezt hogyan lehet elképzelni?). A fellövéshez a Polar Satellite Launch Vehicle-t használták, ez volt a 39. repülése a típusnak, ebből az XL változat (szilárd hajtóanyagú kiegészítő rakétákkal van felszerelve) most repült a 16. alkalommal. 101 db nano műholdat egyébként az Antrix nevű cég hozott kereskedelmi alapon az alábbi országokból: Kazahsztén, Izrael, Hollandia, Svájc, Emirátusok és 96 db jött USA-ból.
(imádom az ISRO közvetítéseit: walkie-talkie, bajuszos-sapkás emberek, hatalmas műszerek, mindenki ünneplő fehérbe van öltözve - szóval olyan igazi "rakétafellövés a feltörekvő világban" fílingje van)
Van az egyik neves brit egyetem kutatóival jútúbon egy sorozat. Ott az egyik részben egy prof mondta, hogy a 0 kelvin alatti hőmérséklet elméletileg lehetséges, maga a nulla fok az ami nem. Mondjuk gyakorlati megvalószításról nem beszélt, meg arról sem, hogy egy esetleges hűtési procedúra alatt ugye át kellene haladj a 0 kelvinen ahoz, hogy -x kelvin hőmérsékletű anyagod legyen.Na, azért az érdekes lenne, az abszolút nulla alá hűteni...
melyik cikk? mert nálam az aktuális cikkeket listázza ki az sg.Érdekes történet.
https://sg.hu/forum/uzenet/1115979912/5648
Ez egyetlen fórum hsz linkje.melyik cikk? mert nálam az aktuális cikkeket listázza ki az sg.
Ez bizony ipari méretű csacsiság. A hőmérséklet nem más, mint a részecskék mozgása-rezgése. Felső hőmérséklet határ ezért nincs, a rendezetlenségnek nincs határa. De ha a részecskék teljes nyugalomban vannak, annál nincs lejjebb. Ez a pont a 0 kelvin, vagyis a -273,15 celsius. Remélem érthető a magyarázat.Van az egyik neves brit egyetem kutatóival jútúbon egy sorozat. Ott az egyik részben egy prof mondta, hogy a 0 kelvin alatti hőmérséklet elméletileg lehetséges, maga a nulla fok az ami nem. Mondjuk gyakorlati megvalószításról nem beszélt, meg arról sem, hogy egy esetleges hűtési procedúra alatt ugye át kellene haladj a 0 kelvinen ahoz, hogy -x kelvin hőmérsékletű anyagod legyen.
Az egész viszonyítási alap kérdése. A termodinamikában nem tudod elérni mert a semminel nem tud egy test kevesebb hőt leadni, viszont egy más rendszerben, vagy atomi szinten létezik, mert abban a rendszerben a hőt a részecskék energia szintje határozza meg. Egyébként ez már bizonyított, érdemes ránézni a CERN honlapjára.Van az egyik neves brit egyetem kutatóival jútúbon egy sorozat. Ott az egyik részben egy prof mondta, hogy a 0 kelvin alatti hőmérséklet elméletileg lehetséges, maga a nulla fok az ami nem. Mondjuk gyakorlati megvalószításról nem beszélt, meg arról sem, hogy egy esetleges hűtési procedúra alatt ugye át kellene haladj a 0 kelvinen ahoz, hogy -x kelvin hőmérsékletű anyagod legyen.
Linket pls...Az egész viszonyítási alap kérdése. A termodinamikában nem tudod elérni mert a semminel nem tud egy test kevesebb hőt leadni, viszont egy más rendszerben, vagy atomi szinten létezik, mert abban a rendszerben a hőt a részecskék energia szintje határozza meg. Egyébként ez már bizonyított, érdemes ránézni a CERN honlapjára.
http://science.sciencemag.org/content/339/6115/52/tab-pdfAz egész viszonyítási alap kérdése. A termodinamikában nem tudod elérni mert a semminel nem tud egy test kevesebb hőt leadni, viszont egy más rendszerben, vagy atomi szinten létezik, mert abban a rendszerben a hőt a részecskék energia szintje határozza meg. Egyébként ez már bizonyított, érdemes ránézni a CERN honlapjára.
Azért ennyire nem egyszerű a 0 kelvin, hogy minden leáll, mivel a gyakorlatban nincs nulla kelvin. Ez egy határszám, ami nem elérhető, kb mint a fénysebesség, bármennyire megközelítheted a jelenlegi fizika törvényei szerint, de el nem érheted (kivéve persze magáta a fényt). Itt a videó róla, elmagyaráz egy kísérletet is, amiben sikerült ilyen részecskéket előállítani, de NEM érték el a nulla kelvint, mert az lehetetlen.Ez bizony ipari méretű csacsiság. A hőmérséklet nem más, mint a részecskék mozgása-rezgése. Felső hőmérséklet határ ezért nincs, a rendezetlenségnek nincs határa. De ha a részecskék teljes nyugalomban vannak, annál nincs lejjebb. Ez a pont a 0 kelvin, vagyis a -273,15 celsius. Remélem érthető a magyarázat.
Bezzeg a fénylényeknél nincs ilyen gond.
http://index.hu/tech/2017/02/17/palyazaton_erkezett_megoldas_a_legkinosabb_urhajosproblemara/
(Bár, lehet, hogy a fénylényeknél is van gond, ezért van háttérsugárzás. )
De, ennyire egyszerű. Sőt, fúziós reaktorok hőmennyiség leírására már például nem is használnak sem Kelvin, sem Celsius skálát, hanem mozgásmennyiséggel adják meg a néhány milliós hőmérsékleteket.Azért ennyire nem egyszerű a 0 kelvin,
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..