Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Úgy gondolom, hogy akiket zavar a sok beágyazott kép azoknak minden topikhoz kellene egy fotós topik vagy valami gyűjtő leginkább. Mondjuk erről őket kellene megkérdezni, hogy hogy szeretnék és valami kompromisszumos megoldásra jutni, ha tényleg ekkora probléma a "spam", mert engem számítógép előtt nem zavar. Megnézem, tovább görgetek, mobilról viszonylag keveset HTKA-zok és általában van wifi meg mobilnet is kerűl egy ennyi. De lehetne a "spammerekkel" is beszélni, hogy ne rakjanak be aktualitás (háttértörténet) nélküli fotókat, vagy max egyet mert van akinek gond. C tervként meg egy rövid South Park videó adja meg a megoldást az adminoknak:
http://indavideo.hu/video/South_Park_-_John_Tusko


A mobil/tablet szerintem önkínzás (kivéve, ha szoliban tolja valaki), de bárkinek lelke rajta... Engem nem zavar semmilyen tartalom, mivel csakis "asztali" netről nézek ide.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
A nagy fotóknál a fotó helyett linkként kell betenni őket és kész. Ennyi kéne, nem több.

Főleg azért, mert idézés esetén a fotónál, ha benne van a szövegben, akkor gépelésnél minden leütésnél fel-le ugrál a qoute mező a fotóval együtt. Roppantul idegesítő. Bár kultúrember nem tesz quote-be fotót....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Van esetleg olyan opcio, hogy a mobilos oldalon mas legyen a kepek es a videok megjelenitese? m.htka.hu megoldhatna ezt a problemat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Egyébként felhasználói oldalon is egyszerűen el lehet tüntetni a képeket, csak le kell tiltani a böngészőben a külső oldalakról származó képek betöltését, és telepíteni egy scriptet, ami átírja a beágyazott képeket linkekké. Valahogy így:

K_pkiv_g_s.png
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
A nagy fotóknál a fotó helyett linkként kell betenni őket és kész. Ennyi kéne, nem több.

Főleg azért, mert idézés esetén a fotónál, ha benne van a szövegben, akkor gépelésnél minden leütésnél fel-le ugrál a qoute mező a fotóval együtt. Roppantul idegesítő. Bár kultúrember nem tesz quote-be fotót....
Mivel én is szoktam nagyobb méretű képeket - nem fotókat - beilleszteni, szeretném megkérdezni, hogy mivel tudom javítani a dolgaimat.

Bár érdekelne, hogy milyen eszközön, milyen op. trendszeren tud vibrálni az általad látott bármi. Helyi problémára még nem gyanakodtál? Vagy másnál van a probléma?

Csak szeretnék segíteni. :)
 
M

molnibalage

Guest
Mivel én is szoktam nagyobb méretű képeket - nem fotókat - beilleszteni, szeretném megkérdezni, hogy mivel tudom javítani a dolgaimat.

Bár érdekelne, hogy milyen eszközön, milyen op. trendszeren tud vibrálni az általad látott bármi. Helyi problémára még nem gyanakodtál? Vagy másnál van a probléma?

Csak szeretnék segíteni. :)
Nem vibrál, ugrál, mert a fórummotor minden karakter leütésénél megpróbálja újra méretezni. A kép méretétől függ, hogy csinálja ezt. Tökmindegy, hogy milyen böngészőt használsz, nekem csinálta FF és Chrome alatt is.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
Nem vibrál, ugrál, mert a fórummotor minden karakter leütésénél megpróbálja újra méretezni. A kép méretétől függ, hogy csinálja ezt. Tökmindegy, hogy milyen böngészőt használsz, nekem csinálta FF és Chrome alatt is.
Nálad lehet a hibá, csak magam példáját tudom mondani. Én több gépen és eltérő op.rendszerek alatt néztem, semilyen grafikus hibát nem láttam.

Próbáltad frissíteni a videokártya szoftverét? Gondolom, hogy igen. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 032
113
Miért nem látom a Szíriai és Ukrán-helyzet topikot ott ahol a többi olyan topik van ahol azok a topikok vannak amikhez érkezett új hozzászólás.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 795
113
Nem vibrál, ugrál, mert a fórummotor minden karakter leütésénél megpróbálja újra méretezni. A kép méretétől függ, hogy csinálja ezt. Tökmindegy, hogy milyen böngészőt használsz, nekem csinálta FF és Chrome alatt is.

!!!

Kiment a fejemből, de nagyon fontos, nem csak neked.

Ellenőrizni kell, hogy mi fut a gépen a Microsoft Autoruns termékkel. Ez kimutatja, hogy mi indul a gépen.

https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

bb963902.autoruns_v13(en-us,MSDN.10).png
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Tag: gioo
Vétség: hullás kép nyílt posztolása a szír topika
Büntetés: 1 HÓNAPOS KITILTÁS MINDEN BIZTPOL TARTALMÚ TOPIKBÓL


Mack, gratulalok!... :hadonaszos:

(Ha van kardozos smajli, akkor miert nincsen hullas is? :D)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Tag: gioo
Vétség: hullás kép nyílt posztolása a szír topika
Büntetés: 1 HÓNAPOS KITILTÁS MINDEN BIZTPOL TARTALMÚ TOPIKBÓL


Mack, gratulalok!... :hadonaszos:

(Ha van kardozos smajli, akkor miert nincsen hullas is? :D)
Hát itt is csak magamat tudom idézni az "1956" topikból:
"Szerintem nincs igazad, egy 16 évesnek miért ne kellene tudni hogy milyen a háború a valóságban?!! Jó pár évtizeddel ezelőtt tőlünk nem messze a gimiben felrobbant egy háborús gránát amit a srácok az erdőben találtak és bátran magukhoz vették. Halott(ak?), sebesültek. Ha életükben már láttak volna néhány realista fotót ilyen háborús eseményekről, durva sérülésekről, lehet hogy lett volna egy-két rémálmuk de hogy ott hagyták volna a gránátot az erdőben abban biztos vagyok. Ma is élnének, és nem maradt volna nyomorék a nyomukban. És ilyen már többször is megtörtént ..."
 
Status
Not open for further replies.