Szerintem meg éppen a szélhámozó rekettyéje miatt fogják a kínaiak az oroszokkal összefogva megelőzni őket a hodraszállásban és a holdbázis kiépítésében.
Most megfűzte a Tramplit a pár száz milliójával, amivel támogatta a választásokon, oszt majd az is tolja bele az állami pézt ebbe az elfuserált projektbe ami nem működik.
Hangsúlyozom, ennek a ketyerének már landolnia kellett volna a Holdon egy próbarepülés során a NASA- val kötött szerződés szerint, ahhoz képest egy földkörüli pályát nem tud megtenni, nemhogy a Marsra, vagy akár a Holdra elröpüljenek vele.
Az első fokozat sem térhetett vissza az indítópadra valami oknál fogva a mostani indításnál.
Érdekes gondolat, bár ez a Orosz Kínai együttműködés harmatgyenge szálakkal kötődik csak. A Kínaiak önállóan is potenses terveket vázolnak, és sokkal konzervatívabb (Apollo típusú) programmal.
A Starship hajó az még a kanyarban sincs, nem beszélve ennek a Hold leszálló verziójáról. Viszont a Booster már közel bevethető lenne, csak kellene hozzá egy hagyományos második fokozat amivel lehetne már érdemben terhet pályára állítani.
Nem véletlen az sem, hogy a NASA azért a BlueOrigin leszálló moduljába is beszállt.
És ott is készül a NewGlenn ami ha kell bevethető lehet majd ha nem lenne elég az SLS. Szóval hordozó képességben ha lehet ezt mondani az USA láthatóan vezet kína előtt.
Nyilván azok sem ülnek a valagukon, és fejlesztik a Hosszú Menetelés 8-at 9-et.
A Gateway is sokkal előrehaladottabb, a modulok gyártása folyamatban, a szerződött partnereknél. Az emberes utazó kapszula Orion már kész.
Kína ha beelőz akkor pont azért fordulhat elő, mert egy sokkal egyszerűbb programmal indulnak az elején. Ugyanakkor erre se vennék mérget.