Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Cifu kb. annyira elfogulatlan Musk rakettatémáival kapcsolatban, mint én a Lockheeddel... :D Vagyis nem teljesen. De hát emberek vagyunk, kellenek az ideálok. :D



Viszont "fanokat" pont így-ezzel tud szerezni.
Jó, hát kevés olyan beteg állat van, aki előbb Fotelpistiként veri a NASA ajtaját, hogy küldjenek egy üvegházat a Marsra, majd amikor elhajtják szovjet ICBM-et akar venni. Miután megkerik, hogy ezt se tegye, 14 év alatt lefejleszt nulláról indulva egy olyan technológiát, amivel egy nullát tud vágni a fellövési költségekből. Úgy, hogy amúgy a pénzt lányokra és verdákra is költhette volna.
Azt ilyen szent őrülteket tisztelni illik, mert érdekesebb dolgokat művelnek mint a zsoldos CEO-k meg board memberek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Molni, két dologról lehet szó... Az egyik, amiről nem tudunk. Ki tudja, hogy a mars-járművek mit találtak ott? Amit nekünk, átlagembereknek csepegtettek, az érdekes volt, de információértéke szinte a 0-hoz konvergál.

Arra gondolsz, hogy a Mars mágneses mezejének hiánya miatt a napszél időtlen idők óta csak a ritka légkör által kevéssé szűrten éri a felszínt és ezért valamilyen, a Holdon lévő He3-hoz hasonló cucc jött ott létre, amit nagyon megérné kitermelni? És hogy erről kussolnak?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Jó, hát kevés olyan beteg állat van, aki előbb Fotelpistiként veri a NASA ajtaját, hogy küldjenek egy üvegházat a Marsra, majd amikor elhajtják szovjet ICBM-et akar venni. Miután megkerik, hogy ezt se tegye, 14 év alatt lefejleszt nulláról indulva egy olyan technológiát, amivel egy nullát tud vágni a fellövési költségekből. Úgy, hogy amúgy a pénzt lányokra és verdákra is költhette volna.
Azt ilyen szent őrülteket tisztelni illik, mert érdekesebb dolgokat művelnek mint a zsoldos CEO-k meg board memberek.

Igazából én (is) becsülöm Muskot. Sokszor tol hülyeségeket, de van benne kurázsi és jól el tudja magát adni. Az ilyen arcok viszik/vihetik előre az emberiséget.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 525
113
Arra gondolsz, hogy a Mars mágneses mezejének hiánya miatt a napszél időtlen idők óta csak a ritka légkör által kevéssé szűrten éri a felszínt és ezért valamilyen, a Holdon lévő He3-hoz hasonló cucc jött ott létre, amit nagyon megérné kitermelni? És hogy erről kussolnak?

Valami hasonlóra... Nem tudom. Nekem sincs infóm, de Musk nem hülye és kib.. jó üzletember. Kétlem, hogy ne látná a saját hasznát a dologban....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Valami hasonlóra... Nem tudom. Nekem sincs infóm, de Musk nem hülye és kib.. jó üzletember. Kétlem, hogy ne látná a saját hasznát a dologban....

Musk szerintem inkább csak "önmegvalósítani" akar. A Mars már más tészta... De annyira nem töri magát senki (államszinten), szóval én nem hinném, hogy ott bármi olyan lenne, amiről már tudnak/tudják, hogy nagyon értékes, vagy az lesz nemsokára.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 913
113
Mire jó a He3, hogy annyira megérné kitermelni? Jelenleg elképesztő pénzekből érik el, hogy egy párszáz kilós hasznos teher egyáltalán eljusson a felszínre, hazaút meg ottani kitermelése bármilyen anyagnak egészen más dimenzió.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Már a Holdról visszahozni is problémás és nagyon drága, a Marsról meg ennél is bonyolultabb meg drágább. Ha van is a gyakorlatban előnye, nem tudom, hogy egy 1-10 mld euró / kg ártartományban van-e iparág ami tudna is vele kezdeni valamit.


A Marssal kapcsolatban nekem is erős kétségeim vannak... Szerintem az csupán arról szól, hogy feszegessük a határainkat. A Holdas téma talán játszhat... De annyira nem vagyok képben, hogy tudjam, reális opció lehet-e. Na meg maga a fúzió is hát, molni ölni tudna, ha csak szóba kerül. :D Én mondjuk bizakodóbb vagyok.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Sajnos meg a "sima" D-T fúzió is nagyon messze van nemhogy az aneutronos D- 3He vagy p-11B
Ha meg már aneutronos fúzió akkor szerintem logikusabb a földön is bőven rendelkezésre álló bórral foglalkozni mint a Holdra járni 3He-ért.
crossSections.jpg

density_breakeven_nuclear_fusion.jpg


Ilyen még csak alap kísérleti stádiumban lévő technológiákra üzletet alapozni kockázatos..
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Sajnos meg a "sima" D-T fúzió is nagyon messze van nemhogy az aneutronos D- 3He vagy p-11B
Ha meg már aneutronos fúzió akkor szerintem logikusabb a földön is bőven rendelkezésre álló bórral foglalkozni mint a Holdra járni 3He-ért.
crossSections.jpg

density_breakeven_nuclear_fusion.jpg


Ilyen még csak alap kísérleti stádiumban lévő technológiákra üzletet alapozni kockázatos..

Na igen, a bór valóban logikusabb, csak kicsit nehezebb "rávenni" a fúzióra...
Ó, én nem is gondolom, hogy már most erre alapoznának. De ha valamikor, akkor is inkább a Hold. A Marson fogalmam sincs, hogy mi olyan lehetne, ami annyira értékes, hogy meg is érné onnan idehozni. Már tisztán gazdaságilag.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Valami hasonlóra... Nem tudom. Nekem sincs infóm, de Musk nem hülye és kib.. jó üzletember. Kétlem, hogy ne látná a saját hasznát a dologban....
A fószer 2016-os prezijében azt mondta, hogy olyan akar lenni mint az 1800-as évek amerikai vasútépítői: gőze sincs, mi van a prérin, de ő szívesen kiépíti az olcsó eljutás lehetőségét, aztán majd a népek úgyis rájönnek, miért jó ott lenni: van arany, vagy művelhető földek, szőrös állatkák stb. Amerikát is felfedezték, de valszeg az első pár hajó nem úgy ment át, hogy majd jól kirámolják az indián aranykészleteket és afrikai munkaerővel kitermelik a maradékot... Szerintem úgy van vele, hogy ott van egy bolygónyi erőforrás, amire senki nem mozdult rá. Ha már csak egy-két üzletileg értelmes dolog összejönne (amiről most azt se tudjuk, hogy micsoda, mert egyszerűen nem vagyunk ott), akkor ő logisztikusként már nyer az ügyön.
(egyszerűbb metafora: kb mintha nyitna egy kupit a piaci ár tizedéért, századáért. Majd a kuncsaftok kitalálják, mit művelnek odabent)
 
M

molnibalage

Guest
A fószer 2016-os prezijében azt mondta, hogy olyan akar lenni mint az 1800-as évek amerikai vasútépítői: gőze sincs, mi van a prérin, de ő szívesen kiépíti az olcsó eljutás lehetőségét, aztán majd a népek úgyis rájönnek, miért jó ott lenni: van arany, vagy művelhető földek, szőrös állatkák stb. Amerikát is felfedezték, de valszeg az első pár hajó nem úgy ment át, hogy majd jól kirámolják az indián aranykészleteket és afrikai munkaerővel kitermelik a maradékot... Szerintem úgy van vele, hogy ott van egy bolygónyi erőforrás, amire senki nem mozdult rá. Ha már csak egy-két üzletileg értelmes dolog összejönne (amiről most azt se tudjuk, hogy micsoda, mert egyszerűen nem vagyunk ott), akkor ő logisztikusként már nyer az ügyön.
(egyszerűbb metafora: kb mintha nyitna egy kupit a piaci ár tizedéért, századáért. Majd a kuncsaftok kitalálják, mit művelnek odabent)
Akkor ostoba példát hozott fel. Mert a prérin tudták, hogy mi van ott. A föld önmagában értéket jelenetett és maga a világŰR és a földi környezet között az ŰR az eltérés..
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Cifu kb. annyira elfogulatlan Musk rakettatémáival kapcsolatban, mint én a Lockheeddel... :D Vagyis nem teljesen. De hát emberek vagyunk, kellenek az ideálok. :D



Viszont "fanokat" pont így-ezzel tud szerezni.
Ja, hat akik az alapmuveletekkel sem boldogulnak, azok imadjak; meglepo modon ez pont az a resze az ertelmisegnek, akik pozicioban vannak es egy rakas egyeb idiotasagot/dogveszt is hoznak rank.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Musk szerintem inkább csak "önmegvalósítani" akar. A Mars már más tészta... De annyira nem töri magát senki (államszinten), szóval én nem hinném, hogy ott bármi olyan lenne, amiről már tudnak/tudják, hogy nagyon értékes, vagy az lesz nemsokára.
Egyelőre nem a Mars lesz a fő csapásvonal, hanem ha megmaradunk a realitásoknál, az Északi Sarkvidék és környéke, a mélytengeri olajmezők a jövő. Ez reális, a Mars meg jelenleg nem. Musk-al kapcsolatban amit írtál, mindennel egyet értek: Én is elismerem hogy nagy koponya, még nagyobb üzletember, de szerintem egy iszonyatosan egoista és a figyelem középpontjába állandóan törekvő személy.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Egyelőre nem a Mars lesz a fő csapásvonal, hanem ha megmaradunk a realitásoknál, az Északi Sarkvidék és környéke, a mélytengeri olajmezők a jövő. Ez reális, a Mars meg jelenleg nem. Musk-al kapcsolatban amit írtál, mindennel egyet értek: Én is elismerem hogy nagy koponya, még nagyobb üzletember, de szerintem egy iszonyatosan egoista és a figyelem középpontjába állandóan törekvő személy.
Meg szerencsejátékos; amit a Teslával művel, az tisztán Martingale szisztéma...
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Az eredeti 2 év helyett az ISS-re telepítés másfél éves évfordulója alkalmából most 3+1-1 évvel meghosszabbíthatják a Bidgelow BEAM felfújt modul használatát és ezentúl 53 köbméternyi rakomány (109 db egyenként 0,53m3 csomag) raktáraként használják majd. A döntést azeddigi kedvező sugárzás-bacikultúra-mikrometeor mérések nyomán hozták meg, így a modul légkörbe dobása elhalasztódott. A döntés még nem végleges, illetve a BEAM egy légzsilipet is elfoglal.